Čo keby...?

USA, (2021–2024), 14 h 42 min (Minutáž: 29–38 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (viac)

Prvý animovaný seriál štúdia Marvel Čo keby...? nečakaným spôsobom prepisuje scenáre filmového vesmíru štúdia Marvel a prerozpráva slávne udalosti zo známych filmov. Seriál sa sústreďuje na najslávnejších hrdinov filmového univerza Marvel, pričom mnohým postavám prepožičali hlasy rovnaké hviezdy, ktoré si ich zahrali aj v hraných filmoch. (Disney+)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (18)

Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom? (2021) (S01E01)

Začátek super, že začali u malinké odchylky. Následně ale už těch "co kdyby" bylo na můj vkus trochu moc. Peggy jako Kapitánka Carterová je fajn, toho Rogerse si mohli možná odpustit, chapadelníka taky a Red Skullovi mohli dát větší důstojnost. ()

Čo keby... T'Challa sa stal Star-Lordom? (2021) (S01E02)

Tak tohle se mi líbilo o mnoho více. T'Challa jako Star Lord byl super a je vidět, že by dosáhl zcela jiných cílů než Peter Quill. Líbila se mi celá posádka včetně Thanose, který tu byl opravdový slaďouš. Závěr taky super. ()

Čo keby... svet prišiel o svojich najmocnejších hrdinov? (2021) (S01E03)

Zpočátku jsem si říkal, co to bude za slátaninu, ale nakonec se z toho vyklubala dost dobrá epizoda. Tak takto by to vypadalo, kdyby Avengers padli. Docela jsem si přál, aby nebyl konec. Já teda doufám, že v budoucnu se na tyto díly bude navazovat a dočkáme se nějakého propojenějšího příběhu než dvacetiminutových chuťovek. Ale jinak paráda :-) ()

Čo keby... zombíci?! (2021) (S01E05)

Další povedená epizoda, která dá zavzpomínat na to nejlepší z The Walking Dead, kdy šlo čistě o přežití a mohli jsme se bát o všechny postavy. Právě takovýto pocit jsem měl z tohoto dílu a opět jsem to žral od začátku do konce. Kéž by nějaké příběhové linky pokračovaly, protože to opravdu stojí za to. ()

Čo keby... Killmonger zachránil Tonyho Starka? (2021) (S01E06)

Začátek slibný, posléze to šlo trochu dolů. Této epizodě zkrátka něco chybělo. Zaměření na Erika mi vůbec nevadilo, jen to bylo takové celé zvláštní a ne úplně zajímavé... ()

Čo keby... Thor bol jedináčik? (2021) (S01E07)

Začátek velice slibný a asi by se z Thora stalo to, co tady. Ale sledovat celou epizodu, jak Thor paří, nebyla zrovna dvakrát velká zábava. Takže za mě jeden z těch slabších dílů. ()

Čo keby... Ultron vyhral? (2021) (S01E08)

Velice zajímavá epizoda a přínosná. Škoda, že jsme se takového prozření dočkali tady, a že malinko na sebe jednotlivé díly více nenavazovaly. Rozhodně by si tento seriál zasloužil více epizod. ()

Čo keby... Pozorovateľ porušil svoj sľub? (2021) (S01E09)

No, co k tomu říci? Asi je fajn, že seriál dostal nějaký větší a hlubší rozměr a hrdinové se sešli. Ale zase - sešli se jen, aby byl celej díl jedna velká bitka, která mě vůbec nebavila. Asi se mi ve finále více zamlouvaly samostatné příběhy, kde se skutečně řeší, coby kdyby. Tohle mi úplně nešlo při chuti. ()

Čo keby... sa Nebula pridala k Zboru Nova? (2023) (S02E01)

Tak tohle "Co kdyby" mi vůbec nesedlo. Přišlo mi to až moc vycucané z prstu. Nebula je sice zábavná postava, ale tohle jim moc nežeru. Nuda pospojována s pár známými postavami. ()

Čo keby... Peter Quill zaútočil na najmocnejších hrdinov Zeme? (2023) (S02E02)

