Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

Hollohlaway

Na Ritchieho styl dost krotký střih a málo srandy, ovšem postavy a akce pořád výborně. Scénář není až tak plný zvratů a nebyl jsem nijak zvlášť překvapenej asi z ničeho. Nemělo to nic navíc, zkrátka akční Statham v solidním příběhu, dobře obsazeném, i když vedlejší postavy poměrně nevyužity. Sice lepší, ale přeci jen tři hvězdy. ()

Drnqonovic

Trailery slibovaly něco jiného a ve výsledku je to dobře. Syrový a temný thriller s vynikajícím Stathamem v hlavní roli. Tu nasranost mu věříte. Není to nasranost typu Crank, tady je jako anděl smrti. Líbí se mi pozvolný tón filmu, kdy už už čekáte na to, kdy se všechno splaší a začne pořádná přestřelka. Po uvolněných Gentlemanech příjemná změna. ()

blackkocour

Zvláštní. Moje první zhlédnutí dopadlo katastrofálně. Vypl jsem to po 15 minutách, a jen si pamatuju jak Statham mastí na hajzlu Angry Cocks. Klasická ritchiovka, která ale není tak klasická, jak se na pohled zdá. Já nikdy nepochválím jeho dřívější tvorbu, ale tohle je dost veliké překvapení, aspoň na Silvestra. No nic, už nás jen čeká v Televizních novinách Ray Kontajner, a Lucie Zborhovná, aby nám při silvestrovských novinách sesumírali nejlepší nepovedené klapky v Ulici, a Růžové ordinaci, kdo dostal flákanec za poslední rok parlamentu, a samozřejmě, vtipné zvířatko na konci. Bez dalších slov, pusťte si to, a film s velkými kvality se pozná tak, že se ani nesnažím pindat na něho můj podřadnej a primitivní humor. Belisimoooo....!!!!! ()

Dexter256

Ritchi a Statham nám ukazují že jim to spolu prostě jde!! A mladej Eastwood ukazuje že za pár let může být stejně dobrej jako jeho legendární Otec!! Tady prostě všechno šlape tak jak má. Guy je prostě záruka kvalitní gangsterské práce.! ()

Ironfood

Od Ritchieho bych teda čekal trochu víc. Nejlepší je asi začátek, kdy člověk ještě neví, kam se to vyvine, slušná je i první Stathamova akce. Bohužel se pak ukáže, že příběh není moc propracovaný. Dialogy taky nejsou žádný zázrak a závěr mi přišel vyloženě slabý. ()

Fox85

Kdo čeká klasickou stathamovku, tak bude možná trochu překvapený, protože tohle je víc než jen bezduchá akce na jakou jsme u něj běžně zvyklí ()

kenkaku

Mix známých tváří mi udělal celkem radost. Co mi radost neudělalo, je ten kostrbatě se rozplétající scénář. Protože si musíme jednu scénu projít vícekrát, pokaždé z jiného úhlu, je to jako kdyby někdo slepil několik filmů dohromady. Přiznám se, že to bylo svým způsobem mazané, protože díky tomu nejsou postavy chápány černobíle. Šlo to ale udělat jinak (a lépe). Takže i když jsem opět rád viděl Stathama v roli co mu sedne, na plný počet to opravdu nevidím. ()

BMAJTZ

Docela netypický Guy Ritchie, jeho poměrně osobitý rukopis zde rozhodně není znát. Rozhodně to není taková třesknutá videoklipová jízda jak bývá obvyklé. Každopádně na akční film výborně osvěžující. ()

Maynard.

Guy Ritchie je frajer, kterej to poslední dobou sice krapet nezvládnul s Aladinem, ale jinak si drží pořád parádní úroveň, která ještě může vygradovat. Tenhle film se mu hodně povedl. Nechci mu do toho kecat, ale tohle je přesně eho žánr, a né nějaký pohádky pro děcka (i když Artuš byl skvělej). Jason svou roli tajemnýho mstitele sehrál naprosto dokonale. A celej jeho záhadnej příběh byl perfektně promáknutej. Fakt sem z toho uplně nadšenej. Navíc teď když je pro nový filmy doba temna. ()

Soweek

4,5* Ano, dejte mi víc! Pošlete to do kin a hlavně už prosím zase dávejte Ritchiemu velké prachy na velké filmy. Wrath of Man je nekompromisní gentlemanský "coldblooded vengence" nářez, který tu dlouho nebyl. Stathamovi tyto role prostě sedí a Ritchie z něj umí vytáhnout maximum. Půl hvězdy ubírám za relativně obyčejný konec, kde bych čekal jiné rozuzlení nebo ještě lépe mohlo být posledních 5 minut zcela vynecháno. ()

herr_carter

Konečně Ritchie obsadil Stathama do hlavní role a konečně zase tento herec povstal ze sračkového B až C popela na olymp. Všichni tu píšou, jak je to netypický ritchie, mě to naopak přijde jako přesný a čitelný rukopis tohoto mistra žánru "zamotám Vám palice jak prase a pak to všechno postupně začnu rozmotávat". Revenge film (Jako téma), pokud se povede, tak dokážu pokaždé ocenit a tohle se fakt povedlo. Ne zcela okoukaní herci v dalších rolích jsou jenom do plusu a například mě i celkem pobavila dá se říct epizodní role Harnetta, který je tu za slušného ocase, velice mírně řečeno. Za mě spokojenost, k plnému hodnocení zbýval malinký krůček................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

remy

Revenge film, ve stylu a tempu mi připomínající Dragged Across Concrete, který je v budování příběhu, ehm, až moc poctivý? Flashbacky a události, které vidíme z jiných perspektiv, dostávají až moc prostoru a protože je příběh tak banální, to působí poněkud nastavovaně. Ale že by mi to při sledování vyloženě vadilo, říct nemůžu. Hlavně proto, že je tu právě vidět péče o každou postavu a detaily v příběhu. Nová Ritchieovka je "jen" poctivou, působivě poskládanou a hravě střiženou podívanou, která mě ale do srdce přímo nezasáhla, možná i proto, že ve svých nejvyhrocenějších momentech, nebyla na můj vkus maximálně vyhrocená. ()

Sdoom

Natěšenost na Wrath of Man byla velká, protože Ritchie + Statham je osvědčená kombinace. Nicméně platí to, co u předchozích Ritchieho filmů - kvality a zábavnosti jeho dvou prvních děl to nedosahuje, ač se o to evidentně snaží prostřednictvím hlášek, snahou překvapit dějovými zvraty a akčními scénami. Ale už v tom není ta lehkost a ironie jako dřív. Gentlemani byli spíš výjimkou potvrzující pravidlo. (kino Cinestar, orig.) ()

sedm.1

Asi nejzásadnějším odklonem od dosavadní Ritchieho filmografie ve spojitosti s Wrath of Man je využití opravdu hodně tuctové zápletky, což považuji z jeho strany za vážně nečekaný krok, jelikož až doposud všechny své předchozí filmy stavěl tento tvůrce především právě na originalitě a nepředvídatelnosti, což ovšem pro tuto revenge jízdu vážně neplatí. Na druhou stranu si ovšem Guy zaslouží naprostý obdiv právě za to, jak se s oním tuctovějším obsahem popasoval, jelikož zpracování oné pomsty je tu mistrovské a hodné jeho jména, takže například takový styl a jeho oblíbené zpracování v několika časových liniích tu lze považovat za doslova delikatesní filmový zážitek, dále pak samozřejmě i atmosféra a práce s herci, to vše prostě povyšuje celou tuto podívanou na prvotřídní zábavu a divák tu tak díky tomu nemusí pak nějaký tuctovější děj ani řešit. V čem mě ovšem Ritchie vážně překvapil, bylo zpracování akce se střelnými zbraněmi, protože jsem opravdu vůbec nečekal, že Guy umí natočit i takové akční inferno, jaké zde v závěru předvedl. Jeho filmy totiž byly vždy spíš o slovech, než o akci, ale tady mi jednoduše vytřel zrak, jelikož taková intenzivní a zábavná palba se nevidí každý den. Škoda jen, že se zde tedy Ritchie drží trochu více při zdi, co se nekompromisnosti týče a poměrně i dost zbytečně držel na řetězu Jasona Stathama, který tyhle týpky dává jak na běžícím pásu a že je umí jako málokdo, ale mě tu připadl dost krotký, skoro až bez koulí, když tedy nepočítám ten jeho prvotřídně nasraný ksicht. To jsou z mé strany ale jen velmi malé výtky, jinak je Rozhněvaný muž vážně výborná jízda, která má naprosto vše a hlavně dokazuje, že pod rukama šikovného tvůrce se dá i z hovna uvařit lahůdka pro gurmány. ()

xLIGHTx

V prvom rade hudba je kategória sama o sebe, jej autor - Chris Benstead sa s tým pohral a má to riadne podarené temné rysy. Guy Ritchie tentokrát, vyzerá to tak, ušil Stathamovi (po dlhej dobe) niečo na mieru (a možno ho prinavracia do áčkových vôd), a... ide o dosť dobré a silné kafé, t.j. značne kvalitný film. (Pôvodný - Le Convoyeur, 2004, som nevidel, ale to by nemuselo byť prekážkou.) Potešilo, že Josh Hartnett tu má síce menšiu rolu, ale aspoň niečo. Výhodou je aj to, že osadenstvo je pomerne sympatické (J. Statham, H. McCallany, J. Hartnett, A. Garcia). Kamera tiež parádna. Štýlový, premyslený, sofistikovanejší, temnejšie pôsobiaci akčný, revenge kúsok (kiež by mal Statham šťastie už len na takéto snímky). Za štyri ne-vykradnuté pancierové dodávky, teda, hviezdy ;). ()

coscarelli

Piatu si necham v rezerve, LEBO. Ale upevnená 4ka je stvorená pre TO. Dobre odvedená akčná práca, Guy sa držal pri zemi a rozumel som mu veľmi dobre. Nebehali sme hore dole, sem a tam. Dobre , že si odskočil skúsiť iný kamenný chodníček. Chvalyhodny J.S., ale videl som ho už aj NAHNEVANEJŠIEHO. Podtrženo,sečteno: Za mňa veľmi dobré! ( bez vplyvu) ()

Melios

Vidieť Jasona Stathama po dlhej dobe v nejakej dobrej roli, vždy značí dobrý výsledok. O to viac, keď sa réžie a scenáru ujme Guy Ritchie. ()

Lukoboss

Na každej další film od Ritchieho se obvykle většina lidí těší, je to určitá záruka kvality, resp. asi budete tušit, co můžete čekat. Stejně tak už je asi jasný, co jsou to "stathamovky". Ale pozor, jak tady většina hodnotících píše, není to až takovej G. Ritchie, jakýho známe, a stejně tak to není až takovej J. Statham, jakýho známe z těch jeho akčňáků. Natočený je to precizně, soundtrack je přímo vynikající, ale nemůžu si pomoct, něco tam prostě chybí. A vůbec příběh o týpkovi, kterej si jde za pomstou, to už známe... vlastně nechápu, co na tom psalo tolik scénáristů. Od Ritchieho jsme prostě zvyklí na lepší kousky. I když musím zmínit jednu zajímavost - tenhle film sere na hyperkorektní šablony a jede si svou oldschoolovou chlapskou linku. Nicméně i tak by to chtělo víc, sorry jako... ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD