Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

peetrejr

Úžasné. Parádny film. Aj napriek nepriaznivým hodnoteniam musím uznať že som si film pozrel. Príbeh je fajn. Postava zlej právničky mi totálne sedela a nenávidel som ju. Postava bola záhradná bravúrne. Hudba jak z Tarantinovky. Boli tu miesta kde mi tak trošku odmietal mozog ale dá sa to stráviť keďže je film dobrý. Normálne som celý posratý film čakal že kedy ťa mrcha zomrie. Ako to som ešte nezažil, že normále neznášam hlavnú postavu. Bravúrne zahraté. Menšie preklepy sa tu nájdu ale povedzme si pravdu. Filmu chýba máličko k dokonalosti. Ale nie je dokonalý. Je super, to sa mu musí nechať lenže pár takých maličkých veci napríklad: vykopne sklo v aute pod vodou, keď sa hl. postava chce vlámať do garáže tak len tak otvorí dvere... Ale päť hviezd si to zaslúži, bezohľadne. ()

warrenur

Hm, kedze bytostne neznasam parazitov a odrbavacov i v realnom zivote, mal som pri tomto filme obcas az bytostnu "nechut". Pike som uz v podobnej roli v dvoch filmoch videl, a ze sa jej vie zhostit. Ten jej "kukuc". :) Najviac ma vsak bavil Dinklage-ov "pravnik". V celku nie zly film, avsak pripomenul mi trochu serial Black mirror so svojim poukazovanim na potencionalne nemoralne zneuzivanie do buducna. Urcite vsak aj v sucasnosti aktualna tema. Staci obcas sledovat v spravach uradovanie roznych typov "smejdov". Snad i ja budem na starobu, ak sa jej dozijem, dusevne "jari". :D Priemer. ()

Rathalos

Ulala,vynikajuci mrazivy thriller aj vdaka skvelej Rosamund Pike,ktora si uzivala svoju ulohu plnymi duskami a ten zaver ma prekvapil,popravde,necakal som to,takychto filmov si prajem viac...:-) ()

lemonova

Veľmi plochý príbeh, ktorý neobstojí ani ako thriller, ani ako sociálna dráma, hoci načrtáva jedno aj druhé. Absencia jedinej aspoň v hĺbke duše nezákernej postavy ma strašne ubíjala. Rozmýšľam, čo vlastne mal tento film povedať.. ()

CaptainCzech

Dokud se film držel v dramatický rovině, tak měl fakt koule a neměl jsem při sledování dobrý pocit (což bylo dobře). Bohužel místo toho aby se drželi strategických soubojů, tak se to strhlo v boj o přežití, kde hlavní postavy (absolutně nesympatický a arogantní feministky, který za žádnou cenu nemohou prohrát s někým kdo má penis), tak zjistíme, že mají nejspíš nadpřirozený schopnosti (extrémní síla a regenerace lepší než Wolverine) páč jinak si jejich přežití nedovedu vysvětlit. Každopádně, pokud vynechám těchto několik zbytečných scén a iritaci vůči hlavní postavě, tak námět je totální pecka. Závěr to hodně zachránil a celkem jsem to uznal. Nakonec mi to vychází na silnější 3 hvězdy. ()

Rockerman

Málokdo mi v poslední době hnul žlučí a pocuchal nervy víc (tedy kromě naší "skvělé" vlády), než bezcitná a cynická Marla (skvělá Rosamund Pike) a její lesbická přítelkyně. Jenže, aby se její podvodné "péči" o staré a nemocné lidi udělalo přítrž, musíte fandit dalším darebákovi a ještě k tomu Rusovi (ještě že ho hraje Tyrion). Nakonec tedy závěr ve stylu, " Podvodníci všech zemí spojte se", který se mi vůbec nelíbil, ale boží mlýny, jak známo přece jen melou a tak jakás takás spravedlnost přece jen zvítězila, ikdyž to bylo Pyrhovo vítězství. ()

BOURQUE

Malý veľký film v žánru čierna komédia s prvkami thrilleru. J Blakeson po „Piatej vlne“ prekvapil a servíruje taký film, ktorý určitým spôsobom dáva zakrivené zrkadlo pred určitú časť „systému“ a „spoločnosti“. Miestami sa mi zdvíhal žalúdok z toho, kam sa môže dospieť „starostlivosť“ o tých najzraniteľnejších. Každopádne do tohto príbehu je skvele zapojený na prvý pohľad banálny súboj medzi dvomi hlavnými postavami, ktorý sa postupne vyostruje. Na obidvoch stranách sú silné osobnosti a ani jeden z nich nechce pustiť zo svojich „hodnôt“. V obidvoch prípadoch môžeme vidieť veľmi dobré herecké výkony. Rosamund Pike je vo svojej roli v podsate dokonalá a Peter Dinklage (v danej roli možno na chvíľku prekvapí, ale je potrebný vidieť za zámerom režiséra) je v absolútnej pohode. Vo vedľajšej roli podáva stabilný výkon dvojica Eiza González a Dianne Wiest. Záver z určitého pohľadu (mierne) prekvapí, ale čakal som, že to bude trochu vypracovanejší. Každopádne je to film, ktorý ma so svojím štýlom, hereckými výkonmi a odvahou prekvapil. PS_1.: „Polož si otázku: Si ovca alebo lev?“ PS_2.: „Myslíš, že si dobrý človek? Nie si dobrý človek!“ Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Hapretor

