Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

HAL

Tenhle film krutě ukazuje jak strašně je Marvel v háji ve srovnání se starými komiksovými filmy. Spider Man: NWH je dobrý film jen proto, že nepokrytě zahazuje všechno co přišlo od Marvelu jako irelevantní nebo komediální, a vyloženě stojí na tom co vybudoval Raimi. Hlavně jeho ikoničtí záporáci si tu všechny mažou na chleba a jen oni fungují jako zajímavé a komplexní postavy - Doctor Strange je tu úplně zoufalý dement, a i Holland je prostě jen blbeček který se k jakékoli hloubce propracuje jedině skrze setkání se svým starším já. Ale respekt ke scénáristům že aspoň ty staré postavy dokázali neposrat, když už nedokáží napsat vlastní které by nebyly jednorozměrnými figurkami. Fanservice je tu každopádně špičkový a s propojením předchozích filmů pracují velmi schopně, zkušenosti s Endgame jsou vidět - skoro se mi chce říct že tímto ospravedlňují existenci Amazing Spider-Mana, což bych předtím nepovažoval za možné.Zápletka sice začne přesně tak dementně jak naznačovaly trailery, a příběh začne fungovat právě až když hlavními postavami začnou být staří známí - ale pak už se na něj dívat dá, ty postavy tu nejsou jen jako srandovní camea ale svébytné charaktery a jejich osobní příběhy se dočkají i nějaké té vágně vysvětlené katarze, což oceňuji. Škoda jen že akce je přesně tak zapomenutelná jako u předchozích Marvel filmů, v tomhle mohli opisovat od Raimiho trilogie mnohem víc. A samozřejmě je dost smutné že nic podobného se příště už znovu stát nemůže, a budeme zase odkázaní jen na toho Hollandova blbečka, jeho komické sidekicky a čím dál zoufalejšího Strange. A nějakého dalšího superpovrchního superzáporáka, tedy úpadek stejným směrem jakým vykročilo už Far from Home. 8/10 ()

2-Xtreme

Marvel, nemas zac. Len vdaka nam, fanusikom mohlo nieco takeho vzniknut. Vedel by som si predstavit viac takychto fanboy napadov, no nikto iny nez Marvel nema podu takto dobre pripravenu. Napriek tomu si myslim, ze z toho slo vytrieskat este viacej. ()

