Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

italka63

Vadila mi chvilková žluť obrazu,nepochopila jsem princip tohoto snímání pro diváka, a přes skvělé akční scény jsem uvažovala o jejich realitě, ač chápu, že členové elitních ruských komand by mi je dokázali vyvrátit, no zkrátka jako žena to mám takhle, Chris pěknej, exteriéry též, souboje též a pouze úplný závěr si vybojoval čtvrtou hvězdu. A až bude dvojka, budu se na ni zvrhle těšit. ()

Helo

Za tu půlhodinovou řezničinu kombinovanou s jednou z nejlepších honiček v autě a to celý na jeden záběr si dovolím lehce nadhodnotit i navzdory dírám ve scénáři. ()

Colby Sawyer

Velice pěkný akčňák, který potěší každého fanouška žánru. Pan režisér, jakožto bývalý kaskadér, si dokáže s akcí perfektně vyhrát. Je napaditá a především výborně natočená, dlouhé záběry s průlety kamerou působí výborně a film v těchto scénach fakt frčí. Bohužel mimo akci to už poněkud drhne. Hemsworth je super, akční role jsou pro něj jak stvořené. Bohužel scénář je dost slabý, což by nevadilo, kdyby mohl Chris celou dobu jen předvádět skvělé akční kousky, ale naneštěstí se film snaží věnovat i hlubším tématům. Myšlenka je to pěkná, ale provedení je mnohem horší. Vše to jen klouže po povrchu, dialogy jsou v tomto směru dost chatrné a obecně to jen zdržuje. Divák se do toho prostě nemá jak položit, takže to vše působí hluše a dojem si z toho člověk moc neodnese. Je škoda, že scénář není buď propracovanější nebo naopak přimočařejší. Obecně vzato je ovšem Extraction velmi fajnová akční jednohubka, která potěší fanoušky akce i Hemswortha. ()

Blackhand47

Netflix poslední dobou se svými filmy jenom překvapuje a Vyproštění není výjimkou. Snímek jde ve stopách Johna Wicka a ukazuje nám syrovou akci i několik dlouhých záběrů. New York akorát vystřídala exotická Bangladéš a schopného Reevese rozjíždějící se Hemsworth. Jo, dějově je to samozřejmě klišé, ale něco super originálního dneska uděláte těžko. Trošku mě zamrzel konec, kde tvůrci prostě museli odprásknout záporáka a hlavního hrdinu po četných zraněních s největší pravděpodobností nechat naživu. Jo, temnější závěr bych si nechal líbit, ale i tak dávám filmu slušných 75% ()

AffectedFace

Snímek jsem viděl už někdy v roce 2020, ale úplně jsem zapomněl se k němu vyjádřit. Je to v celku jednoduchej film, ale akční scény jsou opravdu do detailu vypiplené. Ten 10 minutovej wanabe one take je nejlepší stránka celého scénáře, taktéž všechny ostatní bojové scény mají úžasnou choreografii. Jedná se o opravdu svižné a akcí pohlcující eRko, které dostane druhý díl tenhle rok, navíc odehrávající se v Česku, takže jsem zvědavej, jak si s tím Sam pohraje a jaké lokace vybere. Chris je poprvé totální badass a všechny jeho moves jsem mu věřil. Akorát ten kid mě občas dost iritoval. Pro milovníky akčních filmu je počin velká povinnost, která by neměla čekat. ()

Trevor

John Wick či John Rambo na indický spôsob. Výnimočne môžem Netflix s čistym svedomim pochváliť za nezaujatý postoj, avšak únos dieťaťa a následný boj jeho zachrancu proti presile to tu už bolo viackrát. K väčšej spokojnosti chýbali trochu lepšie herecké výkony (k Chrisovi Hensworthovi sa nik nepridal), trochu menej ozbrojených detí ktoré predčia streľbou a taktikou boja skuseneho veterána ktorý sám zmasakruje polovicu policajneho zboru v husto zaľudnenej krajine ale hlavne dabing. Ak už je niečo nadabované človek predsa len čaká že nebude musieť čítať titulky takmer polovicu filmu. Niekomu to mozno vyhovuje ale mne osobne to od uvedenia druhej série seriálu Terror dosť prekáža, pretože to už by sa skôr oplatilo dať s titulkami časť kde postavy hovoria anglicky. Vyšlo by to narovnako. ()

