Čo keby...? - Season 2 (2023) (séria)

Čo keby... Peter Quill zaútočil na najmocnejších hrdinov Zeme? (S02E02)

(epizóda)
  • Česko Co kdyby... Peter Quill napadl nejmocnější hrdiny světa? (viac)

Keď Ego a 8-ročný Peter Quill začnú s Expanziou na Zemi, zakladatelia SHIELD-u Howard Stark a Peggy Carterová vytvoria tím na štýl Pomstiteľov, pozostávajúci z najmocnejších hrdinov Zeme v roku 1988. (Disney+)

filmfanouch

První epizoda 2. série seriálu Co kdyby...? vycházela ze Strážců Galaxie, i druhá poté vychází ze zápletky dobrodružství Strážců Galaxie, kdy se tentokrát vrací na začátek celého příběhu a ukazuje se, co by se stalo kdyby jedna Mary Poppins neměla záchvěv svědomí. Epizoda v režii Bryana Andrewse (který se kromě předcházející epizody s Nebulou v Nova Corps chopil režie dosavadní epizody seriálu i zbytku této série), tak ukazuje, jak velký vliv by mohl mít Ego na svého malého syna a především, jak by to urychlilo založení týmu seskládaných z největších hrdinů světa. Předcházející epizoda s Nebulou byla fajn rozjezdem, v součtu ovšem přeci jen postrádala větší emoce. A přesně v tomto ohledu 2. epizoda tu předchozí předhání. Jedná se sice o varianty známých postav (navíc o velmi mladší verze), nepostrádají ovšem své charakteristiky, z nich vychází jejich chemie a tenhle tým pohromadě rázem začne výtečně fungovat. Největším kladem této epizody je ovšem přítomnost mladičké Hope van Dyne, která má díky osobní ztrátě styčné plochy s malým Peterem Quillem a i proto tak výtečně funguje nejen jejich interakce, ale především moment, kdy dojde nejen k uspokojivé konfrontaci Hope a jejího otce Hanka Pyma, ale dokonce i Hanka a Petera. A to ještě nepadlo slovo o Winter Soldierovi, kdy jeho spojenectví s nejmocnějšími hrdiny světa též vyvodí zajímavé výsledky. Jde o velmi zajímavý koncept, ve kterém se toho stane poměrně dost, dojde na působivé akční pasáže a i konfrontaci, která snadno evokuje jeden z nejsilnějších momentů ze Strážců Galaxie Vol. 2 (je jen škoda, že nepadne hláška „You shouldn't have squished my walkman“). V této epizodě se ostatně pracuje s poutem Petera Quilla k hudbě, seriál poté zůstává věrný období, ve kterém se má děj odehrávat (v roce 1988, dávno před událostmi první sólovky Thora, je Thor přeci jen krvežíznivější).  Tato epizoda v podstatě diváka chytnout a jen tak ho nepustit, i když poté končí v zřejmě ideálním momentu, při otevřeném konci zamrzí, že nedošlo na takzvanou třešničku na dortu (i když se jde zcela jasně vyvodit, kdo by převzal pozici Baby Groota ve variaci na finále druhých Strážců Galaxie). Námět této epizody by ovšem v pořádku obstál jako nosný náčrt pro nějaký celovečerní film v případě, že by se Marvel Studios rozhodlo na svém počátku vydat trochu jiným směrem a vsadit na retro. Je to velmi zábavná epizoda, která nepostrádá emoce. Nadále kouzelná animace už je poté takovou špičkou ledovce. V součtu silná epizoda a v součtu celého seriálu zatím dost možná jedna z nejlepších.... ()

Dukekuky

Očekávání bylo mírné a nejisté, nevěděl jsem co od 2. epizody, 2. série What If čekat protože už jenom název směruje k menšímu zamyšlení, bylo to tedy zlé a nebo moc pěkné překvapení ? S radostí můžu říct, že se přikláním k druhé variantě. Epizoda se zabývá několika postavami, vše pasuje skvěle. Animace je velmi dobrá, detailní a dokáže při sledování seriálu na diváka zapůsobit. To jsem už ale chválil při předchozí epizodě, která mi moc nesedla ale zde se to zcela mění a díky tomu jsme dostali mnohem zajímavější příběh, místa, akce.... Prostě hromadu věcí. Všechna akce není nijak přehnaná, příběh dost sedí, místa na nové prozkoumání jsou také dost zajímavá a zkrátka to co jsem od druhé epizody očekával. Velký plus oproti předešlému dílu, tedy startu ve kterém jsem byl zmatený a nevěděl co dál, u druhé epizody jsem dostal to co jsem chtěl i když jsem byl někde trošku zmatenější, tak je to určitě jen moje chyba a s radostí můžu říct že je to fajn podívaná a epizoda která stojí za zhlednutí ! 8/10 ()

oveckaoa

Yondu vydá Star Lorda Egovi a ten mu řekne ať začne expanzi a zničí svět tak Star Lord jezdí po planetách dává tam nějak semínka a ničí je. Přiletí na Zemi  a postaví se mu místní Avengers ve složení Ant Man , Giant Man, Black Panther, Thor a Winter Soldier pak zjistí, že on není zlý, ale zlý je Ego ten mezitím na Zem přiletí taky. Oproti prvnímu dílu je to slabší a nudnější    60 procent. ()

tomik99

Tohle bylo hezké "Co kdyby". Sice se moc tlačí na pilu s jinými Avengers, ale tentokrát jsem se nechal docela důstojně nachytat. Někdy mi přijde, že má epizoda chytlavý úvod s "Co kdyby", ale pak už jede na autopilota a nechá se vést. Teď jsem jim to snědl i navijákem, snad se to ale nebude příliš často opakovat. ()

CheeseFigure

Avengers 1988 vs. kozmický Peťo. Vlastne je to štandardný Avengers príbeh, v ktorom hrdinovia musia poraziť zlo. Preto som rád, že to tvorcovia ozvláštňujú tým, že nezvolili tím, ktorý poznáme z filmov, ale vyskladali nový. Z postáv, ktoré síce z filmov poznáme, ale prevažne z vedľajších úloh. A nebudem klamať, nejaké to dobrodružstvo s Avengermi 1988 by som si ešte dal. A na záver len dodám, že ten Ego vyzeral divne bez tej brady. ()