mzss1

[90%] Viděno v kině (dabovaná verze ve 2D) a to hezky na předpremiéře na Chodově! Tak tady opravdu není o čem. Prvotřídní marvelácká záležitost, která má výbornou akci, hudbu, dospělejší přístup prokládaný skvělým humorem tvořící spoustu inteligentních hlášek na úrovni a především návrat postav z původní Spider-man trilogie od Raimiho. Tak bych asi mohl komentem skončit, ale přesto se něco málo ještě pokusím napsat. Tohle je jeden z těch typů filmů, kdy nevím co dál dodat aniž bych spoileroval. Rozhodně zde nic nevykecám bez předem tučně vyznačeného spoileru. ;)Tom Holland mě v jeho první roli z filmu Captain America: Civil war vcelku zaujal, neměl tam moc prostoru. V jeho první sólovce Spider-Man: Homecoming mě už moc netankoval, prostě nedokázal utáhnout celý pavoučí snímek. Jenže pak už si mě získával víc a víc. V Avengers z r. 2018 a 2019 si střihl poctivou vedlejší roli a téhož roku 2019 v létě se pustil do svého druhého Spider-mana, který mě už pohltil. Tam už byl dospělejší přístup a lepší děj. No a tento nový pavoučí počin? Opět nemám extra výtek. Začátek začíná zhruba tam, kde skončil poslední díl. Jak tu čtu různé názory (chvály nebo občas i kritiky), tak prý první cca hodinka obsahuje hloupá rozhodnutí Parkera a trochu pubertální žvásty. No, s tím já rozhodně nesouhlasím. Peter Parker zde měl postavu se srdcem na pravém místě. Prostě chtěl napravit jisté škody a zamyslet se nad svým životem, než jen zachraňovat svět. Takže i když to čarování se Strangem podělal, ve všem se po té rozhodoval logicky a jak nejlépe mohl. Zkusím to nějak zkrátit, ale to mi moc nejde. ;) AKCE je požehnaně a je zde rozdělena do větších úseků (až na nějaké menší scénky 5 velkých sekvencí). Točena je lépe a lépe. Režisér se víc snažil. I ty schopnosti Spider-mana byly zde více využité. Krom Hollanda tu máme skvělou Zendayu, Jacoba Batalona a tetu May, kterou opět hraje Marisa Tomei. Benedict Cumberbath zde zopakuje roli Doktora Strange a prostoru zde má dostatek. Jon Favreau už mi zde v roli Happyho přišel trochu trapný, ale párkrát jsem se pousmál, to zase joo. Ostatní ani snad konkrétně jmenovat nebudu. Objeví se tu většina klíčových postav a jejich herců z původní pavoučí trilogie od Raimho a to je asi největší klad filmu. Alfred Molina a Willem Dafoe potěší ze staré party asi nejvíc. A nyní začíná !!! ZAČÁTEK SPOILERU !!! Scénka, kdy se objeví Andrew Gartield je dobrá (diváci v kině začali trochu jásat), ale to není nic oproti tomu, když se vynořil Tobey Maguire (to byl teprve aplaus) a já byl za to rád. Poslední dobou není zvykem, že sedím v narvaném sále. Jako za starých časů. Takže tito borci, především Maguire (pavoučí hrdina z trilogie 2002 – 2007) u mě vyvolali neskutečné emoce. A hlavně zde mají plnohodnotné a poctivé vedlejší role. Ne žádné několikavteřinové cameo. Čas v kině plyne rychle, obzvlášť, když se divák dobře baví, takže nevím jestli tam oba byly tak 45 min? Asi tak nějak. Ve finále současnému Parkerovi v akci dost pomohli. I to vysvětlení jejich návratu je zde triviální, takže super !!! KONEC SPOILERU !!! Co k tomu dodávat? Jsou marvelovky, kterým jsem dal ještě více procent, zde bych asi trochu sladil víc emoce, které teda určitě fungovali, ale film měl až moc rychlý spád a trochu bych ke konci ubral hlášky, které tady nic nepokazily atd. Ale to jsou prkotiny. Škoda, že film nebyl tak dlouhý jako Avengers: Endgame, ale co už … Ještě zmíním skvělého hudebního skladatele M. Giacchino, který zde opět složil solidní OST a k tomu přidal i pár známých hudebních motivů z původní trilogie Petera Parkera. Úplný konec optimální a dvě po titulkové scénky obstojné až na tu s Hardym, ta mě moc nepobavila, ale budiž. Toto opravdu vypadá na konec Hollandovi kariéry u MCU, i když menší roli v případných dalších Avengers by si mohl střihnout, plnohodnotný Spider-man film asi už ne. PS: Dabing se povedl a potěší i stejné hlasy starých postav. () (menej) (viac)

liskam

Upřímně, nejsen komixový nadšenec, mám ale rád příběhy, jakékoli příběhy, ať jsou to sci-fi, pohádkové, fantasy, krimi nebo lovestory. A tohle byl prostě super příběh který nejen že perfektně spojil a provázal všechny Spidermanovské filmy, ale také dustojně pokračuje v páté fázi Marvel universa. Opět musím říci, že tak jak je v rámci vesmíru daleko Marvel není a asi nikdy nebude žádné jiné studio. Také jsem musel přehodnotit Marvel filmy které se natočili po End Game a maličkato jim snížit hodnocení, protože Tento superman je o tolik lepší (šest a sedm hvězd nejde dávat) takže nezbývalo než ořezat jiné snímky aby to bylo fér. Za mě 5* a 90% ()

Goldbeater

Nového Spider-Mana jsem si v kině užil, bavil mě návrat starých známých a stejně tak jsem byl rád, že některým postavám, u kterých jsem předem prakticky nepředpokládal víc než cameo, bylo překvapivě dáno celkem dost prostoru. Nicméně na tomto snímku se krásně zrcadlí slova Martina Scorseseho o tom, jak MCU opravdu JE ekvivalentem zábavního parku. Tenhle film nemá i přes všechno své pozlátko o nic větší hloubku, než duté vozítko jedoucí po pevně položených kolejích, kolem nichž vyskakují atrapy dobře známých postav a hrají divákovi na city. A i když do určité míry jsem ochoten na tu nenáročnou fan-servisovou jízdu přistoupit, tak co prominout nehodlám, je fakt, že rozbuškou celého dění je to, že se dva naši ústřední „superhrdinové“ zachovají jako největší idioti v galaxii, nad čímž se po zbytek filmu nikdo ani jednou nepozastaví a obě postavy se téměř nijak nekají. Ano, rozumím, že film potřeboval nějakou zápletku, ale tady to celé (včetně rozuzlení) stojí na jedné scenáristické berličce za druhou. A k tomu opět trapný pubertální humor, ha... ha... Znovu říkám, v kině jsem si to užil, ale „19. nejlepší film“? To vám, drazí přátelé, k nadšení stačí opravdu málo. ()

DJ Obelix

Ultimátní fanservis ve filmové podobě, na který závistivě pokukuje i Endgame. A snad aspoň malá náplast pro kinaře za letošní (další) šílený rok. Objektivně to rozhodně na plný počet není - příběh ani akce už nikoho v dnešní MCU době ze sedaček nevytrhne (navíc nepatří ani zdaleka k nejlepším) - ovšem obsazení a interakce mezi legendárními postavami všechno negativní hravě smaže. ()

kingik

Hopsá po budovách, červený jak Malina (nelichotivá cena pro nejhorší filmové (zlo)činy), vydělává na naivních popcornových divácích. A právě si dohopsal ke skutečnosti, že spandexového mužíčka dlouho nepotřebuji vidět. Učiněná kravina! Spider-Man versus paralelní světy, respektive zloduši a jeho dávní protivníci z předešlých filmů zažívají slezinu v jednom filmu. Kohosi napadlo Tobeyho Maguira před padesátkou znovu přivést k životu, dost možná k jeho životní roli. A jeho kolegu Andrewa Garfielda povolali taktéž opětovně. Oba ale vyloženě spokojené odezvy za své někdejší ztvárnění hopsajícího mužíčka nesklidily, pokud je mně známo. Takže vlastně netuším, k čemu nápad je opět přivést na scénu vlastně sloužil. Nebylo to ani zábavné, nikterak vtipné, jen a pouze prapodivné a ve své podstatě naprosto nelogické setkání. Panorama zloduchů vypadalo zajímavě: Willem Dafoe jako Green Goblin, Jamie Foxx jako Max Dillon, Alfred Molina jako Dr. Octavius, Rhys Ifans jako Curt Connors/Lizard a Thomas Haden Church jako Sandman, to je hodně dobrá sestava. A pokud jste viděli ty díly, ve kterých se vyskytovali, jste v jisté výhodě. Ale z jejich pospolitého návratu se nevytěžilo vůbec nic (!). Nějaké náznaky piklů se sice objevují, zdlouhavě se plká, ve výsledku se vše smrskne do jedné (převážně nočně pojaté) scény, přičemž největší souboj na pěsti se Spider-Manem svede jen Goblin. Ostatní se buď  vznáší v povětří, jiskří, plácají nesmysly, případně z děje nadobro zmizí (Dr. Octavius). Jen tak mimochodem, akce je na film, co trvá přes dvě hodiny, žalostně málo. Nechci malovat Červenáčka s Foglarem na zeď, ale ---------SPOILER ----- vlasatá tetička Marisa Tomei uprostřed filmu zemře -----  KONEC SPOILERU --- nebýt právě tohoto momentu, tak se vůbec nic zajímavého neudálo(!). Tom Holland je v roli celkem šikovný. Ani Andrew Garfield není vůbec k zahození. Tobey Maguire je ošklivý a neumí vůbec hrát. Zendaya, přítelkyně hopsálka, by ráda byla sexy a nedaří se jí to. Nápad s postavami z dřívějších filmů, které se vyjeví po nepodařeném kouzlu, které provedl Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) představoval potenciál. Ovšem to zdlouhavé plkání, nicnedělání, neakčnost a zdlouhavost - to byl ryzí smrťák. Jon Watts  se zřejmě z předchozích angažmá v sérii natolik unavil, že tentokrát režijně nepředvedl vůbec nic. Speciální efekty nejsou jeho výtvorem, ty vytváří tým trikových specialistů, a pochopitelně, že nebudou vypadat špatně. Takže pokud si odmyslím trikovou součást filmu, která mu nenáleží, tak je zralý na Zlaté maliní. A s ním i celý film. 4/10 ()

dr.horrible

Vedeli sme dopredu strašne veľa (vrátane uniknutých záberov z finále, preto tam nie je taký ten pocit, ako keď sa kedysi prvý raz objavil Winter Soldier, alebo v Infinity War pri prebliku). A najlepším spidermanovským filmom aj naďalej ostáva animák. Ale tá nálož nostalgie! Mileniáli to v tomto svetle neuvidia. Dá sa povedať, že človek dostane všetko, v čo dúfal. Šimry šimry. Šťastné a veselé. 85% Ps: Odvolávam, ak som niekde napísal, že Zendaya vyzerá jak bangladéšska upratovačka a na rolu MJ sa nehodí. Je to síce pravda (a Angourie Rice sa na ňu hodila viac, už za tie dva zábery v úvode), ale vie hrať. Už v Dune som sa tešil na každú jej scénu a je to skrátka dobrá herečka. F ()

InJo

Třetí Spider-Man s Tomem Hollandem předchozí dva (velmi solidní) díly konceptuálně a měřítkem s přehledem trumfuje prakticky na všech frontách. Je hodně těžké psát o filmu, jehož největší síla spočívá v divácké nejistotě, jaké postavy a herci se v něm nakonec objeví, či neobjeví. Marvel v čele s Kevinem Feigem a režisérem Jonem Wattsem tady ale každopádně vyhrál jednu ze svých dosud největších bitev. Ambice smysluplně propojit všechny tři dosavadní spidermanovské filmové série byla nadmíru riskantní, ale kupodivu se to povedlo. Bez domova dojemně a působivě završuje Hollandovu první trilogii, současně ale také chytře a s citem odkazuje k sériím s Tobeym Maguirem a Andrewem Garfieldem. Výsledkem jsou obří komiksové orgie, z nichž se spousta nerdů nepochybně posadí na zadek. Nejlepší letošní marvelovka a pravděpodobně nejlepší hrané Pavoučákovo dobrodružství od Spider-Mana 2 u mě po první projekci trochu ztrácí asi jen v jednom ohledu. Od něčeho tak epického a svým způsobem unikátního jsem očekával akci, která mě zarazí do sedačky a donutí zírat s nevěřícným úžasem. To se však (téměř) povedlo pouze souboji na mostě, zbytek (včetně velkého finále) je jen hodně solidní nadprůměr. Úchvatné frajeřinky v režii Sama Raimiho ve zmíněném Spider-Manovi 2 tak pro mě zůstávají nadále nepřekonány. Každopádně výjimečně doporučuji neodcházet před (úplným) koncem závěrečných titulků. 80 % ()

Tsuki

Za mě velké překvapení. Spider-Man v podání Toma Hollanda už od začátku dokazoval, že jde v trochu jiných stopách než starší a "klasičtější" filmové verze Spider-Mana, ale tenhle díl tomu nasadil korunu. Tentokrát nečekejte klasický boj se záporáky - není to ani o odplatě, ani o tom, jak porazit Spider-Manovy protivníky. Ne. Tento díl je o nápravě a o dávání druhé šance. A tenhle nápad se mi neskutečně líbil. Zároveň film krásně navazuje na všechny starší filmové verze, těží z nich a jako by propojoval celý Spider-Manův svět do jednoho velkého kruhu. Nápad propojit "dimenze" a dát do filmu herce ze starších filmů mohl být jen hloupým a nesmyslným pokusem o efektnost a přitáhnutí diváků. Ale naštěstí to tak není. Ono to opravdu funguje - je to nejenom zábavné, přičemž se hravým způsobem poukazuje na rozdíly mezi filmovými verzemi Spider-Mana, ale zároveň je to emotivní a jaksi nostalgické. Je na tom vidět, jak každý Spider-Man byl jiný a každý řešil trochu jiné problémy a obavy, ale dohromady dokážou na okamžik tvořit silné trio s velkým poutem. Líbilo se mi, že Garfieldův Spider-Man dostal šanci "napravit" svůj smutný konec (osudná smrt Gwen, po které už nepřišlo žádné pokračování a jako jediný ze Spider-Manů nezavršil svou trilogii). Ten moment stál za to. Celé to využití starších Spider-Manů a starších postav vlastně působilo téměř "ozdravně". A tím se opět vracím k tomu, že tento nový film zcela vybočuje z předchozích tendencí a namísto toho dává důraz na emoční, lidskou stránku a nápravu starých chyb. V tomhle ohledu je to neuvěřitelně svěží film. Navíc se silným a dojemným završením, které udělalo hezkou tečku za příběhem Hollandova Spider-Mana. Za mě tedy bezpochyby nejlepší díl trilogie, který téměř atakuje 5. hvězdičku. ~(4,4)~ ()

Anderton

Ako to napísať, skrátka Spider-man : No Way Home má podľa mňa možno najlepší scenár zo všetkých Spider-manov, avšak tak tuctový a nezáživný vizuál, že ho už zrejme nikdy znova neuvidím. Celý čas som čakal, kedy to konečne príde a nakoniec to prišlo vo forme záverečných originálnych titulkov. Inak s príbehom som veľmi spokojný, potešia všetky všemožné návraty, len to zrejme mal tentokrát režírovať niekto iný. Ale asi tu išlo aj o onú nostalgiu, celkovo mi to totiž pripomenulo prvého Raimiho film. ()

Frajer42

Spoilery! Tvůrci ukázali, že předchozí vtipný a vydařený díl se solidním záporákem, nebylo nic jiného než náhoda. Tentokrát na diváky nastražili past a já nepřestávám žasnout, odkud se zde vzalo 84 %. Úvodní půlhodina je k zblití. Koho kurva zajímá, jestli se ta nesympatická buzna, nevzhledná čmoudka a tlustý rákosník dostanou na školu. Naprosto dementní úvod, který řadím k těm vůbec nejhorším. Zápletka zahrnující spoustu navrátilců byla v pohodě, jenže zcela nenaplnila svůj potenciál. Stejně jako návrat ostatních spidermanů. Humor zde absolutně nefungoval. Zasmál jsem se všeho všudy dvakrát, což je bídná bilance vzhledem k faktu, že se zde tlačí na pilu takovým způsobem, že se snaží být vtipná každá druhá věta. Jedinou zajímavou postavou byl Cumberbatch, postavu Dr. Strange mám velmi rád a řadím ji ve svých očích k těm vůbec nejlepším. Bohužel dostal zoufale málo prostoru. Pevně doufám, že je tento díl poslední a už nebudeme muset trpět další hyperkorektní teen kokotinu. [20 %] ()

AppleCore

Tady se to všechno plácá dohromady tak šíleně, že bych se vůbec nedivil, kdyby v dalším díle došlo k propojení se Star Wars. No Way Home bohužel stojí jen a pouze na záporácích z předešlých „dílů“ a na určitý nostalgii, nic svýho ovšem nepřihazuje. Scenáristicky je to navíc běžná generická marvelovka, kde se tu a tam utrousí fajn vtípek, nebo dojde k zajímavější akci. Postavy se ke všemu chovají dost debilně, kdy nebejt Dr. Strange, multiverse by padnul do sraček. No a emocionálně si to fakt může užit snad jenom člověk z data po roku dva tisíce, nebo těžce zarytej fanoušek Marvelu. Strange s Octaviem to vytáhli na třetí hvězdu. Taky Zendaya! ()

