Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa AgnesDee k tomuto seriálu (45)

Stávka (2020) (S01E01)

Postavy a jejich situace jak z telenovely, romantická zápletka jak ze Zkrocení zlé ženy, jen mnohem pomalejší a bez misoginie. Po shlédnutí této epizody jsem také pochopila, proč je popis k tomuto seriálu tak dlouhý, protože bez něj by se divák naprosto ztratil. Nedostaneme v podstatě žádné informace o práci Janka, sice je zde řeč o jakési zázračné vodě, ale spíš by to působilo jako naprostý bullshit, a co je k sakru ta jejich kuchařka, jejíž jméno už si nepamatuju, zač? Proč do toho pletou jakousi kouzelnou moc a vodu, jejíž účinky nemusí nepozorný divák ani postřehnout, když to zatím vypadá, že to pro příběh vůbec není podstatné? A kdo je ten tajemný profesor s jednou nohou, který tam pořád jenom sedí v kuchyni a nic nedělá? To tam pracuje? Nebo je bezdomovec, protože prochlastal všechny peníze? Po tomto díle mi v hlavě naskočilo více otázek, než mi je seriál zatím schopen odpovědět. Technická stránka seriálu až na pár výjimek není špatná (jen ten střih je dost zlý, hlavně na začátku, kdy se prostříhávají scény z pohřbu a z firmy - proč se prvně nevěnovali jednomu segmentu, a potom až druhému?), ale jinak se na seriál dá celkem koukat, herci jsou sympatičtí a nevím proč, ale zajímá mě, jak se ji bude snažit sbalit, když měli mezi sebou asi tři konverzace. Možná to je ten důvod, nevím. ()

Splašenie koňa (2020) (S01E02)

Scenárista si asi řekl, že hlavní zápletka s dohadováním o prodeji statku a vedlejší zápletka se Štěpánem nevystačí na tu hodinu (která je už tak dost přehnaná) a tak sem dali epizodní, naprosto zbytečnou, podzápletku se žalobou od debilního ženicha, která je nakonec okamžitě vyřešena. Místo toho, aby ji tvůrci využili domrtě (například by na jejím základu mohl chtít Janek pomoct s finanční situací, celé by to zaplatil a jejich vztah by se díky tomuto nějak vyvíjel a nějak skončil), tak ji prostě nechal profrčet. Ale na druhou stranu, teď už alespoň vím, jak zbytek seriálu bude probíhat - každý díl se objeví nějaká finanční krize, díky které bude mít Sylva naději na prodej statku, ale nakonec se všechno optimisticky vyřeší a Týna bude moct být na pět vteřin šťastná, než si uvědomí, že jí vlastně zemřel táta a že je tu spousta dalších problémů, které se ji snaží udržet v depresi. O druhé hlavní zápletce ani nemluvím, protože mě vůbec nezajímá. ()

Pasca na zlodeja (2020) (S01E06)

Konečně díl, ve kterém se ani jednou neobjeví Batulková a nepronásleduje nikoho a nikomu se neplete do života. Navíc musím ocenit pomstu na pražácích, to byla fakt sranda :D ()

Ženské zbrane (2020) (S01E12)

Tak takový konec jsem upřímně nečekala. ()

Miestny hrdina (2020) (S01E16)

Úplně vidím scenáristovi do hlavy: "Hele, tak všichni maj ten život nějak v prdeli, jen jediná Julča je v pohodě. Tak si tady vymyslím nějakýho jejího milence, o kterým nikdo nemá ani šajnu, a nechám ji otěhotnět, ať se na tom place nenudí." Tohle byla asi ta největší lenost scenáristy, co jsem tady zatím viděla. A že je to psaní líné dost. ()

Hrdina a superhrdina (2020) (S01E19)

Tahle epizoda mě dost zklamala. A ne proto, že se v ní jako obvykle skoro nic nestalo, ale proto, že scenárista se snaží postavy dát do nějaké choulostivé situace a pak toho ani nevyužije. Nenechá je vymáchat v jejich trablatech - místo toho vidíme, jak se seriál snaží ze sebe dělat hroznýho moralistu, protože se vysílá v prime-timu a tvůrci ani televize nemají koule na to to pořádně rozjet. Kdybych tuhle epizodu napsala já, nechala bych Rózu znásilnit, Týnu se vyspat s Jankem, Vildu podvést Sylvu, a profesora pořádně vypěnit nad těma prasákama. Bohužel, na tohle nemá žádná televize u nás odvahu. ()

Prsteň pre princeznú (2020) (S01E20)

Docela jsem si zprvu vyčítala, že jsem se místo tohodle v televizi dívala na jiný seriál. Ale už si to rozhodně nevyčítám. ()

Piadiliehovar (2020) (S01E21)

Je sice zábava sledovat, jak se malé vesničce hroutí celý svět. Ale dost postav mi už začíná lézt krkem. A Janek s Vildou? Z těch dvou to tajemství leze hůř, jak ze sto let zaprášený chlupatý deky. Tohle natahování mi už začíná vadit. Na jejich místě bych prostě sebrala ty dvě, zalezla někam do lesa nebo na pole a tam jim to v klidu řekla. Ony se na ně vyserou a bude po problému. Ale ne. Tvůrci to budou tak dlouho protahovat, až to všechny přestane bavit, a až se na to někdo bude chtít podívat v repríze, tak si prostě pustí poslední epizodu, kde bude krev téct proudem. ()

Svadobný pochod (2020) (S01E23)

Tahle show je sice dost velký průměr, a skoro většina předchozích dílů mě nechala celkem chladnou. Ale z dnešního dílu jsem dost frustrovaná. To je sakra už nemohli dát dohromady, abych měla klid v srdíčku? Místo toho vidím, jak se už asi posté míjí a znova se nesetkaj. Doprdele práce! ()

Hnev a zlosť (2020) (S01E24)

Tak a už mě to začíná pěkně srát! ()

Biskupský test (2020) (S01E25)

Strašně ráda bych o tomhle seriálu a o všem, co je na něm špatně, chtěla napsat celou studii, protože je toho už víc než dost. Ale nechám si to, až to skončí. ()

Diogenes v sude (2020) (S01E27)

Už jsem se těšila, že se dočkám vytouženého konce, a ono pořád nic. ()

Jeden z nás (2020) (S01E28)

Tahle epizoda upřímně nebyla zase tak špatná. Máme tu ubohé snažení, rodičovskou lekci a na závěr něco, na co čekám už od začátku. Ale zjištění, že se točí další a další epizody, čímž pádem to zase nemá konce, je opravdu smutné. No nic, alespoň se nebudu o útercích nudit. ()

Lož, zrada a tajomstvo (2020) (S01E29)

Na tento díl čekám od samého začátku. A když to má konečně přijít, tak to ani nevidíme. Hlavně, že se vyplácal rozpočet na totálně zbytečnou scénu, kdy sledujeme starýho úchyla nabalovat mladou holku. Jsem docela zklamaná. ()

Krysí kráľ (2020) (S01E30)

Tentokrát teda nic moc, až na ty kopačky od Sylvy a pořádnou tečku do toho Romanova slizkýho xichtu. I když vypadala dost falešně. ()

Nápadníci (2020) (S01E31)

Burani z vesnice u Prahy vynalezli stroj času. Díky nim se můžeme časem posunout o sto až pět set let do minulosti (možná ještě dál), kdy čest znamenala méně než peníze a kdy byly sňatky z rozumu zcela v normě. Ale jako zápletka seriálu ze současnosti to opravdu nefunguje, spíš to působí naprosto uboze (a jako forma pomsty ještě ubožeji). I s alkoholem v krvi (který nebyl pro dnešek záměrný) byla tato epizoda opravdu jedna z nejhorších. Zatím. ()

Spojenci (2020) (S01E32)

Po minulé epizodě byla tahle tak trochu vykoupení. I když já být na Vildově místě, tak už chystám pomstu na Sylvu, a být na Týniným místě, už řeknu Sylvě, že není moje sestra. Protože mi opravdu pořád uniká její motivace zničit život vlastní sestře. ()

Superhero Combo (2020) (S01E33)

Věděla jsem, že Sylva je hloupá a rozmazlená, ale že je tak blbá, aby nevěděla, že krachlej penzion jen tak na nohy nepostaví, to už je vrchol. A to nemluvím o tom, že pořád nemá žádnou motivaci k tomu ublížit svoji vlastní sestře, nebo z ní dokonce udělat bezdomovce. A peníze jako motivaci neberu. ()

Vilda alebo Janek (2020) (S01E34)

Proč se tato epizoda jmenuje Vilda nebo Janek, když spolu Týna s Jankem strávili asi pět minut času na obrazovce a z toho ho viděla v akci jednou. Podle čeho soudí, že dělá to, z čeho ho "obvinila", když to vidíme jen my diváci? Proč se prostě nerozhodnou pojmenovat tu epizodu po nějaké hlavní zápletce, o které celý ten díl je? Jo, aha, protože hlavní zápletka se motá kolem postavy, která by tam vůbec nemusela být. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý