Nádejná mladá žena

• Slovensko Mladá pomstiteľka (viac)

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadných dôvodov nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také ako sa zdá: je veľmi múdra, provokatívne prefíkaná a naviac po nociach žije tajným druhým životom. A zarazu nečakané zoznámenie Cassie ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. (Cinemart SK)

TomPrusik1

Upřímně se nedivím, co dělá Nadějná mladá žena v oskarových nominacích. Otevírá jedno velké téma, které hýbalo, a stále hýbe Americkou a tím jsou kauzy #metoo. Můžete si o tom myslet co chcete, ale tento film nastavuje kruté zrcadlo některým mužům a opravdu se s tím nepáře. Co mi ale vadí, je fakt, že tento film ukazuje pouze černobílý pohled na svět. Přišlo mi, že podle názoru autorky skoro všichni muži jsou hnusná prasata, co přemýšlí hlavně penisem a ženy vidí pouze jako oběti uspokojení. Samozřejmě na několik málo světlých výjimek u vedlejších postav (policista, otec, atd.). V tomto je film poněkud odtržený od reality a přitažený za vlasy. Za sebe si nemyslím, že každý muž, který vidí opilou ženu v baru jí chce snadno dostat do postele, nebo že ,,každý" vysokoškolsky vzdělaný doktor má nějakého kostlivce ve skříni, o kterém nechce, aby se jeho okolí dozvědělo. Stejně tak je vedle toho občasné nelogické chování postav - když mám žena začne mlátit do auta, pochybuji, že reakce průměrně inteligentního člověka bude taková, že si nechá rozmlátit auto, bude křičet něco ve smyslu, že je žena blbá kráva a pak teprve šlápne na plyn. To jsou asi jediné zásadní výtky, proč filmu ubírám jednu hvězdu, protože jinak bych klidně dal plnou palbu. Příběh je hodně zajímavý, svižný, postavy jsou dobře prokreslené a popsané. Oceňuji i dobře zvolenou hudbu (hlavně písničku Toxic a Raining Man, které sem sedí jako poklice na hrnec). Nemůžu pominou výborný scénář a dialogy (něco jako, kdyby Tarantino psal seriózní věci) a samozřejmě herecké výkony (Carey Mulligan je zatím moje favoritka z nominovaných). Myslím si, že pokud jste otevřeni diskuzím nad tématem zneužívání žen (a nezaujímáte jediný ,,tradiční" pohled-že žena patří do kuchyně a má hlavně sloužit dominantnímu muži k uspokojení), film se vám bude líbit. Jde totiž o velmi dobrý thriller /drama, které je v nominacích hlavně pro své téma a zaujatou (a možná trochu neobjektivní) messege autorky. 8/10 ()

Ice123

Pro čechy ne moc aktuální, ale pro Ameriku v poslední době neustále omílané a ožehavé téma sexu s opilýma holkama. Nicméně tentokrát je podání naprosto odlišné než v jakémkoliv jiném snímku. U něčeho se bavíte, jindy vám film brnkne na dramatickou notu, něco očekáváte a něco zase ne. To vše a navíc skvěle zahraná hlavní role v podání Carey Mulligan dává dohromady velice zajímavý a hlavně vyvedený kousek. ()

kocik1

Nadějná mladá žena je opravdu nadějná, nicméně konec je tak beznadějně odfláklý a předvídatelný, až se naděje rozplynou do lepšího průměru. 70% ()

Deyw

hmhmhmmmm...asi nejlepsi film co sem za dlouhou dobu videl...je to temny jak prdel a rafinovane,vymyslene a ten konec je vypinak jako prase... ()

octopuska

Tohle bylo nečekaně dobrý. Cassie špásuje s pašákama takovým zlověstným způsobem a já jsem si říkala, co má ta holka za lubem. Asi v půlce se film zlomí a nabere obrátky ve slušný psycho a vygraduje v tragické finále, které bylo překvapivě nečekané. A ten závěr pekelně ulítlej. Ale musím říct, že Carey tu mstící se psychopatku zahrála geniálně a jako sestřička, co si jde vyřídít staré účty se spolužákem, je fakt extra sexy čubka a borci před ní slintají v kleče. Originální, zábavné a ke konci dost kruté. Pomsta za ztrátu nejlepší kamarádky může být po čertech drsná i zábavná záležitost. ()

David.Darco

Na Promising Young Woman je najsamlepšie to, že aj keď ide o zmes dobre známych konvencií, tie sú pospájané dosť nepredvídateľnou niťou. Ja som od filmu čakal čosi úplne iné, ako som dostal, čo je vlastne v tomto prípade len a len dobré. Bonusom je aj naozaj inteligentne vtipný scenár. Ja takýto humor naozaj môžem. Z filmov z podobného súdka ide určite o jeden z tých lepších. Na Oscara by som ho však ako najlepší film určite nenominoval. ()

UhLee

(8,5/10). 8. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2021. Svěžích snímků jako je Promising Young Woman v oscarových nominacích opravdu není mnoho. Mi tento počin se žhavou Carey Mulligan v hlavní roli neskutečně sednul. Prostředí kavárny také hrozně moc kvituji, neboť právě toto kouzelné místo s vůní kávy dodávaly Cassie na nevinnosti. Otázka modrých a červených čárek v deníčku byla sice nezodpovězena, ale každý si to dokáže domyslet. Navíc jsem se po dlouhé době setkal s nějakou "zápornou" postavou, která má motivaci se kterou se plně ztotožňuju. Režisérka koncipovala film jako z části feministický, ale vůbec to nebilo tak do očí, jako u snímků koncipovaných na podobné bázi, za mě další z mnoha plusů. Když k tomu potom přidáte Cassie v sexy kostýmu sestřičky, která mě opravdu nenechala chladným, tak jsem na konci filmu mohl jedině chrochtat blahem. ()

jedna_vrana

Mrs. Fisher: „Cassie, posuň sa ďalej, prosím. Kvôli nám všetkým.“ Áno, film je o hlbokej traume, ktorú zažila Cassandra v študentských časoch. A áno, to čo robí, si vieme vysvetliť ako snahu získať dominantné postavenie, aby získala stratený pocit kontroly. Za to ju nemôžeme odsudzovať, lebo spravodlivosť zlyhala. Cassie je zlomená, ale inteligentná a vynaliezavá a svoje vnútorné rany si lieči vlastným spôsobom. Carey Mulligan zahrala skvelo svoju rolu. Tento film vás zároveň nechá hádať, kam sa bude uberať. Mierne cynické, dobré. ()

Qitek

Edit - po druhém shlédnutí - Carey Mulligan je ok, ale zvěsti o tom, že sahá pro Oscara jsou teda dost extrémně přepálený. Stejně jako že jde o žhavou kartu na nominaci za nejlepší film? To zase "hold your horses", aby se to nepřepálilo natolik a reálně by to bylo pak za dvě. Ale jinak jde o “příjemnou" žánrovku a "dámskej" fuck off debut s "fresh" zvratem a přiblblým "převezl(a)(li) jsem vás všechny zmrdi" koncem. Solidní tři a víc ani ň. Moc okatě se to veze na současné vlně a pořád dost často to působí velmi "wannabe something". A mám pocit, že s každým dalším shlédnutím půjde hodnocení dolů ()

JimmyII

Barevná, vystajlovaná, vtipná a drsná jízda s cílem pomsty všem prasákům. A k tomu taky seriózní příspěvek režisérky a scenáristky Emerald Fennel k tématu metoo. Carey Mulligan je boží a navíc tam hraje můj “idol” Bo Burnham, takže maximální spokojenost. Fandím tomu v Oscarech minimálně za ten scénář. ()

Lachtaan

Za celý březen jsem neviděl žádný novější film (loňský, letošní) a to se musí po vyhlášení oscarových nominací během dubna napravit, jak už mám každoročně před cenami akademie ve zvyku. Z nominovaných na nejlepší film roku jsem zatím zhlédl jen Chicagský tribunál a dle ohlasů jsem žil v domnění, že zrovna Promising Young Woman mu bude silnou konkurencí. S takovým dojmem se já osobně ale ztotožnit nemůžu, přestože jsem si výkon Carey Mulligan ohromně užil a tu sošku by mohl film urvat spíše v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. ()

Johnny.ARN

Uff, tak takýto náklad som nečakal. Vypointované, desivé, dobre zahraté, s myšlienkou, posolstvom, skvelé. Ultra woman power film o tom, aké sú muži prasatá, ako ich zapáliť a ako robiť sofistikované pomsty. V dnešnej dobe všetkých femina hnutí, toto s pár ľuďmi zamáva. Otázny je pomer žien v Akadémií, či to budú vedieť pretlačiť až k soške, lebo Glóby to nejak odignorovali, rozhodne vyžitá Carey by si ju zaslúžila a možno aj scenár. Vadila mi tam len jedna nelogickosť, preto nebude plný počet. Teším sa na to s dabingom. Príjemné prekvapenie. 4 z 5 ()

terunka003

Ženská, protichlapské, plné barev, pomstychtivé, nechutné. Takový film pro holky. Protože každá holka někdy poznala, když s ní chlapi občas jednaní dost špatně. A v tomhle filmu se špatně chovali úplně všichni. Včetně ženských. Natočeno velmi dobře, Carey Mulligan (nar. 1985, Velká Británie) je moje srdcovka, režisérka mě překvapila. Příběh je bolestivý, ale svižný, místy docela vtipný. Nejlepší scéna pro mě ta v ředitelně školy, dokonale psychologicky zahrané.  ..nechutný hovada..  ()

Karin.Kiss

Popová nálada mi osobne nepasovala. Celkové vyznenie filmu vo mne zanechalo skôr rozpačitý pocit. Niektorým momentom som verila, iným naopak veľmi nie, a keď sa zamýšľam prečo, nedokážem to pomenovať; možno to pokazila tá veľká snaha o nadľahčenie témy, ktorú prekrylo až mainstreamové zaobchádzanie s látkou. Najviac ma vyrušoval hudobný podklad a to na viacerých miestach. ()

venison

Ač mám normálně Carey Mulligan velmi ráda, tak tady mi nějak nesedla. Vypadala na svou roli příliš vyžile nebo možná přestárle, prostě jako straší ségra všech zúčasněných chlapíků. Jinak jako odlehčený béčkový thriller vhodný zejména pro ženušky mi to dalo přesně to, pro co jsem si přišla. Zábavu, nad kterou se nemusí příliš přemýšlet, ale s pár promyšlenými twist momenty. Je to svižné, je to fresh, je to zábavné a i trochu romatiky by se našlo. Asi bych nepohrdla ani nějakou netflixovou minisérií ve stejném duchu :-) ()

_DAVE_

Šikovné MeToo drama s velmi dobrým scénářem. Všichni jsme prostě jen super-inteligentní zvířata. Chlapi se tak jen více projevují ()

Pavlínka9

Carey mám zafixovanou od její kariéry od Školy života...Mám ji ráda, nicméně mě na ní zaráží, jak jí její kůže na obličeji přidává mnoho let. Prakticky v 25ti vypadala na 40let..To jí vážně nezávidím....Nicméně k filmu :) Když jsem cca před 3mi lety viděla první trailer - věděla jsem, že to chci hned vidět ;) Je to fajn ;) Téma né zrovma neobvyklé, neodhalené vše, co by jinde předložili na zlatém podnose, krásné zakončení ;) A ukázka toho, že lhát se nemá ;) Zároveň - pokud nejde o život - nejde o nic :) Líbila se mi propracovanost, kterou postava Cassie měla ve svém plánu ;) Jo a tipněte si kolik je Laverne Cox - ta je na tom opačně jak Carey. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (viac)

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)