V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

joelly01

Zase ted porad jedu po Rudolfovi Hrusinskem. Bud Petr Cepek nebo Rudolf Hrusinsky. A nic jineho nyni nechci a neuznavam. Opet paradni detektivecka o vrahovi mladych zen. Spravne ponure, dobove.. Tisniva atmosfera, vsechno tak nejak skarede, opryskane a me to pritom tak strasne pritahuje! ()

Hawaj

Zdánlivý Poklid veknova může skrývat velmi nepěkné věci, jak jednou řekl sám Sherlock Holmes. Děj pomalu plyne a český Maigret Rudla Hrušínský rozvážně postupuje případem. Místo tehdejších ideologickejch a sociálních klišé jsou zde řešený opravdový lidský tragédie. Celkem slušný filmový zvejení v z doby soudruhů, kdy z každýho filmu byl cítit dohled tehdejšího režimu. Škoda že tehdá takovejch pořádnejch detektivek nebylo víc. Ve vedlejší roli Dr. Plzák. Parádní kamera. ()

SAINTS

Jedna z najlepšich kriminalok natočenych v byvalom Ceskoslovensku.Cely film sa odohrava v dost depresivnom prostredi na vidieku a na miestnom družstve v plnom ošarpanych škaredych budov a domov.Divak do posledneho okamihu nevie kto je vrah .Za zmienku stoja aj vyborne herecke vykony hlavne Hrušinsky ako major Kalaš je vyborny. ()

Pitryx

Na začátků opět plno pazvuků, co vám zničí uši, titulky tedy přeskákejte. Jinak očekávejte klasické krimi, bez nějakých větších zvratů, akce, či napětí. ()

ostravak30

Major Kalaš jako jeden z nejoblíbenějších českých kriminalistů. Se svým chladně intelektuálním výrazem a uvažováním prostě vyniká. Rudolf Hrušínský zde předvádí mistrovské herectví. Pět detektivek s Kalašem patří i po téměř padesáti letech k nejoblíbenějším. Právem. Skvělý scénář, herecké výkony a ponurá, napínavá atmosféra. ()

subic

Lehce pokuřující MUDr. Miroslav Plzák. Duo Hrušínský a Brzobohatý už jsou mnohem ostřejší než v první dílu. 75% ()

0verseer

Starosvetská detektívka s prekvapivým pachateľom, najmä kvôli tomu, že sa mu oproti ostatným podozrivým venuje len minimum pozornosti. Odhalenie v závere pôsobí trochu prvoplánovo, napriek tomu ide o poctivú minimalistickú filmárčinu s hutnou atmosférou, ktorá aj po rokoch nestratila čaro... ()

Romadoor

Celková atmosféra je dokonalá. Psychologicko-policejní expertiment vzbuzuje běhání mrazu po zádech. Nejsoučasnější detektivka, kterou jsem viděl je Setkání v Praze s vraždou.....ach jo. ()

mrLotus

Jak to jen ten P.Schulhoff dělal.Ta atmosféra,realita doby,správné typy herců.Je to jen tím dokumentaristickým stylem natáčení? ()

smrtubohem

Hergot, major Kalaš je kádr a řeší napínavý a pochmurný zločiny, což je všechno báječně zpracovaný a natočený p.Schulhoffem, kterej řekněme z průměrných ingrediencí uvařil víc než dobrou kriminální trilogii. Hrušínský s Brzobohatým tvořej výborný vyšetřovací duo. Velmi zaujme atmosféra, ponurost, potemnělost a v neposlední řadě geniální hudba ()

baxz

Jedna z nejlepších českých detektivek. Ponurá atmosféra podtržená skvělou hudbou, kamerou a famózním R.Hrušinským v roli majora Kalaše . Peter Shulhoff detektivky určitě uměl a to to nejlepší teprve přijde v podobě filmu Po stopách krve (1969). Malé opravení kolegy Limy, jedná se o druhý film z pentalogie o M.Kalašovi nikoli o první s trilogie (1.Strach 1963, 2. Vrah skrývá tvář 1966, Po stopách krve 1969, 4. Na kolejích čeká vrah 1970, 5. Diagnóza smrti 1979) ()

Bobofon

Atmosféru by tomuhle filmu mohl závidět leckterý ze současných západních thrillerů a kriminálek. V rámci tehdejších technických a společenských možností naprosto skvělé dílo, syrové, hutné, napínavé. Mistr Rudolf opět ukazuje, že takový herec se v české kotlině narodí jednou za sto let. Velká škoda, že Schulhoff v sedmdesátých letech začal točit trapnosti typu Zítra to roztočíme drahoušku nebo Co je doma to se počítá pánové. ()

g.laudeo

"Po stopách krve" je podle mého mínění nejlepší český kriminální film a společně s výborným mladším bráškou "Vrah skrývá tvář" tvoří unikátní dvojku. Oba filmy mají velmi atraktivní náměty, starší z dvojice pak přináší na svou dobu (a zemi vzniku) šokující příběh. Skvěle vybrané exteriéry (vesnice a samoty resp. zanedbané městečko a zámeček), celkově nesmírně tísnivá atmosféra, přirozené herectví všech, nikdo tu nešaškuje. Neustále se těšíte na Hrušínského, na cokoli, co udělá, na jeho suverenitu a tvrdost i zoufalství profesionála, kterému se nedaří, na osvobozující "hlášku" pronášenou ledabyle, jakoby mimochodem. Mezi oba filmy jsou tři rozdíly, které z "Po stopách krve" činí absolutní špičku a z "Vrah skrývá tvář" jen výborné dílo. Prvý jmenovaný má 1) preciznější, "kriminalističtější" rozuzlení, 2) komornější atmosféru (vesnice a samoty, méně postav, vyšetřování se postupně rozjíždí), která dává více prostoru vedlejším postavám, které tak mohou hrát se suverénem Hrušínským vyrovnanější partii, 3) větší porci tajemství - v "Po stopách krve" není na počátku zřejmé, zda jde o vraždu nebo nešťastnou náhodu a tato otázka se později vícekrát opakuje. ()

route60

Vrah skrývá tvář Petra Schulhoffa je jeden z nejlepších Českých detektivních flmu vůbec, hutná venkovská podzimní atmosféra která diváka doslova vtáhne do děje, herci jsou naprosto úžasní hlavně pán Rudolf Hrušínský prokázal že byl nejlepší Český herec. ()

swinevenca

Vrah skryl svou tvář naprosto dokonale. Hrušínský klasika, překvapil mě Peterka ve vážný roli a fascinoval mě závěr. Smysluplné rozuzlení, poctivé zatčení, i statkářovo prosté "já vím". Výborná, zbytečně neukecaná a dobře zamotaná detektivka. ()

krivkin

Asi nejlepší československá detektivka. A vůbec, nebuďme skromní, možná nejlepší detektivka vůbec. Atmosféra by se dala krájet, syrový, pošmourný obraz, úsporné dialogy, k tomu nervy čechrající hudba a skvělý závěr - tohle pátrání po sériovém vrahovi je dokonalý thriller. ()

Lex.San

Viděno nepočítaně, přesto mě atmosféra filmu pokaždé dostane. A těch nuancí, kterých si divák všimne až po několikerém zhlédnutí – 4* (8/10) ()

Nerajohn

Po Strachu druhá Kalašovka s R. Hrušínským. Má to výbornou, takovou ponurou atmosféru umocněnou černobílým zpracováním. Škoda je jen, že místo děje je fiktivní, ale natáčelo se v Železném Brodě. ()