Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

*CARNIFEX*

Klasická dejová šablóna, ktorá neponúka nič nové, ani nadštandardné, aby tu človek híkal od radosti, obohatená o "extrémne uveriteľný" príbeh vhodný pre diváka, ktorý sa mile rád necháva uniesť do ríše fantázie. Na jeden krát dobre, na zlatú či striebornú medailu to rozhodne nebude, aj keď pozerať sa nato dá .. ()

D.Moore

Po Triple Frontier další sympaticky nekompromisní a drsný akčňák od Netflixu. Choreografie a vůbec režie je tak dravá a nápaditá, že tu je hned několik scén, které jsem si chtěl hned po titulcích pustit znovu a také jsem si je pustil. Příběh je sice jednoduchý, ale také dovede překvapit především jedním neobvyklým, nicméně logickým spojenectvím, no a klidný konec mi vůbec nevadil, spíše naopak - měl jsem pocit, že si potřebuji vydechnout. Chrisu Hemsworthovi jsem věřil všechno. ()

Spooner

Nakonec větší spokojenost, než jsem po rozpačitém traileru čekal. A rozhodně zde máme náběh na jeden z nejnabušenějších akčňáků roku. Sam Hargrave totiž naplno prodává své kaskadérské kořeny a servíruje lahůdkovou akci s parádní choreografií a opravdu skvělou práci s kamerou. Ano, ta nejvýživnější pasáž přijde už v polovině snímku a sekvence „na jeden záběr“ vážně bere dech. Finále a Hemsworthovu výchovu bangladéšských fracků jsem si však také dokázal nepokrytě užít. Představitel Thora se pak po dlouholetém přešlapování konečně dočkal další role, která mu sedne. V akčním módu megaborce, jenž i v rozsekaném stavu ve stylu seriálového Punishera vystřílí snad polovinu města, je prostě k nezastavení. Jakmile se ovšem postavy přeci jen zastaví a začnou zde něco řešit, opravdu to není žádná sláva. Příběh je naprosto triviální a dialogy jsou často hloupoučké a působí jak opsané z osmdesátkového béčka. A bohužel stejně směšní jsou i záporáci. Díky svižnému tempu a návalu jedné parádní akce za druhou to ovšem divák nemá moc čas řešit. A jelikož podobně řemeslně precizních akčních výplachů v současnosti pořád tolik nevzniká, dokážu si tento flák užít i přes všechnu jeho stupiditu. 70 % ()

Wacoslav1

Sorry, ale homoděj Hemsworth mi prostě do toho drsnýho chlapáckýho filmu moc nesedí. Je to zkrátka jeden z těch pro holky možná pěkných dobře učesaných modýlků, ale drsňáka mu neuvěřím ani na chvilku. Naštěstí potěší aspoň nekompromisní konec filmu a kupa solidně natočené akce před tím. Pravda na děj jsem rezignoval někde v půlce, ale je zase vidět, že akční scény režisér točit umí. Takže nakonec dám 65% ()

2Pac

Bollywoodsky Rambo...Netflixovska parafraza na Crank alebo Wick...skoda niekolkych “bolyvudstin”, ktore odobrali maximalnemu hodnoteniu... ()

gogo76

Aby bolo jasné, nemám Hemswortha rád a nikdy som nemal, ale tu mu to celkom seklo a nevadil mi. Užíval som si adrenalínovú jazdu a tak trochu nechápem o čosi nižšie hodnotenie než si film zaslúži. Krásne špinavé prostredie Indie alebo Bangladeša vytvárajú super atmosféru. Ako akčný film uspokojí aj najnáročnejších, bitky a likvidácia nepriateľov v úzkych uličkách nemali chybu, drsné a nekompromisné. Záver na moste už je o čosi slabší, prečo sa sniperky musel chytiť práve "pan vedúci" neviem. Prečo tých sniperov nebolo viac?? Jáj viem, to by Chris nedošiel tak ďaleko...Chlapec v roli uneseného syna ma celkom zaujal a nevadili mi ani rozhovory medzi ním a Chrisom, skôr mi vadili tie spomalené zábery a slzy v závere. trochu by som to okresal a bol by som spokojný. Rád sa na to mrknem znova. 70%. ()

pepo

Velmi slusna hlusicka, ktora ma stastie, ze skoncila na Netflixe. V kine by po nej totiz ani pes nestekol. Co je vsak problem doby a nie filmu. Podobne zanrovky su out a uz takmer nikoho nezaujimaju. Ma to skvele momenty (hlavne ta jednozaberovka v polke filmu je paradna), no chyba tu nejaka pridana hodnota. Proste nieco, co sme predtym nevideli a dovod preco by som si to chcel pustit zase alebo si z toho po par dnoch nieco pamatat. Hemsworth je cool, akcne sceny takisto. No ma to zbytocne 2 hodiny, pokial sa nestriela, tak to dost drhne a niekto by mal uz konecne Harbourovi zakazat liezt pred kameru. Slabsich 7/10. ()

