Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Knowho

Jasně, ten film má chyby. Má dost chyb. Ale taky má HROZNĚ moc pozitiv: Návrat Charlieho Coxe jako Daredevila. Návrat Willema Dafoea jako Green Goblina,Alfreda Moliny jako Doctora Octopuse, Thomase Haydena Churche jako Sandmana a Jamieho Foxxe jako Electra. Ale HLAVNĚ se nám vrací Tobey Maguire jako Spider-Man a Andrew Garfield jako Spider-Man. Po delší době zase vidíme Benedicta Cumberbatche jako Doctora Strange. A taky v potitulkovce Tom Hardy jako Eddie Brock, ale toho bych úplně nepočítal, jelikož ten rok vyšel Venom 2. Soundtrack se mi z tohohle dílu zaril do paměti z celý trilogie nejvíc, ale taky se u mě konečně Holland stává tím Spider-Manem. Jo, trochu škoda, že do další trilogie se nám zahodil vývoj všech Peterových přátel a učitelů, ale zase bude prostor pro Gwen Stacy a Black Cat a Harryho Osborna (Pochybuju že někdo bude lepší než Franco), a kdoví koho jěště. Jednoduše, se jedná o vynikající crossover všech postav, a já jsem rád, že jsem to mohl vidět zrovna v kině. 10/10 Update ke dni 1.8.2023: Viděn Extended Cut 10/10 ()

Fary

Nevím, proč teď ze všech filmů musí dělat nějaké moralizující veskrze pozitivní slátaniny. Upřímně už se těším na Dr. Strange a Morbiuse, že to snad nebude taková multi-kulti/všichni se máme rádi srajda. Jako klidně ať se to točí - má to své opodstatnění, ale ne v superhrdinských akčních filmech! To je jako kdyby vetřelec nakonec přišel, všem se omluvil a odešli do kantýny na čaj. :-/ ()

Hanys_

Souboj Strange a Spideyho asi top, pak už to šlo s akcí z kopce, včetně té finální. Scénář je velký fail tohohle dílu, od začátku až moc divné rozhodování Spideyho a Strange..a vysloveně na facku byl pak nápad s tím uzdravováním padouchů (skvěle to popsal Tron). Suma sumarum chápu to nadšení nad příkladným fanservisem, já si ale od Wattse  pustím vždycky radši první dva díly. 6/10 ()

Corpsegrinder

Vadil mi ten přehnaně komediální tón kterej naprosto srážel vážnější momenty, v porovnání se starejma filmama je tohle už vážně lehce pro blbečky. Celá zápletka nedává smysl, stejně jako chování záporáků a jejich bohužel promarněnej potenciál. Celej film má docela hnusnej vizuál a moc tomu nepomáhá to že se skoro celej odehrává v noci kdy je hovno vidět a obzvlášt finální bitva je nepřehlednej chaos. Bylo fajn vidět staříky se na chvíli vrátit do rolí, což spolu s faktem že jsem se moc nenudil je asi jediná pochvala co mě napadá. ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. Tohle je vlastně pouze pocta fanouškům. Příběh tam dohromady není, je to pouze vytáhnutí starých známých. Což o to, rád jsem si zavzpomněl na Tobeyho i na Andrewa a i když jsem jejich filmy viděl už dááávno, stejně jsem si všiml spoustu narážek (a tím pádem jsem si asi dvojnásobek nevšiml). Herci tam jsou velcí, ze všech stran, ale holt, prostě mě to nějak moc nechytlo dějově. Kromě toho mám teď Zendayu čerstvě typecastovanou jako feťačku z Euphorie, a tak mi ani neseděla do role MJ. Ze Hollandova Spider-Manů zatím určitě nehorší, z Avengers celkově lehký podprůměr. Na závěr můj Marvel žebříček (do kterého nepočítám staré Spideyho filmy): 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Avengers IV: Endgame, 7. Ant-Man II and the Wasp, 8. Avengers III: Infinity War, 9. Spider-Man II: Far from Home, 10. Captain America I: First Avenger, 11. Iron Man II, 12. Avengers II: Age of Ultron, 13. Iron Man III, 14. Spider-Man III: No Way Home, 15. Ant-Man I, 16. Black Panther I, 17. Captain Marvel, 18. Doctor Strange, 19. Thor I, 20. Captain America III: Civil War, 21. Thor II: Dark World, 22. Avengers I, 23. Captain America II: The Winter Soldier. ()

Litvicek

Pokračujeme ve 4 hvězdičkovým hodnocení. Spajdr nám roste jako z vody, to i herecky. Děj se posunul někam tam, kde nám může hrát na nostalgickou strunu a spílat nám o tom, co všechno si Marvel v rámci kreativity ještě nevymyslí - a ono se to povedlo. Návrat všech záporáků a našich milých hlavních hrdinů, dohromady se spletitým příběhem Multiversa. Výborný koncept a skvěle zpracováno. Stopáž mi utekla, já se skvěle bavil a Marvel jednoduše poskytl další fajn podívanou, takže nemohu ty 4 hvězdy upřít. Dojem mi kazil jenom český dabing - Moc se těším v budoucnu na originální verzi s titulemi, kde vyniknou všechny gagy a vtipné scénky, které byly v českém podání hluché. ()

Ebon

Myšlenka dobrá, některé scény výborné, jiné tristní. Je zde dost vidět kdo umí hrát třeba Willem Dafoe, Tobey Maquire. ()

kitsuchan97

*9/10* Dokonalá kombinace fanservisu a dobrého příběhu. Čekala jsem klasický průměrný blockbuster, ovšem dostalo se mi skvělého filmového zážitku, ke kterému se budu ráda vracet. No Way Home je konečně filmem, kde má Tom Holland a jeho Peter Parker prostor opravdu zazářit a ukázat své kvality. Celkově má hlavní trojice (Peter, MJ a Ned) mezi sebou neuvěřitelnou chemii a každá scéna s nimi byla proto velmi nenucená a přirozená. Akce je zde oproti přechozím dílům také více, za což jsem velmi ráda - i z pohledu choreografie soubojů šla laťka o něco výš. Giacchino se svým soundtrackem tomu všemu dodal onu pomyslnou třešničku na dort a dílo tak bylo dokonáno. Je tu toho tolik, co bych ještě vychválila, ale to bych už zabrouzdala do spoilerů. Musím ale uznat, že si tento film určitě užije mnohem více fanoušek Spider-mana či celkově MCU než nezaujatý divák - což je zároveň i největší mínus tohoto snímku. ()

mclenin

Čo napísať, keď už bolo všetko napísané ? Najočakávanejší komiksový film minulého roka dostál svojich kvalít a naservíroval nám Spidermana, ktorý sa zaradí(il) do TOP 3 Spidermanovských filmov ever. Vďaka za multiverzum. Amen. ()

xmatysekx

Asi nejhorší Marvelovka, co jsem viděl. Jako jasně, měl jsem velká očekávání - aby ne, když vše zajímavé se ukázalo v traileru - a prostě to dopadlo blbě. Bylo to plytký, nemělo to náboj, nemělo to vtip. Ale alespoň poučení pro příště a to především pro tvůrce: “If You Expect Disappointment, Then You Can Never Really Get Disappointed” Nakonec jsem rád, že si ve filmu zahrál poměrně důležitou roli alespoň jeden Čech. Ikdyž tedy ne přímo, ale alespoň jeho ježek v kleci… mrk mrk. ()

woodsman

no nedavam odpad konecne tomuto spidermanovi a o len kvoli dlasim co tam hrali stale som zato ze holand je shit spiderman film v pohode zaporaci potesili stara nostalgia Strange je paradny tesim sa nanho ma este velky potencial ()

Prochy38

Sorry, na mě už se Spider-Manem asi ani ne. T. Holland je sympaťák, Zendaya kočka. Efekty luxus, Strange dokonalost! Ale obávám se, že Spídy byl vždy spíše pro kluky do 14 let a tyto filmy to jen potvrzují. Líbilo se mi to, dal bych 3*, ale musím * přidat. A to za ty dva blázny, že se přidali. A. Garfield i T. Maguire mi udělali obrovskou radost. Bylo to vtipné, trefné a pro mě naprosto unikátní !!! ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I genuinely don't know how you do this without throwing up."     Po dlhšom čase som si pozrel nejaký popcorn a napodiv ma to miestami aj celkom bavilo (určite viac ako prvé dve časti). Keď som privrel oči nad tou tradičnou plytkosťou príbehu i postáv, z ktorých niektoré sú vyslovene trápne (v tom vládne tučný aziatsky priateľ Jacob Batalon) a tiež nad patetickou snahou tvorcov tlačiť na emócie, tak som si vyslovene vychutnával tie parádne trikové scény (veľmi pôsobivé sú najmä dve scény - súboj s Dr. Octaviom a súboj s Dr. Strangeom) a bavil som sa aj na podarenom humore ("Some suggest that Parker's powers include the male spider's ability to hypnotize females." "Stop, come on." "Yes, my spider lord."). Treba si ale odmyslieť niektoré vyslovene rozpačité pokusy o humor. Celkom ma bavilo aj to chytanie tvorov z iných vesmírov v štýle Ghostbusters. Po hereckej stránke je film pomerne nadupaný, celkom sa mi pozdáva aj Zendaya, na druhej strane si ale akosi nedokážem zvyknúť na Toma Hollanda, ktorý mi pripadá akýsi toporný. Je inak zaujímavé, že napriek enormnej snahe tvorcov celý ten vesmír zaplniť (množstvom postáv, množstvom odkazov), ten aj tak pôsobí čoraz viac prázdne a bezducho. Ako krásna, nablýskaná krabica, ale vnútri prázdna.     "I've been in a team, okay? I don't wanna brag, but I will. I was in the Avengers." "The Avengers?" "Yeah." "That's great!" "Thank you." "What is that?" ()

Foxhound#1

Jednoznačně top a vrchol určité fáze MCU, kdy ty filmy nebyly jen prázdná vata. Naprosto skvělý crossover všech dosud natočených spidermanů, chyběl vlastně jen původní Venom a mladí Osbornovci. Naplno to ale vynahradil návrat starého Osborna. Vůbec všichni záporáci vypadají pořád skvěle, Molina a Dafoe možná ještě líp než před 15 lety. Naopak na Maguireovi a Garfieldovi už je zkrátka poznat, že to nejsou náctiletí puberťáci. Ale ta chemie a narážky mezi třemi pavouky, to byl jednoduše fanservis jak prase. To Verbal: tvl chlape běž už si ho konečně umejt a vyhonit, nechápu když s tím máš takový problém proč vlastně na komixovky koukáš. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)