Pomstitelia sa nakazia zombie morom a preživší hrdinovia sa vydajú hľadať liek. (Disney+)

Rayen1

Zombie v Marvelu znám, četl jsem knihu z Ultimatni komiksový serie a musím říct, že komiks byl mnohem drsnější (a zombie dokonce mluvili, co si pamatuju).. Každopádně mě to bavilo, Langovi fórky, narážky na zombie filmy a zombie tématika obecně, jop, to můžu... :) jen mě trochu zklamal otevřenej a nedodelanej konec, to jako fakt?! Za to musím s hvězdou dolů, připadal jsem si jako když koukám na film na VHSce a nenahrál se mi konec.. ()

RoneXxXD

Původně jsem si myslel, že tento díl bude převážně na styl Mad Maxe, kde hlavní postava bude Peter Parker jakožto jediný přeživší šíleného světa zombie. Místo toho, jsem dostal další stereotypní a zbytečnou týmovku, která ještě k tomu udělala klasické klišé zombie žánru. A tohle řeznictví pro potenciální příběh Spider-Mana dělá prakticky pořád, kdy si konečně uvědomí, že Peter NENÍ vedlejší postavička a zaslouží si 100% screentimu. Disney to s ním prostě nikdy neumělo a tenhle díl je prakticky naprosté meh. ()

filmfanouch

5. epizoda seriálu What If...? přichází s proslulou alternativní zápletkou z komiksů, kde se hrdinové světa Marvelu stanou zombíky. Prozatím je tak 5. epizoda dost možná nejdivočejší a ukazuje, že je tento animovaný seriál rozhodně klíčem k zajímavým nápadům, které by na velkém plátně jen tak pravděpodobně realizovat nešlo. Animace navíc snese brutalitu, kterou zombie tématika tak nějak automaticky potřebuje (a je jí zde skutečně dost) a celkově je 5. epizoda seriálu What If...? rozhodně další zajímavou ukázkou toho, co vše je v alternativních světech Marvelu možné.   V rámci 5. epizody je skutečně odvyprávěn zajímavý post- apokalyptický příběh, kdy jen zamrzí, že příběh dost možná není další. Postavy se vracejí a představují se tak v trochu jiném světle. Peter Parker/Spider-Man například naváže zajímavý vztah s Hope van Dyne/Wasp, Vision se též ukáže ve velmi zajímavém světle. Tyhle alternativní reality skutečně snesou hodně a divák nemusí být nutně závislý na tom, co zná z hlavní linie MCU.   V jistých momentech je toho humoru možná opravdu příliš. Především v momentech, který by především měli být emocionální. Taková konfrontace Buckyho Barnese a jeho nejlepšího přítele Stevea Rogerse v zombie formě je toho ryzím příkladem. I návrat jedné postavy v poslední třetině epizody za velmi zvláštních podmínek působí tak trochu zvláštně. Přesto se hned několik momentů emocionálně skutečně dokáže prodat a většina postav v této linii se dočká důstojného odchodu.   Opět se nedá nic říct proti animaci, která je na velmi vysoké úrovni. Hudební motivy připomenou známé motivy z Avengers či sólovek Ant-Mana, sem tam se objeví vyložený eye-candy závěr. V jistých ohledech skutečně dokáže 5. epizoda What If...? připomenout známé zombie filmy, kde postavy cestují z bodu A do bodu B a závěr naznačuje, že by tato linka mohla mít do budoucna potenciál. Snad se tedy v budoucích sériích dočkáme.   5. epizoda What If...? není prozatím nejlepší epizodou seriálu a kvalitami se nechytá na předchozí epizodu s Dr. Strangem. Přesto si dokázala se zajímavým konceptem velmi slušně vyhrát a prospělo by jí jen více času, více ubrání humoru a přidání temnější atmosféry. Přesto ovšem další povedená záležitost, která navíc stojí za vidění i díky jedné zajímavé paralele (W+V) s hlavní linií Marvel Cinematic Universe...... ()

MiniMinion

Další slušná epizoda, jen mě mrzí, že vždycky utnou v tom nejzajímavějším. Seriál by rozhodně vytěžil z delších epizod, aspoň nějakých 35-40 minut. Vím, že dojde k nějakému propojení a že se s postavami setkáme znovu, pochybuji ale, že by dokázali narychlo uzavřít úplně všechny linky. Líbilo se mi vykreslení charakteru Petera Parkera (ačkoliv ta zvláštní skoro-romance mě trochu vyvedla z míry) škoda jen, že jsme neslyšeli hlas Toma Hollanda - jinak se však prakticky všichni vrátili, což je opět plus. Měl jsem zpočátku radost, jak se tvůrci nebojí jít trochu do temna, ale v polovině jsem pochopil, že to vlastně vůbec neberou vážně a dělají z toho zbytečnou komedii. Škoda, díl by měl potenciál být stejně těžký a vážný jako ten předchozí, bohužel byl tento potenciál promrhán Scottem ve skleničce. Animace jako vždy skvělá, tak jako hudba. 6.5/10 ()

tomik99

Další povedená epizoda, která dá zavzpomínat na to nejlepší z The Walking Dead, kdy šlo čistě o přežití a mohli jsme se bát o všechny postavy. Právě takovýto pocit jsem měl z tohoto dílu a opět jsem to žral od začátku do konce. Kéž by nějaké příběhové linky pokračovaly, protože to opravdu stojí za to. ()

• Když Scotta zachrání plášť, řekne: „Wingardium Leviosa“. Jedná se o referenci na známé kouzlo z knižní a filmové série Harry Potter. (Kubaaa97)
  • Důvodem, proč postavu Spider-Mana nedaboval Tom Holland, byla tehdy nedokončená jednání mezi Disney a Sony ohledně filmových práv na Spider-Mana. (Kubaaa97)