Xmilden

Krásně vypadající béčko s příběhem, ve kterém scénáristům chybělo více odvahy. Upřímně jsem se těšil, že si Hemsworth půjde s tím mohutným Indem déle po krku. Nechci jen kritizovat, zpočátku akce vypadala opravdu dobře, ale Chris pro mě touhle rolí určitě kultovní status nezískal. Pro mě záležitost pouze na jedno podívání a během sledování jsem si zasteskl, jaké peklo dokázal Rambo ve druhém díle rozpoutat poté co mu zastřelili partnerku. PS: Druhá projekce dopadla úplně v pořádku. Je to hodně slušný akční flák, který mě prakticky nenudil ani minutku. Dhaka je tady vykresla jako peklo na zemi a to se mě líbí. 70% ()

darkrobyk

Thor proti všem. Fantastický snímek, kde severský bůh vyměnil kladivo s blesky za samopal, pistoli a granáty. Prkenné Hemsworthovo neherectví sem dobře sedne, jelikož co si budeme povídat, většina žoldáků budou tupci. Jednoduchý příběh o rivalitě dvou mafiánských potentátů v Bangladéši není podstatný, anžto vše se točí okolo akce a masakrování. Filmu by prospělo zkrácení, poněvadž sentimentální rozhovor o synovi a podobné dojemnosti jsou zde zbytečné. Ano, mají vysvětlit, proč se žoldák Tyler začne chovat přecitlivěle a místo balíku peněz je mu přednější život kluka, jenže většinu diváků to stejně moc zajímat nebude. Pěkné exploze, souboje i kosení nepřátel, které v některých scénách připomene PC hru z pohledu hráče, jsou nejen tím nejlepším, ale současně i jedinou devizou. Hvězdy dávám v podstatě za adrenalinovou jízdu, protože jinak je to klasické osmdesátkové béčko v současném vizuálu. A chválím i konec. ()

Fiftis

Hemsworthov hrdina Tyler je prototyp sympatického zamračeného drsniaka, ktorému nemám problém uveriť špičkovo vytrénovaného vojaka, ktorý s prehľadom zlikviduje presilu ozbrojených nepriateľov. Svoju pôsobivosť má aj jeho postupne vznikajúci vzťah so zachraňovaným (a napodiv nijako otravným) teenagerom. Ak by vám potom na konci "náhodou" kvapla nejaká tá slza dojatia, vôbec by som sa nečudoval. Úžasná je predovšetkým kamera. Tie dlhé počítačové scény bez strihu asi začínajú byť novou senzáciou Hollywoodu a ja som len rád, lebo to vyzerá úžasne. Pri každej bitke Hemswortha kamera behá okolo bojujúcich a vy sa len divíte ako je to možné, navyše bez strihu. Kamera sa bojujúcim dostane pomaly aj do nosa. V takej blízkosti kamery sa bojuje. Pochválim ešte dočasného záporáka Randeepa Hooda, ten bol v skutku zaujímavý a podal parádny výkon. ()

Shakers

Sam Hargrave napriek tomu, že točil svoj prvý film, natočil veľmi dravý a drsný akčný film, ktorý sa v akciách podobá kaskaderskym kúskom s Johna Wicka. A nie je to náhoda. Rovnako ako režiséri Wicka aj Hargrave bol najskôr kaskadér, choreograf, koordinátor akčných sekvencii a režisér pomocných štábov. A to všetko sa odzrkadľuje pekne vo filme, predovšetkým v akčných scnénach, ktoré vynikajúceho Johna Wicka miestami aj tromfnú (výborná automobilová naháňačka a dlhá akcia s brilantnou kamerou na jeden záber). Príbeh je fajn, taká klasika o záchrane, akcie ako som hovoril sú perfektné aj efektné, no Wick ma navrch v hlavnej postave. Hemsworth je fajn, nepriateľov si tu krája jedna radosť a hraje to presvedčivo, akurát ta charizma mu trošku chýba oproti Reevsovi a tak mi nebolo ani trošku ľúto ako skonči hlavná postava. V Avengers to ťahajú všetci ako tím, no tu je vidno a aj cítiť, že po hereckej stránke nemá na to byť ďalší Wick alebo Rambo. Keď už spomínam Avengers, tak na scenári a produkcii sa podieľalo bratské duo posledných dvoch Avengers filmov, na ktorých sa podieľal mimo Hemswortha aj Hargrave ako režisér druhého štábu. Každopádne určite spokojnosť a v rámci žánru to najlepšie od Johna Wicka: Parabellum. 80% - 4* ()

