S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Jello Biafra

Rozprávka o tom ako dobro zvíťazí nad zlom. Lenže táto rozprávka je nabitá nezabudnuteľnými hláškami a skvelými hereckými výkonmi. Pre mňa jednoznačný kult. ()

giovanni3

Jedna z nejlepších pohádek vůbec, skvělá hudba, dialogy, scénář a v neposlední řadě dlouhá řada vtipných hlášek (je to rebel; Máchale, spadlo ti to. ; tatínek Vám vyhlásí válku; atd..) a scének (nasednutí naopak na koně, magnetická koule, atd..). prostě dokonalost a 5z5. ()

venca163

Pohádky obecně moc nemusím, ale tahle před mým jinak poměrmě přísným okem rozhodně obstála. Výchovné poselství, se kterým všechny pohádky stojí a většinou i padají, je tu podáváno s lehkostí a vtipem. Zobrazení pekla schváleno (další moje oblíbený peklo je třeba v South Parku). (85%) ()

Bernhardiner

Tohle je jedna z nejlepších českých filmových pohádek a já se stydím za to, že jsem ji viděl teprve teď. O tom víc pak lituji smrti Vladimíra Dlouhého, kterého jsem dosud znal vlastně jen z Arabely, byť i zde měl vlastně podobnou úlohu. Ale i ostatní herci se předvedli v tom nejlepším světle - ať už rádce Viktor Preiss, Ondřej Vetchý jako čertík nebo macecha Jaroslava Kretschmerová, která se ani nemusela snažit, neboď nejspíš hrála sebe samu. Jen nechápu, jak se takový bystrý kluk mohl zabouchnout do nafrněné Angeliny. Kam dal oči? 100% ()

solskjaer

Moje jedna z nejoblíbenějších pohádek, které si vždy rád pustím. Pěkně zpracovaná pohádka se spoustou humoru, zábavy přesně tak jak by měla správná česká pohádka vypadat! ()

Obivan

Jedna z nejlepších českých pohádek, herecký koncert Vladimíra Dlouhého a Ondry Vetchého a pro mě osobně životní komická role Viktora Preisse. Ani pan Kemr jako pan král nemá chybu, ale u něj je to už zvykem. Hynek Bočan režíruje s přehledem, výprava je působivá (peklo zvláště), skvělé triky účelné a celá nálada snímku se nese v příjemně odlehčeném duchu. Výborné hlášky, kterými je tahle klasická pohádka nabitá a přehlídka výborných herců dělají tohle dílko tím, čím je. ()

Rousse

Hynek Bočan měl při tvorbě snímku až zpekla štěstí, že se mu podařilo dát dohromady tenhle hvězdný ánsámbl, protože upřímně: co by bylo S čerty nejsou žerty bez Dlouhého, Vetchého, Preisse, Kremra, Nárožného a Heřmánka? Každý z nich ve své roli naprosto exceluje a je těžko vyzvednout jeden herecký výkon nad ostatní. Skvělý příběh plný krásného humoru a prošpikovaný perfektníma hláškama ("Zítra máme přehlídku, přijďtě!" "Já příjdu"). Jednoduše nenahraditelná perla mezi nejlepšími českými pohádkami. Proč se dnes nemůžou točit tak kvalitní pohádky jako je tahle? ()

marrjaana

Nejoriginálnější pohádka české a jistě jedna z nejlepších pohádek světové kinematografie - kam se na ni hrabou tolik opěvované Tři oříšky pro Popelku ()

Thurin

Výborná hudba, velmi dobří herci v čele s charizmatickým Karlem Heřmánkem, ale hlavně chytrý scénář s hláškami citovanými téměř třicet let dělají z tohoto díla kultovní záležitost. ()

Zemi11

Impozantní lucifer Heřmánek. Jeho role je alfou a omegou úspěchu. I Josef kemr si střihl výtečnou roli. Takový sympaticky rozhozený král. Výborně rozpracované charaktery osobností. Od Doroty Máchalové v kontrastu s Petříčkem až po pana správce. ()

answer

Pro mě nejlepší klasická podádka. Snad i jediná, kterou si nenechávám ujít žádné Vánoce. Kdo by řekl, že i pohádka může obsahovat spoustu nezapomenutelných hlášek?... ()

slovan1

Jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, pohádka. Kam se hrabou ty novotiny, které teď vznikají...?! Stopáž je v pohodě, jelikož příběh příjemně plyne a vůbec nenudí. Hlávně díky hereckým esum, které jsou perfektní. Kemr a Nárožný jsou skvělí. Peklo je vybrazeno tak, jak by mělo funguvat - šup na váhu a uvidí se jaký je kdo lump. Hudbá příjemná a melodická. Zkrátka pohádka plna humoru, skvělých hlášek, a boje spravedlnosti proti nenásytnosti. ()

Houda666

Podľa môjho súdu, jeden z najviac nadhodnotených filmov na ČSFD. Scenár je pomerne priemerný, ľahko predpovedateľný a koniec v podobe vreca plného peňazí mi nepríde ako zrovna morálne ukončenie rozprávky - totiž celý dej sa snaží vykresliť zhubnosť chamtivosti a na záver si Peter vytiahne z kabátu celé vrece dukátov ... som hádam jediný, kto v tom vidí rozpor? Hodnotenie: 65% ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček