Čo keby...? - Série 2

(séria)
USA, 2023, 4 h 49 min (Minutáž: 29–34 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Karen Gillan, Laurence Fishburne, Michael Douglas, Jon Favreau, Kat Dennings, Sam Rockwell, Mick Wingert, Cynthia Kaye McWilliams (viac)

Kopi1

Nová řada nezklamala. Sice 1.série měla o něco lepší epizody, ale i tak jsem si nové díly užil. Poslední 3 díly rozhodně nejlepší, ale v posledním to vše klasicky vyvrcholí a málo toho není! Za zmínku stojí ještě epizoda s Velmistrem, kde se vrátí skvělý Jeff Goldblum, který si to zas nesmírně užívá. No jsem zvědavý co bude nového ve 3.sérii, na kterou bysme nemuseli dlouho čekat. ()

Wysch

Dám tomu maximum. Ne proto, že by to bylo celkově až tak dobrý - některý epizody byly vyloženě slabý (první tři veskrze); ale proto, že některý epizody byly fakt dobrý, a proto, že budu navždycky simp Kapitánky Carterový. Teda Hayley Atwell. A pořád budu doufat, že v Lokiho multivesmíru bude mít Hayley ještě pořád celovečerní hranou šanci. ()

Likan7

A budu vlastně docela negativní. První série je epická, akční a osudová. Pozorovatel tam byl jako dosud nejmocnější postava, která je schopná téměř čehokoliv, tady z něj udělali tak trochu komickou postavu, co paroduje sebe sama. Druhá série není špatná, ale všechno je o poznání horší než minule. Jediný díl, který je vyloženě skvělý, je ten nejméně očekávaný. Příběh kolem Kahhori je funkční, vynikající i akční. Suverénně nejlepší díl, dost možná celého seriálu. Furt jsem byl ale zdrženlivý, protože jednička mě smetla až ve finále, kde všechno dokonale zapadlo. Tady máme sice v posledním díle milion postav, tisíc easter eggů, ale všechno je zbytečný a navíc. Minule dostával Ultron nakopáno od Avengers, kteří spolupracovali, každý využíval svých silných stránek. Tady je záporák zoufale nevyužitý a je to vlastně boj dvou barevných výbojů se třetím barevným výbojem. Je to pěkný, má to fajn animaci, ale po první sérii byla očekávání úplně jinde. A samotná Kahhori to nezachrání. ()

JohnCZ

Až na indiánskou epizodu, která jako jedna z mála přinesla skutečně něco nového a ne jen recyklát již viděného splácaný do nesourodého multiverse mišmaše, je celá druhá série hrozně průměrná. Hezká animace není všechno, většině epizod chybí ucelený přehledný scénář. Zápletky kvůli krátké stopáži většinou nemají moc času vyniknout a působí překotně a zkratkovitě, podobně jako všechny ty dětské animáky, na které jsem koukal jako dítě každé víkendové ráno na Nově. Za mě: méně je někdy více. ()

JohnZ87

O fous slabší než první série, ale opravdu jen o fous. Paradoxně nejzajímavější postavou je zcela nově představená indiánská válečnice Kahhori, která jako jediná z klíčových postav nemá svůj předobraz v dosavadních MCU filmech. Návaznost na první sérii je poměrně výrazná. Avengers ve středověku byli fajn, bohužel díky krátké stopáži nezbylo mnoho času na podrobnější vysvětlení souvislostí. Finálová epizoda opět silná, nicméně ze stínu finále první řady se vystoupit nepodařilo. Slušný overkill, slušný fan service a výrazně přesílené postavy - které bohužel jako vedlejší efekt trochu degradují stěžejní momenty zejména z Infinity War a Endgame. Soundtrack je perfektní. 75% ()

• V této epizodě je k vidění krátká mezititulková scéna. (Rominator)