filmfanouch

V rámci pandemie COVID-19 se oči upřeli na streamovací služby a hlavním blockbusterem jara se kvůli zavření kin stal akčňák od Netflixu- Vyproštění. Za scénářem filmu stojí Joe Russo, spolurežisér marvelovek Captain America: Návrat prvního Avengera a Občanská válka a Avengers: Infinity War a Endgame a režisérem se poté stal debutant Sam Hargrave, který na place marvelovek od Russoa působil jako kaskadér. Původně měl sice režírovat kaskadér Chad Stahelski, ten měl ale plné ruce práce s trilogií Johna Wicka a šanci tak na Stahelskiho doporučení dostal právě Hargrave, který tak dostal podobnou šanci jakou kdysi dostal Stahelski s comebackem Keanu Reevese. Třetí hvězdou od Marvelu, která se k projektu Extraction dostala poté byl Chris Hemsworth, který je fanouškům Marvelu známý jako Thor. Tvůrčí marvelácké trio se tak stalo pro Netflix strůjcem akčňáku za 65 míčů a i když za filmem stojí Netflix, neznamená to, že by přeci jen nedorazila solidní akční jednohubka, která reálně neurazí a ve finále i předvede v rámci možností dost muziky. V rámci akce je Vyproštění skutečně povedená věc. Akčních scén sice ve finále není tolik jak by divák čekal a většina peněz se utratí na jediné z nich načež si tvůrci musí vystačit jen s fyzickými souboji, rozhodně to ale stojí za to. Především ony souboje jsou parádní, zvláště v případě kdy se jich mezi dvěma stejnými osobami odehraje víc a vzniká mezi nimi silnější a zajímavější fyzická nesnášenlivost a vzájemná úcta. Stěžovat si na akční film, který spadá do žánrových klišé už je možná jako kolovrátek, přece jenom by se to ale nemělo odpustit. Stejně se to dá říct o předvídatelnosti zápletky, sluší se ale dodat, že se to hodně snadno odpustí. Sice mě už taky unavovalo když film sázel většinou jen na talentované kaskadéry, především díky charizmatu Chrise Hemswortha je to ale snadné. Chris Hemsworth možná není pan herec, jeho Tyler Rake je ale solidní akční protagonista a další klasické akční nadávání na to, že toho vydrží až podezřele most je mi v tomhle případě volné. Rake má traumatickou minulost a v Ovim Jr. nalézá v jisté formě ztraceného syna. Jen bych možná více bral důraz na herecký talent Chrise Hemswortha (tenhle typ scén by úplně v pohodě uhrál) než sázet na rozmazané flashbacky, které nám ve finále řeknou méně než Rake v náznacích. Skutečně povedená akční jednohubka, která sice sází na bollywoodské kulisy a hodně rozpočtu vyhodila za jedinou akční honičku, přesto má ale Hemswortha, který táhne film nahoru a dodává solidní oddechovou zábavu, kterou můžeme hodně vzdáleně přirovnat k Johnu Wickovi. Co si myslím o konci a chci dvojku? Co se týče druhé otázky- Nebránil bych se ale nepotřebuji. Co se týče té první- Nechal bych to otevřené a ať si každý myslí svoje. V rámci Netflixu solidní řemeslo, které neurazí a pobaví, do análů akčního žánru se ale přece jen nezapíše...... ()

Pepinec

Z názvu Extraction mě rozbolely zuby, to byl ale zároveň i jedinej můj problém s tímhle bijákem. Netflix diktuje současný filmový tempo a Hemsworth zas ukazuje, jak má dneska herec zvládat bojový scény. Podle mě ho ani nemusel nikdo líčit, na konci vypadal tak, že rovnou půjde na autobus do lázní. Za čtvrtou hvězdu ale může hlavně kamera. To bylo pohlazení po očích, konečně se zase jednou našel kameraman, kterej netrpí Parkinsonem. Je totiž supr, když po skončení akčňáku nemusím do lékárny pro ibalgin. ()

Big Bear

Měl jsem smůlu, že si do ruky dostala verze bez titulků a já zrovna tou hatmatilkou nehovořím. Taže tomu v té indické jazykové verzi jsem za mák nerozumněl. Přesto jsem pochopil oč jde, ono to dějově totiž není zas tak složité. Musím říci, že mi to bavilo. Takovej John Wick z Indie by se dalo říci. Ke konci už to ale krapet začne nudit, holt přemíra akce není vše. Chyběl tomu nějaký trochu lepší děj a ani ta chemie hrdinů nějak nefungovala. Na co jsem háklivej jsou slzičky hlavního borce, kterej zabije v předchozí hodině 300 lidí a pak si vzpomene na potomka a zaslzí...  Tohle je na mne fakt moc... Celkově to ale docela bavilo a bylo lehce nadprůměrné, tak zaokrouhlím nahoru. * * * * ()

salahadin

V Bangladéši toho času probíhá masivní výběrové řízení na pár set pracovních míst v bezpečnostních sborech, protože jeden klokan provedl personální obměnu. K tomu fešná perská kočka s velkou bambitkou. Režijně mi to připomínalo střílečku na PC jen s tím rozdilem, že hlavní hrdina mě vůbec, ale vůbec neposlouchal. ()

Cappuccino

Akcia na štýl Johna Wicka ma bavila, príbeh je však pomerne jednoduchý a konanie hrdinov v každej druhej scéne nedáva zmysel. Snažil som sa odosobniť od prostoduchosti snímky, ale zlyhal som. Myslím však, že skôr zlyhali tvorcovia. Lepší priemer. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno