Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Soweek

Proti skloubení animované formy se Zaklínačem nic nemám, co mi nesedí, je vybraný japonský anime formát, který se pro mě dost těžce míchá se světem Witchera a slovanskou mytologií. Příběh Vesemira a bitvy o Kaer Morhen je však zpracován bravurně na důstojné úrovni Zaklínače samotného. Ani se mi nechce věřit, že se opravdu nejedná o příběh od Sapkowského, ale o "obyčejný" scénář z netflixových vod. Fanoušci dostanou vše co Zaklínače čekají, snad to nebyl poslední pokus o rozšíření ságy a příště už prosím jinou formou. ()

psychoJoa

Film o Vesemirovi se mi líbil, ale v mých očích mu něco chybělo. Buď mám ten pocit z celkem jednoduché animace (dalo se to teda propracovat víc) nebo prostě ději chyběl nějaký náboj... hnací prvek, třeba tam mohlo být víc humoru, víc monster nebo i jiných zaklínačů. Rozuzlení zápletky se taky mohli tvůrci věnovat o trošičku déle (elfové mohli taky dostat víc prostoru) a stejně tak bych uvítala i trochu větší objasnění motivů čarodějky. Celkově jsem ráda, že jsem to viděla, ale když už to vzniklo, tak to mohlo být tedy o dost lepší. ()

Maynard.

Cca před dvěma rokama sme zkoušeli seriál Zaklínač, kterej mě téměř nenadchnul. To tady během hoďky a půl sem se o týhle postavě dozvěděl mnohem víc a záživnějc. Bitky celkem krutý, pár useknutých hlav atd, prostě nic pro dětičky... Příběhově taky pohoda a vizuálně naprostá pecka. ()

Milano33

Až teraz som si uvedomil, ako veľmi mi chýba Castlevania a jej nekompromisný a krvavý animovaný štýl teraz, keď už skončila. The Witcher: Nightmare of the Wolf je prvým pokusom o rozšírenie Zaklínačského univerza pod taktovkou Netflixu a musím povedať, že tento anime akčný nárez som si docela užil. Jedna z najobľúbenejších postáv The Witchera - Vesemir dostal svoj vlastný prequel, každopádne to nie je ten istý Vesemir, akého môžeme poznať z hier a kníh. Tento Vesemir je strašne ukecaný a nahláškovaný a o to silnejší bol jeho záverečný prerod na toho rešpektovaného mentora, ktorý vedie Zaklínačov v škole Vlka, keďže ako jedenému z mála sa podarilo prežiť pád Kaer Morhenu. Atmosféra v tomto anime filme je klasicky zaklínačovský temná, nad svetom panuje ponurá nálada, nič nie je čiernobiele, je to plné rasizmu a predsudkov a pokus o moralizovanie sa už v takejto situácii stáva naozaj bezprecedentným. Akcia je po animačnej stránke zvládnutá na výbornú, súboje sú dravé a poriadne krvavé. ()

Kienast

Solidní eRkový animák, který pomůže zkrátit čekání na další řadu seriálového Zaklínače, pokud by vznikly další anime filmy z tohoto světa v podobné kvalitě, určitě se podívám. 7/10 ()

iXtr3m3

Nie zrovna nadšenie, ale viac ako len obyčajná spokojnosť určite. Dobrá akcia, krv, efekty, animácia na úrovni, doslova iná dimenzia spracovania a príbehu v porovnaní s animovaným Monster Hunterom, ktorý je oproti tomuto úplný výsmech. Najviac zabodovala posledná veta Vesemira k bezmennému "holohlavému chlapčekovi" :) ()

Zagros

Svět Zaklínače mám velmi rád a rád jsem tak přivítal další z příběhů z tohoto světa. Na animaci jsem byl zvědavý a musím se přiznat, že mě překvapilo, jak mi sedla. K celkové atmosféře světa se hodila a celý film i díky ní funguje. Je také fajn, že se tvůrci odklonili od hlavních a už provařených dobrodružství s Geraltem a vrhli se na jiného hlavního hrdinu - Vesemira. Jeho životní příběh se ukázal nosný a moc mě bavil. Mám jen jedinou výtku a to jsou za mě přepálené souboje, ty se utrhly ze řetězu. Sice chápu, že musí být akčnější a rychlejší, ale občas jsem se ztrácel a měl problém se rychle zorientovat. Přesto rád dám čtyři hvězdy a vůbec bych se nebránil nějakému pokračování v podobném duchu. ()

Hanys_

Parádní drsný animák, který šlape plyn na podlahu už od úvodních sekund. A hlavně je dějově srozumitelnější než zaklínačí seriál. Tohle bych rozhodně mohl častěji. 8/10 ()

janesX

Dobrý príbeh, aj keď pre neznalca predlohy v trochu skratkovitom prevedení. Akoby som práve videl prestrihanú verziu trojhodinového filmu...čo vomne  zanechalo akýsi polovičatý dojem. ()

Zombi

Solidní animace, hudba a zajímavý příběh. Bitky krvavé, závěrečná bitva o Kaer Morhen celkem epická. Spokojenost. ()

Ollie235

,,Fear and ignorance are good business." Jsem upřímně rád za každý příběh ze světa Zaklínače a doufám, že Netflix bude Sapkowskiho krávu dojit ještě hodně dlouho (pokud si to udrží kvalitu jako dosavadní počiny). Dost mě zpočátku překvapilo, že tato anime adaptace ani trochu nesází na samotného Geralta. Není to však nikterak na škodu, protože Vesemir je sám o sobě dostatečně zajímavou postavou a jeho origin bez problému vystačí i na více takových kratších anime. Nightmare of the Wolf není ani zdaleka dokonalý, ale myslím, že bez problému zvládne zabavit každého diváka, ať už je fanouškem série, či o ní nikdy neslyšel. ()

Wancohoff

Pribehom to bolo pozeratelne, ale na tu hnusnu grafiku a sekavú animaciu som si nezvykol za cely film. V dnesnej dobe vypustit taky graficky hnus... 35% ()

bozka10

The Witcher ma neoslovil v žiadnej forme,ani táto ma extra nezobrala.Naopak pre fanúšikov zaklínača zrejme veľmi podarený príspevok. ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)