Tohle bylo hezké "Co kdyby". Sice se moc tlačí na pilu s jinými Avengers, ale tentokrát jsem se nechal docela důstojně nachytat. Někdy mi přijde, že má epizoda chytlavý úvod s "Co kdyby", ale pak už jede na autopilota a nechá se vést. Teď jsem jim to snědl i navijákem, snad se to ale nebude příliš často opakovat. ()

Čo keby... Happy Hogan zachránil Vianoce? (2023) (S02E03)

Takže tohle byl ten super vánoční díl, kvůli kterému byl seriál vydán ve vánočním čase? Ach jo, kam se vytratila ta nápaditost a originalita z první série? Tohle už je vyloženě trapné, hloupé a ubohé. Některé "Wnat if" jsou úplně napřesdržku. ()

Čo keby... Iron Man narazil na Veľmajstra? (2023) (S02E04)

Jo, takhle se to dělá. Iron Man po bitvě o New York skončil ve vesmíru a nevrátil se na Zemi. Sledujeme tudíž jeho alternativní příběh, jak by to dopadlo, kdyby se nikdy nevrátil domů. Příběh skvěle zakomponoval do děje Gamoru, Grandmastera a Valkýrii. Vše bylo přirozené a fungovalo to. Jen vesmírné NASCAR mohlo být o něco kratší. ()

Čo keby... Kapitánka Carterová bojovala s Ničiteľom Hydry? (2023) (S02E05)

"What if" přijde vždy se skvělým nápadem a alternativním příběhem, ale pak se většinu dílu soustředí na nesmyslné bitky, které jen protahují danou stopáž. Závěr ale nicméně dává příslib propojenějšímu ději, který i minule zachránil první řadu. Budu doufat, že to dobře dopadne i tady. ()

Čo keby... Kahhori pretvorila svet? (2023) (S02E06)

Nová hrdinka je na první pohled velice sympatická a vlastně ten celý origin příběh se mi celkem líbil. Proč to ale proboha dávat do seriálu "What if?". A proč zase Tesseract, nedal tento šutr už schopnost až moc lidem v celém MCU? S každou další minutou mi to přišlo horší a horší. Mám rád inovaci, ale sem se to úplně nehodí. ()

Čo keby... Hela našla Desať prsteňov? (2023) (S02E07)

První vyloženě výborná epizoda. Hela mi nikdy nepřišla sympatická, ale tímto dílem si mě získala. Propojení s Deseti prsteny bylo zajímavě zpracováno. Hela šla na Midgardu podobnou cestou jako Thor. Stejně jako její bratr prozřela i ona a našla v sobě vnitřní mír. Je k zamyšlení, že onou zápornou postavou je vlastně Odin, který každý díl něco vyvede. Jediná výtka je snad jen ta, že jednotlivé díly nejsou více propojeny, ale tentokrát maximální spokojenost. ()

Čo keby... Pomstitelia spojily sily vroku 1602? (2023) (S02E08)

Na tuhle epizodu jsem se nesmírně těšil. o to smutnější je, že fungovala jen napůl. Spíš by se tomu hodil samostatný mini-příběh třeba na čtyři díly, takhle je to zase uspěchané a vše z rychlíku. Furt si nemyslím, že prim celého příběhového oblouku má být Captain Carter, která byla příjemným osvěžením minulé sezóny, ale tady toho nemá moc co nabídnout... ()

Čo keby... zasiahol Najvyšší Strange? (2023) (S02E09)

Přeplácanost. Takto lze shrnout nejen finále druhé řady, ale i uběhlou sezónu. Vrátili do hry Doctora Strange z první série, neboť nevěděli kudy kam. Postava dostala svůj konec v rámci první série, ale ne, to nestačilo, bylo nutné postavu znovu použít a udělat vše větší, velkolepější, ale také nudnější, přeplácanější a zbytečnější. Minulou sezónu se vše propojilo a směřovalo k jednomu konci. Letos nic propojené nebylo a skrze náhodně poskládané puzzle se máme spokojit s přeteklým hrnkem fan-servicu. Tohle bylo vážně špatné. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

29.12.2021

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (viac)

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

09.04.2020

Francouzská verze Disney+ vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila detaily o chystaných seriálech pro streamovací službu. Kvůli pandemii koronaviru se produkce na většině seriálů musela zastavit a… (viac)