Nataša Romanovová a Clint Barton sa vydávajú zničiť vražedného robota Ultrona po obrovskej pohrome. (Disney+)

3DD!3

Mír v naší době... Ultronova (Tonyho) vize, díky Thanosově návštěvě roztažená na celý vesmír konečně ukazuje potenciál postavy. Tvůrci Co kdyby...? se konečně urvali ze řetězů a boří hranice jednoho vesmíru. Celá série se ukazuje jako přípravka na jedno velké zúčtování, které nás čeká příště. Snad kromě té velké rubanice přijdou i s nějakou pointou. ()

filmfanouch

Konečně! Poslední 2 epizody What If...? v podstatě nadšení z celého seriálu ztenčovali, osmá a předposlední epizoda 1. série ovšem diváka vrací do bezpečné zóny. Nejenom, že dochází k budování nevyhnutelného crossoveru všech dosavadních částí, ale tvůrci se tentokráte konečně utrhli ze řetězů a skutečně vytěžili potenciál seriálu. Epizoda s událostmi, které by stali v případě, že by Ultron porazil Avengers patří společně se čtvrtou epizodou zatím mezi to nejlepší, co seriál nabídl.   Pochopitelně se nedalo očekávat, že by Ultron Avengers v Age of Ultron totálně potopil, v alternativních realitách je ovšem možné vše. Ultron v těle Visiona je tak skutečně hlavní postavou, která si splní svůj cíl, následně ovšem najde nový cíl ve zničení ostatních světů a později i alternativních realit. Seriál What If...? skutečně Ultrona prezentuje jako hrozbu, která by byla schopná divokých věcí. A po konfrontacích s Thanosem, Captain Marvel či samotným Watcherem se z Ultrona stává skutečně hrozba gigantických rozměrů.   James Spader se jako hlas Ultrona nevrátil, Ross Marquand (který si již v Infinity War a Endgame zahrál Red Skulla, roli si zopakoval i v první epizodě What If...?) ovšem odvádí solidní práci a poté co v rámci Red Skulla dokázal napodobit hlas Huga Weavinga se mu zde podařilo skvěle nahradit hlas Spadera.   Osmá epizoda je nejen plná epických momentů a vyloženě nádherných vizuálních momentů, ale také plná emocí. A to nejen v rámci příběhu Natashy Romanoffové a Clinta Bartona, kteří se v post-apo světě nadále pokouší Ultrona zastavit, ale překvapivě i v pozici Watchera. Jeffrey Wright do toho za mikrofonem dává naprosto vše a zoufalost Watchera je tak uvěřitelná. Celkově vlastně What If... Ultron Won? funguje na principu Avengers: Infinity War, kde se přichází s docela temným závěrem, který se na konci dočká plamínku naděje. Celá ta osudovost přitom neskutečně funguje, opět dochází k několika úsměvným pomrknutím na dosavadní svět MCU a v součtu tak jen zamrzí, že je opět délka příliš krátká a musí se příliš skákat dopředu a některé prvky děje by si rozhodně zasloužili širší rozpracování. Po posledních dvou epizodách ovšem solidní reparát, který neskutečně naláká na finále...... ()

CheeseFigure

Čo keby Marvel Cinematic Universe spravil Ultrona ako vážnu a nebezpečnú hrozbu? Nechápte ma zle, mám celkom rád jeho verziu z Age of Ultron, ale nebol to ten nebezpečný robot, ktorého poznáme z komiksov. Za to tento Ultron je iná káva. Celkom som sa tešil, ale ostal som mierne sklamaný. Predstavoval som si, že budeme Ultronovo víťazstvo pomaly sledovať celú epizódu a nie, že v priebehu úvodných pár minút vyzabíja všetky svety známe z filmov. Väčšinu epizódy sledujeme Black Widow a Hawkeya, jak pátrajú po možnosti, ako ho poraziť. Ale nebudem sa sťažovať, Black Widow bola celkom zábavná a vidieť Hawkeya na dne bolo tiež zaujímavé. ()

KukulienkaHO

Absentujúci trápny "humor" a hneď je z toho dobrá dramatická epizóda. Samozrejme, to nestačí. Ôsma časť What If...? funguje skutočne velice dobre v mnohých ohľadoch. Atmosféra celkom mrazivá - postapokaliptická, ako má byť. Na hrdinoch je vidieť tá bezmocnosť nejak zachrániť rozpadávajúci sa vesmír. Z Ultrona vyžaruje bezcitnosť a chlad. Za dosiahnutím svojho cieľa si ide doslova cez mŕtvoly. Má to však jeden výrazný problém. Prečo Ultron nezničil aj Zem? Takto si tam mohli Natasha a Clint v pokoji kuť plány na jeho odstavenie. Musím ale povedať, že ma ôsma epizóda milo prekvapila, pretože som bol presvedčený, že seriál What If...? je už u mňa stratený. A on si nechal na záver pre budúcnosť MCU ešte dôležitejší príbeh, než mal Loki vo finále. Aj keď si myslím, že tu to posledná epizóda uzavrie a pre tú budúcnosť to veľký dopad mať nebude... Celkom isto doteraz najlepšia časť. ()

AloeB odpad!

Fanoušci si chválí, jak konečně dostali pořádného Ultrona, jak se tvůrci utrhli ze řetězů, jen pro mě je to vše jeden velký facepalm. Tvůrčí možnosti očividně nikdy nemohou být neomezené a mnoho omezení obvykle existuje z pochopitelných důvodů, škoda pak ale filmařů, kteří o nich neví. Kreativní volnost pochopitelně dovoluje, aby obránce Minas Tirith zachránil nájezd x-wingů pod vedením Luka Skywalkera, ale to ještě neznamená, že by to sloužilo příběhu. V podobném duchu se veze i tento dojemný příběh robota, který bez nějakého většího opodstatnění udělá "all that" pro víc než jen "a drop of blood". Rozpoutá tím sérii how it should have ended půlky marvelovských filmů, kdy jakákoliv dvouhodinová hrozba jiných postav či hrdina s plot armorem skape v několika pár sekundách, viz chudák Ego, postava o to směšnější, že s celou svojí mocí naprosto nic neudělala. Nepůsobí to věrohodně, když v nadcházející epizodě se s Ultronem s kameny perou obyčejní lidští hrdinové. Pochopitelně nemají nějaké power levely stát nad příběhem, ale také platí, že příběh, kde mravenec stojí v boxerském ringu se slonem, nelze brát realisticky úplně vážně (a netvrďte mi, že superhrdinské filmy nemusí být realistické). Násilná resuscitace plecháčka z opravdu slabého Marvel filmu je přepálená do extrému, nepůsobí věrohodně a občas je mírně otravná. Nijak tomu nepomáhá ani cartoonová délka, kdy neexistuje čas na řádné prokreslení děje. I přesto mě však alespoň linka dvou posledních lidí zaujala, Nataša se štítem pobavila, ale oživení Zoly se zdálo být vycucané z prstu. Temný Strange se mi zde líbil více než ve svém zbytečném origin story. Animovaná série se postupně snaží své linky sjednotit, nemohu však říct, že by mě tento způsob těšil či mi dokonce dával smysl. ()

• Na dokumentech, které Natasha najde, si můžeme všimnou několika jmen. Jedná se o pracovníky z Marvel Studios. (Kubaaa97)
  • Watcherova zbroj je podobná té, co má Watcher Aron the Renegade v komiksech. (Kubaaa97)