Temné lesy

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Ben Nevis

Poláci překvapili. Pomalý rozjezd na začátku je vynahrazen tajemnem, které láká k rozuzlení.  Do toho dobře známé slovanské reálie o tom, že spravedlnost neplatí pro bohaté a vlivné. "Nechoď, Vašku, s pány na led" je nadčasové téma. Bohužel rozuzlení trošku zklamalo, ale vyznění příběhu je jasné. ()

chrispe

Temné lesy mají zajímavý, komplikovaný příběh. Ze začátku jsem byla i příjemně překvapená stylem natočení, bylo to něco jinýho, místy spíš hororová atmosféra nebyla vůbec na škodu. Ale bohužel to pro mě nemělo to správné tempo, většinou tak dvakrát za díl jsem koukala, kolik ještě zbývá do konce (a většinou jsem byla sotva v půlce) a tak jsem to čtvrtým dílem prostě vzdala a dvouma dalšíma se poctivě proklikala, abych věděla jak to dopadne. Podle mě je tu vabank, zda vám ten styl sedne nebo ne. Ony postavy tu totiž taky nijak zvlášť sympatický nejsou (aspoň pro mě), arogance tu najdete plno. ()

katmandzoo

Tento poľský krimiseriál pozná asi málokto, sám som na neho narazil úplnou náhodou na Netflixe, no som rád, že som mu dal šancu. Je totiž dôkazom toho, že aj naši poľskí susedia dokážu točiť kvalitné seriály a myslím si, že v rámci žánru sa od nich ešte slovenskí tvorcovia majú čo učiť. Pointa možno vyznieva jednoducho, ale celý dej seriálu je naozaj veľmi zamotaný. Hlavné odhalenie sa dozvedáme až v záverečnej epizóde, čo je dobrým znakom, pretože seriál aspoň nie je predvídateľný. Za mňa asi najväčšie prekvapenie minulého roku. 5/5 ()

bearmeedek

Celkem dobrá kriminálka. Název trochu zavádějící. Ty lesy nevyznívaly moc temně, často byly prosluněné. Tím myslím, že ani atmosféra nebyla krutě temná. Snaha o hodně uměleckou kameru, která v první polovině seriálu částečně vadila a hlavně zdržovala. Druhá půlka už byla dost v pohodě. Celkově mohlo být o dvě části kratší. Dál jsem si lámal hlavu nad tím, jestli někdy okolo roku 1994 bylo bylo v Česku vizuálně také takové retro, jako v Polsku. 70%. ()

Miagy

Seriálu chýba napätie a tá sľubovaná temnota v názve. Príliš časté prelínanie minulosti a súčasnosti pôsobilo chaoticky, a aj keď Poliaci vedia hrať a kamera bola super nejak mi tento seriál nešmakoval.... ()

hero_bk

Asi nejlepší věc, kterou jsem zatím na Netflixu viděl. Od začátku do konce topovka, parádně napsané a zahrané postavy, výborná hra na city, skvele fungující vztah dvou časových rovin. Harlan Coben tyto temné a beznadějné příběhy, které mají takový hořkosladký konec, prostě umí. ()

chelsea63

Místy napínavé, místy velmi zdlouhavé scény (zejména první díl). Některé nelogické momenty vyloženě bijí do očí a vypadá to, že se (v lepším případě) nevešly autorům do časového rozvrhu. Možná je to v knize vysvětleno, ale takhle dobrá detektivka nemůže fungovat. ()

Stillborn83

Mám veľmi rád príbehy, v ktorých sa rieši niečo neobjasnené z minulosti a vynára sa v prítomnosti. Táto veľmi ambiciózna poľská miniséria z dielne Netflixu sa vydarila, aj ke´d jedným dychom musím dodať (ďalej už spoliery), že tvorcovia tam akoby chceli narvať čo najviac a najmä aktuálny prípad znásilnenej dievčiny, ktorý riešila hlavná postava, mi tam prišiel úplne zbytočný (ak to mala byť symbolika toho, čo rodičia dokážu spraviť pre svoje deti, tak mne až tak nesadla). Veľa radšej by som bol, kebyže sa príbeh sústredí len a len na postupné odhaľovanie pravdy prípadu spred 25 rokov, pretože nezmyslov bolo viacej :))) Ale inak veľmi slušné, bavilo ma to. A krásna polština! Prvou časťou seriál veľmi nezaujme, no potom je nesmierne silný, a zas trošku stráca od záveru 5. časti. Ja som bol ale spokojný. Snažilo sa to trochu byť ako Dark alebo Pustina, lenže onu atmosféru tento seriál nedosiahol. Z hercov najviac zaujal sympaťák Grzegorz Damięcki, ktorý hral hlavnú postavu. ()

Vera2613

Priznám sa, že som čakala viac. Námet zaujímavý no malo to na viac. Taktiež seriál ma vtiahol do deja až niekde v 3-4 časti, čo je pri 6 dielnom seriáli dosť neskoro. Povedala by som, že taký priemer. ()

Arkagas1989

Polský kriminální počin, který se povedl. Tenhle seriál má pomalé tempo, udržuje napětí, i když se v prvních dvou dílech zdá, že to bude celkem o ničem. Před 25 lety se na středoškolském táboře ztratili 4 lidé - 2 se našli brutálně zavraždění, dva zmizeli. Když se po 25 letech objeví jeden ze zmizelých mrtvý pod mostem, vrhá se na případ prokurátor, jehož sestra je druhá, která se nikdy nenašla. S myšlenkou, že možná i ona stále žije se rozbíhá vyšetřování, které oživuje vzpomínky, ale dává naději. Obsazení herců výborné a pokud se budete dívat na seriál v polštině jako já, je to skvělé. ()

iz67

Tak neskutečně nudná první část nemůže být předzvěstí ničeho dobrého. A opravdu. Dalsi dily se to zice zlepší, ale spousta času je vyplněna zpomalovackami, dlouhymi pohledy kohokoli kamkoli, samozrejme podbarvenymi radoby dramatickou či naladovou hudbou. A posledni díl předčí kvalitou první - hrozná slátanina. Takze vrazite čas do něčeho, co relativně slušně probíhá (teda mělo to být na polovině formátu), aby to vyvrcholilo totalnim nesmyslem. BlEeeeee. Vyctem debilit a nelogicnosti nebudu obtezovat. Jejich spousta. ()

holka218

Myslím, že tohle je první polský seriál, který jsem kdy viděla. Nebo si aspoň ostatní nevybavuji. Musím říct, že jsem čekala víc. Podle popisu seriál vypadal zajímavě, i když už jsem filmy a seriály s podobným tématem viděla. Jenže celý příběh je takoví nijaký. Děj je dost táhlý a nic moc se po celou dobu neděje. Stačily by tak tři díly. Konec je asi zajímavý, i když trochu ohraný, ale události v průběhu seriálu jsou dost předvídatelné. Naopak prolínání minulosti s přítomností je zajímavé a pohled jak na dospělé lidi, tak i na jejich dětství je skvělé. Jako kulisa je seriál dobrý, i když vám něco uteče, tak jste pořád v obraze. ()

DonBraso

Bohužel nemastný,neslaný seriál,který sice do finále uzavře vše,ale je malinko přeplácaný bez žádný atmosféry.Problém nastalo si zapamatovat vůbec jména,takže jsem nevěděl vůbec která bije.Kdybych to dal na celej zátah asi bych to víc vsáknul,takhle malinko vařil z vody a souvislosti neměl někdy absolutně žádný.Atmosféru to mělo průměrnou a nejhorší doopravdy bylo,že pomalost zde byla až moc na překážku.Tábor byl super,ale jakmile člověk byl v přítomnosti,tak okolo Pavla jako prokurátora se toho dělo tolik a vlastně vůbec nic.Nemělo to náboj,napětí.Bylo to jen slušně odvyprávěná story,která ke konci byla stravitelnější a díky Grzegorz Damięckim dodívaná záležitost od které jsem čekal podstatně více. ()

kokofek

Opět téma rodič-dítě. Vcelku zajímavé,ale trochu zdlouhavé. Občas málo napětí,gradace až v posledních dvou dílech a mezitím hluchá místa. ()

Maraboy

Ze začátku se kolem hlavní postavy rozvíjí několik příběhů současně, což ze začátku může být trochu matoucí, ale příběh je poutavý a nenudí. každým dílem se několik dějových linií pomalu rozkrývá. Kvalitní filmařina od sousedů. 75 % ()

Kozlowski8

Krajský prokurátor pátrá po své sestře, která zmizela za nejasných okolností po tragické noci v letním táboře před 25 lety... Docela napínavý příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách - v 90. letech na onom táboře a v současnosti. Nechybí určité tajemno a působivá je i atmosféra konce 90. let, ale občasné oslí můstky a nevysvětlené a nedotažené souvislosti v průběhu a hlavně ke konci vyprávění to celé v mých očích dost oslabují. Lépe propracovaný scénář by jinak zajímavému námětu i zpracování pomohl k lepšímu hodnocení. 60 %. ()

Modeman123

Zatímco se v české kotlině neustálu rozptylujeme nad Raplem a Pustinou, kteří už přitom mají nějaký ten rok za sebou, Poláci chrlí jeden takovýto seriál za druhým naprosto pravidelně. Temné lesy jest skvělým seriálem ze dvou časových rovin, jedna je z divokých postkomunistických devadesátek a druhá naprostou přítomností. Seriál velmi těží právě z této kontrontace. Moc pěkné. ()

draxxi

Mohla by to byt dobra detektivka. Pribeh i atmosfera jsou celkem fajn, ale... Proboha kdo to strihal? U kazdyho druhyho strihu se obraz cca na pul vteriny zastavi, coz me teda hrozne rusilo... A pri kazdem dialogu byla mezi otazkou a odpovedi nekonecna "dramaticka" pauza... Jak rikam, mohla to byt dobra, ctyrdilna detektivka... 12/1/2022 64% ()