Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

choze

Po Slibné mladé ženě další svižný, hravý a zábavný thriller, který ještě víc riskuje se svou antihrdinkou, jíž fakt nejde fandit, narozdíl od jejího protihráče. Problém je ale spíš v závěru, kde to trochu ztratí drajv a začne to být trochu moc přepálené. Pike potvrzuje, že jí prvotřídní mrchy jdou a Dinklage je tradičně fajn. ()

Sarkastic

„Zemřela bych?“ - „Prosím? To jsem neřekl! Stejně všichni umřeme, ne? Jen někteří dříve…zatraceně zdlouhavě a v bolestech.“ Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se Marla utrhne…anebo ne? Snímek mně připomněl, že jsem už nutně potřeboval pořádnou dávku zdravého, škodolibého cynismu…a toho mi tenhle film nabídl míru vrchovatou! Stejně jako originální téma, černý humor, špetku krimi thrilleru, spoustu těžko předvídatelných zvratů a výrazné herecké výkony (jakože Wiest a Dinklage byli výteční, ale to, co tu předvádí Pike…fyzicky jsem ji nenáviděl, jak skvěle tu mrchu zahrála). Více než půlku stopáže byla tahle nekompromisní hra stoprocentní, a to až do scény pod vodou, pak chytla směr, který mnohé zvrátil. Nejdřív mi tato změna kurzu příliš nevoněla, ale film si pro mě připravil ještě několik překvapení, která můj názor velmi rychle změnila. A to ke spokojenosti. Málem absolutní. A vzhledem k tomu, že je tu teď film navíc nezaslouženě v modrých číslech (což mi dost vadí), drobet nadhodnotím a dám mu slabší plný počet. ()

Dudek

Velmi divadelně pojatý snímek, který postupně rotuje v několika lokacích, z nichž pro film jsou podstatné jen dvě, soud a domov důchodců. Ostatní místa nejsou v ději nijak ukotvena, režisér je nezvýrazňuje a hrají v podstatě jen velmi malou roli. Samotný nápad je slušný, režisér nepředstavuje divákům žádnou sympatickou postavu a ani mu nedopřeje Marlin přerod v hrdinku, se kterou by bylo možné se ztotožnit. Tím dělá z diváků v podstatě cyniky, které by mělo bavit vidět jednotlivé postavy trpět. To se ale neděje, protože postavy tu na sebe nedokážou navázat vůbec žádné emoce, tedy ani ty negativní. Je to dáno i tím, že až na začátek a konec totiž postavy nejsou hybatelem děje, ale stávají se obětí osudu, který je rozpohybován jedním nešťastným rozhodnutím. A ačkoliv je soustava událostí relativně svižná, rozhodně není zábavná. Nedochází k téměř žádné interakci mezi oběma strany barikády a o něčem jako vývoji se tady nedá ani mluvit. ()

Gilmour93

Blakeson zaujal dvěma věcmi. Navzdory současným trendům vystřídal bílého bezcharakterního heterosexuálního muže bílou bezcharakterní lesbickou ženou a jako hlavní postavy proti sobě postavil do ringu dvě zla. Problém ovšem je, že jedno je všehoschopné a to druhé neschopné a můj interest kolem fešáckých domovů důchodců, soudů a cílevědomého mamonu začal ochabovat. Řekněte mi, kolik je potřeba v reálném světě zlomit prstů na ruce, aby v ní člověk udržel telefon a napravil své špatné rozhodnutí? Důmyslné sketě v oblaku elektronické cigarety ani Půl-Rasputinově sestavě na mafiánských kruzích už postupem času nešlo moc věřit.. ()

somnar

Bohužel je to úplně blbě postavený, protože to nechápe, co je na tom příběhu nejatraktivnější - totiž nemožnost se vyvléct z péče, která je "míněna dobře". Mohla by to tak být skvělá satira na současný svět, kde se z "empatie" stalo nový buzzword, tudíž směnitelná virtuální hodnota, což je trochu cítit v úvodních jedovatých dialozích, soudních slyšeních či scéně s právníkem, pak se to ale zvrtne do zcela směšné, trapné gangsterky, která všechno předchozí podryje. Ve druhé polovině to navíc ani neumí být přesvědčivě amorální, když to najednou z podvodnic dělá hrdinky, jimž máme držet palce, a pak to ani neumí skončit ve správnou chvíli, když Pikeová dostává do péče Dinklageho. Pike, Messina i Wiest jsou dobří, J Blakeson ale není. ()

Eliott

Názor na tento film se mi během sledování měnil tak rychle, jako hodnota bitcoinu v posledních dnech. Nejprve jsem byl s filmem nadmíru spokojen, neboť jsem si vychutnával jakým způsobem byly do začátku rozdány karty a pak příběh také vypadal velice slibně. Na jedné straně tu máme vypočítavou mrchu a její tým co obírá bezbranné důchodce a na druhé straně máme starou paní, která však skrývá nečekaná esa v rukávu. První půlhodina byla úplně nejlepší část filmu, kdy bych neváhal dát 5 hvězd v případě, že by se podařil konec. Smířil jsem se již, že režiséři nacpou lesby a transky úplně do všeho, aby mohli soutěžit o cenné sošky. Avšak to co následovalo zde, bylo naprostou urážkou inteligence obecenstva. Po hodině sledování už mi bylo jasné, že se nám režie snaží ukázat jací jsou chlapi pitomci a ženy zvládnou cokoli si umanou. Neschopný a zoufale nepřipravený Advokát (který se zmohl pouze na výhrůžky smrtí a urážky) a pak natvrdlý, až dětsky naivní soudce byli jen špičkou ledovce. Ale když se obrovští mafiánští Ivani opakovaně projevili jako naprosto neschopní tupci a nechali se vyřídit ubohou ochrankou v pečovatelském domě pro důchodce a následně dvěma štíhlými ženštinami na což mafie musela reagovala najmutím ženské vražedkyně (aby se jim také něco podařilo), tak už mi bylo jasné, že tady něco nehraje. Vrcholem tedy byla neschopnost ruské mafie zabít 2 nepřipravené slepice, které se jim alespoň podařilo odchytit pomocí najetého pracovníka ženského pohlaví. Jak už jsem naznačil. Oběma se nakonec podařilo přežít důkladně narafičenou vraždu při které byla jedna dokonce pod sedativy a nalitá chlastem. Závěr už mi přišel úplně ujetý neboť se ty dvě rozhodnou vrátit úder a přestože v tomto ohledu nemají žádné zkušenosti a celé své životy se spíše staraly o své nehty a obírání důchodců, tak si to nakráčí rovnou do hlavního sídla mafie, bez problému opět přemůžou mafiánské gorily a unesou Velkého šéfíka. Už takhle jsem byl s koncem nespokojený a aby toho nebylo málo, tak to o co se pokoušela celá mafiánská organizace se všemi svými kontakty, se v poslední minutě podaří bezejmenné postavě na ulici. 1* jelikož jsem naprosto znechucen. PS: To máme vážně věřit, že mafie není schopná si zaplatit soudce a nebo třeba podplatit obsluhu domova, aby jim bábrli propašovali a předali někde bokem? Pokud je vážně mafie takhle ubohá, tak se divím, že se jimi vůbec někdo zabývá. ()

Hellboy

Netflixová jednohubka s příšernou hudbou a místy hodně nelogickým chováním postav, které by vám ani scenárista nedokázal nijak obhájit, samozřejmě kromě argumentu nejvyššího: jinak by se ten příběh vůbec nestal. ()

3DD!3

S politikou naší vlády se důchodu naštěstí asi nedožiju. Bude jen otázkou času než se Marlou někdo inspiruje a otevře podobnou pečovatelskou službu v našich končinách. Cynická ženská verze Zjizvené tváře dokonale surfuje na módních trendech a přesto působí podvratně. Dokonalý scénář, který ani v závěru neselže a z legrační premisy opatrovnice, která (legálně) okrade matku obchodníka s bílým masem vytříská jak onu komedii tak solidní porci napětí. Herecký koncert Rosamund Pike vkusně doplňuje Peter Dinklage. Nečekaná chuťovka. ()

Spiker01

Opravdu, ale opravdu obrovské překvapení, které jsem vzhledem k nezájmu o Rosamund Pike málem vynechal. Musím říci, že jsem ve filmech viděl mnoho zvěrstev, od holocaustu po explicitní mučení nebo války, ale nepamatuji si, kdy jsem byl naposled tak zhnusen postavami ve filmu. A nejedná se o ruské mafiány Petera Dinklage kolísavých kvalit, ale o již zmíněnou a její kolegyni Eizu González, při jejíž jednání mi bylo skutečně ouzko a přál jsem jim brzkou smrt, tedy těm filmovým postavám; hlavně Pike. :) A co je nejdůležitější, i přes občasné logické lapsy jsem byl dokonale vtažen do děje a celé dvě hodiny jsem byl v takovém napětí, jako už dlouho ne. Skutečně nechápu to podtaktované hodnocení, ač jsem vzhledem k některým scénáristickým řešením v druhé polovině měl silné výhrady, úplný konec mě ale potěšil a za mě tedy 90%. ()

Radko

Výborná je predovšetkým úvodná tretina, ukazujúca na prepracovaný systém inštitucionalizovaného cynizmu vo vzťahu k starým ľuďom. Stávajú sa z nich len schránky na ťahanie peňazí a majetku. Schránky slúžiace profesionálnym podnikateľom vo sfére sociálnej pomoci, kde na prvý pohľad niet veľmi na čom zarobiť. Na skutočné sociálne a spoločenské potreby dožívajúcich nehľadí takmer nik. Po sľubnom úvode sa film preklopí do viac-menej štandardného súboja, kde sa dvaja dravci snažia tromfnúť jeden druhého v súťaži, kto má väčšie gule. Záver ukazuje typické riešenie: najväčšie gule má ten, kto pochopí, že podstata úspechu tkvie v integrácii, nie v neustálych, nezmyselných a energiu i životy vyčerpávajúcich šarvátkach. Nuž a úplný záver sa, našťastie vracia späť k začiatku. Dávajte si preto, milí sociálni dravci a úplatní páni doktori, pozor na cynické manipulovanie a vyciciavanie starčekov a stareniek, lebo sa Vám to môže niekedy aj veľmi škaredo vypomstiť. Aspoň teda vo filme - ako správnej rozprávkovej ilúzii, že. ()

Nevka

I Care a Lot je případ filmu, který se nachází přesně na pomezí tří a čtyř hvězd. Jak zaznívá v mnoha komentářích, úvod je úžasně cynický a Rosamund Pike si svou roli užívá. Tahle poloha jí vyloženě sedí. Postupně se začnou odkrývat hlavní příběhové karty, s čímž přichází i hlavní problém scénáře. Dinklage je sice fajn, ale tam, kde by mohl být mistrovský souboj dvou (rozdílně) mocných stran, zvrhává se děj do zběsilých zkratek a nesmyslného jednání postav. Neřekl bych, že se Blakeson vyloženě uchyluje k trapnu, ale rozhodně s jeho podstatou hazarduje. Na konci jsem opravdu nevěděl, jak v rámci CSFD hodnotit. Doufal jsem, že mi tvůrci dají důvod, abych mohl jít s klidnou duší na čtyři... A oni mi ho dali. Ale je to hodně těsné. V parafrázi na Dinklageovo podnikání - bylo to o prsa vietnamské prostitutky. ()

castor

Slýcháváme to opakovaně. Naletí na poštovní nabídku, naletí na ulici, jejich neostražitost roste i při pohybu na síti kvůli podvodným e-mailům. Důchodci si nedají říct. Počet zadlužených seniorů, jejichž důchody se smrskávají kvůli nařízeným exekučním srážkám, roste. Ačkoliv je tahle dáma opatrná a rozhodně nepotřebuje podporu pečovatelů, pro Rosamund Pike představuje zlatý důl. Dianne West je totiž zatraceně prachatá a navíc nemá žádné příbuzné. Ideální příležitost. Jenže se na scéně po čase objeví její mocní přátelé. Tvůrci cílí na fakt, že hlavní postava představuje zákonnou zástupkyni, jejíž prací je nařízením soudu svědomitě pečovat o důchodce, jež se o sebe kvůli svému zdravotnímu stavu už nemohou starat. A spravovat i jejich majetek. Jenže Pike na to jde přes svůj empatický kukuč (který platí na soudce) a podplácení lékařky či ředitele domova důchodců. Takže po boku policejní hlídky ťuk ťuk na dveře… Dává vzpomenout na mrchu ze Zmizelé a znovu dokazuje, že mnohé béčkové role zbytečně kazí její filmografii. A tvůrci několikrát změní žánr. Výsledek má skvělé momenty, ale i dost hluchých míst. A někdy se tvůrci ženou proti zdi až příliš. Z bezcitné potvory je (jakmile to situace vyžaduje) cynickou (skoro)thrillerovou hrdinkou, se kterou to tvůrci několikrát přepálí. Jen velmi lehce píchnou do ne zrovna fungujícího systému, vděčná témata a jízlivý nadhled ale naštěstí nechybí. Tím, že je to pestré a divák může čekat cokoliv, nakonec tak nějak slupneme i poslední čtvrthodinku, která už má absurdnost nastavenou na maximum. ()

*CARNIFEX*

Jedna za twist so špatným výberom, druhá za prvú polovicu filmu, tretia za úplný záver, ostatok je príbehová "komédia" plná absurdít, ktorá stelesňuje všetko, čo nemôžem ani cítiť. Díky .. ()

D.Moore

Nemám moc rád, když se filmový profesionální zabiják rozhodne někoho profesionálně zabít, nějak vychytrale a mazaně to udělá, ale pak se naprosto neprofesionálně nepřesvědčí, že se mu to opravdu povedlo. Tahle scéna spolu s jedním závěrečným plánem, který vyšel nejspíš jen díky šťastné náhodě, film v mých očích připravila o jednu hvězdičku, jinak jsem se až překvapivě bavil, a to hlavně zásluhou dokonalé Rosamund Pike. ()

Hild

Velice zábavná, svižná a dobře zahraná jednohubka. Opravdu jsem si to užila celé dvě hodiny. Jo, závěrečná půlhodina už je lehce blbina, ale ten úplný závěr si mě zase získal. Na Rosamund Pike jde vidět, že si to opravdu užívala. Nečekala jsem vůbec nic, o to více jsem byla překvapená, jak moc mě to baví. ()

Davies182

Škoda těch ústupků divácké líbivosti ke konci. Kdyby se zůstalo v přirozenějších thrillerových vodách a netlačilo se tolik na odklon od reality na vrub uměle roubovanému napětí, mohl být tenhle filmový zážitek ještě syrovější. Jinak po dlouhé době vyloženě fyzicky nepříjemná věc na sledování, to čekání na satisfakci je ze začátku fakt peklo. Těžko říct, kam by tuhle pecku vygradovali třeba nekompromisní seveřani. [Netflix] ()

Arbiter

Asi bych byl rád, kdyby si daný námět vzal na starost jiný scénárista. A režisér. Asi bych byl rád, kdyby si padouši už na vždy dávali záležet na tom, že když chtěj někoho zabít, tak že je ale opravdu zabitej. Celý mě to vlastně nějak sralo. Ale to taky neni úplně špatně. Jsem masochista? Nevim. Covid. ()

-bad-mad-wolf-

Rosamund Pike se se svým ksichtem a výrazivem pro tyhle role snad narodila. Po geniální Zmizelé tady tak máme další ultimátní arcičubku, jíž chcete už v úvodní pětiminutovce polaskat lebku tvárnicí a pak ji nechat usrávat do plen v ústavu, jenž bude v režii někoho podobného. Jen u toho scénáře se nemůžu rozhodnout, jestli je super (s výjimkou samotného závěru skvělá nepředvídatelnost + kvalitní pohyb po šachovnici), nebo trochu debil (dialogy i jednání postav občas až moc na efekt + sem tam zasmrádání béčkem/unylou televizností). Za Pike mam chuť dát čtvrtou, ale budu taky svině. 7/10 ()

darkrobyk

O filmu je dobré nevědět nic, takže obsah od Netflixu je příhodný a ohleduplný. Nevím, zda napsat o Pikeové, že sviňská mrcha jí jde, nebo jí je opravdu. Každopádně herecky velmi přesvědčivá a na ránu. Po řemeslné stránce je film výborný, skvělá kamera i hudba. Ostatně i herecké výkony jsou fajn. Emotivní scény nechybí do té doby, než člověk zjistí, jak se věci mají. Vybrat si pak stranu, které budete držet palce, není vůbec jednoduché.... Popravdě směrem ke konci jsem ubíral hvězdičky, až jsem byl na dvou. Samozřejmě pomíjím jistou nerealističnost některých scén, tak by to zkrátka nebylo. Jinak jde o velmi cynický film a jen za úplný závěr jsem hodnocení zvýšil. Pokud je mi totiž osud postav ukradený, pak je něco špatně. Ale připouštím, že zejména v úvodu jsem se nechal strhnout. Jak snadno lze člověka zbavit svéprávnosti....to jistě nebude fikce.... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby