Temné lesy

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Pilda17

Není to špatná kriminálka, rozhodně mohu pochválit skvělou kameru, herci jsou i celkem snesitelný, ale bohužel tomu chybí nějaký větší moment překvapení a nápad. Jak název napovídá "Temné lesy" a já bohužel tu temnotu nepocítil. Atmosféra není bohužel dobrá a při srovnání s naší "Pustinou" či německým "Dark" je o několik kroků zpátky. Rozhodně jde o stravitelnou záležitost, ale radostí skákat nebudu. ()

Malarkey

Normálně Poláci nechybují, ale zde mě to vůbec nebavilo. Námět, který ve své jednoduchosti je vyprávěn nesmírně složitě. Nijaká atmosféra, nezajímavé postavy, celkově jak kdyby to snad ani netočili Poláci. To, v čem jsou standardně tak skvělí, tady dost ztroskotalo. Nezajímavá teen detektivka s devadesátkovým feelingem, která vypráví příběh ve dvou časových rovinách, kde jedna je ta teen oldschool, která doslova nudí a druhá v současnosti, která je pro změnu zmatená a absolutně nezajímavá. ()

Dudek

W głębi lasu rozhodně není seriál, který by dokázal zaujmout v první minutě, ale rozhodně se o to snaží. Používá k tomu dva zcela odlišné avšak provázané příběhy. Zpočátku se soustředí zejména na děj odehrávající se v první polovině 90. let. Důvod je jasný, teenegři a retro kolorit je pro diváka mnohem atraktivnější, než složitější dějová linie ze současnosti. Postupně se však důraz přesouvá na pátrání varšavského prokurátora po pravdě a vlastní sestře. Rozhodně se nedá říct, že by bylo všechno z počátku přehledné, ale jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají a divák se tak nestává jen svědkem vyřešení všech zločinů, ale zároveň více proniká do vztahů mezi postavami. ()

*CARNIFEX*

Bratia Poliaci vedia, o tom žiadna. Tejto krimoške akoby však chýbala “temnejšia” duša, pričom záverečné rozuzlenie bolo snáď každému jasné hneď od úvodu. Škoda, základ v podobe samotnej story bol viac než slušný. ()

Snorlax

Občas napínavé, leč častěji nudné vyprávění čtvrt století staré tragédie doplácí na velmi slabý scénář, jenž se neobtěžuje uspokojivě uzavřít skoro žádnou záhadu. ()

Anderton

Cobena sa tentokrát chytili Poliaci a chceli byť iní, než ich britskí alebo španielski kolegovia. No a iní síce sú, ale o niečo menej presvedčiví. Temné lesy sú mierne rozťahané, občas v nich hapruje logika, čo by nevadilo, ak by bol dej natoľko napínavý, že by to každému bolo jedno. Ak si hutnosť deja porovnám napríklad so šesťdielnym francúzskym Hvozdom, nedá sa skonštatovať nič iné, len že Temné lesy by boli skvelým celovečerákom, prípadne trojdielnou minisériou. Ale v rámci doplňovania si Cobenovských adaptácií odporúčam a čas strávený s týmito postavami neľutujem. 70% ()

DwayneJohnson

Temné lesy sráží dolů naprosto chabé vysvětlení na konci, které dává tomhle ze začátku solidně vypadajícímu seriálu řádně na frak. Atmosféra a hlavně ta z roku 1994 je výborná, ale to je asi tak jediné, co bych kromě krásných holek a místy strašidelně atmosféry vyzdvihl. Zbytek je jen chaotická změť, která se tváří naoko vážně, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že za moc nestojí. Dva a půl a Znaki (zatím) odkládám na neurčito. ()

Slartibarkfast

Temné lesy v podání polské produkce vypadají překvapivě dobře. Musím však přiznat, že knižní předloha je určitě zajímavější a méně se vleče, což je pochopitelné. Udělat z čtyřset stránkové detektivky prakticky pětihodinový miniseriál se musí někde podepsat. Na druhou stranu, ploché vyobrazení postav mne u tak zdlouhavé záležitosti až zaráží. A to nemluvím o dost okatých oslích můstcích a chybějících vysvětleních. Atmosféra byla docela fajn a ve výsledku to dopadlo dobře. Určitě stojí za vidění a rozhodně doporučuji knihu. 65% ()

silentname

"The Woods" podľa mňa mali na to, aby boli vynikajúcim seriálom, no mal som vnútorne pocit, že to bude zaujímavejšie. Mám tak trošku pocit, že seriál rozpráva dva príbehy, pričom ja ako divák som sa zaujímal len o jeden z nich. A postupne sa nám veci odhaľujú, začínajú do seba zapadať, no trvalo to nejaký čas, kým ma to začalo nejako výraznejšie zaujímať. Prvé dve epizódy ma absolútne nechytili, veci začali naberať trošku správny smer v štvrtej a piatej epizóde, finále nebolo už veľmi prekvapivé. Myslím si, že highlight si seriál vychytil (ako väčšina seriálov poslednej doby čo som videl) v predposlednej epizóde. Ale celkovo by som povedal, že postavy sú celkom dobré, ich história je zaujímavá a sú tu momentky, ktoré na mňa celkom zapôsobili. No súčasne tu potom riešime aj príbeh Pawlovho prípadu, kde pracuje ako prokurátor a musí bojovať proti bohatému otcovi, ktorý urobí čokoľvek, aby ochránil svojho syna, ktorý spáchal trestný čin. Nehľadiac na nič. A tie časti sú skôr na vyplnenie času. Je tam určitá paralela, no nie je tam nič, čo by ma nejako výrazne zaujímalo. Myslím si, že seriál za pozornosť stojí. Ako krimi je to celkom okey. No pravda je taká, že som od toho čakal oveľa viac. Pôsobilo to zaujímavejšie, než to vo finále reálne je. A to je škoda. Hodnotenie: C+ ()

Crocuta

POZOR SPOILERY! Zdaleka ne všechny záhady byly na konci uspokojivě vysvětleny (proč začal Artur po 25 letech znovu vrtat do starých událostí, proč ho kvůli tomu musel Goldsztajn rovnou vraždit, kdo nechal poslat Lauře příběh Pivoňky a jak mohl znát události z jejího pohledu, proč si Pavlova žena nahrávala rozhovor s ním atd.), ale přesto vznikl napínavý a kvalitní seriál, v němž si zahrál nejeden dobrý herec, dobře známý i českým divákům - třeba Arkadiusz Jakubik ("Temný dům", "Volyň") jako šéf mordparty z roku 2019, nebo G. Damiecki (mj. "Schindlerův seznam"), který si v populárním "Učiteli" zahrál významnou, ale zcela protichůdnou roli než zde. ()

Arsenal83

Temné lesy neboli také temné, ako som očakával. Pritom samotná zápletka sľubovala niečo na spôsob škandinávskeho smrádku s prekvapením na záver. Toto bol však len vývar podobnej kriminálky. Chýbala mi atmosféra, chýbali mi zvraty, ktoré by šokovali. Všetko to nejak plynie, dej často unavuje a nakoniec príde len rozuzlenie v podobe toho, že pomaly polovica postáv sú vrahmi. Inak mi ten prokurátor trocha pripomínal Langmajera, len bez toho arogantného alfa samčieho výrazu. ()

Necrotongue

Polskou filmovou tvorbu mám dost v oblibě, takže jsem se na seriál těšil, to jsem ale vůbec netušil, co mě vlastně čeká. Tvůrci střídali obě časové roviny (to je teď opravdu in) snad až příliš často, takže jsem v tom měl občas chaos, k tomu přidali velice zvláštní chování většiny postav, navíc se tady otevřelo nadměrné množství otázek (podle mého názoru), takže se řešily vraždy, zmizení, znásilnění, antisemitismus, vydírání, zpronevěra atd., atd. Při tomto výčtu by člověk očekával strhující tempo, ale opak byl pravdou. Příběh postupoval rychlostí zraněného slimáka obaleného v medu a slazeném kondenzovaném mléce, takže mé hodnocení nemohlo být vyšší. ()

ARI50

Slušný, skvěle letni prostředí a hodně zajímavý, a jemně zamotany příběh. Škoda že mladí herci nedostaly víc prostoru, ti starší nebyly špatní ale přeci jen, konec bych trošku natahnul ale uvidím jak dopadne kniha, jsem spokojený. ()

yakoob

Filmařsky zvládnutý krimi-thriller, ale chováním postav už méně. Takový ten pocit, když si říkáte, že ve vypjaté situaci by se člověk přece zachoval jinak. Ale cením snahu. Příště adaptovat raději něco ze svého. Takže jedním slovem opět reklama na český výrobek: Škoda. ()

Trevor

Poliakom sa podarilo vytvoriť vcelku zaujímavý príbeh s peknými retro prestrihmi. Škoda že sa dej trochu viac nevenoval aj Malczakovi a udalostiam v roku 1994 ktory mohol nahradiť niektoré slabšie miesta v dejovej línii v súčasnosti. A v každom prípade to mohlo mať prekvapivejší záver, na druhej strane mu ostal ten najviac reálny. Oceňujem boj prokurátora proti skorumpovaným novinárom ktorí figurujú na výplatnej listine bohatých ľudí nielen u susedov v Poľsku. ()

sofiapetra

Vlastně jsem spokojená. Pan prokurátor i Laura byli sympatičtí, dalo se jim snadno fandit. Příběh maličko krkolomný, ale alespoň se nedal moc předvídat. A zajímalo mě, co bude v dalším díle. ()

Vyhy

1. série - 80 % No, tak to jsem vážně nečekal. Poláci to rozjeli. I když se nejedná o nic temného, maximálně tam byl temný stín v lese, je to vlastně skvělá detektivka. Promyšlené postavy, zajímavý příběh, který udrží pozornost do samotného konce. Vyváženost mezi flashbacky a přítomností. Možná bych natáhl poslední díl a víc si pohrál s koncem, spousta linek byla až moc rychle vyřízena. Jo a pustil jsem si to s dabingem, abych si to více užil - nic proti :) Spokojenost, vážně! Víc takových. ()

M.i.k.e

z dosavadních seriálových Cobenovek nejslabší,ale rozhodně ne špatné.I když mi chvilku trvalo si zvyknout na určitá specifika polské tvorby (kterou nemám zdaleka nakoukanou),nakonec jsem se bavil a náladu mi nezkazilo ani překotné a extrémně komplikované rozuzlení...70% ()

BarryLyndon

Nejhorší kousek, na který jsem se těšil asi nejvíc! Protože Poláci detektivky a mystéria umí...Tohle bylo jako turistické značení které malovala parta zfetovaných autistů, protože to vedlo odnikud nikam. Strašný slowburn s opravdu jednoduchou zápletkou, která má oproti ostatním coblenovkám minimum děje i zápletek. V podstatě se to vrací k minulosti jako jako české Kukačky, akorát nudně. Fakt už mi bylo ke konci jedno kdo to udělal, chtěl jsem se jít do toho lesa zakopat taky a ukončit to utrpení! 4/10 Koukám že Poláci na další rok adaptují coblenovku Zachowaj spokoj, tak snad to bude lepší.... ()