PP66

Tak jako akčňák jo, hra na city taky - klasický americký schéma. Jaro ve znamení Netflixu - ohodnotím asi jen firmu místo filmu- něco kolem dva a půl hvězdy :D ()

kajas

Filmový průmysl je koronakrizí zasažen víc, než jsme všichni čekali, udělat si kino doma pomocí internetových služeb je tedy nadále velmi aktuální záležitost. Na poli celovečerní režie debutující Hargrave se rozhodně nemá za co stydět. Akční sekvence jsou natočené přehledně a milovníky žánru určitě potěší. Když se ale zrovna nestřílí ze zbraní s bezednými zásobníky a scénář se snaží zabrnkat na vážnější, emocionální notu (protože ústřední hrdina je pochopitelně osamělý psanec bez rodiny), dostává vyprávění trhliny a vy už se těšíte, až zase začne nějaká řežba. Určitě by stálo za to druhou třetinu trochu sestříhat, na stominutovku by se dívalo s větší radostí. Na jedno zhlédnutí každopádně víc než v pohodě. ()

Mikarda

Taková odpolední oddechovka s (možná až příliš) mnoho mrtvými, kteří byli buď brutálně nebo zcela hloupě zabiti Chrisem. Lepší u toho nepřemýšlet, ale vyloženě to neurazí. ()

ilemas

Celou dobu jsem měl pocit, jako bych sledoval druhý díl. Příběh mě přes spoustu dobře natočené akce a atraktivního prostředí, dobře zvládnuté kamery nějak moc nezaujal. Z celkové stopáže je nutno odečíst téměř 15 minutové závěrečné titulky. ()

M.i.k.e

na tohle jsem se těšil primárně proto,že akčních výplachů vzniká v poslední době méně a méně a jediným takovým kouskem který si pamatuji (a který zaujal) byl třetí John Wick a to už je nějaký ten pátek zpátky.No a Extraction tuhle definici splňuje se vším všudy.Akčních scén je hodně a některé opravdu stojí za to a nemyslím si že bych je kdy v podobném filmu viděl (házení dětí ze střechy,popřípadě jejich fackování rámci jedné akční scény).Bohužel s tím ale ruku v ruce jdou i některá (v tomhle případě zbytečná) akční klišé jako třeba trauma hlavního hrdiny a ani o dialozích se nedá říct že by byly úplně z nejchytřejších.Osobně jsem ani nepochopil jednání a motivace některých postav.Ty tu nejsou prakticky nijak vysvětlené a divák se s tím musí zkrátka smířit.Kapitolou sama o sobě je pak pateticky divný konec,který ale naštěstí nestačí na to aby úplně zkazil spíše pozitivní dojmy z toho co se dělo celou dobu před ním.Suma sumárum,Extraction není nic výjimečného,ale i přes zápory přineslo to co jsem čekal.A to se vlastně taky neděje zase tak často...70% ()

Chen

Co jsem očekával, to jsem dostal. Příběh je sérií poslepovaných klišé, která mají dávat alespoň nějaký smysl akci. Ta je pěkně nasnímaná (a díkybohu přehledná), svižná, i když víc kontaktních soubojů a trošku objevnější choreografie by nevadily. Tempo filmu občas kolísá, takže pokud by ve střižně zůstalo na podlaze cca 20 minut ze stopáže, nebylo by to asi od věci a co se týče emocí, tak na mě moc nefungovaly, i když to bude asi tím, že jsem celkově citově chladný :D. Jinak prostě a jednoduše precizně zvládnutá akční jednohubka sázející na charisma a fyzičku Chrise Hemswortha (a obojího má naštěstí dostatek). ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno