V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

noriaki

Mimo herců, kteří byli excelentní už v prvním díle, je ten druhý lepší ve všech kategoriích. Především atmosféra je o parník temnější a zápletka napínavější. Major Kalaš se tentokrát nemusí crcat s politikou a řeší starosvětskou vraždu ze žárlivosti. A nebo taky ne, protože pátrání se postupně pořádně zamotalo. Vrah dopředu odhadnout nejde a film z toho patřičně těží. Paranoia by se dala krájet. Bohužel scenárista z toho nevybruslil zrovna elegantně a napsal jen lacinou pointu. Od policejního esa Kalašova formátu jsem čekal že případ vyřeší skvělou dedukcí a nebude takhle spoléhat na náhodu. ()

Aven

Opravdová chuťovka kriminálních filmů české kinematografie. Výborná zápletka, při níž divák až do konce skutečně netuší, kdo je vrahem, k tomu famózní Hrušínský a ponurá atmosféra do velké míry podpořena tím, že film je černobílý. Velmi silné čtyři hvězdičky, spíše 90%. ()

Master19

Zajímavé, kam se propadla moderní česká detektivka a přitom má na čem stavět. Minimálně na tomto případu majora Kalaše. Velmi výrazné jsou herecké výkony Peterky, Bláhy, Brzobohatého a samozřejmě Hrušinského. ()

blackJag

Tato detektivka má pro mne nějaké zvláštní kouzlo, protože vždy když na ni v televizi narazím, dodívám se. Líbí se mi to vyústění, kdy se na vraha dojde skoro až náhodně :-) Černobílá tomuto příběhu z depresivního prostředí zimního venkova vyloženě sluší a všeobecnou sklíčenost bělostný sníh dokonale podtrhuje. Hrušínského herecký projev a genialita v každé neznatelném gestu je prvotřídní. 85% ()

Autogram

Na šesťstotrojke prichádza druhý krát dvojica vyšetrovateľov Hrušínský a Brzobohatý a tentokrát je to o niečo záživnejšie a zaujímavejšie. Novou metódou je tu zostavovanie psychologického profilu vraha, čo nakoniec pomôže, a to záverečné odhalenie s pomocou nápaditej ľsti tiež nebolo na zahodenie. Séria so stúpajúcou kvalitou. ()

jefff

Človek by dneska ani neřekl, že to je točené u nás a námi. Neuvěřitelně depresivně natočená detektivka s mistrně nesympatickým Hrušínským, který v roli Kalaše hraje kamenného, chladného a nepřívětivého inspektora v neutrálním hnědém kabátě s neutrálním výrazem ve tváři. Jeho herectví je dokonalé. Brzobohatý mi moc neseděl, jakoby svou roli odstál, ale to je jen drobná výtka. Vrah skrývá tvář je asi nejlepší detektivka, která u nás vznikla. Ještě o chlup lepší než Na koleji čeká vrah či Po stopách krve. ()

standsiller

Kriminálna zápletka je hádam najlepším vzorom na proklamáciu ako funguje filmová manipulácia . Mená použité v tomto filme znamenajú garanciu kvality v akomkoľvek žánri - tu však ukazujú skutočné umenie vďaka ktorému sa im darí držať diváka v napätí. Civilné prostredie s ponukou postáv z bežného života sa zas zasluhuje o nezameniteľnú atmosféru, pod ktorú sa podpísal Lubomír Možný a Petr Schulhoff. Podozrivých je mnoho, motívmi sa film prehýba a divák smie neúnavne hľadať a pýtať sa . ()

klúčik

Dobrá krimi. Výborný R.Hrušínský ako mjr. Kalaš. Ale aj iné postavy boli zaujímavé. Páčil sa mi najmä F.Peterka. Film hodnotím 65%. ()

xaver

Výborná česká detektivka s velmi dobrým hereckým obsazením. Rudolf Hrušinský je jako vyšetřovatel perfektní, i v dalších detektivkách. Škoda, že dnes nedokážeme natočit slušnou detektivku. Seriály typu Anděl neberu. ()