Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

verbal

No vida. I v té netflusácké stoce přitroublých povrchních pomejí se sem tam objeví něco komplexního, co má všech deset prstů a je bez rozštěpu, ale hlavně brutálně rozjitřuje emoce. A v tomto případě navíc velmi rozporuplné. Celý film totiž zdravý heteroseksuální divák se zatnutými zuby i pěstmi rozčíleně bojuje s dilematem, jestli chce paní Štikovou, byť zpizděnou odporným mikádem, raději živočišně ošukat, nebo ji pěkně pomalu a dlouze sadisticky mučit. Rozhodně spíše převládalo za b). Tu bezskrupulózní svini si střihla tak dokonale, že místy jeden úplně ignoroval celé to její apelování, přičemž by za bezkonkurenčně nejuspokojivější průběh filmu považoval to, kdyby ji tak v půlce ten, rovněž úžasný, trůnovitý trpajzlík chytil, a až do konce ji trpělivě po kouscích škvařil letlampou. A protože k tomu ne a ne dojít a voda nechtěla vařit, nasraně jsem zuřil až do poslední minuty, plival odpady a chystal se to prohlásit za žluklý poševní šlem nějaké šeredné, přeemancipované velkobritské lesby. Zaplaťsatan se však v úplném závěru alespoň nějaká katarze dostavila, vlepila tomu punc scénáristické dokonalosti, a já, ač s notně pocuchanými nervy a neodolatelnou chutí preventivně přimrdat loktem první štěrbině, na kterou ráno narazím, jsem nakonec usínal klidný a vůbec se mi nezdálo o kníratých misandrických babochlapech s ostnatými dildy v otylých rukách. ()

POMO

Tohle je moje Promising Adult Woman! Neotřelý námět s moderní definicí postav, chytrý souboj skalně silných eg, kde nikdo není anděl a každý zaslouží dostat přes hubu. Thriller i gangsterka, kterou ženská postava vede stejně suverénně jako Clint Eastwood Leoneho westerny, a zároveň trefné zrcadlo americké společnosti s autorským vložením. Rosamund Pike zde podává nejlepší ženský herecký výkon v anglicky mluveném filmu za poslední dobu - ne hloubkou, za kterou se udělují ceny, ale šperkováním každé scény chirurgicky přesnou mimikou. To ona je páteří tohoto odvážně pojmutého mixu žánrových prvků. Obsazení Petera Dinklageho působí nejdříve bizarně, ale postupně perfektně zapadne do karikaturistického konceptu filmu. Film, který mohl dopadnout jako ptákovina, ale díky skvělé režii a Pike se z něj vyklubal malý postmodernistický klenot. ()

Lima

Samozřejmě jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo …. ale skončit to o pár minut dřív, tak smekám pomyslný klobouček, protože na film s tak velkými cynickými koulemi by se vzpomínalo ještě za několik let. Blakeson prostě vyměkl, ale nevadí, moje idealistická dušička si oddychla, a tak aspoň posílám pusu Rosamundě, ty její zlomyslně ironicky pokrčené rty přesně ve správnou chvíli, ta hra očí, to byl herecký koncert. ()

Tosim

I mě se zdály některé dějové zvraty na hranici logické i divácké únosnosti, ale thrillerové napětí i dobře nechutně napsané postavy udržely laťku kvality relativně vysoko. 70%. ()

J*A*S*M

Výbornej, cynickej, přechcávací thriller o souboji dvou sviní. Rosamund Pike si tu skvostně vychutnává fakt odpornou bytost zneužívající bezbranné důchodce, až se jednoho dne zaplete s důchodkyní, která má ... značně nebezpečné přátele. Je to svižně natočené, výborně zahrané, velmi zábavné a bohužel o něco méně skvostně napsané. V závěrečné třetině se to rozjede možná až příliš, když se scénář začne spolíhat na nepravděpodobné náhody. To ale v hodnocení rád přehlídnu, protože úplnej závěr potěšil. Celkově zkrátka velká spokojenost. ()

Enšpígl

Rosamund tady hraje takovou asociální bezcharekterní píču, schopnou kvůli bohatsví čehokoli, že se až divím, že není v české politice, nebo že už rovnou není naší premiérkou či prezidentko . No nic, přejdu k filmu, který mě opravdu bavil , měl neskutečný sexy šmrnc, takový laškovní napětíčko, kdy každej chvilku tahá pilku a jak to vlastně celý dopadne mě opravdu zajímalo, ten před konec mě trošku zklamal, ale úplný závěr až na tu úplnou finální scénku, kteoru si mohli tvůrci odpusit mě zase nadchl. Rosamund su svou svini náležitě vychutnová a opravdu baví. Nádherný dvě hodinky. ()

Malarkey

Stylová, zábavná, přímočará jízda, která neubírá na napětí a hlavně baví postavičkami, ale i způsobem, jak je natočena. Jako v bavlnce nemá žádného hrdinu, naopak je tu jeden sviňák vedle druhého a Rosamunda Pike tomu všemu jako ta největší čůza pod sluncem s přehledem velí. Jelikož si ale za poslední rok a půl oblíbila Českou republiku, tak já si na oplátku oblíbil jí. Tak, že se za vítězný Glób u její role vůbec nedivím. Ona tu jede totální pecky, ale abych nekřivdil samotnému filmu, tak ostatní herci taky kouzlí a scénáristicky je to parádní dvouhodinová laskomina. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $1,264,611▐ Rosamund Pike je teda riadna mrcha, celé si to uchmatla, požula a vypľula. Je to zábavné, dravé a drsné. Maškrta za akú by sa nehanbil ani Guy Ritchie. Vo svojom jadre tak krásne bizardné až je to roztomilo desivé. /75%/ ()

Superpero

Chválím originalitu. Taková zápletka tu ještě nebyla. Obsazení Dinklage dodává sympatickou absurditu, ale tím to pro mě končí. Snad jsem neviděl film, kde by mě víc sralo duo hlavních postav. Ty dvě amorální lesby jsem měl chuť pomalu mučit. A navíc Rosamund Pike je pro mě druhá Julianne Moore. Prostě tu osobu nemám rád a přijde mi ohyzdná. Čumět na to pro mě bylo fakt utrpení. Poslední půlhodinu už jsem dal rychloposuvem. ()

hirnlego odpad!

V posledních pěti vteřinách se stane 0,1 % toho, na co člověk čeká s tlakem na hrudi a nitrákem v pěsti dvě hodiny. Nedík. Kdo s "hlavní postavou" sympatizuje déle než prvních pár srdceryvných vět, je nemocný a dobrovolně se mi vypečuje z topky. J Blakeson ultimátní mangina. Nedík. ()

Fr

,,ŘEKNĚTE MI, KDO JSTE?“…“JSEM VAŠE NEJVĚTŠÍ CHYBA V ŽIVOTĚ“... /// Tak určitě… už jen příběh lidský hyeny Marly by stál za zfilmování. Pravda, asi bych to lidsky nedal, ale emoce by v tom kurva byly! Tady je to rozehraný kapánek jinak a já se těším… a v tom je ten problém! Já se tak těšil, ale ten příběh šel jinou cestou. Já čekal jízdu, ve který … prostě … že to bude všechno jinak! Takže říkám - ten příběh je divnej! Ale nabušenej dějem, to zase jo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci založit hospic. 2.) Jsem starej (prostě starej!). A sám. /// Thx za titule ,, Michal Pokorný“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Zmizelá 2.0 Rosamund Pike hraje svou typickou, bezcitnou, Evil, sebevědomou mrchu, která s každým doslova vyj* be. Film má poutavý příběh o ženě, která okrádá bezbranné důchodce a vždy jí to projde, dokud však nenarazí na paní, která má nebezpečné přátelé. Vedle skvěle hrající Rosamund Pike je zde i výborný záporák Peter Dinklage ( pro většinu však známý jako Tyrion). Hezky a poutavě natočené, má to styl, švih i šmrnc. Se zvraty se zde nešetří a napětím taktéž ne. Před zhlédnutím jsem rozhodně nečekal takhle zábavnou, strhující a inteligentní podívanou. Netflix jede. Příběh****, Akce>Ne, Humor** Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10: ()

