Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

POMO

Temná heistovina s velmi, ale VELMI rozhněvaným drsňákem, hnaným pomstou. Bandy ukázkových grázlů (nejlepší byl Darrell D'Silva!), raw střílečky a neustále to do vás valící supertemná, těžkotonážní hudba, která filmu přidává na koulervoucní vážnosti. Samozřejmě s parádně zrežírovanou akcí a vtahujícím kameramanským kouzlením, i když se k akci teprve schyluje. V prvních dvou třetinách potěší taky ve flashbacích střihově originálně vyprávěné příčiny událostí a postupné odkrytí identity hlavní postavy. Být ještě sofistikovanějšího vyvrcholení (které je spíše “jenom” pořádnou akční řežbou) a vypořádání se s hlavním zmetkem (kterého navíc rozhodně neměl hrát neherec Eastwood Jr.), stal by se Wrath of Man referenčním žánrovým kouskem. ()

verbal

Není to obvyklá Ričovinka a ani počet obětí jako vždy koženého Jasoně zdaleka nedosahuje jeho běžného standardu! Gej je tentokrát těžce seriózní, jeho hyperaktivní kadence střihače s LMD je ta tam, a přikokotal si to s Jasoňovým hněvem, vcelku banálním, ovšem scénograficky, hudebně i režijně velkolepým spíše dramatem o tom, že típnout antikoncepční selhání kompulzivně zádumčivému superšpiónovi s ochrnutou držkou nemusí být vždycky až tak dobrý nápad. Atmosférou i stylem to hodně připomíná časy, kdy de Nirovic Bobíkovi bývalo Horko, takže rozhodně nic proti. Taxe toho, vole, drž a s dalším Aladínem jdi do pitchie! ()

Tsunami_X

Tohle se musí líbit i starýmu Eastwoodovi. Revenge, heist, lehce B a já nevím co ještě biják, u kterýho jsem myslel hlavně na Zabíjení (1956), Charlese Bronsona, starý noiry a tezi, že každý si zaslouží druhou šanci. Od Ritchieho je to vlastně až neskutečná auterská resurekce, která vás s plnou silou udeří vždycky, když dojde na extrémní násilí a McQueenovskou stojatost. Klobouček. Takhle se v padesáti utrhnout z řetězu, to je slast. ()

Tom Hardy

Ritchie má řemeslo v paži, takže Rozhněvaný muž utíká a nejednou opravdu skvěle využije chytrý střih pro nějaký ten fórek (několikrát jsem se díky tomu upřímně nahlas zasmál). Příběh ale hravé struktuře neslouží, respektive slouží málo. Co se stalo během úvodní akce, to je jasné od chvíle, kdy Statham pošle mladýho pro bundu. A stejně se k tomu Ritchie xkrát vrací s jakoby doplňujícím úhlem, kdy už ale jen říká dávno (ač nepřímo) vyřčené. Oslava chlapáctví baví, hloupé vedlejší postavy, které se do jednoho během finální přestřelky nechají nachytat na stejný špek, už méně (a to jsem si chvíli i říkal, jak pěkný má ta scéna Heat vibe). Ve výsledku mě Rozhněvaný muž nenudil, ale na to, kolik má postav (přičemž na mnohé trestuhodně po silné expozici zapomíná) se v něm stane trestuhodně málo. Oceňuji ale, že to Ritchie zase zkusil trochu jinak. A vlastně možná i proto se v mých očích Rozhněvaný muž malinko drolí, protože když do relativně přímé revenge gangsterky člověk lípne např. scénu, v níž hrdina bez zadýchání postřílí do hlavy šestici gangsterů, aniž by následně tohle "božství" už kdykoli znovu zužitkoval (finále ho naopak popře), prostě to úplně neladí dohromady. 70% ()

J*A*S*M

V první třetině jsem měl problém s tím, že se mi postavy co do chování zdály podivně vymknuté z reality, ale jakmile vyprávění přepne do dalších úhlů pohledu, nějak to do sebe zapadne. Rozhněvaný muž je filmem chlapáckým, studeným, bez štipky humoru. Kdybych nevěděl, kdo to točil, mnohem spíš bych si tipnul, že sleduju novinku S. Craiga Zahlera než Guye Ritchieho. Na nové filmy s Jasonem Stathemem se obyčejně fakt netěším, a ani od tohoto jsem nečekal v podstatě nic, ale nakonec pro mě zatím překvapivě nejlepší letošní akčňák. V závěru v depu jsem si vzpomněl i na Carpenterovo Přepadení 13. okrsku, což je nejlepší možná vizitka. ()

