Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Česko Ant-Man a Wasp: Quantumania (viac)

Vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania sa superhrdinovia a  partneri Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) vrátia, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Hankom Pymom (Michael Douglas) a Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) sa ocitnú na prieskume Quantum Realm, v kontakte s novými podivnými tvormi a vydávajú sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné. (Cinemart SK)

Grimaldi

Nevěřím že by si stále i teď, po celé čtvrté fázi a Ant-Manem jako počátkem páté fáze ještě pořád někdo mohl myslet, že Marvel je záruka kvality a dobrých filmů. Ant-Man nikdy nebyl velká hvězda, ale s pomocí Michaela Douglase to byl vždycky fajn heist film. Tady máme rodinu , Kanga a opravdu hnusné triky co mi chvílemi připomněli ukázky na nevzniklý český film, Poslední z Aporveru. A ještě absentující humor. Ne, mimozemšťan s hlavou ve tvaru brokolice opravdu není moc vtipný. MCU jde bez výrazných režisérů schopných dodat nová dobrodružství pomalu ale jistě ke dnu. Na průměrné kvalitě je už teď a já zkrátka v budoucnu nevidím nic, co by mi mělo přidat na optimismu. Tak snad mi ještě Kevin Feige ukáže, jak moc se teď mýlím. ()

Simon.Dobes

Som spokojný. Nedostal som nič viac, čo by som neočakával. Tak ako predošlé dva dieli sa to ponášalo v komediálnom duchu. Kathryn Newton ako Cassie mi nesmierne sadla, na úlohu sa hodí a je veľmi sympatická. Najvýraznejším znakom filmu je jednoznačne herecký výkon Jonathana Majorsa, ktorý bravúrne stvárnil Kanga. Na postavy MODOKa, toho telepata či dokonca Billa Murrayho, ktorý sa tu len strápnil, by som najradšej zabudol. 3,5/5 ()

failer11

SPOILERY Marvel neví kam sáhnout a je to vidět. Film s tak velkým potenciálem je opět zadupaný do země pod přemírou efektů a velmi slabým scénářem. Přitom samotné efekty vypadají úžasně, celá kvantová říše je krásně barevně vyobrazena.  Největší slabinou jsou bojové scény, kde záběry létají z jednoho na druhý a celé je to chaotické a moc zrychlené, že to začíná být už nepřehledné, to platí především pro závěrečnou bitvu proti Kangovi. Nebýt scénáře asi bych i to ostatní odpustil nebo nad tím aspoň přimhouřil oko, ale scénář je tu takový bez duše, charaktery si tu mezi sebou nemají moc co říct a vše sází na efekty a akci. Janet Van Dyne manželka Hanka Pyma má spoustu možností kdy něco říct, vše je však odstrčeno tím, že by radši nic vědět neměli a tak 3/4 filmu jsou věnovány ve své podstatně prázdnými slovy a po vstupu do Kvantové říše, se půl filmu nic nedozvíme, než se Janet konečně rozhodne říct co se jí v Kvantové říši stalo. Film je sice pěkný vizuálně, ale kromě toho nemá moc co nabídnout. Snad už jenom podtitulková scéna dostane diváka z křesla, ale to je příliš málo když má film přes 2 hodiny. Marvel se musí probrat, protože takové filmy kazí takovou pracně vybudovanou superhrdinskou značku. 51% ()

Scaevola

Snad je to nostalgií, snad momentálním rozpoložením a nedostatkem lepších příběhů, ale byl jsem spokojen a až na drobnosti kritiku odmítám. Samozřejmě se jedná o strojový plod MCU, který namísto skutečné změny směřování a vymýšlení novátorských zápletek pouze (mnohovesmírně) zmnožuje to staré a ověřené, přičemž rezignuje na jakýkoli realismus, ale v rámci popsané škatulky se snímek povedl. Hlavní hrdina stále působí sympaticky, jeho dcera si pro sebe krade dostatek prostoru a ani M. Douglas a M. Pfeiffer se neztrácí. Efekty se povedly, příběh má přímočarý, odpočinkový spád a ke konci se dostavilo i něco napětí. Především se však konečně v plnosti představil Kang, který po trapném úvodu v Lokim alespoň nastínil jakousi psychologickou hloubku a motivaci. Na druhou stranu bych očekával lepší prokreslení hlavního antihrdiny, jenž by tu měl vydržet po mnoho let, leč snad se dočkám v budoucnu. Co mi vadilo asi nejvíce a co v mých očích sráží hodnocení ryze pop-kornové zábavy, je nepropracovaná kvantová říše. Sice představuje opulentní vizuální hody, ale scházelo mi nějaké jednotící pravidlo, exotické jevy či ohýbání fyzikálních zákonů - v prezentované podobě jde prostě o jinou planetu a vlastně mi muselo být jedno, že se vše odehrává tam kdesi "dole, kde je spousta místa". Ale jinak se mi mravenci zasloužili o příjemný večer a vzpomínku na dnes již klasické komiksové filmy. Jen mně není jasné, proč je v názvu jakási vosa, protože jsem si jí po celou dobu vůbec nevšiml... ()

kokos.o

Film Ant-Man and the Wasp: Quantumania přináší do Marvel Cinematic Universe nového padoucha, Kanga, který se ukazuje jako výrazná postava. Jeho propracovanost a potenciál do dalších filmů jsou jedny z největších předností tohoto filmu. Tento charakter se skvěle zaplétá do rozvíjející se říše kvant, což je další silný bod filmu. Bohužel, přestože se ve filmu snaží tímto "novým" světem ohromit, příběh působí poněkud nudně a málo propracovaně. Některé prvky se zdají být pouhými návaznostmi na předchozí díly bez většího přínosu k ději. Postava Janet Van Dyne, kterou ztvárňuje Michelle Pfeiffer, působí nuceně a vytváří zbytečné napětí v příběhu pouze tím, že odpovídá neurčitě na otázky a oddaluje odhalení pravdy. Celkové hodnocení: 5/10  Art: 8/10    Akce: 6/10    Vtip: 5/10    Napětí: 5/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 6/10    2D    03/2023 ()

Bestfan112

Hezká kvantová říše, dobrej Kang the Conqueror, kočanda Cassie, M.O.D.O.K se mi líbil protože ho hrál Corey Stoll v prvním díle Darrena Crosse. Jediný odpor který mám je  u M.O.D.O.Ka, který tam nebyl moc představen, jako myslím ta hlava, kde se tam kurňa vzala jako, vím že tam něco chtěl vypravět, ale zřejmě ho Scott přerušil. Ve finále celkem dobrá blbina 8/10 ()

Brodequin

Sice komplet CGI, ale podívaná to bylo pěkná! Hlavně musím dát velké uznání těm, co pracovali na postavách a na maskách. Fakt zajímavé nápady! S tím si někdo musel dát fakt práci. Oblíbil jsem si během filmu robota s kanónem místo hlavy a toho červeného želatinového paňácu "with no holes". :-) Příběh klasika, nic jiného ani nečekám. Mikrokosmos byl udělaný nádherně a akce bylo taky hodně. Takže za mě palec nahoru a těším se na další díl! ()

Kushina

V rámci sci-fi filmů je to pořád dost zábavná záležitost, ale v rámci Marvel kvality je to prostě slabší odvar. Příběh jakš takš ušel, hlavní postavy občas byly spíš na přes držku, především záporáci, ale nehodnotil bych to extra kriticky. Prostě takový lehce naprůměrný sci-fi film, co nenudí. 60% ()

Jemes

říkal jsem si, že ten film nebude určitě tak špatný, ale bohužel je... opět se ukázalo, že u Marvelu neumí dělat ženské postavy a ano narážím na dceru Ant-mana. Od začátku, až do konce mě jen sr*la a přitom to šlo udělat mnohem lépe i tu zápletku, kde se dostali do Quantum Realm. Ant- man vypadal staře a nic nového nepřinesl, Hank taky výkon pod psa a Hope se mi tedy víc líbila ve dvojce. Jediná Janet to v celku zachraňovala, kde jsem měl ten její vystrašený výraz po nahlédnutí do hlavy Kanga mě fakt vyděsil a tím se i dostávám ke Kangovi, který podal asi nejlepší výkon, který byl bohužel potopen nesmyslným jednáním. Jako od někoho, kdo zabil nespočet lidí a to nemluvím o superhrdinech, kde zmínil třeba Thora, tak bych čekal, že si s tou pěticí hrdinů poradí raz dva... jako já být tak dlouho v tom Quantum Realm a mít vše nachystané a být takový záporák, tak zabiju každého, kdo by to mohl jen trochu ohrozit :D no přišel mi prostě dost slabý, jako záporák na to kolik hrdinů už zabil za svůj život.  Ještě bych vytknul, jak málo se vyřídili v tom místě, kde se ocitli a čekal bych asi větší ujeťárnu. ()

v.indruchova

Pardone ale to je blbina. Postavy a jejich chrakter. Většinou nemají dobré vlastnosti. Spíš mě štvou. Chovají se hloupě sobecky a tajnůstkářsky, bez toho by nebyla zápletka. BTW. ta není nějak zvlášť originální. Zase něco co jsme tolikrát viděli. Spoustu nesmyslností. Jediný zajímavý jiný svět. HOlka co má být velice inteligentní a chová se jako ani kdyby nevychodila základku. Co ty dialogy? V Quantum světě jsou Baráky které žijí a umí bojovat? a v souboji je málo nevyužívají? Film který nacpali starými herci a samozřejmě taky těmi opálenými.  *Jen pro lidi který milují podobný žándr a lecos odpustí. Je mi z toho jaksi zle, jestli toto ukazuje budoucnost filmu nebo tohoto žánru tak potěš. Jak někdo z těch co dotoho dává velké peníze, toto pustí ven? ()

halberdier

První dva Ant-Mani jsou fajn Marvelácka oddychovka, která do MCU přinesla prvky komedie, nicméně samotná postava Ant-Mana hrála v oblíbenosti vždy až druhé housle. Proto je celkem překvapivé, že třetí Ant-Man zcela změnil žánr a je z něho spíš rozsáhla space opera ve stylu Star Wars nebo podobně laděných Strážců galaxie. Bohužel představený svět v kvantové říší není příliš zajímavý a nemá aní zajímavé postavy. Ještě větší překvapení je pak to, že je v tomto filmu představený (byť né poprvé) hlavní záporák budoucí MCU univerza (třebaže to trochu logiku dává). Protože jestliže má být Kang soupeř pro všechny Avenegers, těžko se mu může měřit "obyčejný" Ant-Man, tudíž jejich konfrontace není moc zajímavá a uvěřitelná. Samotný Ant-Man je pořád fajn, přestavený Kang v podání Jonathana Majorse hodně slibný, ale jako celek třetí díl moc nefunguje, triky na obří blockbuster nevypadají příliš věrohodně, postavy výjma těch dvou zmiňovaných, jsou nezajímavé. Třetí Ant-Man patří mezi nejslabší Marvelovky a pohříchu i trochu potopil postavu Kanga. ()

Grázl83 odpad!

Kravina a nuda od první minuty. Asi v polovině se to trochu rozjede, ale i tak mě to moc nebavilo. Ani vizuál nějak neuchvatil, misty to dokonce vypadá humorne až trapně, když je herec před digi pozadim jak v nějakém béčku. Nečekal jsem, že poslední Černý Panter bude mít tak brzo premozitele v trapnosti. Naprosto zbytečný film. ()

imaginer21

Kupodivu dobré. Třetímu Ant-Manovi jsem se vyhýbal kvůli nevalným recenzím, ale jako naprostý neznalec komiksového univerza mi bylo jedno, zda to či ono má svůj silněji či slaběji uchopený základ. Démonický Kang si premiéru odbyl už v Lokim, přičemž jeho devíza být větším smrťákem než louskající fialová kozí bradka jménem Thanos si jistě svou osudově temnou úroveň ještě stihne střihnout v nějaké budoucí týmovce. Třetí Ant-Man není o Kangovi, ani neměl být. Kang jen prostě někde musel dostat prostor pro nástin svého konfliktu divákovi, na plnou sílu ve Scottově světě nemůže mít prostor v rámci klasické MCU výstavby. Navíc je třeba si uvědomit, že zatímco u Thanose jsme se paralelně s kameny nekonečna a motivy Thanose seznamovali s úplně novými hrdiny, tak tady se nová kapitola píše už s těmi známými, jejichž předchozí epický zářez byl pečlivě budován po několik let. Takže divák tak trošku ztrácí trpělivost pro odkrývání faktů o dalším ultimátním zlu, zvlášť když je představen v sequelu už (vyčerpaného) Avengera z předchozí éry. Takže ne, třetí Ant-Man pro mě není o Kangovi, nýbrž o milém rozšíření mravenčího/kvantového světa, který jsme tak trošku chtěli poznat hned po tom, co se v něm Scott utopil na konci prvního dílu. Navíc jsme tu měli vlastně všechno - zmenšování, zobření, mravence, Hanka Pyma, celkem milou barevnou zábavu a pár těch citlivých (zejména rodinných) momentíků. Jednohubka, ale pořád s ucházejícím Marvelovským snadardem. Chyběli mi jen ikoničtí sidekickové, zejména ukecaný Michael Peña. ()

Rian_witcher

Paul Rudd působí opravdu unaveně, Evangeline Lilly už také neskryje vrásky kolem očí a tak překvapivě nejméně utahaně působí Michelle Preiffer. Věk nezastavíš. Navíc i když Jonathan Majors hraje svého padoucha na výbornou, slabý scénář a barevné digitální hemžení nedokáže ničím zaujmout a zamaskovat tak slabiny filmu. ()

Predator77

40 procent, jako solidní propad o proti předešlým dílům které byli alespon koukatelné, zábavné a měli hlavu a patu tady to dopadlo vyloženě katastrofálně a jo byl jsem na tom bohužel v kině a ještě jsem se na to musel podívat jednou doma abych si potvrdil to že tenhle snímek z MCU je jenom další ztráta času !!! ()

Skylwalker42

Antman se mi vždy líbil. Ty dva původní filmy jsem si velmi oblíbil. Sympatický Paul Rudd se na to skvěle hodí. Mrzí mě, že třetí díl obdržel velmi nízké hodnocení a když jsem to shlédl, tak se tomu ale vůbec nedivím. Tentokrát se celý děj odehrává v Kvant a je z toho po celou dobu klasický digitální bordel. Opět repetitivní marveovský scénář bez špetky vlastní originality . Když ten svět porovnán se světem Pandory, tak to jsou nebe a dudy. Ten pandořin digitál je o několik stupínků výš. Avšak je to jednoduchá docela zábavná podívaná se sympatickým hrdinou. ()

marekspanel

MCU jde skutečně dolů, ale že se dostane až na takové dno jsem nečekal. Již ze začátku nic nefunguje, obecně dobří herci se topí v zoufalých a nudných rolích. Douglas vypadá jak kdyby měl každou chvíli umřít a co se stalo s vizáží a energií Evangeline Lilly, to vůbec nechápu! Michelle Pfeiffer vypadá nejlépe a kupodivu ani ne moc uměle. Typické správňácké, culící polohy Paula Rudda už po 150té prostě nefungují. Dementní scénář, který srší suchý vtip a křečovité situace jednu za druhou. Mikrokosmos je možná vizuálně bohatý, ale hrozně náhodně, nepřehledně a hlavně nezajímavě! Bill Murray se takovými rolemi dostává do nižší ligy a to je velký nešvar! Záporák snad dobrej, ale celé je to předvídatelné, vykrádající jiná i vlastní filmová univerza. A proč do všechno musí přicpat nějaké ultra geniální teenegery..?! - Protože Disney..? Pokud si někdo myslel, že Marvel pojede desítky let, protože má velký zdroj materiálu, tak to se hodně mýlil, vč. mě přiznávám. Všeho moc škodí. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

včera

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)