Thor, ktorý sa nikdy nenaučil byť dobrým hrdinom, usporiada intergalaktickú párty na Zemi, ktorá sa vymkne kontrole. (Disney+)

filmfanouch

V roce 2017 vzal Taika Waititi Thora a v jeho třetí sólovce Thor: Ragnarok s postavou pracoval ve velmi odlehčeném komediálním duchu, který Waititi zcela jistě dodrží i v chystané čtvrté sólovce Thora s podtitulem Love and Thunder. Ještě předtím se ovšem Thor vrací v sedmé epizodě animovaného seriálu What If...? Jak moc velký vliv mělo na Thora vyrůstání s Lokim? Tato alternativní ukázka ukázala, že vlastně dost velký. A z Thora se bez Lokiho stal zcela jiný asgarďan.   Po temnějších epizodách What If...? s Doctorem Strangem a Zombies je sedmý díl s Thorem vyloženě naplněný komediálním duchem. Působí přesně takovým dojmem, že by to takhle celé natočil samotný Waititi. Je tam spousty komediálních nápadů a celé je to vyloženě odlehčené. Je to ovšem vlastně k prospěchu věci?   7. epizoda What If...? je skutečně uvolněná, kdy je ve středu dění v podstatě intergalaktická pařba, která může mít katastrofální důsledky a dojde na konce solidní souboj Thora s Captain Marvel. I známý Loki se nám ukáže v novém světle a ukáže se, že by mu v této realitě bez vyrůstání na Asgardu možná bylo o poznání lépe. Právě těchto pár momentů tahá celou epizodu nahoru, jinak to ovšem celé přeci jen tak trochu smrdí nevyužitým potenciálem. A člověka snadno napadne, že se s tímhle alternativním Thorem mohli dít rozhodně zajímavější věci.   Je tam spousty cameo roliček a pomrknutí, které v podstatě ve finiši nemají pořádné opodstatnění, návrat Jeffa Goldbluma do role Grandmastera vlastně za řeč nestojí a v téhle komediální formě ani dvakrát nepotěší. Nejzajímavější moment nastane v samotném finále, které láká na závěr celé 1. série What If...?, jinak je celá epizoda vlastně jen zajímavá snaha o párty komedií ve světě Marvelu. V tomhle případě si tak v Marvelu trochu mohli vyhrát s tímto žánrem, které na velkém plátně pravděpodobně nikdy neuvidíme a v součtu 7. epizoda What If...? neurazí.   7. epizoda zatím patří společně s první a šestou epizodou mezi ty nejslabší z celého seriálu, přesto se v ní ovšem dá rozhodně objevit pár zajímavých elementů. Jen by divák od této epizody s alternativním Thorem neměl mít dvakrát velká očekávání..... ()

Sharpooter

Co kdyby byl Thor jedináček? Tato epizoda šla, stejně jako ta druhá, spíše komediální cestou, než nějakou akční nebo dramatickou. /Spoilery!!!/ Oproti druhému dílu jsem se zde pobavil a hlavně jsem viděl boj Thora s Captain Marvel. Opravdu to bylo neskutečně uspokojivé když jsem viděl jak někdo mlátí tu nesympatickou postavu, která si své schopnosti nezaslouží. /Konec Spoilerové části/ Celkově byl příběh zábavný, avšak nešlo o nic převratného. Nešlo o nic, z čeho bych si sedl na zadek a musel se na díl dívat znovu. Postavy byly změněné k nepoznání. Opravdu to bylo až děsivé, co se z některých postav stalo, jen kvůli jedné jediné změně v minulosti, i když si myslím, že by ten rozdíl pravděpodobně až takový nebyl. Tento díl nejde s ničím srovnávat, jelikož prostě jde originální cestou, jejíž provedení je vcelku povedené. Každopádně rozhodně se nejedná o nejlepší díl série. Tím je stále díl s Doktorem Strangem. 7/10 ()

AloeB

Nakonec vítězí nadhled. Jednoduše sranda. Skvělá vesmírná kalba. A ti fanoušci, kterým se to nelíbí, by měli spálit své garáže plné starých komiksových sešitů a uvědomit si, že tak jako tak jde o blbou zábavu. No a mně vesmírný hangover se Skrully, Surtrem objímajícím sochu svobody a mým oblíbeným superhrdinou jednoduše těžce sedne. ()

CheeseFigure

Keby ste si mohli položiť otázku ,,Čo keby" v Marvel Cinematic Universe, čo by ste chceli vedieť? Čo keby Hydra vyhrala? Čo keby Captain America na konci Prvého Avengera neskončil v kocke ľadu ? Čo keby sa Avengers nerozpadli počas občianskej vojny? A pýtal by sa niekto, čo keby vyrastal Thor bez Lokiho? Je to proste o tom, ako by vyzerala celoplanetárna párty, na ktorej by sa mihli rôzne postavy z MCU, či už to dáva logiku, alebo nie. Ale klamal by som, keby som povedal, že som sa pár-krát nepousmial. Za najlepšie veci na tejto epizóde považujem Darcy a súboj Thor vs. Captain Marvel, i keby mohol byť dynamickejší. A mám pocit, že nebyť toho konca, tak by sa o tejto epizóde toľko nerozprávalo. ()

Simon.Dobes

Toto bola veľká jazda. Spomedzi všetkých epizód to bol len taký úlet vedľa, ale som za to rád - zasmial som sa a opäť rád videl všetky tie postavy. Howard the Duck a Darcy sa zobrali? Takéto hroty chceš vidieť. Bolo to ale na druhej strane trošku detinské a Loki bol nemsierne trápny. Pokojne ale uvítam takýchto úletov viac. ()

• Loki oslovuje Thora „son of a witch“, protože Frigga je čarodějnicí. (Kubaaa97)
  • V této epizodě mají cameo Skrullové, Yondu, Mantis a Skurge. (Kubaaa97)
  • Když Loki říká Thorovi, že je „brother from another mother“, jedná se o odkaz na to, že občas takto Tom Hiddleston říká Chrisi Hemsworthovi, protože oba vtipkují o tom, že Tom byl adoptován do rodiny Hemsworthových. (Kubaaa97)