Enšpígl

Jo, Jason si takovýhle role může nechat patentovat, nikdo nedává ty nasraný nemluvící samotáře co by zmlátili Thora malíčkem líp než on. Když to má navíc, chytlavou zápetku, dobrou akci, kvalitní režii není moc co řešit a jít spokojeně hvězdičkovat. ()

Cervenak

Predstavujem si, ako Guy prišiel za Jasonom a vraví mu: "Počuj, natočme za sto dolárov film ako zo starých čias, čisto chlapský ultradrsný revenge thriller plný sexistických a homofóbnych hlášok, v ktorom nebude čas na vzťahové chujoviny (okrem jednej krátkej, aby mala tá pomsta motív) a ženy tam budú iba vedľajšie postavy alebo na odstrel. Nemusíš tam robiť nič zvláštne, len svoj zvyčajný fejs a odbachnúť zo dvadsať zmrdov. Ja to natočím tak normálne, sústredene, bez videoklipových nezmyslov, akurát si tam hodím svoje zvyčajné bondovské titulky. A Eastwoodov syn tam bude hrať hlavného psychopata. Začíname zajtra, točí sa sedem dní." ()

Malarkey

Nikdy bych neřekl, že Guy Ritchie natočí nekompromisně decentní revenge masakr v hlavní roli s Jasonem Stathamem. Jako, věřil bych, že natočí něco se Stathamem, ale očekával bych, že to bude přeháňka jako svině. No prostě klasika. Jenže ono je to tu o tichém bojovníkovi, který čeká na svou pomstu a v mezi čase každej, kdo to na něj zkusí, se minutu po pokusu už neprobudí. Hodně zajímavý a překvapivě dobrý. ()

MrHlad

Jakoby si po víceméně optimistických a veselých Gentlemanech Guy Ritchie řekl, že to musí nějak srovnat. A natočil nejtemnější a nejzlejší film svojí kariéry. V Rozhvěvaném muži omezil svoje trademarky. Nestříhá a nevypráví se tak zběsile, nikam se nespěchá a film tak má čas zalézt člověku pod kůži. A vyvolat dost nepříjemné pocity. Atmosférou připomíná Ritchieho novinka něco mezi filmy S. Craiga Zahlera a sedmdesátkovými thrillery a díky nechronologickému vyprávění dovede udělat z celkem béčkového příběhu něco, z čeho člověk nespustí oči. A pak tu máme Jasona Stathama, který nikdy v životě neměl lepší roli. Díky jeho nekompromisnímu výrazu a Ritchieho nečekanému přístupu k režii (ta hudba!) je nakonec vlastně dost nepříjemné na film koukat. Je z něj cítit zlost, hněv a agresivita deroucí se na povrch, přičemž oba pánové dělají všechno pro to, aby co nejvíc pozdrželi okamžik, kdy vypuknou jatka. Je to až mučivé, ale funguje to výtečně. Ritche natočil úplně jiný film, než by od něj jeho fanoušci čekali. Tenhle rázný úkrok stranou ukazuje, že jako filmař ještě zdaleka nepředvedl všechno, co umí. Mám z něj a ze jeho novinky radost. Obrovskou. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $26,306,539 ║ Tržby Celosvetovo $76,306,539▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Ritchie to vie roztočiť! Máme tu takého takmer bratríčka Horlivosti (HEAT). Dejovo pospájané z viacerých uhlov aby sme bolo viac pri sledovaný pozornejší. Dravosť tomu nechýba a likvidita je najvyššej úrovni. Statham v úlohe na mieru. Postoj rozhnevaného muža tu je riadne cítiť a aj vysvetlený, na škodu je že vedľajšie postavy tu nemajú trošku lepší základ, takto to je taká dosť vyradovačka v boji bez kúska súcitu a aj empatií. Bolo by to o triedu lepšie ak by sa s tým o máličko Ritchie vyhral. /80%/ ()

Superpero

Statham předvádí svoji asi nejdrsnější verzi. Téměř rezignuje na mimiku, chodí jen pomalu a všechny likviduje ledabylými headshoty, či břitkým sarkasmem. Bohužel mi to vlastně bylo nějak jedno. Bavilo mě když nastoupil na pozici sekuriťáka, ale pak se děj vydal jiným, pro mě nezajímavým, směrem. Příběh mi prostě přišel docela blbej. Ještě se mi líbil Holt McCallany. ()

