Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

vnimatkrasu

Na první půl hodinu jsem docela zíral. Vodní svět, úžasnej noir a Rebecca Ferguson by to famfatalství mohla učit na univerzitě. Kdyby se to relativně brzo nezačalo rozpadat v nezáživný dějový puzzle a všechny ostatní elementy nepřešly na druhou kolej, byl bych spoko. Takhle jsem jenom spo. ()

Script

Do jisté míry má tenhle film hloubku a není daleko od reality dnešního zkorumpovaného světa. Ano někomu to může připadat k smíchu, ale dnes jsou fakt lidi dost šílení a blbý zároveň. Tenhle film nám jen připomíná, že aby jsme byli vyrovnaní s tím jaký svět skutečně je, tak unikáme před realitou a vzpomínáme na dobré chvíle, kdy bylo všechno jednoduché nebo hezké a nechceme si připustit fakt, že ten svět, ve kterém žijeme je takový jaký je. Kdyby Lisa vynechala ty některé monology hlavní postavy a neudělala akční scény ujetý, tak by šlo o dobře zpracovaný snímek. Hvězdu přihazuji kvůli té myšlence a kvůli scéně, kdy Mae komunikovala Nickem skrze Reminiscenci. Ta scéna neměla chybu. ()

Lachtaan

Hugh Jackman a Rebecca Ferguson stvořili už perfektní duo v jednom z mých vůbec nejoblíbenějších filmů a jejich další spojení bylo hlavním lákadlem jinak tajemstvím zahaleného snímku. O Reminiscenci jsem věděl dost dlouho a zároveň o ní netušil skoro nic a po zhlédnutí mnou cloumají poněkud rozporuplné pocity. Hrátky s časem/vzpomínkami mě na filmovém poli asi nikdy neomrzí, je k nim ale potřeba hutná zápletka a ta mě tady zase tolik neuchvátila. Obecné hodnocení silně odpovídající, další případné klesání už filmu ale nepřeju. ()

Johnny.ARN

Je to taká krimi na pozadí romantického povidání a hľadaní lásky. Pri všetkých bojovkách som sa len zamýšľal, prečo ešte nevytiahol drápy. Na príbehu je zaujímavá forma a spôsob vyšetrovania, lebo príbeh je v konečnom dôsledku veľká tuctovka. Pre romantické duše, ktoré zvládnu dlhšiu minutáž a nie veľmi lineárne rozprávanie deja, by to malo byť fajn. Pre mňa ako jednohubka fajn, viac krát len keby Rebeka ukázala zo seba viac. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Detektivní příběh zaobalený do sci-fi staré školy. Líbil se mi nápad zatopeného města, života výhradně v noci a samozřejmě i možnosti prozkoumávat vzpomínky do detailů. Co mi akorát na systému vzpomínek nesedlo, byla nelogika týkající se až moc velkých detailů - co daný jedinec neviděl přímo, nemohlo být přece logicky viditelné. Ale dobře, přenesu-li se přes tuto „maličkost“ a fakt, že byl příběh ze začátku trošku příliš zamotaný a nezaujal mě, zejména poslední půlhodina měla správné grády a dokázala děj účinně převrátit. Jsem tedy ve výsledku celkem spokojen a zároveň mě mrzí, že se z kinematografie podobné kousky časem vytratily, či upadly v zapomnění a sem tam se objeví něco, jako toto, co je připomíná. /// Viděno na HBO s českým dabingem. ()

Mrkvič

Zajímavý nápad, zajímavé provedení, dobré herecké obsazení, ale slabá zápletka. Nebo spíš hodně překombinovaná zápletka, která se nakonec zajímavěji tvářila, než co nakonec opravdu skrývala. Potom jsem měl problém i s hlavním hrdinou, který je místy super skvělý bývalý voják, který všechno ví a všechno zná a ve svém oboru je nejlepší, aby v jiných scénách byl celkem nešikovný ňouma a ještě se choval jak debil. Svádět to na lásku či zamilovanost snad ani nejde. A pokud ano, tak jsem v něm na začátku toho super borce viděl neprávem. ()

noriaki

Neonoir mám rád, sci-fi mám rád, Hugh Jackman mi nevadí, ale tahle kombinace všech tří prvků mě nijak zvlášť neoslovila. Reminiscenci nejde upřít kouzlo a lehký opar mysteriózní atmosféry. Chemie mezi herci funguje a z příběhu jsou cítit emoce, takže nejde vyloženě o špatný film. Dystopická budoucnost je ale vyloženě samoúčelná. Společnost zvedající se ze státního bankrotu, nebo z občanské války by vykreslila uvěřitelnější kulisu. Raději bych se podíval na detektivku kde se opravdu provádí nějaká detektivní činnost, nebo vztahovku, kde se řeší vztahové problémy. ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že když jsem poprvé viděla trailer - těšila jsem se na to - už tehdy mě to něčím zaujalo. Dvojice Jackman a Ferguson se mi moc líbí - a není to poprvé co jsem je společně viděla. Ten film má vlastně extrémně smutnou myšlenku....a ten závěr mluví za vše. Hezká představa "kast" zaplavených a nezaplavených a jak by to skutečně bylo, kdyby něco takového nastalo? Ten film mě něčím hodně oslovil, ale nedokážu to úplně popsat - ta atmosféra, prostředí, taková ta "snovost", která tam byla... Scéna, kdy se při boji propadnou podlahou do zatopeného hudebního sálu...To bylo moc hezky ztvárněné a vlastně to ukazovalo tu zkázu toho prostředí, ve kterém byli... ()

Blue.Poison

"Říká se, že minulost umí člověka pronásledovat. Že minulost je jen řada okamžiků. Jeden každý dokonalý, úplný. Korálek na šňůře času. Minulost nás nepronásleduje, ani by nás nepoznala. Jestli někdo někoho pronásleduje, tak to my pronásledujeme minulost. Pronásledujeme ji, abychom se mohli podívat znovu. Vidět ty, kteří nám schází. To, co nám schází po nich." ()

mkubalikova

Čistokrevné neo-noir sci-fi, ale Blade Runner to není. Já se nenudila, svět byl vyskládaný zajímavě, obsazení špičkové. Jen to nutně nemusím vidět hned znova. Radši si pustím některý z citovaných filmů: Počátek, Maltézského sokola nebo Čínskou čtvrť. 70% ()

ondraondra

Vizuálně atraktivní film s pěknou hudbou a originální zápletkou. Reminiscence je fajn detektivka, ve které do sebe všechno postupně zapadá a vlastně jsem se vůbec nenudil. Je to takový ten typ filmu u kterého musíte dávat pořád pozor, jinak se ztratíte v ději. Choreografie bojových scén je překvapivě skvělá, i přesto že se nejedná o akční film a akčních scén tu moc není. Je jich tak akorát. Hugh rozhodně ještě nepatří do starého železa. K dokonalosti tomu ale chybí něco, čím by se mi film více vryl do paměti. Hodně dlouho jsem uvažoval o hodnocení a chybělo fakt málo a byly by to čtyři hvězdy. Tyhle originální filmy jsou dnes v Hollywoodu potřeba. 6/10. ()

blackJag

Kostra příběhu, to je noir jak podle učebnice... Film nevypadá zle, jemné future nuance mají ambice, nicméně jako prostředí jde o nefunkční rekvizitu. Je to celé neuvěřitelně plytké, schematické, chybí tomu vášeň. Jackman se snaží velice, zato Fergusonové to nesedlo vůbec. Režisérka si se scénářem dost věřila a "nejhodnotnější" repliky jsou předkládány opakovaně, ovšem vidím to tak, že měla spíš věnovat víc pozornosti detailu, aby to celé trochu nabylo na věrohodnosti. 50% ()

Skeksis odpad!

Rebecca Fergusson má nos ako slon. Má väčší nos ako Hugh Jackman. Tí, ktorí ju nazývajú "osudovou ženou" majú zrejme podivnú záľubu vo veľkosti nosa. Ak áno, tak to sedí. Spomínať si na niečo z perspektívy osoby snímajúcej "spomienku" z cca troch metrov - to neviem kto zožral. Muselo by to predsa byť z pohľadu človeka, ktorý to prežíva... Ale ok, to by som ešte prehltla, ale ten minimálny dej - všetci sa tam iba močia vo vode, slaboduchá zápletka... tak to nie. Jediné plus je vízia zatopenej Zeme. Aj to neviem, či by som sa po tom moste prechádzala v romantickom duchu:)) ()

MartinS96

Stejně jako u Nobodyho mě trailer vůbec nenadchl, nakonec jsem se ale na Reminiscenci hodně těšil a podobně jako u prvního jmenovaného filmu, jsem vesměs nadšen. Originální námět je tu vytěžen takřka na maximum, z pohledu scénáře tu z mé strany téměř není co vytknout. Je nejen chytře napsaný ale i dialogům se dostalo kvalitní péče, včetně takových těch okecávacích klišé, kterých si ale povětšinou v takovýchto počinech cením. Režie z pohledu kamery není nijak objevná, naopak těch záběrů s prosvítajícím světlem skrze herce je tu na mě až příliš. Z pohledu odvyprávění příběhu musím dát velký palec nahoru, například krátký střih na záběr s postavou, o které se právě mluví, jež byl použit dřívěji ve filmu jsem velmi ocenil. Skvěle je pracováno i se CGI, které slouží zasazení příběhu a nepůsobí rušivě. Z průběžných 7, mě až na devět z deseti donutil postupně zvýšit gradující konec, který nejen opět velmi chytře, ale také odvážně spojil a ukončil všechny dějové linie. Opravdu velmi solidní celovečerní debut, Jonah si vybral dobře. „It used to be you couldn't go back again. But time is no longer a one-way stream. Memory is the boat that sails againts its current. And I'm the oarsman.“ 9/10 ()

Maynard.

Škoda, že je to takle zbytečně natahovaně dlouhý. Jinak bych byl uplně spokojenej. Taky je hrozně fajn, že to nekončí tipickým happy endem, nýbrž celkem drsně, což se u romantickejch filmů až zas tak nevidí. Obdivuju nápad - zatopený města, přes den se chrápe, v noci se žije. Pár maličkostí bych tomu vytknul co se týče "fungování". Asi by nefungovala elektrika v napůl zatopeným mrakodrapu si říkám. Wolverin je sympaťák, tady mi dost připomínal kouzelníka z Prestige (taky kulhal a taky nosil sako). Jeho protějšek pěkná podívaná. Sem rád, že sem to viděl... ()

kenkaku

Všechno špatně. Tedy krom vizuálu a drobných “radostí”. Neuběhlo totiž ani 15 minut a film a byl jsem rozladěný sledováním nutného voyeurismu, který si ani neuměl prosadit Rko. Když jsem totiž zahlédl známé tváře z Westwordlu, hned jsem se naladil (chybně samozřejmě) na jistou notu. A tou rozhodně není cudné uhybání před hambatou Rebeccou Ferguson. Film se pak rozvinul v divný slepenec, který přeskakuje mezi myšlenkou “čím vlastně chce být”. Po hodině a půl jsem se už vyloženě nudil a všímal si všeho možného (třeba autopark… auta ze 70-80 let pouze? Jako proč? Jaký byl důvod? Atd.) Závěr si sice hraje na něco extra, ale celkový dojem už nezavhránil. ()

Soweek

Film by hrozně chtěl být noir sci-fi detektivkou, ale ve skutečnosti je jen obyčejným romantickým filmem ( a to špatným ). Zaplavený svět není, kromě občasných CGI záběrů na zaplavené město, absolutně nijak využit a kdyby se děj odehrával v současném světě, nemělo by to na děj a vývoj filmu vůbec žádný vliv. Hrátky s návratem do vzpomínek zavánějí nějakým mindfuckem ala Inception, ale rovnou Vám prozradím, že využitý potenciál je opět nulový. Pokud Vás bere pohled na neustálý tupý výraz Fergusonové a brečícího Jackmana, tak možná ve shlédnutí naleznete nějaký smysl. ()

sedm.1

V souvislosti s tímto filmem je velká škoda, že Lisa Joy je velice šikovná režisérka, ale dost slabá scénáristka. Zatímco totiž po filmařské, respektive především technické stránce, je Reminiscence opravdu výraznou a působivou podívanou, tak co se týče zápletky, ta se jednoduše nepovedla. Jejímu stylovému, osobitému, vizuálnímu, atmosféricky potemnělému a v podstatě i efektnímu zpracování já prostě nemám co vytknout, vše zmiňované je více než kvalitní a působivé a celý ten film to povyšuje na velice slušný vizuální zážitek. Jenže příběh, který se v tomto perfektním prostředí odehrává, už tak úžasný není. Asi se mu tedy nedá upřít jistá originalita a pár poměrně slušných scén, ale jako celku mu chybí především mnohem větší spád, více záživnějších momentů, a vlastně všeho o dost víc. Víc akce, víc napětí, víc erotiky, víc osudovosti, víc výraznějších scén, Lisa Joy prostě vším ve své zápletce šetří a nic tak není pořádně. Co se pak týče postav a jejich hereckých představitelů, tak Hugh Jackman mi zde nepřišel úplně zrovna ve formě, spíš to ve mně budilo dojem až takového nucenějšího, otrávenějšího výkonu, Rebeccu Ferguson pak moc nemusím ani jinak a zde mě o opaku nepřesvědčila, a tak nejzajímavější výkon tu v podstatě odvádí Thandiwe Newton, ta ale zas pro změnu dostala jen okrajový prostor, nicméně samotné postavy všech těchto herců působí daleko zajímavěji a výrazněji, a ty mě upřímně bavily. Tudíž, když bych měl zkrátka charakterizovat Reminiscenci nějak ve zkratce, popsal bych jí asi jako stylovou sci-fi noir detektivku moderního střihu, s parádním vizuálem, poutavými postavami, slabším castingem, ještě slabší zápletkou, nicméně ve výsledku bych jí ale přeci jen ostatním spíš doporučil, jelikož na mě zapůsobila především poměrně netuctovým dojmem, což vždy potěší. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)