Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Merenre

Rutinérská, a navíc odfláknutá akce. Dobře odsejpá, to jo... ale jinak. Bez satisfakce. Chabé budování příběhu a postav, a zejména i kvůli tomu téměř nulový tah na závěrečnou katarzi, která kurva má být přece v takové tupé bezduché vybíječce to hlavní. Úplná škoda času to není, ale není to ani třeba vidět. ()

Franki69

Jason Statham se ani jednou neusmál..a divák nakonec taky ne. Guy Ritchie v Man on Wrath předvedl, jak se jede na volnoběh, bez špetky úsilí o snahu překvapit a zaskočit diváka nečekanou lokací, vývojem postav nebo alespoň zapamatovatelnou akcí. Nic z toho se nestalo, kdo neuhodl kdo je pan Hill do 30minut, nejspíš už od úvodu sledování kontroloval ještě svoji facebookovou stránku a leccos mu ze zjevných náznaků, opravdu nijak neskrývaných, uteklo. Jenomže bylo fakt těžký udržet při téhle generické, šablonovité podívané, soustředěné kolem nezáživného Stathama pozornost. Ve filmu je řada míst, která jsou napínavá asi jako soustředěný pohled z okna jedoucího vlaku do okolní krajiny. Na filmu prostě nevyzdvihuju nic. Je tu pár akcí, pár přestřelek, finální je delší, nebo spíš zdlouhavá přestřelka a … a nic navíc. Nevím jestli Guy Ritchie točil na zakázku, ale v tomto filmu po sobě nechal studené, neosobní, veskrze průměrné, byť dobře natočené řemeslo. Bez emocí, bez vášně…a bez chuti ho vidět znovu. Ode mne za 35% a nepřidám ani procento, ani kdyby mi Jason Statham zaklepal na dveře. ()

veverysiak

Riči bez humoru je napodiv tiež ohromne jedlý, vôbec mi nevadila absencia vykosťujúcich hlášok bez mihnutí bŕv ľútych gangstrov alebo mestských darmošľapov, tento kúsok je pútavý pre jeho údernosť, kadenciu akcií, zvonivosti padajúcich nábojníc a symbiotickej dunivej hudby, no a netreba opomenúť Jasoňa, pre ktorého sú takéto party stvorené, takže 80%. ()

yxaj

Už to není Ritchie, jak ho známe a milujeme, ale naštěstí je to pořád aspoň Guy. Úžasná žárovka ale Odplata, která vás nenechá ani na moment kouknout na mobil. ()

Ironhead

Jako ano, krásně natočené, atmosféru to taky má, v první cca třetině filmu zdaleka nelepší. Bohužel s přibývajícími minutami to nějak ztrácí dech a než aby přišla postupná gradace a následná katarze skvělého začátku filmu, dostaneme celkem tuctovou, málo upokojivou a ne úplně věrohodnou loupež a přestřelku na konci. Rád bych hodnotil lépe, ale film není v ničem originální a ohledně zápletky plus jednotlivých scén a postav to není nic, co by tu už předtím nebylo a někdy i lépe (Heat). Nicméně kvalita tam je a minimálně za to jedno shlédnutí tenhle kousek stojí. ()

bonovox

Drsný thriller o poriadne rozhnevanom mužovi. Statham s jediným kukučom počas celého filmu a ja tak to celkom funguje. Guy Ritchie tentoraz bez klipovej réžie čo je v tomto prípade len dobré. Hviezda menej kvôli úplnej nezmyselnej banalite...Stathanovu face musel záporák poznať aj keby bol úplný dement, čo nebol...celkom ale slušné remeslo v rámci žánru. 80% ()

brasek

Lacná strielačka či bezhlavé vyvražďovanie postáv podľa vopred napísaného scenára. V príbehu udalosti nenasledujú vždy chronologicky, prestrihy sa medzi rôznymi postavami a časovými intervalmi sú fádne. Jason Statham ako naštvaný a neľútostný muž? Jeho postava je tiež prakticky záporák, šéf bandy lupičov a za smrť syna v príbehu aj on nesie svoju zodpovednosť, takže podľa mňa je scenár mierne "pritiahnutý za uši". ()

Marty58 odpad!