emma53

Dlouho jsem neviděla tak ultra odpornou mrchu, kterou bych postupně a hezky pomaloučku umučila k smrti. Nervy drásající pocity a otázky typu "kdy už jí sakra někdo ťafne přes tu ruku" jsem měla až do poslední klapky. Jak to Rosamund hrála, to mně snad ani hlava nebere. Už jí budu mít spojenou nastálo s touhle potvorou i když bude hrát třeba Popelku. V každém případě zaslouží Oskara jak byla brilantní. ()

monolog odpad!

Začátek super. Nemyslím si sice, že se to dá tak snadno udělat i v Améru, ale pěkně vymyšlený podfuk na babičky a dědečky. To bylo tak perfektně natočené, tak emotivně nastřelené, že jsem vzteky malém rozkousal sedačku. Úplně jsem se těšil, až bábi Zlopočasná vytáhne z rukávu kvér a ustřelí jí tu hnusnou patku... Pak měla přijít ta část, na kterou jsme se ženou tak natěšeně čekali. Pak přišla. No. Jestli je celá ruská mafie takhle trapná, tak se divím, že ji státní orgány nenechají se vymlátit mezi sebou. Opravdu nemají zaplaceného soudce? Opravdu by nepodplatili nějakého údržbáře nebo hlídače, aby jim bábrdli vyvezl na parkoviště? Opravdu by jí nerozmlátili kladivem postupně všechny prsty a pak ji nestáhli z kůže? Scéna, kdy obtloustlý hlídač začne bez rozmyslu střílet v domově důchodců... Kdy nehoda v autě dopadne jinak a to finále, kdy ruský mafián se dá do komplotu s tou čůzou... A finále, kde teda má milostivě být řečeno, že ani ona z toho nevyjde nejlépe... Ten film je ztráta času. Jako velmi často si hraje na realitu, ale ve chvíli, kdy je ta realita potřeba, aby diváka udržela v napětí, tak se objevuje Deus ex a zachrání situaci, aby to mohlo jet ještě o chvíli déle. Za mě ztráta času. Naprosto zpackaná a nevyužitá šance na dobrý thriller. ()

Jara.Cimrman.jr

"Hrát fér je vtip, kterej vymysleli bohatí, aby ostatní zůstali chudí." Tohle byl zlej sen, kterej mě dost bavil a taky poučil. Nejprve jsem tedy bojoval s tím, jesli mám "sympatizovat" se snaživou opatrovnicí nebo mrtvým ruským mafiánem, ale naštěstí jsem pochopil, že o to tu nejde. Jde o to, jestli se člověk narodí jako ovce nebo lev. A já jsem evidentně ovce ... narozená ve znamení lva. Tak nevím. Rozhodně však vím, že jestli v životě potkám něco jako lvici Marlu, tak musím střílet dřív než se usměje a připraví mě o prachy, sbírku velrybích penisů i důstojnost. Prostě bylo mi z toho zle, jsem nasranej, ve vnitřnostech mi to bublá a jsem dost rád, že jsem to mohl vidět. ()

EdaS

Opravdu zábavný, cynický a černohumorný thriller s famózní uber-mrchou Rosamundou Pike a lahůdkovým Peterem Dinklagem, nápaditou režií a skvělým soundtrackem. Lehká přepálenost k podobným filmům patří, škoda jen toho úplně posledního zvratu. Ten už byl fakt navíc. ()

Djoker

Není žádným tajemstvím, že Netflix má laťku pro filmovou produkci zatraceně nízko. Preferuje kvantitu před kvalitou, takže výjimku potvrzující pravidlo je potřeba zvlášť vychválit. Už samotný nápad s duelem extrémně amorálních postav je velmi atraktivní. Herecký koncert Pike dodává její postavě ještě děsivější auru. Originální hudební složka sedí k příběhu naprosto dokonale. Blakeson hodně překvapil, a když to ke konci vypadalo, že nevybere poslední zatáčku, tak předvedl ten jediný správný manévr. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby