Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

• Česko Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (viac)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

dawe04

7/10 - Lepší než dvojka, o malinko horší než jednička. Freddy naostřil nože a získal konečně důstojnější oběti v čele s roztomilou Patricií Arquette. Výborný scénář, částečně inspirován jedničkou, zároveň čerstvě obohacen fantaskními prvky bohužel postrádá hororové napětí. Na druhou stranu se historie Freddyho obohacuje, dojde na originální likvidace (žílové loutkaření rulez) a luxusní výtvarné zpracování. ()

JohnMiller

Posledná fakt kvalitná časť nočnej mori z Elm street. Psychiatrická klinika je dobré miesto na vraždy. pretože je plné bláznov ak ste blázon práve vi na koho vrah loví tak vám nikto neverí. Výborné scény ako ovládanie obete pomocou šliach na rukách a nohách červík v tvare Freddyho a Freddy ako Televízia sa už nikdy v nasledujúcich častiach neopakovali. ()

Trevor

Vydarená časť, sanatórium s mladistvými trpiacimi poruchou spánku boli pre Freddieho veľkou výzvou s ktorou sa rovnako dobre popasoval nielen on ale aj celý tím tvorcov. K tomu treba pridať doteraz najlepšie herecké výkony v sérii a tak s treťou nočnou morou zavládla spokojnosť. ()

Dexter1

Po dvojke, po ktorej som mal zmiešané pocity, prichádza časť tretia. Nájdete tu na tú dobu skvelé efekty a celkom dobrý príbeh. Len ten príbeh trošku ignoruje dvojku a nadväzuje skôr na jednotku. To nevadí. Freddy je tu opäť vo forme a pripravený zabiť posledné deti rodičov, ktoré spôsobili jeho smrť. ()

BoredSeal

Trojka nabízí celkem zábavné (a sem tam i hvězdně obsazené) postavy na odpis, pár nápaditých smrtí a pěkné prostředí blázince, které hororu sedne. Poprvé se tady ale objevuje problém následující série - Krueger přestal být strašidelný a chrlí vtipné hlášky. Hláška "Kde je kurva ten bourbon, děvko?" je samozřejmě nesmrtelná, včetně pár dalších poprav, ale je k vzteku, že dvojka s hromadou debilních postav byla mnohem tísnivější a temnější. Ale pořád jde ještě o dobrý díl. ()

honajz2

No dobře, budu dělat, že se dvojka nikdy nenatočila, protože tenhle díl je dost povedený. A to víc, než jsem čekal. Svědčí už o tom jen ten fakt, že za první polovinu bych klidně dal plný počet, protože v sobě měla přesně to, co od hororu chci - skvělou atmosféru, napětí, sympatické postavy, chytré vedení děje (v rámci svého vymyšleného světa), povedené hororové scény, zajímavé smrti... Ano, to vše tady bylo a bylo to tu i po celý film, jen v té druhé polovině se z toho stala taková dost přepísknutá fantasy, kde všechna děcka ve snu bojují proti Freddymu, každý má nějaké superschopnosti a vrcholem toho všeho byl souboj s příšerně udělaným kostlivcem - který se ale odehrával v realitě. Nebýt toho, klidně by ode mě třetí Noční můra měla plný počet, takhle zůstanu "jen" u 4*. Ve srovnání s prvním dílem bych ale nedokázal říct, který je lepší, oba jsou totiž pro mě kvalitou na stejno - a u třetího pokračování je to fakt co říct. 4* ()

balba

Velice úspěšné pokračování.Maska Freddyho Kruegera se stává díl od dílu komplikovanější a děsuplnější.Tento díl je drsný , šokující a krvavější. ()

M.i.k.e

někde na pomezí mezi jedničkou (kterou budu muset zpětně ještě přehodnotit) a dvojkou.O hororu se moc mluvit nedá,každopádně Freddy je zpátky a je opět zábavný...velmi pěkné tři a 65% ()

Martin741

Nightmare on the Elm Street 3 je opat kvalitny horor a rozhodne slusnym prirastkom do kategorie hororovych filmov. Vysoko hodnotim hlavne postavu Freddy Kruegera ako desiveho prizraku posobiaceho v tme, dalej ma dostali take veci ako prepracovane vrazedne sceny, zaujimavy a desivy svet nocnych prizrakov. A k tomu sa na rezisersku stolicku posadil Chuck Russell, a samotny Wes Craven mal spolu s Darabontom na starosti scenar. Co je tiez len dobre. Po slabej a znicenej Nightmare on the Elm Street 2 prichadza opat chutne hororove zradlo, ktore rozhodne potesi fanusika hororov. Ako napriklad mna. 80 % ()

Wiikii

Druhý díl byl opravdu strašná noční můra, která mě děsí ještě teď, jak byla špatně natočená, ale třetí díl vše vynahrazuje ba dokonce i převyšuje první povedenou Noční můru z Elm Street. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Jino

Po nevydařené dvojce mi tento díl zpravil chuť. Dobře také zapůsobilo vrácení herců z prvního dílů zpět do děje, i když neříkám že bych si to bez nich nedokázal představit. Freddy je víc hororový a v hláškách se taky zlepšil - Pojďme se sjet!! ()

Petoss1

Hmmmm, musím sa priznať, že pri sledovaní som si povedal "Sakra veď to je lepšie ako smiešna dvojka". Trojka je lepšia ako diel predchádzajúci a dokonca v niektorých momentoch prekonová aj jednotku. Freddyho praktiky sú stále zaujímavé, nápadíté a dokážu pobaviť. Záver síce celý snímok začínal "podkopávať", ale sledovanie Bojovníkov zo sna ma zatím bavilo najviac. 65% ()

Mefistofelle

Po nepovedené dvojce přichází díl, který se řadí mezi ty silnější. Freddy už neblbne s přemlouváním k vraždám a vrací se zpět do říše snů, aby dokončil to, co začal - vyvraždění dětí těch, kteří zavinili jeho smrt. Tentokrát se děj přesouvá do blázince, kde jsou zavření teenageři, kterým okolí nevěří, že je Freddy pronásleduje v jejich snech. Dočkáme se i návratu Nancy Thompsonové, tentokrát v roli doktorky, která jako jediná mladým lidem věří... Zatímco jednička byla spíše o temné atmosféře strachu a bezmoci, trojka je víc akční. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí (na rozdíl od dvojky), Freddy dokonale démonický a děj je náležitě dynamický. Také se dozvíme něco málo o tom, jak vlastně přišel Freddy na svět:). Jediné, co mi trochu vadilo, bylo pár závěrečných scén, které mi přišly dost přehnané (ta scéna s kostlivcem měla být co?) ()

DruidKarel

Tak tomuhle říkám horor, kterej je super šmrncnutej akcí. Freddy je skvělej a herci v léčebně mají skvělý scénář. 5* je nutností... ()

Wormboy

Tak po katastrofalnej dvojke som uz ani nedufal, ze Freddy by mohol ozit v niecom lepsom, ale podarilo sa...Dream Warriors su mozno este lepsi ako jednotka.... ()

campix

Po velmi špatné dvojce, sérii o zabijákovy ze snů jímž není nikdo jiný nežli Freddy Krueger opět v podání Roberta Englunda, se blýská na lepší časy. Třetí díl si vzal na paškál Chuck Russell a nedopadlo to zrovna nejhůře. Tradičně zůstali skvělé masky a triky a také jakás návaznost v dějové linii. Nebýt divokého a velmi divného konce hodnotil bych možná i lépe. Prostě klasika hororového žánru. ()

Juto

Toto je jeden z najlepších filmov v sérii. Prvý film sa mi páči najviac, ale toto je pre mňa pravdepodobne číslo dva. Englund je fantastický ako Krueger. Scenár je výborný a vďaka nemu je film dobrý. 7/10 ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)