Volá sa John Kruger (Arnold Schwarzenegger) a pôsobí ako špecialista v programe na ochranu svedkov. Pracuje zásadne sám a jeho výsledky sú vždy dokonalé. Svojimi razantnými zásahmi dokáže ohrozeného človeka dokonalo vymazať z povrchu zemského a dať mu šancu na nový život. Teraz pred ním stojí jedna z najťažších úloh. Má ochrániť Lee Cullenovú (Vanessa L. Williamsová), mladú pracovníčku zbrojárskej firmy, ktorá pomohla získať FBI dôkazy o technológii novej zbrane, elektromagnetickej pulznej pušky EM 1, a jej chystanom nelegálnom predaji ruskej mafii. Kruger netuší, že tentokrát bude musieť bojovať proti vlastnému kolegovi a bývalému učiteľovi Deguerinovi- mužovi, ktorý pozná všetky postupy a triky programu na ochranu svedkov. Tomu sa nielen podarí zmocniť svedkyne, ale aj falošne obviniť Krugera zo zrady. Kruger  nie je zvyknutý prehrávať, a tak sa s pomocou jedného z bývalých svedkov rozhodne vyraziť do protiútoku. (TV Markíza)

BOURQUE

Scenár má svoje nedostatky, to je fakt, no aj napriek tomu je slušne zvládnutý akčný film. Hlavne vtedy, keď to porovnám s tým, čo dnešný filmový trh ponúka. PS.: Arnie vo forme. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

MickeyStuma

Devadesátková akční pecka s Arniem v pozici, jak ho známe nejlépe. Námětově však nic mimořádného. Že ochrana svědků není jednoduchá záležitost nám už vyprávěl třeba snímek ''Nebezpečný útěk' (1990). S Arniem si zahrála spousta hereckých elit, čímž se stal celý počin o to zajímavější. A aby toho nebylo málo, do vínku byl ještě do děje vsazen vynález nové zbraně. Takže tu máme i určitý druh futurismu. Po akční stránce snímek nezklame. Hláškující Arny neponechá nic náhodě a pro své fanoušky nikde nenechá nit suchou. Jedna akční scéna vedle druhé, které jsou propojené nejrůznějšími komploty. Jistě, z akčního žánru se jedná o jistý Arnieho stereotyp, ale proč by to zrovna u něj mělo vadit. Z popcornového hlediska snímek příjemně uzrál. Zamrzí jen CGI animace aligátora. Je to až moc okaté, ale na svou dobu CGI počátků dejme tomu. Sečteno podtrženo, i přes mnoho výhrad, které by se tu také našly, tento snímek prostě v Arnieho filmografii nezklame. ()

GOREGASM

Historicky jsem měl v hlavě Erasera zafixovaného jako solidní a zábavnou Arnoldovku, nicméně po 25 letech od premiéry zásadně svůj dojem přehodnocuji a konstatuji, že Arnie tady hraje tragicky, celý film je bez zajímavé akce a nejvíce pozornosti a pochvaly si zaslouží James Caan. Samotnou kapitolou snímku je pak velmi dysfunkční humor, který se skrze dementní hlášky jako např. You Are Luggage..., zakousne do divákova sluchovodu a bolí až do závěrečných titulků. Přitom railguny, kterými záporáci disponují jsou supr nápad, akorát hanebně promrhaný. A abych nezapomněl, monstrpitomý příběh taky hledá obtížně konkurenci. 30% ()

AnanAss

Arnold jako nekompromisní mašina zlikviduje všechny padouchy, kteří se vás snaží umlčet a zajistí vám dokonalou ochranu, spolu s šancí na nový život! Někdo sice skončí jako pastor v kostele, někdo zase jako pingl při travesti show… prostě si nevybereš a můžeš být rád, že jsi na živu. Jo, tak tohle je jedna z posledních kvalitních (čti koukatelných) rolí rakouského pokuřovače doutníků (krom zaběhlé značky T-800). Parádní likvidace pomocí krokodýlů, nelegální obchod se supermoderními pulzovými kulomety, hláškující taliánská mafie proti té ruské, geniální groteskní padákový sešup, který směle konkuruje i seskoku Esa Rimmera (kde byli navíc i ti krokodýli) a Caanův francouzák smrti. Ono to ani nemohlo dopadnout zle, když byl na režisérském křesle člověk, který do té doby natočil zábavné hororové béčka. No, i když to, co přišlo potom… buďme tedy rádi, že Likvidátor vznikl v tomto roce. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Besyn

Zpracování a herecký amsábl je na akční film se zcela rutinním a béčkovým scénářem poměrně vydařené..Celkově jsem se solidně bavil.3,5 hvězdičky. ()

patroklos

Arnie se v Likvidátorovi představuje ve své klasické roli "nezničitelného". Pokud na to divák přistoupí, což pro mě není problém, zážitek je standardní. Rozhodně nejde o nudný film, u kterého byste se nebavili. ()

Skleni

Ja si nemôžem pomôcť, ale proste švarci je klasa. Spojením jeho (ne)hereckého talentu a prvotriedneho technického spracovania(berime tú dobu), ktoré i dnes je aktuálne, dostávam super film. Dej je narozdiel od iných akčných filmov nápaditý a hovorí o tom čo sa stane ak niekto vplyvný sa rozhodne pre zlú stranu. Ale tá najkrajšia vec filmu je jeho scenár, ktorý v akčných filmoch nemá obdobu. Je totiž humorný, inteligentný a dokonca aj úplný. Už žiadne: "Zabijem ťa, lebo..." Proste scenárovo a technicky je film špica. Ja som spokojný. 80% ()

Kingjiri

Nadprůměrný akční béčko, ve kterym (jako tradičně) všechny záporáky patřičně vyškolí testosteronovej Arnold. Příběh béčkovej, ale nenudí. Navíc je scénář prošpikovanej slušnejma hláškama a akce je tu víc než dost. A když si ke konci vzal Arnold do každý ruky jednu pořádnou megabouchačku (btw. fakt dobrej nápad s těma EM puškama), k tomu ještě nasadil svuj typicky kamennej obličej, nešlo nevzpomenout na Terminátora. No a když potom kosil všechny parchanty jednoho po druhym, to jsem si zase vzpomněl na Komando. Závěrečná hláška taky potěšila, čtvrtá hvězda hlavně za Arnolda. ()

Stíba

Tohle já prostě mužu. Arnie v pro sebe nejtypičtější pozici, hlášky, hutná akce, celková přemrštěnost v té správce dávce a ve skrze žádná nuda a nápaditá zápletka. ()

AxelWers

Arnie mal veľa filmov a veľa lepších ako tento. Nehovorím, že Likvidátor je zlý film, ale neviem prečo, tento mi akosi nesadol. Aj keď akcie sú celkom dobré a všeobecne filmu nemám čo vytknúť, akosi to nie je ono. Asi to bude tým, že Arnieho rola pripomína rolu, ktorú hral vo filme Pravdivé lži, čo bol oveľa lepší a najmä zábavnejší film, čím Likvidátor vyzerá popri ňom ako len odvar. ()

Razzor_82

"Kdo to byl?" - Když ti to řeknu, musím tě zabít." Arnie jako ochránce svědků ve svižném akčňáku, který mu dobře sedí. Hláškovací vtipy stojí za to. Napínavé scény propletené různými komploty. Devadesátková pohodička a další nostalgický kousek. 6/10 ()

Trias

Arnoldovi a 80. letům již odzvonilo a zatímco Comando je naivně legrační, tenhle film je hlavně trapný. Jedna hvězdička za nezáměrně vtipné hlášky. ()

BLADER

Takéto filmy mi v súčasných kinách chýbajú. Akčné, a keď sa povedalo akčné, myslelo sa naozaj akčné, Arnie spolu s Stevenom boli ešte najväčšími machrami na plátne a tieto oldschoolové akčné filmy ma bavia preto, že sú jednoduché skvelé. Psychológia? A načo, prosím vás. Akcia je akcia a ja som dosť veľký nostalgik na to, aby som sa k týmto starším kúskom vždy rád vrátil. A medzi tých machrov samozrejme rátam aj Bruca a Sylvestera :D ()

RajAthen

Další z řady žánrových klasik. Kde se vůbec takové klasiky berou? Děj je opravdu gurmánská specialita ve čtvrté cenové, Arnold ukazuje publiku svou křehkou psychiku, agenti se chovají podle pravidel, samozřejmě krom hlavního šmejda, který je hrán alespoň s gustem. Gulášek doplňují dvě velmi nepravděpodobné akční scény a super-ultra-mega zbraně. A hle, klasika na světě, která ovšem na Komando nemá, jelikož tady si Arny alespoň zlomí ruku... ()

Acrobat

...a aky perfektny to mohol byt film pre Arnieho, nebyt toho priblbleho zaveru, kde vladny agent sa zrazu zmeni na terminatora tentokrat zo "zelenymi zbranami". To si vydobyl Arnie alebo ako?! Neverim, ze reziser si takto mohol znevazit dovtedy kvalitne spravenu pracu. Celkovo sa to od zaciatku odvija ako na Arnieho slusni rozumny akcny film so vsetkym co ma mat, ale ten zaver ho zraza ku kvalite Arnieho filmov typu Komando. Tento film sa oplati pozriet ale ja sa pri nadobudnuti schopnosti Arnieho chodit ohnom trochu usmejem. ()

Alexandre

Ze začátku se to pěkně rozjíždělo a první polovinu filmu jsem si náramně užíval. Měl jsem v plánu dát 5*, ovšem nevím co se stalo, ale do filmu mi nezapadlo pár scén, které pokazily vynikající akční atmosféru. Scéna s padákem či scéna v ZOO s aligátory mi tam prostě nějak nesedla. Ke konci film ubíral také na akci a už to potom prostě nebylo ono. Takže z původně plánovaných 5 musím dát lepší 3*. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (viac)