Vědec mocné společnosti HYBRA-TECH, Charles (Peter Coyote), se vydává do Černobylu, aby získal poslední barely nebezpečného toxinu, dělajícího z lidí zombie. Plyn je tajně testován na lidech a vše se zkomplikuje když chce Charles udělat pokusného králika ze Zekeho - nejlepšího kamaráda jeho synovce. Zekeho kamarádi se rozhodnou vydat se do sídla společnosti HYBRA-TECH na pomoc. (jonyyy)

Wacoslav1

Poslední ještě jakž takž podařenej díl této série. Ten úvod v Černobylu byl ještě dobrej. Jednak originální, jednak i docela atmosférickej. Jenom škoda, že když se to začne měnit v rutinu, tak musí tvůrci vytáhnout nějakou tu píčovinu (v tomto případě ty superzombíky) aby to vyšperkovali. No na průměr to ještě stačí.55% ()

Bloody13

Elkayem se po vydařené parodii monster-béček Eight Legged Freaks vrhnul do mrtvolných vod, kde se rozhodl pokračovat v kultovním fláku Return of the Living Dead. A to hned nadvakrát, jelikož jeho Necropolis a následující Rave to the Grave se natáčely zároveň, aby se ušetřilo. Obsazení je tedy horor sám o sobě (Coyota nevyjímaje), ale je pravdou, že některé masky zombíků a jejich embryí (!) se - v rámci možností - docela povedly. Projekce vás asi úplně neuspí/nezabije, ale kdyby film neobsahoval několik trefných hlášek, nedalo by se na to pomalu koukat. ()

Flipnic

Čekal jsem mnohem horší zombárnu, takže jsem byl docela mile překvapen ... Je sice fakt, že do první třetiny se vůbec nic neděje a sledujeme nějaká děcka jak blbnou a jezdí na motorkách, ale pak se dostanou do "továrny na zombie" a masakr může začít. Bohužel zas tak velký a výživný masakr to není, pár gore se tu najde, ale v podstatě zombáci ovládají jen jeden "chmat" a to zakousnout se člověku zezadu do hlavy a odloupnout mu zadní část lebky. Tenhle fígl zombáci používají skoro pořád, takže na nějaká "střeva-ven" zapomeňte (v jednom záběru malá hostina je, to bych lhal ...). Je tady jedno velké "ALE ..." Zombáci běhají, mluví a tím pádem i myslí a nějak se tím stírá rozdíl mezi člověkem a zombií, tak jak jsme z tradičních horrorů zvyklí. Nakonec se nám tu proberou dvě "extra-zombie", biologické zbraně s kulomety na rukou atd. ... Což je jasná vykrádačka videohry a filmu Resident Evil (2002) a jeho druhý díl ... Což je potom opravdu docela trapný a ubohý krok, zvlášť, když je tak špatně ztvárněn ... ()

Paldini odpad!

Režisér Elkayem úplně promrhal potenciál, který v sobě má zombie horor. Komedie to není ani zdaleka, kdyby alespoň nějaká ta syrová atmosféra byla. Není. Partička teenageru je úplné šlápnutí vedle. Připomnělo mi to jen vlnu nových přiblblých slasherů. No, a asi nemám smysl pro humor, protože hlášky, které zmiňuje Lhurgoyf teda moc směšné nejsou. Ani se nedivím, že se Peter Coyote celý film tváří tak jako by mu praskly vředy. Asi zjistil dost pozdě, v jaké sračce vlastně hraje. Jediné pozitivum snad je, že se ve filmu mohli zviditelnit dosti netalentovaní mladí herci. Otázkou je, jestli jim to nebylo spíše na škodu. ()

Jino

Necropolis není sice tak dobrý jako první nebo druhý díl. Ale myslím, že se vyrovná a možná je i lepší než trojka, už jenom proto, že je tady více zombies. A tej komedie si tu moc taky neužijete i když se sem tam nějaká ta situace kde se zasmějete najde. Nejvíce mě potěšilo vykrádání scén z minulých dílů, je tam docela dost odkazů. Taky se mi líbil Peter Coyote. Béčko - 70% ()

• V jedné ze scén řekne zombie do telefonu „Pošlete další stráže.“ Je to odkaz na první díl série Návrat oživlých mrtvol (1985), kdy zombie říká do vysílačky v sanitce „Poslěte víc policistů.“ (HellFire)