Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím co ví a co nemůže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z něj stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru - a neočekávaně také svůj život. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Přestože je Grisham machr a Schumacher jakž takž taky, tak v tomhle filmu/námětu jim asi došel dech. Ne že by to bylo vyloženě špatný, ale dětskej hrdina nikdy z filmu trhák neudělá. ()

hans500

Kvalitní thriller, Schumacher opět režíruje výborně, dobrá atmosféra, vynikající herci, některé scény jsou velmi napínavé. ()

tatanapope

Příběh malého kluka, který se stane svědkem v procesu z mafií. Děj je chvílemi i příjemně vtipný, ale ten kluk na mě působil maličko rozežraně a člověk by mu občas jednu výchovnou flákl, jak byl sympatickej. Jinak děj je dostatečně chytlavý a zajímavý, jen u mě to víc jak průměrné není. Viděno v rámci Seznamte se s .../John Grisham ()

andrii

Zaklíněný, zprvu v líném, soudném letním dni. Spolu s ním, ale žádná komisní, jeho osobní klenot. V klání nažehlených obleků. Proti klanu lítého stylu, v týlu konání "přátel žehu." ()

Estrecha

Kdybych hodnotil pouze příběh a potenciál, o tenhle film by se rvalo 4 a 5 hvězdiček, kdo si ho vloží do svého portfolia...Ale to bohužel nehodnotím. Herecké výkony otřesné a snaha o nadopování příběh emocemi, jak právnička běhá za 11ti letým klukem jak pejsek je děsivé... Rád bych řekl, že bych to zhlédnul znovu (tzn. min. 3 hvězdičky), ale vždy se mi vyjeví konkrétní scény a nikoliv, nechci. ()

Hillock

Fanfárový thriller, ve kterém exceluje vycházející slunce Brad Renfro, jehož paprsky přestaly svítit 15.01.2008. Škoda takového talentovaného herce. Je mi z toho smutno. :-'( ()

lennyd

Pohádka o tom, jak malý chlapec s pomocí své advokátky (těsně po studiích) převeze celou FBI i Mafii... Ale ne, tak hrozný to není - jen např. Markův utěk z vězení a posléze s nemocnice (Markovi je nějakých 10 let) mi přijde trošku směšný... ()

elle

Příběh balancuje na hranici těžko uvěřitelné fikce a zoufalého hájení tzv. amerických hodnot. Pohádka o právních řádech a neřádech? Snad. Nicméně pro mě maximálně příjemným obsazením dostává příběh šmrnc. Mafiáni jsou zvlášť ve finále spíš nadšení břídilové, takže finále nikoho nepřekvapí. Na mě to fungovalo dobře. Ostatně příběhy o osobní odvaze, i když často naivní, stojí za to točit. Za mě slušné řemeslo a dobří herci - oblíbená Susan Sarandon a Tommy Lee Jones. ()

jitrnic

Nemá to nijak zvlášť nápaditou zápletku, ale naprosto báječní herci Susan Sarandonová a Tommy Lee Jones zvedají tenhle film hodně vysoko, alespoňv mých očích. ()

Blackberry

T.L. Jones + S. Sarandon + A. LaPlaglia + W. Patton + mladý D. Speck = strhujúca kombinácia do trileru. Z hercov ma skutočne nikto nesklamal, dominujúci sú však, tradične T.L. Jones, a v doteraz životnej roli D. Speck. Keby hodnotím tento film podľa detstva, považoval by som ho za vynikajúci. Dnes však viem, že má niektoré nedostatky - spomeniem predovšetkým akýsi nedotiahnutý, nevybrúsený záver filmu i niektoré pasáže v priebehu deja. Pre mnohých, akiste, bol film dokreslením knižnej predlohy; ja si však dovolím tvrdiť, že pokiaľ by sa J. Schumacher s tímom tak nedržali knihy, mohlo z toho vzniknúť čosi ešte lepšie. To by sa určite dalo... Záverom: v nadväznosti na detstvo sa nakoniec pripájam k štyrom bodom. ()

mrx.friend

I mně se to jako menšímu kupodivu líbilo víc, než teď. Nevím proč, jenom to, že se mi Klient docela zaryl do paměti jako vydařený. Po dalším, současném, zhlédnutí nakonec za tři. I když mě závěr filmu dokázal dojmout tak, že jsem měl na krajíčku, retrospektivně musim říct, že je to opravdu průměrný snímek, který nepřináší nic nového, nenabízí žádné zvraty a je napínavý možná tak ve finále, kdy se spolu svědek s advokátkou snaží přesvědčit, že mrtvola je tam, kde má dle popisu být. A na jedenáctiletýho kluka mi ta postava přišla až moc dospělácká (na termín právní způsobilost se chytá, jako by měl sám titul JUDr.a, když se mu právnička svěřuje se svojí minulostí, přikyvuje jí, jako by fušoval do psychologie a plně s ní souzněl,...a navíc už kouří...:-D). ()

J-o-k-e-r

Možná to není nejlepší Grishamova kniha, přesto stále kvalitní. Filmová verze mě mile překvapila, velmi dobře se drží knižní předlohy, a i když něco bylo obměněno, to hlavní zůstalo zachováno, a to mě potěšilo. Navíc se zde setkala výborná herecká sestava v čele se S. Sarandon a T. L. Jonesem (jeho postava byla daleko lepší než v knize). Viděno krátce po dočtení knihy a spokojenost. ()

ghatos

Má to takovou cool patinu devadesátek (nenáročné, svižné, divácky přivětivé). Jednotlivé charaktery jsou jednoduché. Stojí to na klukovi, který zhruba tak po půl hodině začne otravovat. Tommy Lee Jones hraje svou archetypální postavu. Můžeme jí často vidět v jeho filmech. 52%. ()

JohnSmith

Slušná adaptace Grishamova románu, ve které opravdu válí Susan Sarandon. Je to sice trochu přitažené za vlasy, ale nebylo to vůbec špatný. ()

Autogram

Thriller ako sa patrí, napätia bolo dosť, aj keď nie celkom typického. Celkom ľahko som na dej nabehol vrátane trochu nereálnej inteligencie a pohotovosti dieťaťa. –––– Tak se vás teď zbavím. Máte padáka! Poradím si sám. –––– Konečně, je to jenom klient, nebo ne? ()