Fr

NEJSME PREDÁTOŘI, JSME KOŘIST…“ ///    Hele… už vod začátku jsem nadšenej. Dost se hláškuje – hlavně společenskej kouzelník Statham, kterej navíc perlí i tím svým znuděným (mlčícím) ksichtem. Je to jednoduše blbý, ale ftipný! Stručnej, drsnej, jednoduchej a svým způsobem vyprávěnej příběh o temným duchovi. Baví mě i to „vracení“ se k událostem z jinýho úhlu pohledu. Možná je to moc, ale já těch 5* dám. Já se bavil! ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Původní film z roku 2004 neznám. 2.) Mám bojovýho ducha.  /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Feel my Wrath! Jsem v šoku jaká pecka z Wrath of Mana nakonec vylezla. Šel jsem si pro klasickou Stathamovku, ale dostal jsem výborně promyšlený Revenge/Heist a Gangsterku v jednom, která má atmosféru místy tak hutnou, syrovou a nepříjemnou, že jsem měl regulérně nasráno v gaťích. Akce na mé poměry je zde sice méně, než bych před zhlédnutím čekal, ale vzhledem k tomu, jaký film z toho ve výsledku vylezl, odpouštím všechno. Trailer řekl asi tak 10% a byl jsem šokovaný jak je film ve výsledku podán, vůbec jsem netušil, kam se to bude ubírat. Jason Statham má rozhodně nejlepší roli ve své kariéře, hraje nasupeného, nasraného Bosse s chladným výrazem toužící po pomstě, ale zároveň má charakter a nezabíjí lidi, kteří nejdou proti němu. Tohle je ten vysněný bad ass hlavní hrdina, kterého miluji a konečně jsem se ho i dočkal. Na druhou stranu potěší i mladý Scott Eastwood, který snad poprvé ukázal, že umí hrát a zde zahrál slizkou, chladnou a Evil sviňi fakt bezchybně.Příběh je vyprávěn retrospektivně z více úhlů a pohledů, přesně tak jak to mám rád, je tu spousta drsných a ostrých chlapů, ze kterých jde respekt, krví se nešetří a mrtvolama taktéž ne. Finální Heist plán je promyšlený jak z Money Heistu a akční půl hodinka v závěru je víc než satisfakční. Ozvučení zbraňí paráda! ( Žádné zaslepené hlavně :D ). Celé je to doprovázeno strhujícím a temným soundtrackem, který celou tuhle podívanou vyzdvihuje ještě výš. Vychválit musím i realističnost a autentičnost celého příběhu. (Záběr na Swat Team, z těch chlapů šel takový respekt, že jsem si začínal přát, ať z toho auta nikdy nevylezou, jinak mě odvezou!). Finální zúčtování patří mezi nejsladší Revenge zakončení, co jsem kdy viděl a samozřejmě došlo i na jeden nečekaný zvrat. Opravdu úžasný chlapský majštryk naložený ve všech směrech a těším se až si to dám znova! Užíval jsem si to neskutečně. Aspirant na film roka! 9/10. ()

tron

Prvý raz sa Guy Ritchie a Jason Statham stretli v r. 1998 v kultovke Zbaľ prachy a vypadni! a teraz zas. Na začiatok upozornenie: nepozerajte trailery (radšej ani fotky). Spätne ma zarazilo, ako málo akčné to je. Určite to nie je typická stathamovka. V tomto smere je dôležitejšia osoba režiséra, nie hlavnej hereckej hviezdy. Ritchie si to parádne dáva. Napriek nedostatku akcie (a takmer dvojhodinovej stopáži) si snímka udržuje akčný drajv: jednak vďaka dunivej hudbe a jednak vďaka svižnému scenáru, v ktorom sa neustále niečo deje. Postavy sú dobre napísané a majú medzi sebou dynamiku. Ak to aj začne jemne stagnovať, objaví sa prekvapivý twist, ktorý to opäť nakopne. Okrem toho je super i nechronologické rozprávanie (ktoré nás núti neustále mať oči na stopkách a všímať si zdanlivo nepodstatné detaily) a viacero osviežujúcich scenáristických rozhodnutí, ktoré prekvapivo fungujú (najdôležitejšie záporné postavy sú do príbehu nasadené až po uplynutí prvej polovice filmu). ()

B!shop

Asi nejslabsi Ritchieho film, tohle me fakt zklamalo. Necekejte zadnou cernou komedii, zadnej chytrej pribeh ani super cool zabery a hlasky, tohle je proste drsnej thriller, kde se toho moc nenamluvi, postavy jsou jen tak nacrtnuty aby se nereklo, pribeh je predvidatelnej a dal by se shrnout asi tak do dvou vet a jsou tu asi tak dve akce, takze ani Statham nedostane prostor neco poradne predvest. Furt je to sice Ritchie, takze natoceny je to naprosto sebejiste a herecka sestava je lahudkova a kdyby tohle natocil nejakej prumernejsi reziser, muze si gratulovat, jaky to ma skvely becko, jenze od Ritchieho proste cekam vic. ()

dO_od

// Pardon my french, ale TY KRÁVO! Filmová série zklamání je u konce, Ritchie vzal Jasona Stathama a natočil s ním naprosto kulervoucí thriller o pomstě, který dává vzpomenout na to nejlepší z Michaela Manna, zatímco channeluje zlo S. Craiga Zahlera, a ještě nad rámec toho všeho nabízí akční hody, o jakých se nezdálo ani Zacku Snyderovi. To všechno s neuvěřitelným tahem na branku, STYLEM, a naprosto dechberoucím hudebním doprovodem, jenž z hlavy už nejspíš jen tak nevymažete. Dokonalost. Naprosto čirá dokonalost. 10/10 a jasnej adept na film roku. Chci to okamžitě vidět znova. ()

Slasher

Ritchie vynechal srandičky a je tu s dokonale temnou, drsnou revenge akcí. Nepřetržitý magnet na pozornost, Statham bez špetky pozitivních emocí, krásně mrazivý ambientní soundtrack, dobře funguje rozdělení do kapitol a časových rovin, cením přímý tah na bránu, tj. absenci hluchých míst a jakýchkoli otravných p*čovin kolem. Souhlasím s popisem: Den of Thieves x Heat x Dragged Across Concrete. Logicky, vločky odsuzují jako zbytečně krvavý, černočerný, prázdný, toxicky maskulinní atd - znáte to. Nejsi cílovka, tak na to nedívej :) Za mě spokojený úsměv a zatím nej letošní film, co skvěle sedne do aktuálních nálad a těch sta vteřin před půlnocí (x)... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nedělejte nic! Nechte malíře malovat!" Kvalitních zaměstnanců, kteří dokážou odvrátit útok na obrněnej vůz pistolí nebo pouhým pohledem, nemají bezpečnostní firmy nadbytek. V tom si může firma Fortico blahopřát, že si na ni H udělal čas. A já jsem si jeho kamennej výraz užil. Snažil jsem se ho napodobit, ale vysmálo se mi i zrcadlo. To je jedno, protože se cítím krutopřísně drsnej. Stejně je zajímavý, jak se dá z jednoduchýho příběhu vytvořit zajímavej kousek pouhým přeházením časů a koukáním na stejnou událost z různejch úhlů pohledu. ()

Pethushka

Já mám se Stathamem dlouholetý problém a prostě si v pohledu na něho nelibuju. Ale když tak přemýšlím, asi jsem s ním dosud nic lepšího neviděla. Ta jeho nadřazenost a samolibost, kterou se snad každá jeho role vyznačuje mi tentokrát sedla. Bylo to ze začátku vtipný a tvrdý, později tvrdý a nemilosrdný. Dobré postavy, dobrá atmosféra, kamera, střih. No, hele, z kina jsem dlouho neodházela takhle unešená. Na druhou stranu, z kina jsem dlouho neodcházela vůbec. ()

H34D

Příběh na papíře by se mohl jevit béčkově, ale zpracování takové rozhodně není. Guy Ritchie sice tenrokrát neoslňuje košatou, propletenou zápletkou a překvapivými zvraty, ale za to skvěle buduje atmosféru a napětí. Speciálně oceňuji, jak výborně funguje, když scény akčního rázu jsou prostříhávány kraťoučkými flashbacky z předchozího plánování. Přestřelky jsou spíše kratší a výbušné a jsou natočeny přehledně, bez zběsilého střihu. A tak to má být. Celkově by přicházelo v úvahu i plné hodnocení, nebýt možná ne až tak uspokojivého závěru. 8/10 ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD