Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

MrPierc

Velmi povedené hororové béčko o zombíkách a partě nudících se teenagerů. Zombík ve sklepě je asi ten nejděsivější zombík, co jsem tam viděl ale je reálný a skoro v tekutém stavu. Pár scén je i dost nechutných - jako mrtvolné sraženiny krve u ještě dýchajících lidí. Hudba je perfektní - sedí jak p*del na hrnec. Chtěl bych sehnat soundtrack :-) Nejvtipnější je ovšem scéna, když vypustí tu látku, oživí zombíka a začne hádka v kanceláři - v pozadí buší mrtvola v mrazáku na dveře a ty dva se hádají: Kreténe! Hele dej si bacha nebo přijdeš o práci :-) ()

Attta

Totálně kulervoucí začátek plný béčkových pitomin, které já prostě můžu! Výborné hlášky a skvělá hudba 80. let (kapela 45grave apod). ! ()

cubajz

povedená a dnes již po zásluze kultovní záležitost, míchající černý humor se skoro klasickou zombie podívanou - například takové zombie torzo babči připoutané v márnici ke stolu, vysvětlující proč musí jíst mozky a přitom laškovně poškubávající páteří, je naprosto nepřekonatelné. ()

Azrael515

Hehe, má to všetko. Punks vs. zombies, k tomu zničenie mozgu nepomáha .... Neberie sa to vážne a zombies rozprávaju (k veci dokonca) xD "I'm in stress, send more paramedics!" xD Proste klasika čo ma furt rozseká ;) ()

DruidKarel

1305. hodnocený film: Typický americký horor z 80. let, na které jsme byli zviklí... a tak je to i dobře. Jednoduchý příběh, kvalitní masky, dobře zahrané role a hlavně malá trocha erotiky, bez které se to dříve v žádném filmu neobešlo. Dneska už se takové filmy netočí a je to určitě škoda, protože v současnosti není žádný film, kde by z tajemně jedovaté látky ve skladišti s mrtvolami začaly ožívat hrozná monstra, polopsi či nabalzamovaní jedinci. 3* je solidním hodnocením tohoto hororu s nádechem vtipu. 3* ()

C0r0ner

Místy to sice sranda byla, ale podle mého se z téhle zombie taškařice dalo vytěžit mnohem víc. Braindead je samozřejmě jenom jeden, a nevyrovná se mu nic, ale myslím si, že zombie žánr je pro parodování naprosto ideální materiál, který tady bohužel nebyl zdaleka vytěžen na maximum. 60% ()

Alfréda

Obyčejná zombie komedie osmdesátých let, nic převratného, ale bavila mě...to potěší :) jen mi nedělá dobře to srovnávání s Evil Dead . Nebe a dudy :) ()

U_S_O

Už keď som bol malý, tak som sa na tom výborne bavil a dnes, o pekných pár rokov neskôr sa na tom bavím rovnako dobre. Proste klasika, na ktorú sa nezabúda. Dokonca aj s jednou vydarenou lakačkou, ktorá vám dokáže rozbúchať srdce. A niektoré tie hlášky, no koniec... "Did you see that movie Night of the Living Dead?" – "It worked in the movie." – "It ain't workin' now." – "You mean the movie lied?!" – "It's not a bad question, Burt." ()

zette

Jeden z prvnich hororu, ktery jsem videl na VHSce a ktery me okamzite zaujal. Vyborna klasika co ma co nabidnout i dnesnimu divakovi. Slusne masky, na zanr dobry pribeh a zaver. Odlehcene, stylove. Jestli ma nekdo rad horory a tento jeste nevidel, at to kouka napravit. ()

Juto

Najviac chvályhodným aspektom filmu je jeho schopnosť kombinovať horor a komédiu, a nie dovoliť, aby sa rôzne prvky stali prerušovanými a tón nekonzistentný. 7/10 ()

Sabrewulf

Naprostá srdcovka. Tenhle film jsem si jako školák pouštěl minimálně třikrát denně. Když se vytratil z videokazet a já se k němu po delší době vrátil, nadšení nijak neochablo. Před rychlými (což je sice nelogické) a nesmrtelnými (což už je ale hodně logické - přece jen - jednou jsou to živé mrtvoly, tak jsou to živé mrtvoly) zombiemi cítím mnohem větší respekt než před těmi šouravými, kterým lehce utečete nebo uzemníte jedinou ranou do hlavy. Komediální prvky jsou s těmi "vážnými" dobře vyváženy, takže film není ani přehnaně komediální a zároveň se nebere vůbec vážně. Navíc, i když jde o béčko, najdou se tu skvělé herecké výkony - konkrétně trio Burt, Frank, Ernie. A "asfalťák" (ten z barelu) je nejlíp udělaný zombík, co jsem kdy viděl - od hlavy až k patě. Můj top 10 mezi horory. ()

Estrellita

Taková blbost! A nikoli v dobrém slovasmyslu. Dvě hvězdičky dávám pouze za mnohomluvné a duchaplné zvolání: "MOOZEEK!" prolínající se celou druhou polovinou filmu. Bohužel se tady ale dá jen konstatovat, že celý tenhle film je jaksi bez MOOOZKUUU... 25% ()

Cedr

Kvalita atmosféry a nevtíravost humoru je skutečně neuvěřitelná. Povedené efekty a charaktery jen umocňují chytlavost filmu, který se s tempem vážně nemaže a nenechá diváka vydechnout.Celé to navíc jistí perma-nahatá Linnea Quigley. A ten závěr? Wow. ()

PabloFuentes

Pro tenhle film budu mít asi vždycky slabost obzvláště proto, že to je první zombie film, který jsem kdy viděl. Kamarád mi o něm říkal, neustále mě na něj lákal a když mi pak konečně půjčil asi po měsíci kazetu, na které jej měl a já poprvé spatřil ten zrnící obraz a špatný zvuk... I tak to mělo své kouzlo, které způsobilo můj propad zombiekům navěky. Snad jen ta hudba! ()