Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. (Netflix)

Flopik

Z trailerov som čakal troška iný film. Je to rozdelené na časti s Clooneym na zemi a survival v zime, ktoré sú skvelé a potom tu je posádka vo vesmíre. Táto časť je natočené krásne ale príbehovo veľmi nezaujme. Celkovo ju kľudne mohli skrátiť a sústrediť sa len na Iris, o ktorú v podstate kvôli záverečnému prekvapeniu aj išlo. Clooney si kradne scény pre seba a malá Iris mu výborne sekundovala + aj hudba ktorá potešila. Celkový koniec je však hrozne nevýrazný a v podstate len priletia, prednesie sa pár viet a finish... Škoda vesmírna časť za 2, survival na zemi za 4 = 3* za mňa. ()

SatyR.film

Arktická mrazivá časť s Džordžom Klúnym alias smrteľne chorým vedcom zaujala. No čo by to bolo za sci-fi, keby sa na vesmírnej rakete nestala porucha, neskôr keby ju nepoškodil roj meteoritov a čuduj sa svete, astronauti museli opustiť loď a ísť ju opraviť do otvoreného kozmu, no a aby bolo dielo dokonané, jeden samozrejme pritom zatrepe bačkorami... Irenko proč? Ptám se proč??? Všetky sci-fi podľa rovnakej šablóny... 2* za mrazivú zimu. ()

fixaman

Ukázková definice pojmu “přestřelená stopáž”. Příběh by vydal tak na čtyřicet minut nějakého sci-fi seriálu, rozhodně ale neutáhne dvouhodinový film. No a i když jsem uvažoval o třetí hvězdě, nakonec dávám jen dvě za to klišé s holčičkou, která tam ve skutečnosti nebyla. Což mi bylo jasné, jakmile se prvně objevila na scéně. Velké zklamání. ()

barteca

Tolik úsilí na tak slaboduchý scénář ? Začátek slibuje hodně, ale konec přinese jen patetický závěr, samé domněnky, žádné informace. Paní Lily , která napsala knihu, má hodně fantazie, ale málo znalostí fyzikálních a astronomických. A to mě neba. ()

Silencia90

Taky jsem čekala útok kamenů, protože jsem viděla Gravitaci. A co? Přišel. :) Myslela jsem, že mě to teda bude bavit víc, ale tak nějak jsem do třičtvrtě filmu nevěděla o co tam jde. ()

jasanka

Takový potenciál, taková škoda. Tohle byla jedna velká nuda, spousta prázdých míst. Rádoby chytré konverzace, kterým jsem ani trochu nevěřila. Zkrátit o 45 minut, vyměnit většinu herců, a bude to trochu lepší. 1,5* ()

lemonova

Musím povedať, že čo sa Sci-Fi žánru týka, nie som veľký fanúšik filmov, ako je tento: kedy sa na pozadí blízkej budúcnosti odohráva pomalá existenciálna dráma. Asi je to tým, že pre mňa je žáner Sci-Fi predovšetkým rozprávkou pre dospelých: preto tam chcem mať dobrodružstvo, akciu, čáry-máry, humor.. teraz samozrejme dosť nadsadzujem :)) Tento film nebol pre mňa nezaujímavým, niektoré jeho momenty boli hodné zamyslenia, ale čestne sa priznám, že si ho pravdepodobne už nikdy nepozriem. A ešte čestnejšie sa priznávam, že ma jednoducho nudil. Ak sa budem chcieť zamyslieť nad otázkou nášho bytia a smerovania, pozriem si niečo iné.. ()

gumbo

Herec Clooney obstál, režisér Clooney už tolik ne. Je tam vidět, že to mohl být skvělý film, ale to by to musel natočit třeba Villneuve, který by ty záběry, myšlenky a pocity dokázal spojit lépe do fungujícího celku. Tady tomu něco chybělo, přesto to mělo něco do sebe. 60% ()

MickeyStuma odpad!

Nějaká posádka se vrací z vesmírné výpravy, aby se dozvěděla, že na Zemi není něco v pořádku. Takovýto námět známe především z úžasného komiksu v 70. letech vycházející v časopise ABC ´Vzpoura Mozků´ autorů Václava Šorela a Františka Kobíka. V něm šlo o vzpouru robotů, snímek však pracuje s typickou činností lidstva, jehož důsledkem je záhadná globální katastrofa. Tvůrci však nešli nějakou akční a dramatickou cestou, ale vše pojali spíše artově s nějakou tou filozofií, čímž se celý koncept stal cílený pro náročného diváka. Největší bolístkou však je, že tento snímek je především politickou propagandou čisté rasy vzniklé z bělošky a černocha. Ano, i zde je mezi astronauty takový pár, kteří spolu navíc čekají dítě, takže podle toho také vypadá samotný konec. Hlavní myšlenka tohoto příběhu tak vzala za své a tak každý rozumný divák podle toho musí s tímto dílem náležitě naložit. Kvůli takové odporné propagandě vzal za své také scénář. Spousta hluchých míst, nevysvětlených událostí se značným množstvím nelogičností. Nemá to prostě ani hlavu ani patu. Scénář byl zpracován na základě knihy ´Good Morning, Midnight´ od autorky Lily Brooks-Dalton a režie se ujal George Clooney, který se, jak známo, netají podporou nelegální migrace Afričanů do celého světa. Raději si přečíst literární předlohu než shlédnout tento propagandistický filmový paskvil. Bohužel. Čeho je moc, toho je až příliš. ()

BOURQUE

Opäť jeden (mega)prešľap u Netflixu! Film „Půlnoční nebe“ má v sebe dva-tri také témy, z ktorých by sa dali natočiť aj samostatné celovečerné filmy. Tvorcovia sa snažili všetko dať dohromady, len Bohužiaľ nenašli tú správnu rovnováhu. Polovina príbehu sa odohráva na Zemi (na Antarktíde), polovina vo Vesmíre. Vizuálne v poriadku, len ich vzájomné prepojenie je zlé. (Flashbacky z minulosti nefungujú dobre a občas sú zle načasované.) Film chce povedať veľa (aktuálne rezonujúce témy), ale v podstate ani jednu zmysluplnú vetu nevie vysloviť. Veľa vecí zostane nevysvetlených, čo je taktiež problém. Je vidieť, že G. Clooney ako herec si to snažil brať vážne (dal dolu zopár kíl a budí dojem človeka, ktorý to má neľahké) – za zmienku ešte stojí dôstojný výkon od Felicity Jones. Bohužiaľ, film ako celok, v rukách G. Clooneyho ako režiséra, skolabuje. Prvé veľké zaváhanie G. Clooneyho, režiséra. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Eluin

Nečekal jsem nic moc a vlastně se mi to docela líbilo. Když jsem byl malý hoch, tak jsem ve své mysli stvořil podobný scénář (loď vracející se domů na Zemi na mrtvou planetu), toto mi to dost připomínalo, takže se v mém případě jednalo o dost příjemný zážitek. Ano, jsem si vědom mnoha nedostatků, ale své kvality "Půlnoční nebe" určitě má a stejně tak si najde i své diváky. ()

Anduril

Nuž, od tohto počinu som čakal o dosť viac. Záver ma chytil za srdce, ale inak celý film bol fest statický a zbytočne dlhý. Zachraňoval to iba vesmírny vizuál. Veľké sklamanie, ale predsa dám, lebo tam nie je nič "závadné". Mladým by som ho však veľmi neodporúčal. *** ()

Johny M.

Nuda na antarktidě a sem tam pár zajímavejch momentů ve vesmíru; ale jestli chtěl mít Clooney něco jako vlastní Gravitaci, měl si k natáčení přizvat aspoň nějaký fyziky-amatéry... ()

HenryIvan

Nevadí, tunajšie slabé hodnotenie nie je vôbec smerodajné. Film to je dobrý a má dobrú atmosféru. Nemôžem povedať žeby som sa nudil. Aj Clooneyho réžia mi prišla viac než originálna a dobrá. Ja si myslím, že to Georgovi vyšlo. ()

Enceladus

Intesrstellar, Gravitácia, Solaris, Ad Astra, Sunshine... Na tento štýl bolo natočené veľké množstvo filmov a všetky sú svojim jedinečným príbehom a nenapodobiteľnou atmosférou oveľa viac oku a rozumu lahodiace ako The Midnight Sky. Film pôsobí pochmúrne a dystopicky, čo hlavne v druhej polovici umocňuje nezáživnosť hluchých miest. Minimalistický happy-end bol prekvapením a pre mňa osobne aj potešením, pretože vysvetlil motiváciu na smrť odsúdeného a v depresiách a bolestiach sa utápajúceho vedca ďalej pokračovať napriek neodvratiteľnému osudu. Film nenaberá kvalitu jeho predchodcov a skôr pôsobí ako zlepenec všetkých vyššie spomenutých snímok. Jediným pozitívom boli vizuálne efekty spracované na vysokej úrovni. SPOILER: Síce nebola vysvetlená presná príčina postupného zániku Zeme ale z niekoľkých málo náznakov je možné určiť, že sa jedná o bližšie neurčený druh jadrovej apokalypsy, ktorú si ľudia spôsobili samy (jadrová vojna, Skynet, Černobyľ 2? kto vie...). ZAUJÍMAVOSŤ: Keď sa prvýkrát Augustine (Clooney) spojil so stanicou Aether boli približne niekde za obežnou dráhou Marsu a mesiacom Jupitera, čo znamená, že ich komunikácia medzi odoslaním a prijatím správy na Zemi trvala takmer 4 minúty pre jeden smer. (pre film asi nezáživné hluché miesto)... ()

Broxigar

Po těch 2 hodinách vlastně vůbec netuším, o čem to bylo. Děj se prakticky neposunul, nic jsme se nedozvěděli, až na pár scén se vlastně nic nestalo. Celá myšlenka by šla shrnout tak do 10 minutové krátkometráže. ()

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (viac)

George Clooney se vydá za baseballem

George Clooney se vydá za baseballem

17.10.2020

Herec a režisér George Clooney (Den zrady, Památkáři) se ještě letos objeví ve svém novém režijním počinu The Midnight Sky od Netflixu, mezitím už si však stačil vybrat svůj příští projekt. Tím bude… (viac)