Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Doctor Strange prišiel o srdce namiesto rúk? (S01E04)

(epizóda)
  • USA What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands?

Doctor Strange, zasiahnutý smútkom, využije Oko Agamottovo pri nebezpečnom pokuse o zmenu minulosti. (Disney+)

MiniMinion

Zatím bezpečně nejlepší epizoda. V první řadě nemohu nevychválit Benedicta Cumberbatche - zatím byly výkony v seriálu oukej, nic špatného, ale je poznat, že ti herci nejsou profi dabéři, ovšem Cumberbatch tento trend změnil… výborný výkon. Čím je ale epizoda hlavně zajímavá je její velikost, význam a také její srdce (no pun intended), její emocionální linka. Viděli jsme, jaký potenciál Doctor Strange vlastně má, jak může být mocný a nebezpečný, že má sílu zničit celý vesmír, když ztratí chladnou hlavu. Poprvé také někdo nejen zaregistroval Uatuovu přítomnost, ale dokonce s ním dokázal komunikovat. No a Stephenova láska ke Christine a jeho trápení bylo tak dobře napsané a Cumberbatchem tak dobře zahrané, že mi opravdu bylo smutno. Čtvrtá epizoda rozhodně nastavila pro zbytek série vysokou laťku, 9.5/10. ()

Azurovydrak

Ochutnávka hororové atmosféry Multiverse of Madness aneb drasticky rostoucí kvalita dílů opomíjeného seriálu. Nádech temnoty je zde opravdu patrný, uvážíme-li, že jde o první marvelovku se špatným koncem. O to více cením odvážný námět a provedení, které je perfektní od začátku do konce. Teď je doufám, že to vše Zombies nepošlou do kytek... ()

oveckaoa

Zatím nejlepší díl ( neviděl jsem první , druhý a třetí a ani nechci). Věnuje se to tomu co by se stalo kdyby Dr Strange při nehodě místo  o ruce přišel o ženu tak, že se rozpůlí a jeden se z toho dostane a druhý se ji snaží oživit tak do sebe vsaje cizí bytosti a pokusí se ji oživit což zničí realitu. 80 procent ()

Orion12

Tohle byl Banger! Co se stane, když Strange při autonehodě ztratí místo citu v rukou své srdce (Christine). WOw v prvé řadě, to mělo skvělé emoce, mělo to napjetí a bylo skvělé sledovat toho našeho strange, který se ovšem vydá na zcestí a chce získat moc, aby mohl vrátit život christine. Bylo to šílené, ale skvělé zárověn. V 30 minutách animáku, byly emoce, skvělá hudba, budování postav a přerod strange. Vzhledově to bylo taky super a bylo tady spousta nápadů, tady tůrci šli úplně do hloubky a takhle by mělo vypadat What if. Skvělý byl fight strangu (ty pláštíky xd) A tím, že tento strage bude v hraném doktorovi Strangovi, tak to ještě zvýšilo hajp, za mě plný počet. 10/10 na animák. ()

• Jedná se o první epizodu What If...?, kde jsou všechny postavy nadabovány herci, kteří si své postavy zahráli ve filmech z MCU. (Kubaaa97)
  • V této epizodě je zmíněn Cagliostro a jeho knihovna vědění. Cagliostro byl čaroděj, jehož žákem byl i Victor von Doom. Caglostro použil knihu zaklínadel „Darkhold“, která se objevila již v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (od r. 2013) i v seriálu WandaVison (od r. 2021). (Frca)
  • V této epizodě Doctor Strange poprvé používá Kámen času přímo k cestování časem. Ve filmu Avengers: Infinity War (2018) jej používal, aby pouze nahlédnul do alternativních realit a zjistil, jak může být poražen Thanos. (Frca)