Kladně to nejde hodnotit už kvůli hrozným charakterům ve filmu vystupujícím ... zahrané však s přehledem a docela i záživné ... však ve druhé půli přehnané, blbé a těžko uvěřitelné ... vlastně celý to musel být nesmysl - při takto dementně fungujícím systému péče o seniory by tam byl každý akorát "homeless" nebo v "rakvi" ... rozhodně nevhodný film, pokud nemáte skvělou náladu ... jinak Vás film jedině dokurví ... !!! ()

fr3ak

Budou spoilery. Film co mohl bejt naprostá pecka, protože jak charakter hlavní postavy (je to Netflix produkt, takže samozřejmě lesby), stejně tak i výkon Rosamund Pike je perfektní (i když na svůj věk už vypadá celkem staře). Ale problém je, že jakmile dojde ke konfrontaci se záporáky, tak se to zvrhlo v jakousi zdeformovanou komedii, plnou naprosto neschopnejch ruskejch rádoby mafiánů a neomylně nesmrtelné hlavní hrdinky. Když pak ve chvíly co má velkýho kápa v hrsti a ten ji pohrozí, že když ho pustí, tak ji klidně může zabít jsem vyprskl smíchy. Fakt škoda téhle příležitosti. ()

anatheman

Rosamund Pike... já tu ženskou žeru. Předvedla perfektní herecký koncert a zdá se tedy, že onen Zlatý glóbus je vskutku zasloužený. Co říci o filmu? Mile mě potěšil. Za prvé oceňuji, že se zde nenacházejí žádné idealizované postavy. Děj je relativně originální s několika pozoruhodnými plot twisty. Pravda, některé momenty bylo možné předpovídat, ale komu to vadí? A ano, vyskytnou se zde i určité over-the-top pasáže, ale ty zapadají do poetiky filmu. Nicméně si nemyslím, že by se jednalo o něco naprosto nerealistického. V dějinách vskutku nikdo nezneužíval možnosti systému, že? Musím pochválit i soundtrack, pyšnící se líbivými elektronickými ruchy. Jo a Tyrion, jasně - opět borec. Film jsem si tedy velice užil a uděluji mu 4 diamanty z 5. ()

Kopi1

Mě film neohromil a moc ani nebavil. Příběh divný s ještě divnější hudbou. Jisté napětí tam bylo, ale že bych u toho měl zatnutý zuby, to ne. Charaktery mě moc nezajímaly a tedy ani konec to nezachraňuje. Nejedná se o špatný film, ale nic zajímavého pro mě. Je to film na jedno zhlédnutí, na který asi brzo zapomenu. ()

Olík

Mrcha kontra hajzl v cynickém souboji o lidskou důstojnost a konec duhy plný blyštivých zlaťáků. Víte, jak je obtížné přijít s nějakým originálním tématem? Tak já jsem se teda s podobnou zápletkou ještě nesetkal a za to první palec směrem vzhůru. A když se potká originalita s atraktivitou, letí nahoru i druhý, třetí a čtvrtý palec. Rosamund Pike se s Peterem Dinklagem přetahují lanem jako na pionýrském táboře, chvilku ten, chvilku ten druhý…..má to grády, má to emoce, má to sexapeal a hlavně to nenudí. Pomineme-li drobné méně zdařilé nuance, jako vtah ústřední hrdinky, nebo slabší pasáž před koncem, tak tady máme jedno z prvních Netflix překvapení roku 2020. ()

strikeman

Film, ve kterém není komu fandit. Připravte se na černý humor, zajímavé herecké výkony a nepříjemné pocity, pokud tedy zrovna nejste velmi emancipovaná lesba...70% ()

Anduril

Zaujímavý kúsok, veľmi dobre zahraný. Už celá tá myšlienka mi bola proti srsti, ale veľmi ma to prekvapilo, zápletka, postavy, príbeh a najmä záver. Nečakal som ho :) Myslel som si, že to bude brak, ale nakoniec je to dosť dobrý snímok. Nuž stále ma nič úplne nepresvedčilo, že tento film si zaslúži vyššie hodnotenie. ()

Swannie

Čakala som sexy záporáčku Rosamund, nádielku feminizmu, girlbossingu, nakopanie nejakých mužských zadkov a podobné z mojich guilty-pleasures. Dostala som to. No čo som nečakala bola pomerne slušná a originálna zápletka - konečne sa bojuje aj ohýbaním práva, nie iba rukami a nohami -, obyčajná a predsa prekvapivá filmárčina (veľmi oceňujem, koľko veľa sa tvorcom podarilo zobraziť bez zbytočných dialógov), nesexualizovaná(!) lesbická tematika a Peter Dinklage. Trochu škoda záveru, páčilo sa mi, že vidím konečne film, kde nebojuje dobro proti zlu, ale jedno zlo proti druhému. Takže hej. Nič extra, ale vlastne celkom milé prekvapko. ()

oli009

Jako ostrá konverzačka to zpočátku funguje perfektně. Jako akční podívaná to z hlediska smysluplnosti děje nefunguje vůbec. Nicméně jako akční podívaná z hlediska zábavnosti to funguje opět slušně. Nadto vynikající herecké výkony všech tří hlavních postav a nezbývá než doufat, že scénárista nenašel námět pro tohle dílo někde ve skutečném světě. ()

bararich8

Tak tohle mě bavilo a to hodně. Rosamunda tyhle mrchy nádherně umí. Plus přidejte zajímavé herecké obsazení, dlouhou stopáž, která však toho spoustu přinesla a dokázala příběh stále posouvat kupředu a nakonec dobře zvolený hudební podkres. Dialogy jsou fajn a ač finále možná nemusí sednout každému, proč ne. Celkově řemeslně zvládnuto na jedničku a díky za každý snímek, kde záporáci hrají prim, 5* ()

HenryIvan

Rosamund Pike sa podarila jedná vec a to, že som na konci fandil ruskému mafiánovi a obchodníkovi s bielym mäsom. Inak pekne odrozprávaná story o tom, čo všetko sú ľudia ochotní spraviť kvôli úspechu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby