Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa AgnesDee k tomuto seriálu (45)

Angelika zo Slunečnej (2020) (S01E35)

Když vezmu tuhle epizodu jako celek, tak jako věci se děly, ale že by z toho byl člověk nějak moudrej se říct nedá. Na druhou stranu, jednotlivé zápletky celkem ušly, ženská manipulace začíná nabírat obrátky a konečně jsme se taky dočkali toho vytouženého "hlavního vztahu", kvůli kterýmu se na to upřímně ještě dívám. Protože proč by se na to díval kdokoli z jiného důvodu, že jo? A navíc jsme se dočkali i celkem nečekanýho metahumoru v podobě rozvinutí takového nešvaru. ()

Nenechat se otrávit (2020) (S02E01)

Všichni serou a nikdo nikomu nevěří. Takže v podstatě nic nového pod Slunečnou. Ale konečně se jedna podzápletka rozjetá pět epizod nazpět dala do pohybu. Už bylo taky na čase. ()

Kruté překvapení (2020) (S02E02)

A jsme zase na začátku. Jakmile se něco byť jen malinko posere, Týna okamžitě zdrhá a všechno řeší rozchodem nebo podobnými úhybnými manévry. Už je to dost otravný. ()

Boj o vodu (2020) (S02E03)

Nevím, jestli to tam bylo i dříve, ale začínám si všímat zbytečné výplně ve scénách, jako nadbytečné dialogy o něčem, co nemá žádnou relevanci s ničím (jako vydání deskové hry). A také se zde objevuje nová "podzápletka" v podobě pletek vdané ženy a chudáka. Jako pardon, ale není tady těchto zbytečných kliček moc? Už to že musím snášet ohavný nucený vztah a nesmyslné podrazy na sestře, ještě se musí přidávat tohle. Opravdu doufám, že to bude mít nakonec nějakou relevanci, protože jinak je to naprostá ztráta času. ()

Velký trable s malým polem (2020) (S02E04)

Po více jak třiceti epizodách, což je ve vysílacím období asi čtyři měsíce (nebo kdy se seriál vlastně začal vysílat), tu máme opět podzápletku s otcovstvím, na kterou už asi všichni zapomněli. Pak je tu také vyměněná herečka za Arichtevu, což mě upřímně zezačátku zmátlo, ale nakonec se na ni dá zvyknout. No a konečně naše "bezchybná" Týna, která si prostě musí vést svoje a nikoho nenechá vyslechnout, až jí nakonec musí Vilda otevřít ta její očíčka (btw normálně bych si přála, aby jí to neříkal, ale takhle by se o Jankových činech nikdy nedozvěděla, takže bychom se dostali zpět na začátek, což doufám nikdo nechce). ()

Hra o jablka (2020) (S02E05)

Nevím, jestli je to změnou scenáristy či režiséra, nebo obojího, ale tahle epizoda popravdě nebyla vůbec špatná. Postavy nejednaly nijak otravně ani nedošlo k žádnému šílenému konfliktu, který jsem čekala. ()

Výzva s výstrahou (2020) (S02E06)

Až na ten příšernej product-placement, který zabral celou jednu scénu, tak to nebylo zase tak špatný. Jen už mě začíná štvát ta Lídina manipulace a to, že s ní nikdo nic nedělá. ()

Děti v ohrožení (2020) (S02E07)

Možná první epizoda, která se držela dvou dějových linek stejnoměrně. GRATULUJI! ()

Další těhotná (2020) (S02E08)

Když vám i mamka při náhodném poslechu řekne, že je blbost, aby po dvou týdnech randění holka otěhotněla, tak to o něčem vypovídá. ()

Ošizený líh (2020) (S02E09)

Začíná to být čím dál tím víc dramatičtější. A někteří se začínají chovat jako mafiáni. Ale velmi špatní mafiáni. A to udavačství už je docela dost přes čáru. ()

Lásky z minulosti (2020) (S02E10)

V této epizodě se objevuje takový nešvar, který se předpokládám bude dále rozvíjet - postavy spolu neumí komunikovat. Něco se stane, a partneři ne, aby si to vyříkali, nejlépe pohádali, ale zatajují si to před sebou a místo toho dávají malá znamení tomu druhému v podobě odchodu z místnosti. ()

Poctivá novinařina (2020) (S02E11)

Janek má problém s novináři. A všichni se ho "snaží pochopit". Ale co kdyby s ním někdo opravdu soucítil a pomohl mu? Nikdo nemusí být v jeho kůži, aby pochopil, že když po vás jdou bulvární novináři, co se vám vloupou do pokoje pro fotku z občanky, tak je to opravdu hodně nepříjemné. ()

Indiánské odpoledne (2020) (S02E12)

Po strašně dlouhé době se objevuje postava, jejíž role je mnohem důležitější, než na objevení jednou za pět epizod. A pak je tu samozřejmě postava, která by v tom seriálu nemusela být vůbec, ale z nějakého důvodu tam je. Její dějová linka není nikterak zajímavá, jen tam prostě je, aby se neřeklo, že s postavou Toma nikdo nic nedělá. A co byl sakra ten konec? Sakra, Týno, takhle se konflikty ve vztahu neřeší. A už vůbec ne ve vztahu, který byl založený od samého začátku na lži. ()

Svatba podruhé (2020) (S02E13)

Další svatba, další ponížení. Tomu snad nikdy nebude konec. ()

Jehla v kupce sena (2020) (S02E14)

Opět obchodními partnery. Tohle je zapeklitější než nějaká mexická telenovela. Pak jí zachrání krk, a z Jankova fotříka se stane prvotřídní kazišuk. A do toho se na statek sere nějakej investigativní novinář, kterej se chvástá tím, jak na všechno přijde, a zatím přišel na úplné hovno. Navíc pátrá po člověku, na kterého průměrný divák (a možná i nejen ten) dávno zapomněl. ()

Romantika na druhou (2020) (S02E15)

Je na čase rozšířit herecký ansámbl, který už tak je dost široký, o další postavu, která bude přinášet další drama. To aby se diváci nenudili, když už spolu hlavní dvojka opět není. ()

Zásahovka (2020) (S02E16)

Jedna se snaží, druhá si lže, a třetí opět zachraňuje prdel, protože čtvrtý je kokot, který si hraje na mafiána, i když všem tvrdí, že mafián není. Asi by měl začít přemýšlet nad tím, co říká. ()

Jako v jiném vesmíru (2020) (S02E17)

Poprvé se nám tu objevuje mladý Polívka, který, i když nemá moc co hrát, je opravdu super a stojí za to ho vidět v akci. ()

Doktoři v akci (2020) (S02E18)

Mladý Polívka má co hrát. A jde mu to kurva dobře. Jen škoda, že si to tou přehnanou naivitou trochu u diváků posere a vy se mu ve výsledku zasmějete. ()

Umění lásky (2020) (S02E22)

Je sice vtipné sledovat marné snahy dát dohromady ty dvě hrdličky, ale co takhle se zeptat Janka na to, co k Týně cítí? Protože on je jediný, kdo nepopírá svoje city. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý