Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

pepo

Zabitá príležitosť. Je to síce krásny fanservise, no viac by som ocenil, keby tie postavy 80% času netrávili tým, že rozprávajú, čo zažili v predchádzajúcich filmoch. Z novej trilógie rozhodne najlepšie, no takisto vidieť, že na predchádzajúce projekty sa to vôbec nechytá a iba sa pripomína o koľko boli lepšie. Hore mi to dvíha veľmi silný záver a vlastne celá pointa. 8/10 ()

Tom_Lachtan

Já to říkám pořád, že fanservis se už dávno stal svébytným žánrem, se kterým umí jednoznačně nejlépe pracovat Marvel a tady se z toho stal jeden z těch žánrů nejdůležitějších. A vůbec to nevadí, protože to funguje perfektně a jasně ukazuje, že Marvel rozhodně není po Endgame vyprázdněný a stále dokáže vyrábět zajímavé příběhy, které další díly téhle monstr-série ještě dotáhnou do dokonalosti (co si zde dr. Strange začal, to si dokončí ve své sólovce). Nemá cenu se tu rozepisovat nad jednotlivými částmi filmu, protože všechny jsou když ne skvělé, tak minimálně značně nadprůměrné, nostalgie funguje i u toho, kdo kdo k půlce postav nikdy nic moc necítil a jakkoliv spousta Marvelovek trpí tím, že komediální linka jasně vítězí nad scénami, které jsou smutné a emocionální, zde se díky masivnímu budování Spider-světa v mnoha předchozích dílech daří vyloženě zavlhčit oči do takové míry, že jsem předstíral, že jsem se jen do hřbetu ruky bodl vidličkou, kterou si od teď budu pro podobné případy do kinosálu vždy nosit. ()

Xmilden

Pocitově zřejmě nejslabší díl z nejnovější trilogie. První polovinu jsem byl solidně naštvaný, uvědomil jsem si že na nás bude v nejbližší době uplatňovat Hollywood nový trik. Nově se mu říká Multivesmír. Když v sérii nebo frančíze nebudeš vědět kudy kam, zkrátka si pomůžeš jinou dimenzí. Zrecykluješ známé postavy a na závěr necháš ideálně ještě hlavního hrdinu, aby vymazal všem paměť a je vyřešeno. Takhle se vlastně bude moct v příštích dílech jet zase pěkně od znova. A to jako vážně? Spider-Man: No Way Home je na povrchu pěkný, ale v minulých dílech jsme měli sympaticky budované postavy, příjemný, trošku středoškolský příběh, kamarádství, první lásky. Tady nic takového bohužel není. Holland se zachoval vlastně jako trošku nezodpovědné hovádko. Nejvíce se mě líbil Garfield, který složil ve své roli pořádný reparát. Člověk si holt nesmí moc připouštět, jak jej Hollywood zase jednou opil rohlíkem. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Na ty marvelácký velkofilmy je vypsaná nějaká norma? Přeskočíme hype a otupělý chvalozpěvy, který se v době premiéry ozývaly ze všech stran a řekneme si pár věcí: film trvá dvě a půl hodiny, přičemž svou zápletku by vměstnal do devadesáti minut. Jsou tu minimálně tři DLOUHÝ, melodramaticky osudový scény a všechny tři jsou trapný (čti: postavy se slzičkama v očích omílaj ty nejohranější a nejpatetičtější klišé, přičemž jim k tomu vrže nikterak vyčuhující Giacchinův soundtrack). Přidaná hodnota, simulovaná linkou o mediálním obrazu superhrdiny a odhalování jeho identity byla líp zpracovaná snad i v nevážným Kick-Ass. Ústřední zápletka a motivace postav - napsalo pětiletý dítě, ale budiž, tady klidně debilitu omluvme oblíbenou berličkou "je to podle komiksu o superhrdinech". Teď to nejpodstatnější: interakce s univerzy ostatních Spidermanů. Občas to funguje. Pár dobrých fórů, pár dobrých odkazů na scény z potrefených filmů, náznaky zajímavých kolizí tam, kde se univerza odlišujou. Za dvě a půl hodiny toho ale mohlo bejt trochu víc. Dialogy trpí vatou a akční scény ničím nepřekvapí (nutno dodat, že tvůrci místy sklouzávají do vod onanistický exhibice). Kdybych byl větší svině, řekl bych, že nejlepší z celýho filmu je trailer na dvojku Doctora Strange, což je samozřejmě dost smutný. Vůbec nejsmutnější je ovšem fatální promrhání obřího potenciálu námětu - a to nejen pro všeobecnou popkulturní prču kolem multiverza, ale i ohledně "léčby" záporáků, jejichž povahy a osudy známe z jiných filmů. Z tohohle se dalo vytřískat tolik zvratů a nevyzpytatelnosti! Bohužel, když máte ve finále dementní scénář a vy ho schválíte, zbyde vám slzopudná tuctovka pro dospívající s nezbytnou digitální přesdržkovanou na konci. ()

darkrobyk

„Vodu slanou nebo sladkou?"„?"„No, když jste ta chobotnice...tak sladkou." Jednoznačně pro mne doposud nejlepší filmové dobrodružství pavoučího muže (Paralelní světy nepočítám, anžto jsou animované). Také je ovšem nejdospěláčtější. Není pro děti (což nebyly tak úplně ani předchozí dva) a Parker je už více dospělý než dospívající. Ale mám pocit, že z dospělých ho ocení jen ti, co ujíždějí na zábavných a fantastických příbězích, případně rovnou comicsech, jelikož tohle je čistě comicsový film. Spidey žvaní a vtipkuje tak, jako to dělá v comicsech, i když po většinu času mu až tak do smíchu není. A když se finále přenese na Sochu svobody, z níž odpadne štít CA, protože Avengers jsou zde vnímáni jen jako nějaká kapela, tak jde o všechno, nejen o zničení další kulturní památky. Osobně jsem si užil jak návrat předchozích představitelů Spidermana, tak i padouchů. Největší radost mi udělali Defoe s Molinou. Pokud ale byl někdo nespokojen s předchozími filmy, návštěvu kina mu nedoporučuji. Vyvaruje se zklamání a nářků, že ho tenhle třeskutě zábavný film nudil. ()

Ampi

Den po třech králích jsem se rozhodl napsat první komentář roku 2022. A to o pokud to dobře počítám 27. film MCU (Marvel Cinematic Universe), z nich jsem neviděl všechny a některé později. Takže třeba Toma Hollanda jako Spider-mana zaregistroval v částečně prospané Občanské válce a Avengers Infinity War a Endgame. Předchozí film Spider-man: Daleko od domova kde Prahu hrál Liberec jsem neviděl, když jsem usedal v doprovodu synovců 27.12. 2021 do sedadla kina Cinemacity Chodov. Na druhou stranu spidermanní filmy s Andrewu Garfieldem jsem neviděl vůbec. Spider-mana mám spojeného s Tobey Maguirem (s ním jsem viděl všechny tři filmy).  Musím přiznat, že film mě příjemně překvapil a to využitím předchozích filmových sérii. Nebýt možná trochu pomalého rozjezdu, tak by to bylo 5 hvězd, Takto jsou to velmi silné hvězdy. Možná časem zkouknu ostatní spider-manní filmy i Andrewu Garfieldem (fascinuje mne, že má příjmení stejné jako jméno tlustý zrzavý komiksový kocour). ()

Fiftis

Môj tretí film, ktorý som si pozrel na prelome rokov na Silvestra. Tvorcovia mali jasnú víziu a tú už od počiatku splnili. To potvrdzuje aj samotný príbeh, kedy sú diváci vtiahnutí do deja už nadupaným a svižným úvodom. Navyše po scenáristickej stránke splní tento snímok snáď väčšinu diváckych očakávaní: návraty starých známych postáv, veľa nostalgie, epické momenty pri vstupe daných aktérov na scénu a humorné meta rozhovory medzi jednotlivými osobami, aké si mohli fanúšikovia len vysnívať. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek superhrdinského filmu sú aj vizuálne efekty. Tu na prvú dobrú upúta pozornosť podivne omladený Alfred Molina ako Doc Ock, ktorý vyzerá chvíľami mierne zvláštne. Trochu nepodarené sú aj niektoré celkom okato CGI pridané postavy, s ktorými sa spája aj pár nie príliš podarených efektov. Inak sú ale celkové vizuály veľmi pôsobivé, obzvlášť v záverečnej bitke, ktorá je síce ako už vždy v MCU chaotickou smršťou CGI a špeciálnych efektov, ale v istom zmysle trochu vybočuje zo spomínaných zabehnutých kategórií. (1.1.2022) ()

DJ_bart

"With great power comes great responsibility." _____________ Těmito ikonickými slovy před téměř 60 lety začala pouť jedné z nejmilovanějších komiksových postav napříč médií a žánry, Pavoučího muže. A tato pamětihodná slova byla vždy jakýmsi symbolickým pojítkem mezi všemi tituly, v nichž figuruje hrdina mnoha srdcí, Peter Parker, který odjakživa všem dával naději, že každý z nás může být hrdinou. Ať už tak či onak, 'No Way Home' je v podstatě takovou pomyslnou alegorií na ona slova "S velkou mocí přichází velká zodpovědnost." – a věřte tomu nebo ne, tahle epická krasojízda končí přesně tam, kde kdysi všechno začalo. Původní Raimiho trilogie nejenže představila legendárního Pavoučího muže filmovému médiu, definovala žánr komiksových filmů jenž v současnosti dominují snad na všech frontách, ale zároveň na ní vyrostla jedna celá generace diváků, mezi něž patřím i já – takže je zcela legitimní ji považovat za nesmrtelnou, potažmo přímo nadčasovou kultovní záležitost. Upřímně si ani nedokážu troufnout spočítat, kolikrát jsem Raimiho trilogii vůbec viděl. Inu, od té doby je Tobey Bully Maguire až dodnes absolutní ikonou internetu, miláčkem všech a nejoblíbenějším Spider-manem so far. Amazing série v čele s Andrewem Garfieldem naneštěstí propadla jak u kritiků tak diváků kvůli korporativismu a bezohlednosti studia Sony, byť Andrew dal do své verze Petera Parkera veškerý svý ambice a specifický charisma. No a nakonec se dobrej soused Spidey vrátil domů do MCU v podání britského sympaťáka Toma Hollanda, ač se najdou tací, pro než je spíš Iron Boy Jr. než Spidey...... Každopádně: završení pomyslné Hollandovy trilogie opět akcentuje nejen motiv domova, ale i jeho ztráty. Fanoušci, mě samotného nevyjímaje, na tuto událost navíc nenasytně čekali s příslibem návratu starých známých. A účel sice světí prostředky, jenže já jsem měl asi moc vysoký nároky a očekávání. Zkrátka, potenciál nebyl využit na maximum, premisa není kdovíjak originální - ve skutečnosti je dost předvídatelná a nekoherentní - expozice jako taková je naprosto zbytečně dlouhá a způsob jakým tvůrci pracují s narativní kauzalitou je fakt na přesdržku. Jon Watts prostě není talentovanej režisér a je nutno si to přiznat. To bych však musel být hodně velkej rejpal, abych si tenhle nezapomenutelnej zážitek neužil..... Nehledě na jakákoliv negativa a sebemenší logiku (radno na to všecko srát zvysoka) jde v rámci možností o esenci komiksovýho žánru, prvotřídní blockbuster, nefalšovanej nostalgickej fan-service, splnění vlhkých snů každýho geeka, a velkolepej reunion tří generací, jež na příbězích Pavoučího hrdiny vyrůstaly – nejen proto ve mně snímek probudil vzpomínky z dětství a já se tak mohl po celou stopáž usmívat od ucha k uchu jak malý děcko - zbytek diváků v narvaným sále, kterej doslova praskal ve švech, samozřejmě nevyjímaje. Sledování 'No Way Home' by se vlastně dalo přirovnat buď jedině k intenzivní emocionální jízdě na horský dráze, anebo k otevírání několika Kinder vajíček najednou – je to velká plejáda překvápek, která nemá v rámci filmovýho průmyslu obdoby z toho důvodu, že ještě nikdo něco podobnýho dosud nenatočil. Takže neváhejte, okamžitě s sebou vemte co nejvíc kámošů, mezitím vypněte internet ať si nezkazíte moment překvapení, a naplno si užijte tenhle kolektivní zážitek, u kterého budou mnozí řvát radostí, brečet, smát a dojímat se. A prosím, apeluji na vás: dejte přednost originálnímu znění – ty easter-eggy, hlášky a memy se prostě ztratí v překladu – např. z "I'm something of a scientist myself." jsem se regulérně smíchy zechcal, což platí i o momentu kdy nahatej Jamie Foxx dropnul n-word...... Už nyní se fakt nemůžu dočkat na to, jak s budoucností našeho dobrýho souseda Spideyho studia Marvel & Sony naloží, a jak posléze zakomponují samotný koncept Multiversa. Ano, mám výhrady a výtky, k 'No Way Home' jsem určitě víc kritický než ostatní, ale koho to sere? Tenhle film je jednoduše definice toho, proč jsem již od dětství četl komiksy se Spider-manem, a konec konců i definice 'once in a lifetime experience' události, která se v kinematografii odehraje jen jednou za několik let...... Co dodat? Tom Holland si mě konečně získal. Je fakt neuvěřitelný s jakou grácií tvůrci dokázali inovativně zacyklit a hořkosladce ukončit jeho příběhový ark a pasovat jej na plnohodnotného Spider-mana. Ta finální satisfakce doopravdy stojí za to. Ale jak se říká: "Na každém konci něco nového začíná." Vykoupení a možnost druhé šance jsou skutečně půvabný věci...... [VERDIKT: not my proudest fap. 9 pavučin z 10] ❤️🕷️🕸️💙 PS: Willem Dafoe je démon! () (menej) (viac)

Shakers

Najlepší zo všetkých Spider-manov ? Určite. Každý diel s Hollandom mi príde vždy o kúsok lepší a zavŕšenie trilógie, nemohlo byť lepšie. Chvíľku som váhal, či dať s odretými ušami aj tu piatu, ale ktorému Spider-manov dať najvyššie hodnotenie, ak nie tomuto. Trošku je škoda, že nám ukážky prezradili veľa, ale zážitok je to stále ohromný. Odložím chválu bokom a nechám si ju na neskôr. Páčilo, že No Way Home pokračuje presne tam, kde skončila po-titulková scéna s dvojky. Príbeh nebol zlý, ale nestrhol ma a ani nevyrazil dych. A ak si odmyslíte všetky tie známe postavy, je to len priemerná Marvelovka, kde najlepšie časti, sú tie z iných sérii. Tiež mi príde trošku diskutabilne aký bezradný je Doctor Strange. No ak nad tým moc nepremýšľate a necháte sa unášať postavami, ktoré všetci (alebo väčšina) dobre poznáme je to super. Tretí Spider-Man (alebo ôsmy) ponuka neuveriteľne veľké množstvo fan servisu a samozrejme hromadu odkazov na všetky možné filmové, ale aj nefilmové série. Kto nevidel, ďalej len na vlastné riziko, nasledujú spoileri. Zo série Avegers nechýba Wong a Doctor Strange, ktorý tu hra výraznú rolu. S trilógie Spider-Man od Sama Raimiho sa dostaví Green Goblin (Dafoe), Doctor Octopus (Molina), Sandman (Church) a samozrejme aj Spider-Man (Maguire), či novinár J.Johan James (Simmons) ako nám už záver dvojky naznačil. Zo série Amazing Spider-Man sa vracia Electro (Foxxx), Lizard (Ifans) a samozrejme ďalší Spider-Man (Garfield). No as nefilmovej série ako som spomínal vyššie, sa dostaví právnik Matt Murdock alias Daredevila (Cox). Je skutočne obdivuhodne, že sa zišla takáto zostava s pôvodnými hercami a myslím si, že každý plne chápe, prečo niekto pri tom prežíval orgazmus. Mňa osobne to potešilo, na Raimiho Spider-manovi som vyrastal a metal pavučiny po dome a tak návrat starych známych tvári, som veľmi rád privítal. Režisér Jon Watts ponuka svoj štandard, takže vizuálne aj akčne je znova na čo pozerať a taktiež sa je aj na čom zasmiať. Priznám sa, že pre plne hodnotenie som sa nerozhodol na základe comebacku starých známych, ale upútal ma záver filmu, ktorý neskončil tak úplne happy endom. No potešili ma samozrejme aj postavy a Willem Dafoe znova predvádza, že je najlepší Spider-manov záporák. Veľké plus je znova výborná hudba. Michael Giacchino ponuka podobné tony ako v predošlých dieloch, no tu je jeho hudba obohatené o choráli a to dáva scénam trošku bombastickejší rozmer. Zhrnuté a podčiarknuté. Príbehom nie až tak strhujúce, ale návrat starých postav upúta až do konca a nie jedného fanúšika zahrajú pri srdci. P.S.: za titulkami je jedna scéna a jeden trailer (na pokračovanie). Obľúbený soundtrack:  Exit Through the Lobby, Forget Me Knots, Peter Parker Picked a Perilously Precarious Profession, Arachnoverture. 90% - 5* ()

filmfanouch

Už po premiéře Spider-Man: Daleko od domova lákal ředitel Marvel Studios Kevin Feige na to, že třetí sólové dobrodružství Spider-Mana v podání Toma Hollanda bude něco v rámci filmů se Spider-Manem dosud nevídaného. Lákala na to právě i po-titulková scéna, která identitu Spider-Mana po konfrontaci s Mysteriem odhalila světu a život Petera Parkera a jeho nejbližších se tak lusknutím prstů objevil v ohrožení. Už to by vystačilo na speciální Spider-Manovo dobrodružství, Marvel ovšem nastavenou laťku posunul o kus dál. Spider-Man se tak setkává s multivesmírem a Spider-Manovými protivníky z filmů s Tobey Maguirem a Andrew Garfieldem v hlavních rolích. Hrátky s multivesmírem už sice naťukl seriálový Loki a především animovaný seriál What If...?, teprve Spider-Man: Bez domova ovšem multivesmír představí divákům seriály nepolíbenými. Jde ovšem o mnohem víc. Spider-Man: Bez domova není pouze vyvrcholením trilogie s Tomem Hollandem. Jde o vyvrcholení všech hraných filmů se Spider-Manem, které vznikli od roku 2002. A to nejen díky návratu starých zaporáků, ale především i díky tomu, že se se Hollandův Spider-Man vydává ve stopách Spider-Manů Maguiera a Garfielda. Ztvárnění Spider-Mana Tomem Hollandem bylo celkově přijato klqdně, nejvíc výtek ovšem vždy směřovalo k faktu, že se Marvel pokouší ze Spider-Mana udělat učedníka Iron Mana a následně nástupce Iron Mana. Právě Bez domova ovšem vyšlapává cestičku k tomu, aby se Hollandův Spider-Man stal ideálním Spider-Manem, který již nebude potřebovat pomoct Iron Mana, Doctora Strange či jiných Avengers. Scénář v tomhle ohledu bere do úvahy, že je Peter Parker pořád dospívající chlapec, po svých dvou předchozích sólovkách a bokovkách s Avengers ovšem došel k různým poučením. Peter Parker/Spider-Man chybuje a chybuje i v Bez domova. I jeho chyby a následné snahy o nápravu z něj ovšem dělají toho ideálního superhrdinu. Spider-Man si nadále prochází vývojem a Bez domova v součtu skutečně dokáže fungovat jako solidní zakončení jedné kapitoly. Rozebírat Spider-Man: Bez domova je jinak velmi obtížné. Nejen díky spoilerům, ale také díky tomu, že mluvit o tom po první projekci je strašně obtížné a člověk by potřeboval alespoň další dvě, aby si vše dokázal srovnat v hlavě. Nic ovšem nezkazí toto prohlášení: Kdo se bál, že se ho Spider-Man: Bez domova již nemá čím překvapit, mýlí se. Po částečně experimentálních Eternals by člověk mohl snadno očekávat sázku na jistotu, ta ovšem překvapivě nedorazí. Jon Watts jako režisér pořád dokáže nabídnout solidní balancování mezi akcí, humorem a emocionálními momenty, děj Bez domova se ovšem neubíhá prvoplánovým směrem, který by člověk očekával. A je to dobře i díky návratům starých známých. Vidět po letech na plátně znovu Willema Dafoea jako Green Goblina či Alfreda Molinu jako Doctora Octopuse je prostě splněný sen, jehož splnění by pár let nazpátek nečekal nikdo. V rámci hraného média pochopitelně nemůže být Bez domova s multivesmírem tak hravé jako animovaná pecka Spider-Man: Paralelní světy, právě návrat starých známých ovšem dělá svoje. Takovému Electrovi v podání Jamieho Foxxe dělá Bez domova lepší službu než Amazing Spider-Man 2, nejdůležitější je ovšem fakt, že se záporáci skutečně vrací z míst, kde byli viděni naposledy. Nepřichází tak o charakterní vývoj a můžou směle navazovat. Platí to jak o Doctoru Octopusovi v podání Alfreda Moliny, tak Green Goblinovi v podání Willema Dafoea, který si po dvou dekádách dokázal zopakování role očividně náležitě užít. Je to neskutečný pocit po letech ty známé tváře v ikonických rolích vidět a potenciál multivesmíru naťukává solidně. Stěžejní je na tomto místě zmínit i Michaela Giacchina. Tento fenomenální skladatel pochopitelně krom nových skladeb oprašuje hudební motivy z Homecoming a Daleko od domova, záporákům ovšem vrací jejich známé hudební motivy z původních filmů. Slyšet po letech znělky Doctora Octopuse a Green Goblina prostě nastavuje husinu. Je jen škoda, že se nevrací Electrova dupstepová znělka z Amazing Spider-Man 2 od Hanse Zimmera. Bez domova v tomto ohledu prakticky funguje na modelu Avengers: Endgame. Bez znalosti původních filmů se Spider-Manem si film pořád dokáže užít jako vrcholný blockbuster, právě znalost pozadí ovšem při sledování snadno vyvolá nostalgické pocity. Celkově je Spider-Man: Bez domova silnými emocemi prolezlý film. Emoce ovlivňuje zmíněné navázání na závěr předchozího filmu, návrat velmi starých tváří i právě ono chybování Petera Parkera. Tom Holland v tomto filmu předvádí nejsilnější výkon ve své kariéře a dokazuje, že byl pro tuhle roli skvělou volbou. Když si člověk vzpomene na události Homecoming a Daleko od domova, Bez domova mu skutečně utvoří funkční mozaiku s brilantní hrdinskou cestou, kde si hlavní hrdina na jejím konci skutečně sáhne na dno. Je to divoká horská dráha, která rozhodně není bez chyb a v některých momentech se může zdát, že dramaturg využíval své práva na dovolenou. Co ovšem mohlo skončit jako sázka na jistotu ve finále skutečně předvádí šňůru kreativních nápadů, které je radost pozorovat, následně je vstřebávat a jednoduše vlhnout blahem. Ať už v momentech, kdy díky přítomnosti Doctora Strange dojde na hrátky se zrcadlovou dimenzí nebo dojde na finále, které je pocitově až nepopsatelné v tom nejlepším slova smyslu. Spider-Man: Bez domova je nejlepší Spider-Man film všech dob, který Spider-Mana v podání Toma Hollanda představuje na vrcholu. V čemž tkví možná paradoxně problém, protože se snadno nabízí otázka, zda jde aktuálně nastavená laťka ještě výš posouvat. Jisté ovšem je, že Marvel k Vánocům všem milovníkům Spider-Mana nadělil brilantní oslavu uplynulých 20 let, která zároveň Spider-Mana posouvá k světlým zítřkům...... Viděno v kině: 4x () (menej) (viac)

lamps

Jeden z nejvíce nadhodnocených filmů posledních let, jemuž se v tomto ohledu mohou rovnat snad jen Joker a Bohemian Rhapsody, možná nepostrádá pěknou myšlenku o tíži superhrdinského údělu a jeho dopadu na rodinný či milostný život, ale jinak je to neskutečná a za vlasy přitažená nuda. Jeden velký umělohmotný fanservice, který přivádí staré oblíbené postavy z jiných filmových světů v dětinské zápletce, která sice jakžtakž pasuje na vývoj Peterova charakteru, ale většinou jen dělá z jindy normálních postav blbce a s navrátilci nakládá, jako kdyby se ocitli ve skeči v Saturday Night Live. Skvělá scéna v zrcadlové dimenzi, zpočátku nepředvídatelné vedení pozornosti a pár hřejivých momentů pro fanatické fanoušky (nikomu jinému se to snad opravdu líbit nemůže) nevykoupí absenci dospělejšího humoru a jakékoli emocionální uvěřitelnosti - kromě Petera, jenž však opakovaně jedná v rozporu s tím, jak by se měl ochránce naší planety a dimenze chovat (a až neskutečně imbecilní Strange, jehož snad Cumberbatch tentokrát zahrál jen on-line z dovolené, tomu nasazuje korunu), jsou všechny postavy ploché a nezajímavé. A trpí tím i vztah Parkera s MJ, dílem ale i kvůli pokračující herecké nepřesvědčivosti Zendayay, která se umí jen tvářit ironicky s různými jemnými obměnami. Kdyby to bylo jen zábavné a plné oku lahodících atrakcí, tak hodím všechny tyhle ‘maličkosti’ nějak za hlavu, ale ani to ne.. Svět MCU mi tu poprvé začal připadat fakt hloupý a nelogický a úplně mě vytáčí, že film s takto podlézavým konceptem finančně dominuje v době, kdy skutečně inspirativní a přínosné tituly od režisérských pardálů v kinech paběrkují. Dal bych i 2*, ale to by asi nebylo úplně fér vzhledem k některým ještě horším marvelovkám, kterým jsem ty 3* dal - i když ty byly aspoň vtipnější a svižnější. ()

JohnnyD

Všetky očakávania boli prekonané a obavy zažehnané. No Way Home je v podstate dokonalý komiksový film s krásne prepálenými záporákmi (Willem Dafoe a Alfred Molina sú absolútne spektakulárni a i na obmedzenom priestore zatieňujú 95% zloduchov z MCU), fatálnym príbehom a množstvom humoru. Napriek pretínaniu filmových vesmírov a prepojeniu na ďalšie marvelovské série má ucelený príbeh, kde do seba zapadajú všetky línie a prim hrá Spider-Man (Doctor Strange tu našťastie nemá taký veľký priestor ako Tony Stark v jednotke). Zároveň fan-service je tu znesiteľný a funkčný, skôr sa obmedzuje na vtipy a nie je to žiadna samoúčelná nostalgia ako Force Awakens či Jurassic World. Ďalšie chvály by už boli v rovine spoilerov. ()

Nin

Tak tohle je opravdu pořádná porce zábavy, obzvlášť pro fanoušky Spider-Mana. Marvel úpěnlivě zatajoval, že film je vlastně velkým crossoverem s dalšími Spider-Many, což je něco, co je sice v komiksu běžná věc, jenže v komiksu si nikdy nemůžete vychutnat jiné herce a celkově je to u superhrdinských megafilmů, které mají někdy docela komplikovanou minulost, přeci jen něco trochu jiného. Film se pak nakonec ani nestydí pomrkávat na znalého diváka a být docela meta - jsou zde narážky na staré filmy a hranice, mezi kterými vnímáme herce a jejich postavy, je někdy velice tenká (Garfield je trochu lůzr po dvou filmech, Maguire je náš starý zkušený miláček...). Potěší i návrat padouchů, z nichž Molina a Dafoe si zahrají řádný herecký koncert. V tomhle filmu Spidey řeší problémy s odhalenou identitou, s čímž mu má pomoct Dr. Strange. Nakonec tu máme různé akční eskapády, v nichž se Spidey i Strange chovají někdy dost ujetě a hlavně Spidey dělá až moc chyb... Můžeme si říct, že je to proto, že je tak mladý a nerozvážný, ale je to spíš kvůli tomu, aby jim ten jejich crossover nějak scenáristicky vyšel. A vyjde jim to fakt pěkně, aspoň co se zábavnosti a pěkných scén týče, takže nad tím můžu mávnout rukou. Spider-Man: No Way Home je totiž především nadupaný superhrdinský biják. (9/10) ()

Beckett51

Tom Holland v trenkách do třetice ve fan-service jízdě, která střídá scény levnýho prefabrikovanýho výplachu se scénama, za který by jiný tvůrci prodali duši. Dafoe fantastickej, Molina nevyužitej, spider-squad chemie parádní, záporáci trochu plochý, skvělý nostalgický momenty (Molina a Maguire + hudba = slzy) a ve strašně moc scénách naprosto otřesný CGI. Emoční rovina fungovala mnohem líp než jsem čekal, a paradoxně akční a zábavná rovina naopak mnohem míň. Dobrej film, ale mohl bejt lepší. ()

Pilda17

Tak tohle? To jsem opravdu nečekal. První díl byl blízko odpadu, 1*, druhý díl této ságy průměr, ale že dám plný počet třetímu? Něco bylo jinak, najednou i Spiderman nebyl tak otravný, navíc propojení všech spidermanů byla zajímavá nostalgie, která mi dala připomenout počátky. Za mě se jedná o nejlepší díl všech spidermanů vůbec.. 9/10 = 92% ()

Cappuccino

Perfektný fan service, ktorý najviac čerpá z návratu starých známych, ich spoločných dialógov a akcie. Bez nich by však nebol ničím viac než priemernou komiksovkou. Skôr ma však mrzí, že náprava záporákov nedávala z logického pohľadu zmysel a mohla spôsobiť oveľa viac škody, ako úžitku. S vypnutím mozgu však nový Spidey funguje parádne. Úplne rozumiem všetkým skalným nadšencom, ktorý filmu napálili plný počet. ()

Ruut

Vlastně docela zajímavé osvěžení v komiksarnach. Snad poprvé jsou zaporáci z podobných filmů vidět v novém světle a možná je i škoda, že tohle není čistě psychologická záležitost jako Joker s Phoenixem ale JENOM další z řady Marvel továrny na generování prachů. Jen je škoda, že to ani zdaleka nebylo tak bláznivé jak to mohlo být a ze setkání "velké trojky" vyšlo jen pár nic moc vtípků a zmatených akčních scén. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)