Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

PKD

Taková akási, blbinka od autora Aliena. Ani nevím, proč dávám za 3. Snad kvůli prvním 10min. nebo tak nějak zhruba.;-) Ostatně, já nikdy neměl moc v oblibě filmy, které si dělají z nemrtvých srandičky. ()

Freemind

Místy trochu trapná blbůstka, která ale překvapí slušným technickým provedením a hezky konstruovaným scénářem - hlavně ze začátku to vypadalo velmi obstojně, než se tvůrci začali pokoušet o vtip a než na obrazovku vylezli zombíci s fialovými ksichty. Prostě - něco jako Romero, který se najednou naučil dělat film, nebo Snyder, který to najednou z poloviny zapomněl. Efekty mi silně připomínaly seriál Příběhy ze záhrobí, ale to bude těmi osmdesátkami. Minimálně půl hvězdičky za polovinu oživlého psa. ()

topi

K tomuhle ikonickýmu, typickýmu osmdesátkovýmu zombie fláku se dá napsat snad jen to, že je nestárnoucí klasikou, která i po tolika letech pořád funguje a hlavně - neskutečně pobaví! Můžu vidět kdykoliv a kdekoliv. BRAINS!! ()

Quint

Ještě předtím než Peter Jackson uspěl s Vesmírnými kanibaly a Brain-Deadem, povedlo se zdárně skloubit splatter film s černou komedií Danu O'Bannonovi. I jemu nebránil v pořádném rozletu nízký rozpočet a dokázal přivést na plátno ohromující ansámbl komiksově stylizovaných zombíků v nejrůznějších podobách (scvrklá stařena bez spodní půlky těla, nahá punkerka, oživlá kolekce mrtvých motýlů, „rozpůlení psi“ či dehtem zalitý chodící skelet). Docela zábavný punkový zombie film, reflektující osmdesátkovou éru death metalu a tehdejší obavy z jaderné hrozby. Zombíci jsou tu proti předchozím zvyklostem poměrně rychlí, relativně inteligentní a mluvící („Pošlete další poldy“). ()

Hadža

Tak tento film obsahuje vsechno co do podobnych kousku patri.U toho se nejde nudit,jen si vychutnavat veskere jemne nuance,ktere nam poskytuje.Mozna ze s snazili obslehnout Romerovy uspechy se zombie filmy,ale svou komedialnosti sli jeste dal a dali temto filmum novy rozmer. ()

Easykk

Tohle je už klasika zombie žánru, skvělé oživlé mrtvoly požírající všechno v dosahu, jeden z prvních zombie-filmečků, které jsem měl tu čest vidět (prvním byla dvojka od tohoto filmu;)) Vynikající hudební podkres, když mrtwolky vylézají z hrobů, neskutečná psina, když si objednávají nejdříve více zdravotníků, poté více policistů :)) má to ten šmrnc 80.let a nikdy bych to tomuto filmu nebral, ale dvojka se mi přeci jen líbila víc, asi proto, že jsem ji viděl dřív :) ()

dawe04

Pokud jste vždycky kroutili hlavou nad tím, jak vznikají zombíci, proč na jejich talíř smí pouze mozky a jak se (nejen) jich účinně zbavit, vtipná hororová taškařice Návrat oživlých mrtvol má v zásobě vskutku originální odpovědi. ()

JohnMiller

Zombie horor ktorý ničím neprekvapí. Je to postavené na už klasických postupoch. Skupinka ľudí sa zabarikáduje do budovy a nemŕtvy sa ich snažia dostať. čím ďalej je menej miesta na ukrývanie tým je ich viac. Vyzdvihujem hlavne kostýmy a masky ktoré sú naozaj kvalitné a ešte soundtrack ktorý je poskladaný prevažne s rockovej muziky s 80 rokov čo dodáva filmu ten správny ejtíns nádych. ()

Dexter1

Béčko, ktoré chcelo byť béčkom a byť nejakou paródiu na zombie žáner. A ono to naozaj zafungovalo, aby to bolo pozerateľné a ešte sa to aj zapáčilo. O´Bannon vie ako robiť horory, to predsa všetci vieme, ale aby k tomu pridal i humor a veľký nadhľad nad celou problematikou v takomto duchu, tak to som nečakal. Bavil som sa fajne a punk-rockový soundtrack je parádny. ()

Trevor

Romerovej Noci oživlých mŕtvol z roku 1968 sa ich O´Bannonov Návrat zďaleka nevyrovná. Pritom samotná myšlienka nebola vôbec zlá, kontaminácia spodnej vody vplyvom dažďa po spálení jednej z mŕtvol v krematóriu. Avšak okrem tohto momentu je tých svetlejších už príliš málo, snáď iba vydarená maska jednej z mŕtvol v sklade a príchod záchranárov do márnice, inak je to podpriemerná hororová komédia, počas ktorej mi však bolo skôr do plaču z výkonov hercov. Som rád, že už mám túto klasiku za sebou. ()

dyfur

........no horor to nebol ani komédia - ako sa tu píše v popisku.....triky smiešne, herecky jalovo, ale hlavne stále tí ľudia jačali jak jebnutí - ale tak nechceno smiešne ....aj to vadilo aj liezlo na nervy.....film si zaraďujem medzi skupinu filmov, ktoré ozaj netreba viackrát pozrieť.....csfd76% ()

maverick10

Pokud ve scene figurovala ta ozivla mrtvola byla sranda, ale ne z vtipnych hlasek ci z komickych situaci, nybrz (brano z dnesni doby) ze srandovniho zpracovani onech bytosti ze zahrobi. A to je na komedialni horor po certech malo. ()

TheDon

Poctivá oldschoolovka jak má bejt, kdyybych to viděl v tom pětaosmdesátým, tak bych z toho měl asi doživotní trauma a už nikdy bych ve školce neusnul po obědě. Ale to jsem stejně neusnul, jak jinak si má člověk vysvětlit, že jsem zničil v pěti letech dvě postýlky. Nebylo to mou nadváhou, spíš šroubovákem. Enyvej na svou dobu bezva masky, humor a kvanta mozkožroutů. 75% P.s: Všiml si někdo, že od té doby, co se ta smažka svlíkla na hrobě, tam běhala celej film nahá? ()

Martin741

V zasade sa nebranim tomu, ak Peter Jackson /Vesmirni Kanibalove, Braindead ....../ vhodne spoji komediu s hororom. Ale u ostatnych reziserov som uz podstatne kritickejsi spajaniu ohna a vody /horor + komedia/. Prekvapivo, reziserovi O´Bannonovi to fakt ide, film ma slusny pribeh, kvalitne rozhovory a kostymy a masky zombikov potesia. 78 % ()

Jino

Pro mě jeden z nejlepších zombie filmů vůbec. Nevím co bych tomuto snímku vytkl - všechno je dokonalé, vše působí tak jak má, soundtrack bezchybný, zombie povedené. Po právu se z ROTLD stal kult. ()

Rocky88

Taková kravinka, u které se spíše zasmáli tvůrci při natáčení než divák při sledování. . . Do Jacksona to má hoooooooodně daleko. ()