Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

William_

Neskutečně zdlouhavý film, který mi nenabídl žádné zajímavé postavy, a ani příběhová linka mě nijak neuchvátila. Připadalo mi, že film trvá 2 hodiny a půl, prostě strašně zdlouhavé. Za mě nedoporučuji a poohlédněte se po jiných filmech. ()

Vyhy

Škoda, že je film tak podhodnocený, jinak by přilákal více diváků, což by si zasloužil. Hugh i Rebecca byli výteční, příběh zajímavý a do samotného konce čekáme, jak to vlastně s ní bylo. Hra se vzpomínkami měla dobrý nápad a celkově měl film spád. Za mě spokojenost. ()

Martin741

Pozitivom bola ta krasna sexica .. ani nocne Miami ma nedokazalo vtiahnut, to uz potom kazde nocne mesto ma nieco  do seba, i nigersky Niamey. A to je Niger - len tak na okraj - najchudobnejsia krajina tejto planety   : 6 % ()

BarryLyndon

Mne to po tom hatu také neuráželo a souhlasím s 6/10, některý momenty nádherný a budu je mít dlouho v hlavě. Rebecca Ferguson je přenádherná. Ale herecky i zábavnou polohou si to dávala Thandie Newton, hodně mne bavila. Škoda že nebyla zápletka podaná lépe, ale jak tam chodila továrna na charisma se jménem Hugh Jackman s povolenou kravatou, tak jsem si říkal, že by bylo cool kdyby vytáhnul upilovanou brokárnu a začal tot am kosit jako Max Payne ()

bourec

Zabitej potenciál ženskou režisérkou, která nechala x-mena vzlykat, brečet, a aby se neřeklo, že je to posedle narůžovělý, naroubovala tam dvě střílečky. A ten konec působil značně zoufale. Kdyby to bylo víc krimi, a využili ty reálie zatopenýho města, mohlo to bejt ok. Tohle ale nestojí ani za starou bačkoru. 30%. ()

Nach

Kupodivu i přes místní hodnocení fakt pěkný postnoir thriller se sci-fi prvky, který funguje a pěkně i graduje. Dobrá práce s kamerou i výborně vybrané herecké duo. Nicméně pokud máte rádi rychlejší tempo u filmů, sáhněte po něčem jiném, neb Reminiscence je pomalá jako důchodce na koloběžce. Ovšem mě pomalé tempo nevadí, naopak líbí se mi, když v něm tvůrci umí pracovat s postavami a atmosférou. 80% ()

Streeper

Nebylo to zas tak špatné, jak jsem čekala. První polovina je horší a více se táhne. Trvá než se to překlene a pak to začne být zajímavé a napínavé. Takže škoda té odfláknuté první půlky. Kdybyž by se ale od druhé poloviny příběh nezlepšil, dala bych hvězdičky dvě, naštěstí se to vytáhlo, takže hodnotím průměrem. Nicméně i tak to mělo potenciál být něčím daleko lepším. ()

C0r0ner

Mělo to potenciální náběh na extratřídy jako Minority Report nebo Zdrojový kód a třeba námětem a zpracováním postapo budoucnosti to bylo špičkové. Dějově už to taková sláva nebyla, ale pořád ještě se mi to jako celek líbilo, i přes nějaké ty přeslazené momenty. 75% ()

Martrix

Super obsazení, působivé scény zatopeného světa, hrátky s myslí...co by se mohlo pokazit? Tak třeba to, že ten příběh není moc zajímavý, resp. není natočený tak, aby diváka vtáhl do děje a vzbuzoval nějaké emoce. A když se fanda sci-fi nudí, má čas hledat chyby a všímat si nelogičností. A že jich tam bylo požehnaně. Asi nejvíc mě rušilo, že bylo vidět ve vzpomínkách i to, co tam být nemohlo. Motivy May byly nevěrohodné a tím pádem i její činy byly z ranku...uplácáme twist, aby to nebylo moc jednoznačné a ať máme záminku dát tam tu romantickou pasáž s loučením... . Tohle moc nežeru.  Nu a když už kritizuju, tak zatopené Miami, domy stojí a vše funguje...moc mi to nešmakovalo. Ale uznávám, natočené to bylo pěkně. Škoda že je to tak nevýrazná nudnost...trochu detektivka, trochu sci-fi a to vše ve službách romantického klišopříběhu. ()

Juto

Lisa Joy má skvelý vizuálny štýl, je tu bojová scéna v zaplavenej miestnosti s klavírom, na ktorú sa úžasné pozerá. V tomto sci-fi noir z blízkej budúcnosti je toho veľa, čo sa mi páči ale chýba tomu lepší príbeh. Pozerá sa na to veľmi príjemné. 6/10 ()

PROCESOR

Zajímavý snímek-námět. Celkem dost pravdy v hláškách o minulosti, jen si to musíte vyfiltrovat, jako všechno. Já byl spokojený, co víc dodat? ()

NiWi

Reminiscence je film s velmi zajímavým setupem, premisou a prostředím ve kterém se odehrává. Ze všeho však nedokáže vyždímat plný potenciál. Máte tajemnou a okouzlující Rebeccu Ferguson, charismatického Hugh Jackmana a stejně ve mě přetrvává pocit, že se neprodali ve svých rolích tak jak by mohli. Detektivní linka s noirovskou atmosférou klouže po povrchu, a nedokáže naplno rozvinout svůj potenciál, vyvolat v divákovi větší napětí či ho dostat zajímavým zvratem. Zatopená blízká budoucnost pak vypadá zajímavě, v rámci příběhu však nehraje takovou roli jakou by si zasloužila. Reminiscence tak nakonec působí jako hezky natočený film, jehož silné stránky však Lisa Joy nedokázala rozvinout natolik, abych měl jako divák chuť cokoliv si z filmu výrazněji zapamatovat. ()

alchac

Kterak Wolverín vytáhl Dicka na Phila Marlowa a nabídl mu Recállní vyšetření. Zpracováno ovšem celkem poživatelně a Velma Hetfieldová dostala zatraceně silnou konkurenci, která je ale taky zákeřně neukázala. ()

SeanLSD

Tušil som, že idem na film, čo vyrobili hlavne pre hŕstku takých, ako som ja, a ktorý by mal byť tou najhoršou možnou voľbou na sledovanie v prvý deň po tom, čo som sa vyhrabal z niekoľkotýždňovej depresie zavinenej neprítomnosťou lásky, ale myslel som si, že to bude len taká dickovská paranoidná romanca naplnená Rebeccou Ferguson. To by samozrejme úplne stačilo na nekritickú plnú paľbu, ale REMINISCENCE je okrem toho aj plnohodnotnou noirovkou o zlomených ľuďoch v ťažkých časoch so zmysluplným sociálnym kontextom, dobre vykresleným skoroapokalyptickým prostredím polozatopeného Miami a plnými charaktermi. Nie že by som to potreboval, keďže tieto hrátky s časom, osudom a spomienkami považujem za najsilnejšiu tému a filmársku výzvu vôbec, ale takto nápadito skĺbené žánry s výborne vyváženými zložkami a logicky vystavaným príbehom, v ktorom sú všetky rekvizity využité v jeho prospech, to je splnená méta kvalitnej kinematografie zložená z ingrediencií, ktoré mňa osobne vždy zaručene dostanú. ()

Sabrewulf

Já že vzhledem k tématu půjde o nějakou promakanou sci-fi chuťovku ve stylu Minority report a ona se z toho vyklube kriminálka z červené knihovny? Ale no tak! Krom toho dialogy se tak moc snažily působit moudře a zajímavě, až to šíleně šustilo papírem. Např. když má nějaká zpěvačka před vysoupením trému, což by znamenalo, že by třeba brečela jako zde a vy by jste se jí zeptali, proč před vystoupením brečí, s vysokou pravděpodobností by v reálu odpověděla:"Protože mám trému", zatímco tady začne mlít něco o zákaznících a jejich požadavcích. Ššš-ššš-ššš. Nebo se milenka zeptá Hugha něco ohledně toho, proč ji tak miluje a Hugh začne mlít něco o zákopech ve válce a východu slunce (to bylo hodně WTF). Ššš-ššš-ššš. Jak už tu bylo zmíněno, zatopené město nemělo vůbec žádný význam ani vliv na děj (snad kromě potopeného klavíru) a stejně jako ostatní mě napadlo - Nemělo by video ze vzpomínek dotyčného běžet v pohledu první osoby? Strašně zapomenutelné meh. ()

UhLee

(7,5/10). Reminiscence je zajímavý, vizionářský počin talentované režisérky Westworldu. Lisa Joy si dala velikou práci se světem, který se nachází v budoucnosti a je na pokraji zkázy. Musím se přiznat, že jsem čekal trochu víc "TECH" kompozici, ale ten nápad s vodou a barony - jakožto jakousi šlechtou, tak to se mi líbilo moc. Místy mi to připomínalo filozofickou Fontánu. Možná kvůli Hugha Jackmama, který tady hraje takový svůj standard. Největším tahounem celého snímku je ale romantická linka. Je to hlavní pilíř celého příběhu a hlavně díky překrásné Rebeccy Ferguson je tato linka tím nejlepším co může snímek nabídnout a stojí na ní celý film. Film je podle mě mírně podhodnocený a zasloužil by si alespoň o 5% více. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)