Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Harpy

Bolo to aj zábavné, ale pre mňa predvídateľné, postavy sa správali ako retardované - čo ma občas naozaj vytáčalo a malo to potenciál na OVEĽA viac, než čo z toho urobili...komix som nečítala ()

Flopik

Ale mne sa tento seriál veľmi páčil. Sympatický herci , hlavne malý Boďák, predlohu som nečítal neviem ako sa to líši možno aj preto som sa tak bavil. Horor rozhodne nie skôr fantasy ale zase niekedy nejaká scéna prekvapí.Nápad je to skvelý a ten svet má veľa čo ponúknuť.Hudba a soundtrack skvelé.Aj napriek tomu, že seriál sa niektorými dielmi vôbec neposúval vpred tak mňa bavil a pozeralo sa nato naozaj dobre. Posledný diel prvých 20 minút skvelých ale snáď každému bolo jasné ako to naozaj je a zvyšok bola už len výplň čo je škoda. Zatiaľ si nechám poslednú piatu hviezdu a verím že po druhej sérke ju dám. Inak určo doporučujem. ()

Tet.Ew

Celkem dobrý nápad kterej by se dal využít mnohem lépe ale jsem docela spokojený. Odpustím jim i ten příšerný soundtrack a některé scény u kterých jsem si říkal jestli si nedělají srandu. ()

warrenur

Prve cca styri diely boli pomerne neokukane a vnimal som ich aj ako rodinny film s fantasy prvkami. Potom som zial uz uplne vypadol z nastrocnej "cielovky" a slabe herectvo a scenar ma zacali iritovat kazdou dalsou epizodou viac a viac. Serial rozhodne odporucam mladsiemu alebo nenarocnemu publiku. Zaverecna epizoda prekombinuje pribeh co-to-da a je jasne, ze sa pocita s dalsou seriou. Tu vsak rozhodne vynecham, bola by to strata casu. ()

gonga

Postavy se bohužel musí chovat tak, jak jim scénář předepisuje, tedy úplně debilně jako parta naprosto retardovaných vypatlanců. Což je místy takřka nesnesitelné, od šestého dílu jsem neustále bojoval s potřebou tuto slátaninu vypnout. ()

Mallyyy

Začátek se mi velmi líbil, sympatičtí herci a zajímavý námět. Od 6 dílu to ztratilo kouzlo a stala se z toho nelogická kaše a ten konec dost předvidatelnej... 2. sérii pravděpodobně vynechám. Nicméně herečka Emilia Jones je kočka, doufám že se její kariéra rozjede. ()

gumbo

1. série: Začátek a objevování klíčů je super. Tady je vidět invence a hodnocení se blíží vrcholu. Postavy nejsou černobílé a psychologie každého je dobře rozkreslena. V druhé polovině se bohužel trochu vytrácí atmosféra neznáma a když jsou v posledních dílech doslovně vysvětlována všechna tajemství, z nichž většinu už divák odhalil o pár dílů dříve sám, je to trochu zbytečné. A konec už zavání kopírováním konce jakékoliv řady Stranger Things. I přesto je to nadprůměr a solidní 4hvězdičková zábava. 80% ()

Philipus

Já nevím, čekám vždycky asi moc. Děj byl dobrý, později bylo i vysvětleno, co a jak, což oceňuji. Ale u jiných skvělých seriálů hltám každé slovo, aby mi nic neuniklo. Tady jsem si stihl i uvařit, sjet sociální sítě, číst knížku. Poslední díl byl hrozně předvídavý, Ellie byla jasná vč. závěru. Občas se stalo, že si postavy protiřečily, ale tak to jsou filmové chyby. Předpokládám, ze konec to nebyl a třeba bude druhá série lepší. ()

gazogazo

Skvělej začátek, prvních pár dílů má drive. Pak to začne padat do stávky nelogických rozhodnutí. Ohromný rozčarování a zklamání z vývoje série. Tři ale beru to na milost. Edit: po dnech se mi to rozložilo na 2* ()

Johny M.

Překvapivě skvělej seriál podle originálního komiksu "mladýho Kinga" Joe Hilla. Většina TV produkce pohoří na lacinym vizuálu a mizernejch hercích, ale v případě Zámku a klíče je to pravej opak. Dobře obsadit dětský postavy je dvakrát tak důležitý (viz Narnie, kde to byla katastrofa) a i to se povedlo. O zbytek už se postaral Hill jako autor předlohy i producent (+ malý cameo). Komiksu se to drží poměrně věrně (aspoň co si pamatuju) a komu se to zdá jen takový vlažný... je to jen první sešit ze šesti a teprve se to rozjíždí. Tak snad to nestopnou a natočej vše, byla by to škoda... ()

PanOvocny

Obvyklá šablona o jedné americké rodině, jež se po smrti otce přestěhuje do nového města Matheson a zabydlí se v domě Klíčov. Ten skrývá spoustu tajemství v podobě klíčů, jenž dokáží zajistit změnu podoby, nahlédnout do vlastní hlavy či přesunout se kamkoliv na světě. S blížícím se koncem jsem se začínal obávat, jak celý příběh skončí. Skvělá zápletka, jež pro mě začínala ztrácet jiskru. Vše se jevilo, že pohádkově skončilo, nakonec samotné finále dalo závdavek na 2.sérii. ()

B.Wilde

Předlohu sice neznám, ale nějak nechápu, kdo přesně je cílovka tohohle seriálu. Občas mi to přijde dost teen zaměřené, skoro až takové pitomoučké a jindy, že je cílovka spíš pro dospělé. Jako třeba *spoiler* podřezání krku bruslí je vážně pro 13+ publikum? A těch příkladů by bylo víc... Námět nebyl špatný, ale občas to bylo tak zle uchopené, že se opravdu divím, že jsem dala obě série. Některé momenty jsem se bavila, ale jindy jsem si jen povzdechla nad nelogickým chováním hlavních postav. Dost rozpolcený seriál, další sérii si asi nechám ujít... ()

helraiser

Ale jo no, celkem koukatelný fantasy, rodinný, tean seriál. Rozhodně to není žádná hrůza, ale na druhou stranu ani žádná pecka. V podstatě průměrná podívaná o magických klíčích a dveřích které se s nimi otvírají. Někoho to určitě osloví, ale husinu z toho určitě nikdo nedostane. ()

figliar

Komiks Zámek a klíč je podľa môjho názoru jeden z najlepších grafických románov aké som kedy čítal. Fantasy seriál s prvkami hororu od Netflixu sa dôstojne drží predlohy, teda aspoň prvé 2 série. Potom, ako to už je v súčasnosti zvykom, sa tvorcovia vydajú vlastnou cestou a ukončia celý seriál po svojom. Nevravím, že je ukončený zle, ale nerozumiem tomu, prečo sa nedržali aj naďalej knižnej predlohy. Výber hercov mi sadol a príbeh nebol zbytočne rozťahaný do šiestich sérií. Aj keď som vedel ako sa bude príbeh vyvíjať, dej ma celú dobu držal v napätí, čo sa o väčšine seriálov povedať nedá. Za mňa určite jeden z Top seriálov Netflixu. ()