Chvíli jsem si myslel, že je to parodie na akční film. Dialogy natolik stupidní, že jsem se musel smát.  Periodicky se opakující dramatická hudba jakoby každou chvíli měla přistát loď plná vetřelců nebo čeho, ale ejhle - to jenom muž jediné tváře nakouknul do nějakého hajzlíku, nikdo tam nebyl a tak šel dál... O dírách v naprosto nesmyslém ději nemá cenu se rozšiřovat. Dokud jsem si myslel, že je to opravdu parodie, byl jsem ochoten dát jednu hvězdu. Když mi konečně došlo, že ne, snižuju na zaslouženou nulu. ()

david141474

Hergot, tohle bylo skvělý! Od začátku do konce to mělo grády a bylo to zajímavý. Přestřelky, vloupačky a finální souboj byli skvělý. Tohle je skvělá Stathamovka, kterou by měl vidět každý fanda Stathama nebo akčního žánru. Děj skvělej. Postavy skvělý. Herci skvělý, ale ve všem vede Jason. Kdo by čekal něco jinýho, že? Soundtrack skvělej. Akce skvělá. Potyčky skvělý. A finále bylo taky skvělý. A co je nejlepší, moc CGI tam nebylo a to cením, protože ne vždycky to vypadá pěkně. Je to opravdu povedený film, který si určitě ještě někdy pustím. 10/10 skvělej soundtrack, skvělej Statham. ()

lwp odpad!

Jéééžíííš, taká strašná núúúdáááá. Film v ktorom nigdo nič nehrá, iba kuká jak kokot donemlátom. Pravá pomsta - úúúúú. Ani som to nedopozeral. Teda vlastne dopozeral - v tisíícdeväťstomosemdesiatomôsmom. Ďakujem. ()

Predator77

80 Procent, Musím říct že takhle temný film jsem už dlouho neviděl a režisérovi musím zdát poklonu protože co natočil je k nezaplacení !!! a Jason Statham tady předvádí zatím jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů !!! ()

PTuranyi

Drsný akčný thriller o pomste. Produkcia je perfektná a tak klape všetko ako "na drátkách", atmosféra je silná a príbeh má dobrý základ. Veď nechať zlodeja najať sa do bezpečnostnej služby, aby dolapil iných zlodejov, ktorí mu zabili syna nie je prvoplánové. Žiaľ Jason Statham to trochu kazí svojou "rozhnevanosťou" prejavujúcou sa kamennou tvárou. Čoskoro sa však v príbehu objavujú trhliny a otázniky, lenže dej sa rúti ďalej a nastáva čas poslednej bitky. Tu už ide naozaj o hubu, takže akcia graduje a guľky lietajú ako v Commande. Nasleduje už len katarzný a smutný happyend. Žiaľ z filmu sa nedozvieme kto je tajomný muž, ktorý zabezpečil zoznam previnilcov v hľadáčiku Háčka ani ako sa rozstrieľaný Háčko dostal do jeho bytu prípadne pre prečo previnilcov nevedeli nájsť jeho kamoši hoci s nimi očividne spolupracovali. 70% ()

tchempi

Jasoň je toporný, jako by spolkl vycházkovou hůl. Čumí do zdi a zády k ostatním figurám pronáší klišoidní průpovídky. Pak vyrazí do akce a kosí padouchy ve stylu osmdesátkového Komanda. A samozřejmě je nesmrtelný, i když koupí nejednu kulku. První zmrtvýchvstání bych ještě skousnul, ale to druhé už bylo fest přitažené za vlasy. Časové skoky tam a zpět á la Němý Bobeš byly fajn a zvrat ve stylu „kozla zahradnikem stě zrobili“ taky, ale na dobrý film to nestačilo. ()

F2003F

Statham is the new Willis. Po brilantnom Gentlemen kde sa Ritchie po sto rokoch naplno odviazal som myslel, že by už viac nebol schopný tak pozitívne prekvapiť. On to v sebe ešte vždy má, preto by som aj dal plný, ale nevyužíva to naplno a rovnako ani tu (skoro neciteľne). ()

Mukade

Yeah well, Guy Ritchie and Jason Statham together. Dream come true... Merry Xmas................... Začiatok filmu - zoznamovanie v robote - society at its best... (thats why I like solitude... xDD)..  "whatever u say, boss" ♥.............................. som na 15. minúte - už teraz si ten film zaslúžil 5** - za skvelé "documentary" ((:  .................................. SPOILERS: Zopár "chybiek" - napr. pre toho hajzľa Bulleta, čo postrieľal zákerne toľko svojich "vlastných", by som si prial vidieť o niečo zadosťučiňujúcejšiu smrť, nie len takú "raz dva tri"... ........... Tá táranina o prirodzenom globálnom otepľovan od syna, ktorý mal byť akože študovaný a "smart" bola trápno-smiešna... (dá sa to uvedomiť, lepšie, až pri druhom pozeraní, keď už človek vie čo a ako) ()

Bolex

Přehlídka drsňáků - od drsných k drsnějším až k nejdrsnějšímu. Poněkud nejednoznačným scénářem provází střelba a vynikající soundtrack. Dávám 3 *, ale poctivé! ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD