Týne a Sylve zomrel otec Martin Popelka. Týna sa snaží pokračovať v otcovom odkaze a starať sa o statok, Sylva je naopak rozhodnutá, že statok predá. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká.  Záujem o kúpu by mali aj ľudia z dediny. Týna vyčíta svojmu chlapcovi Štěpánovi, že jej nepriviezol plynovú bombu na grilovanie. Štěpán sa vracia autom, ale havaruje a zachráni ho Janek Linhart, bohatý podnikateľ z Prahy, ktorý má o statok záujem. Janek sa pred kamarátmi vyťahuje, že Týnu dostane do postele. Vymení si so svojím vodičom Vildom úlohy, Janek bude vystupovať ako Vilda a Vilda ako Janek. (TV JOJ)

mira007

Dlouhý zimní večer , tak proč nedat první díl nějakého nového dlouhosáhlého prima vztahového seriálu s názvem Slunečná. Problém těchto seriálů je, že všechny vypadají jako od jednoho scénáristy se stejným vizuálem jedněch ateliérů a ještě obsazené stejnými tvářemi, takže aby něco nového uspělo, musí tam být nějaký bonus nad tyhle zaměnitelné atributy - Modrý kód se snaží o akci, Ohnivé kuře táhlo sympatické duo Prachař, Dolanský, Krejzovi měli Postráneckého, ale Slunečná? Pozitivem je určitě nabouchané obsazení ( dokonce se tu mihne Eva Holubová ) a snaha vyrazit se štábem mimo Prahu, ale výsledek je bída, která mne nezaujala. První díl jaro nedělá, ale možná je to tím, že hlavní hrdinové u mne nevzbuzují moc sympatií a já nemám moc chuť dát další díl. ()

Big Bear odpad!

Mám takovou teroriji. Lukáš Langmajer je taková filmařská obdoba kmotřičky smrtky. Na rozdíl od ní ale ani nemusí nosit rubáš a kosu. Ten kde se objeví, je to vždycky šílený provar. Stejně jako tahle hrůza. Divím se některým hercům, že se v tomhle museli omáchnout. Já vím, složenky jsou krávy zelený nenažraný, ale mám nějakou důstojnost ne? Bureška i Barča jsou celkem pěkný a zajímavý ženský, ale koukat na to jen kvůli nim? Eh... ODPAD ()

AgnesDee

Postavy a jejich situace jak z telenovely, romantická zápletka jak ze Zkrocení zlé ženy, jen mnohem pomalejší a bez misoginie. Po shlédnutí této epizody jsem také pochopila, proč je popis k tomuto seriálu tak dlouhý, protože bez něj by se divák naprosto ztratil. Nedostaneme v podstatě žádné informace o práci Janka, sice je zde řeč o jakési zázračné vodě, ale spíš by to působilo jako naprostý bullshit, a co je k sakru ta jejich kuchařka, jejíž jméno už si nepamatuju, zač? Proč do toho pletou jakousi kouzelnou moc a vodu, jejíž účinky nemusí nepozorný divák ani postřehnout, když to zatím vypadá, že to pro příběh vůbec není podstatné? A kdo je ten tajemný profesor s jednou nohou, který tam pořád jenom sedí v kuchyni a nic nedělá? To tam pracuje? Nebo je bezdomovec, protože prochlastal všechny peníze? Po tomto díle mi v hlavě naskočilo více otázek, než mi je seriál zatím schopen odpovědět. Technická stránka seriálu až na pár výjimek není špatná (jen ten střih je dost zlý, hlavně na začátku, kdy se prostříhávají scény z pohřbu a z firmy - proč se prvně nevěnovali jednomu segmentu, a potom až druhému?), ale jinak se na seriál dá celkem koukat, herci jsou sympatičtí a nevím proč, ale zajímá mě, jak se ji bude snažit sbalit, když měli mezi sebou asi tři konverzace. Možná to je ten důvod, nevím. ()

feryk

Seriál rozhazuje klišé kýblem, postavy se chovají nelogicky a strojově poplatné dnešní době, takže holčina přebíhající od plotny k uklízení, která stíhá vést statek a běhat s motorovkou po lese nepřekvapí.... jednu hvězdu za to, že to je docela prdel. S pár promile v krvi to je dobrá parodie. :D Úvodní písnička jak říkanka z mateřské školky a herci vesměs přežvejkáno to, co se nám servíruje v jiných seriálech, ale ke dnu tomu kousek chybí, tak příští díly snad... :D ()

honajz

Na rozdíl od českotelevizních Poldů a nemluvněte, kde se těch 70 minut jednoho dílu (proboha, kde jsou ty doby, kdy na jeden díl seriálu stačilo tak čtyřicet minut?!) neuvěřitelně táhlo a nudilo, tady těch 70 minut (ach jo) je nabito akcí a dějem, pořád je potřeba pozornost, aby člověk pochopil vztahy, cíle jednotlivých postav (asi musela být fuška je všechny sepsat), takže utečou jako nic. Sem tam jsou tam vážně vtipné scény, repliky a dialogy, postavy se chovají uvěřitelně. Jen se bojím, že Popelka Týna dostane od autorů naloženo víc, než je zdrávo, což mne většinou na podobných seriálech docela štve (viz začátek seriálu Šípková Růženka s Žilkovou), protože život většinou není o tom, že se na vás hrne jen jedna katastrofa za druhou, ale objeví se i příjemné věci a události. Navíc nechápu, proč někdo chce kupovat údajně zadluženou farmu, protože kecům o zdravé a uzdravující vodě, která vydělá majlant se nedalo věřit ani v Kameňáku, kde našli modrý pramen. Uvidíme, co další díly, rozjezd zatím povedený s výhradami. ()

• První díl se stal nejsledovanějším pořadem večera a celého dne (11. 1. 2020), sledovalo ho 1,28 milionů diváků starších 15 let. [Zdroj: mediaguru.cz] (ClaireWhite)