Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

SpaceOdyseus

Chvilemi klisovity, chvilemi nedomrly ale stale zabavny metafilm pro fandy jednoho magora. Stale se ale nemuzu zbavit pocitu, ze tahle premisa by si zaslouzila divocejsi zpracovani. ()

Corpsegrinder

Největší problém filmu je to že se nemůže rozhodnout zda bude meta dílem o Cageovi nebo špionážní komedie a měl jsem kvůli tomu problém se naladit na vlnu obojího. Stejně nevyvážený je to i obsahově, má to scény suprově komediální (přelejzání zdi) ale taky zoufale průměrný nezajímavý scény (vše točící se kolem unesený holky). Přišlo mi že ani ty cameo role moc nefungovaly, člověk by řekl že Cage obvolá koho může ale místo toho dostanem dvě vyčpělý hvězdy co s nim jako s hercem prakticky nesouvisí a režiséra filmu Joe což byl sice film dobrej ale milník jeho kariéry to teda nebyl. Svým způsobem jsem se bavil ale je to dle mě promarněnej potenciál a pokud budu chtít vidět Cage jak se chová jako magor, existuje spousta lepších. ()

F.W.Colqhoun

Feels like Cassavetes meets Inarritu with a dash of von Trier. Akční film s výpravou jako z Vicky Christina Barcelona, v němž Nicolas Cage hraje sám sebe - to není úplně nové. Meta rozměrem dnes už nikoho neohromíte, i když se musí uznat, že vyrobit film čistě jako sérii meme a GIFů (některé se už chytly), včetně tváří z meme proslavených už dříve (Lily Mo Sheen), se alespoň kvantitativně vzato o novou metu jedná. Ale svůj účel (=poplatit nějaké dluhy, trochu pobavit a nadmout pýchou ty, kteří dokážou identifikovat odkaz na Leaving Las Vegas a Wild at Heart) to asi splnilo. ()

Ingtar2

Ej, ale to sa ten Travolta rozbehol! Neironicky poviem, že som nečakal, že ešte niekedy uvidím neanimovaný film s Nicom Cageom v hlavnej roli, ktorý má ambíciu byť tu na čsfd v červených číslach. A keby len to; tento film má dokonca ambíciu byť komédiou roku... aj keď na to je ešte veľmi skoro. Všetci herci si to tu maximálne užívajú, najmä Nic Cage - ktorý sa (heh) pre túto rolu narodil. S Pedrom Pascalom som zatiaľ ešte žiadnu komédiu nevidel, čiže aj on tu bol pre mňa celkom zjavenie. Vtipy nemusia sadnúť každému, keďže humor a krása sú dve najsubjektívnejšie vlastnosti aké existujú, ale nájde sa tu aj situačná, aj charakterová, aj slovná komika, čiže aspoň raz by sa mal usmiať každý. Bol som prekvapený kvalitou hudby a kamery, niečo také by som fakt nečakal. Poteší veľa narážok na Nicove staršie filmy, ktoré si tento film vyložene pýtal. Tl;dr: Jedna z najzábavnejších komédií aké som v poslednom čase videl. Tipujem, že sa to tu ustáli na cca 65%, ale kvality to má určite na viac. Čiže za mňa 85%, silnejšie 4*. Preliezanie múru je gag starý ako ľudstvo samo, ale aj tak si ho budem ešte dlho pamätať. ()

Spacecore

Přesně takový flick by potřeboval i Bruce Willis. Bruce Campbell jeden podobný měl. Super nápad, řemeslně dobrá režie, skvělé herecké výkony, místy prča, místy solidní drama, ale něco tomu samozřejmě chybělo. Ze sympatií ale přihazuju hvězdu navíc. Highlightem pro mě byly scény mezi mladým a současným Cagem. Je to skvělá metafora toho, jak se musí umělec vyrovnat se svými minulými úspěchy a nenechat se zatáhnout do sebelítosti a utápění se v předešlém. Super filmek! ()

Oralfabet

Je docela pozoruhodné, jak zapomenutelný film z takhle slibné premisy vznikl. Působí to prostě jako něco, co si nudný člověk představí pod pojmem "šílený film". Asi stejně vynalézavé, jako tato větu dlouhá recenze, s níž jsem před chvílí přišel: "Ne úplně unbearable, ale žádný massive talent jsem ze strany režiséra nevycítil." Cage zbožňuju, ale z kompilace jeho nejlepších scén na youtubu bych měl lepší zážitek. 4/10 ()

Muel

| Lionsgate | Oddychovka, ktorá ničím neurazí, referuje o filmoch každých 5 minút a vám sa to bude proste páčiť. Nič viac, nič menej, jednoducho pocta Cageovi za zábavu, ktorú poskytol za tie roky a ja som k tomu pristúpil. Linka s FBI síce nefunguje a druhý akt je ako z rychlíku, ale Paddington 2 je masterpiece a okamžite všetci pozrieť. Lebo vás Evil Cage v noci dolapí a nedopadne to s vami dobre. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Wancohoff

Fuuu, mna to teda vobec nebavilo, Pedro a Nik su fajn, ale zasmial som sa mozno 3 krat pri zaciatku, a dejovo ma to absolutne nebavilo. Po 69 minutach som to jednoducho vypol.to som si radsej mohol pustit conair kde sa zarucene nasmejem od zaciatku do konca... ()

Flopik

Už len od toho názvu a nápadu, že Nico hrá Nica som očakával väčšiu šialenosť. Takto je to príjemná akčná komédia, s pár vtipnými miestami a s pár nudnými časťami. Pozerá sa nato veľmi dobre, Nicolas skvelý, tú rolu si užíval na plno, ale ešte lepší bol Pedro. Stvorené ako oddychovka. ()

jerenymo

Tak to mne zase jednou nalákal dobře vypadající trailer. Skutečnost byla taková že moc scén k zasmání zde nebylo. Škoda, čas od času bych si dal Cage v dobrém filmu. ()

Illy

Jo...tak tohle mě hodně bavilo. Cage jako Cage je sqělej, Pascal mu zdárně sekunduje a ani chvilku jsem se nenudil. Super. ()

TaanStari

Tenhle film není špatný, je to příjemná oddechovka. Ale čekal jsem mnohem víc... Čekal jsem, že se Nick Cage chytí za rypák a předvede to nejlepší a nejhorší ze svého repertoáru. Což se opravdu stalo, asi tak 5x v celém filmu. Zbytek je taková normální klišoidní akční komedie. Lepší než jeho posledních cca 20 let, ale jako meta film je to takový průměr... ()

TostTom

Jeden z nejlepších filmů co jsem letos viděl. Kombinace akce a komedie je dokonalá, Nicolas Cage i přesto že ho nemusím dokázal roli sama sebe ztvárnit perfektně a jeho výkon byl tedy více než uspokojivý. Ovšem za mě celý tento film táhne Pedro Pascal v jeho perfektní a vtipné roli Javiho. ()

BOURQUE

Nicolas Cage hrá Nicolasa Caga. Základ skriptu príliš jednouchý (to by ani nevadilo) a s veľkým množstvom „slepých uličiek“ (kvôli tomu, že jednotlivé scény smerujú trochu nikam). Odkazy na niektoré filmy (napr. aj na Peddington 2) potešia, ale mohli by spravené trochu väčšou fantáziou. Duo Nicolas Cage / Pedro Pascal si svoju rolu užívajú, o tom nie pochyb. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Kopi1

Velmi dobrá oddechovka s Nicem Cagem, který hraje sám sebe, jsem si užil, ale on si to užil asi ještě více. Jednoduchý příběh, dobře napsané dialogy a k tomu ještě výborný Pedro. Ano jsou tam klasická klišé a herci si to uvědomují, ale zde mi to nevadí, protože dvojka Nica a Pedra je skvělá. A kdo zná hlášky a postavy z jeho předešlých filmů, tak si to užije ještě více. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)