Kothy

Neskutečný nářez! Přesně tak jsem si nového Spider-Mana představoval. Podařilo se spojit všechno dobré a vyšlo to. Film těsně navazuje na ten minulý, tedy celý svět ví, že SM je Peter Parker. Ten se dostává pod obrovskou palbu médií a veřejnosti a neví, kam jít. Napadne ho tedy své problémy řešit s Dr. Strangem. To se ale zvrtne a do jeho světa se dostanou záporáci z jiných vesmírů a s nimi i jiní Spider-Mani. Je tedy na nich, aby spojili své síly a poslali je zpět tam, kam patří. Ve filmu je skvělá akce a dost odkazů a minulé díly. Tahle spolupráce jim vyšla a staré postavy tam dobře zapadají. Trochu mi to připomnělo animované Paralelní světy. Na konci máme trailer na nového Dr. Strange, takže se máme na co těšit. Ve filmu taky skvěle funguje humor. "Cure their ass." :D ()

Kudly4

Nikdy mě moc tahle postava nebrala, za mě se postupem (nebo to tak bylo odjakživa?) stal spíďa hrdinou vyloženě pro děti. Každopádně, tenhle se mi docela líbil, ve spojení se Strangem to bylo fájn, postavy, které se nakonec objeví - starší Spidermani a záporáci, to hodně potěšilo. Bavil jsem se a fungovala i citová ždímačka. ()

AllShallFall

Další taková ultimátní slátanina od Marvelu, asi tak jako Endgame. Jen tady to bylo fakt o dost horší. Je vidět, že proste padouchové docházejí a nápady na příběhy také, tak se vyhrabávají a spojují filmy z úplně jiných oblastí a aby to nebylo trapné, řekneme, že jsou z jiného vesmíru 😅 Škoda, že dříve Spidermana nehrálo aspoň 10 herců, to by pak teprve byl ten správný guláš. Film vlastně nepřinesl nic záživného, než je hromadu kecání a žvatlání, poté prachobyčejnou 1000x použitou, úplně stejnou akci a efekty, takže zase nic nového a žádný wow. A na konci opět cucačka, to prostě nesmí nikdy nikde chybět. Prostě lovestory až do prdele. A smutné je, že to prostě blbům stačí na to, aby si u toho mohli vydrandit oháňky a dát tomu za 5. Ale to mě vlastně tady překvapuje že? V komunitě filmových znalců a odborníků. Já si myslím, že to stálo za holý kokot. ()

Ratemus

Tohle byla naprostá paráda, jeden z nejlepších filmů MCU a jeden z nej superhero. Nostalgie jako prase, lidi v kině jásali a tleskali při nástupu každé známé staré postavy. Úžasné, všichni válí a každému, kdo si pamatuje premiéru Maguira před dvaceti lety a Garfielda, tak muselo srdce zaplesat. Dafoe, Molina a Foxx předvedli výborný výkon a Wilem je teda neskutečný démon, jeho výkon bylo něco naprosto neuvěřitelného. Chemie mezi Spidermany, to byla nepopsatelná radost sledovat. Jejich dialogy atd, co se týká akce, ta byla zdaleka nejbrutálnější a nejvíc násilná, SM vs Goblin v baráku byl fight jako v terminatorovi kdy se prohazuji zdmi, stropem a podlahou, je tu i dost krve. Holland jako Parker zažije neskutečné utrpení a bolest jak po stránce fyzické, tak hlavně psychické a tohle zvládá zahrát na výbornou, jelikož v emotivních scénách (které jsou snad nejemotivnejsi z MCU) Holland exceluje a dokazuje, že je výborný herec. V tomto filmu je taky nejvíc spidermanem ze všech dílů. Tohle byla prostě srdcervoucí paráda. ()

silentname

Tak už nemusím svojim českým susedom závidieť, že videli niečo, čo som ja chcel už pekne dlho. Na "Spider-Man: No Way Home" som sa ohromne tešil. Dokonca som chvíľu uvažoval, že  vyhodnotenie roka posuniem o mesiac, aby sa mohol tento film kvalifikovať ešte na nástenku medzi najlepšie filmy roku 2021. Ale nakoniec som sa rozhodol, že si svoje miesto na nástenke zoberie pre rok 2022 a bude to tak okey. A úprimne, už teraz môžem povedať, že sa to tak aj stane. Tento film bol absolútne fantastický. Priniesol asi všetko čo som chcel v ňom vidieť a dokonca ešte aj niečo trošku viac. Povedal by som, že akčné časti filmu sú skvelé, má to tradične skvelý humor, no emocionálna rovina filmu v jeho najsilnejších častiach funguje rovnako skvele. Úplne som to v tých momentoch videl a prežíval spolu s Peterom. Takže v tomto smere bola práca odvedená absolútne na jednotku. Je super stretnúť zloduchov, ktorých už poznáme s predošlých filmov a nápad, čo s nimi chceli spraviť. Nebudem dávať spoilery, no prišlo mi to ako úžasný nápad. A veľmi dobre spracovaný. Benedict Cumberbatch je tradične skvelý ako Doctor Strange a dokonca mám pocit, že už sa aj začína skutočne podobať na svoju animovanú verziu. Najlepším elementom v tomto filme je ale pre mňa Willem Dafoe, ktorý sa opäť dostal do role Zeleného Goblina a pôsobí absolútne dokonalo. Nie je scénka, ktorú by som mu neveril. Klobúk dole pred tým, čo predviedol. Rovnako svkelý je ale aj Alfred Molina ako Doctor Octopus. Opäť priniesol tú istú postavu, ktorú sme mali možnosť vidieť v "Spiderman 2", no so všetkým čo k tomu patrilo. Nielen tú jeho nebezpečnú postavu zloducha, ale aj tú ľudskú časť, ktorú sme mali možnosť poznať predtým. Pre mňa vynikajúce. Stretnutie všetkých Spider-manov bolo perfektné a tak nejako sa mi potvrdilo, že najlepším Spider-manom vždy pre mňa bude Tobey Maguire. Ten skutočne tú rolu prežil absolútne naplno. Pre mňa skvelý film, kde som si užil každý jeden moment. Klobúk dolu Jon Watts, myslím že si natočil absolútne najväčšie hrané filmové dielo, aké sme kedy mali možnoť vidieť. Hodnotenie: A+ ()

Yoshitsune

Tedy vidět film v květnu a recenzovat ho v polovině července, asi jako neni úplně dobrý nápad, za tu dobu sem ztratil docela nit, ale tak snad to napíšu dobře. Tak jak mi Holland,v první Spider filmu nesedl, tak si mně postupně získal a to nejen ve Spider filmech. A je fatk že Holland v roli Spider-mana ušel kus cesty a hodně vyzrál, furt tedy vtipkuje a je furt takový optimisticky laděný, toho dost drží nad vodou. Ta sbírka záporáků zde je tedy úžasná a je vidět že všichni, si to natáčení dost užili, ale z těch všech záporáků nejvíc vybočuje Goblin, který oproti jiným záporákům z celého Marvelu, je ikonický tím že on chce jen chaos, šílenství a chce v lidech umocňovat jejich zlé já. On tedy Dafoe co by Goblin byl ikonický už v předchozím filmu, ale tady na mně působil jako kdyby vypadl z hororu. Maguire a Garfield sou zlatíčka a ke konci filmu, si to dost kradou pro sebe. Souboje sou parádní a finále je dost napínavé, ale u mně osobně vede bitka v apartmánu, která je vybičována na maximum. A navíc ta hudba a to hlavně v akčncíh pasážích, patří mezi jedny z nejvíc intenzivních co byla v Marvel filmech, jo překonává to i druhého Capa. Film si mně po celou dobu hýčkal a když už jsme si myslel, že vytáhl z rukávu všechny esa, tak prostě jen vytáhl další balíček plný es, takže jo. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)