Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

sodomex

95 %. Negativa: Peter dělá až nesmyslná rozhodnutí, jedna z postav se naučí jen tak něco, aby to zapadalo do děje, nebylo tolik času na některé záporáky. I tak ale to do filmu zapadá, nevadí mi to a je to celé téměř dokonalé. Doporučuju kino. Fun servis jako blázen. ()

Marcas

Wau, popravdě moc nevím, kde mám začít. Je toho tolik, co bych tu chtěl napsat, ale to bych tu byl do zítra. Začnu tedy svými obavami. Po všech těch spekulacích a únicích jsem se obával, že to tvůrci nedokážou uřídit, a že se jim to vymkne z rukou. No, přijměte mou omluvu, protože jsem se šeredně zmýlil. Tvůrci, nejen že z toho neudělali slátaninu, ale zároveň dokázali dodat příběh, kde každá z postav měla dostatek svého prostoru a to je neuvěřitelný. Jak tu už někdo psal, tak já taky nečekal, že by mě nějaký film z MCU dokázal zvednout ze židle tak jako Endgame. No, opět jsem se zmýlil, protože No Way Home to dokázal. Když film končil, tak mi to bylo líto. Chtěl jsem víc a pořád chci. Je to výborné završení pomyslné trilogie, kdy se opravdu nemůžu dočkat, co se bude dít s postavami dál. Zároveň to je i jakási předloha, jak bych si já představoval, že budou vypadat komiksové filmy. Jsem emočně vyčerpán, ale jsem šťastný, že jsem film mohl vidět v kině a užít si ho naplno. Díky moc! ()

spoock

Prvni pulka je tak otravna, ze nevim zda budu mit chut na to nekdy kouknout. Bohuzel je jednani hl. postavy tak iracionalni, ze tomu nelze verit, stejne jako dojimaci sceny, kde jsem jen kroutil hlavou. Za me je z tehle trilogie nejlepsi Homecomong, pak Far from home a toto se drzi na chvostu vsech zapletek. Palec nahoru, ze i s mnoha zaporaky to nebylo az tak pitome jak by mohlo, ale i tak jich tam je par zbytecne navic. ()

ScarFace_V8

Pravdou je, že i přesto jak jsem si film v kině užil, tak strašně sází na tu nostalgickou notu Spider-mana. Ale to je bohužel tak to jediné na co se tu sází. Skvělé scény s našimi skvělými záporáky (a možná i Spider-many?) ovšem nevyváží fakt, jak je ten film přestřelený a hloupý. Režisér Jon Watts s dvojicí scénáristů opět nedokázali ukočírovat snahu nacpat humor do absolutně nevhodných scén. Rovněž Watts nedokázal ukočírovat ani určité akční soubojové scény - viz třeba finální souboj kde se hlavní záporák díla vůbec nedostal k ráně. Takže z jedné části jsem dostal přesně to jsem čekal a trailery se to ani nesnažily skrývat. Z části druhé se jedná o další průměrný MCU biják jaký dostáváme už posledních 13 let. Raimiho trilogie s Tobey Maguirem očividně nikdy nebude překonána. Rozhodně ne s takovýmto přístupem. ()

Kinofil

|| PG-13 || Sony/Marvel || Rozpočet: $200 mil. || USA: $800 588 139 - ČR: 111 024 668 Kč - Celkem: $1 888 588 139 || Nejočekávanější marvelovka od Endgame je přesně tak nabušená, jak se očekávalo, přesto má svoje chybyčky. Kampaň byla od začátku neskutečně rozjetá a málokdy se stává, že se jí podaří do filmu propašovat tolik překvapení. Nebudu lhát, věděl jsem o nich, přesto jsem byl neskutečně napjatý, jak to s nimi dopadne. Škoda, že se prvních 40 minut nedostatečně věnuje Peterově problému s odhalenou identitou. Přesněji se tu něco řeší, ale s příliš pubertálním pojetím jako by Peter neměl mimo MJ a střední školu jiný svět. Naštěstí od návštěvy Strange to nabere spád událostí a začne jedno velké chrochtání si v nostalgii a odkazech na minulé díly. Ale nejen to! Každý staronový záporák dostane dostatečné množství prostoru, jen pochopitelně Doc Ock a Green Goblin mnohem větší, zatímco Sandman a Lizard jsou spíše do počtu. Tak či tak, všichni herci si návraty plně užívají, ba dokonce takový Electro si vylepšuje pověst z ASM2. No a Dafoe jede na maximum jako před 20 lety a je dobře, že se záporácké uskupení točí hlavně kolem něj. Holland rovněž nezůstává pozadu a ke konci nám nadělí minimálně 2 velice emoční scény, které mi vynahradili tu pubertální opičky, kterýma zase několik jiných scén shodil. Překvapivě ani děti se jeho vtípkům v kině moc nesmály. SPOILER: A protože se mi nechce pořád chodit kolem horké kaše, nemůžu nezmínit další 2 hošany. Mohlo z toho být malé cameo, mohl to být průser, naštěstí to je mega fanboyovských 40 minut. Tobey s Garfieldem jsou jednoznačně důvodem toho obřího úspěchu a vysokého hodnocení. Jejich nástup na scénu sice není narozdíl od záporáků nijak epický, slzička ale ukápnout musela. Zatímco Garfield má úspěšných projektů víc než dost, Tobey se na 8 let vypařil a šlo u něj o velký (minimálně dočasný) comeback. Na jeho Spider-Manech jsem vyrůstal a jako herce ho mám taky rád. Chemie mezi třemi šlape na jedničku a navzájem se doplňují s rozdílnými zkušenostmi a částečně i superschopnostmi. Vlastně bych celé 2,5h klidně sledoval jejich bratrský pokec a vzájemné pošťuchování. A také chválím tvůrce, že nedošlo k žádnému znesvěcení nebo překroucení originu postav. Jasně, logických chyb je tu poměrně dost, ovšem žádná z nich není tak závažná, aby se na netu musely burcovat davy. Mé jediné chyby tak směřují k častým pubertálním momentům, na které začínám být alergický pro jejich shazování vážných momentů. Ono bez motivu Multivesmíru by No Way Home pokračovalo ve stylu předešlých, lehce nadprůměrných hollandovek. Také je poznat, že se často improvizovalo a repliky nejsou tolik vybroušené a úderné. Všechno to ale vyvažují emoční scény se všemi Spider-Many, kterátká vsuvka Elfmanovy hudby z SM2 a hromada silných odkazů a momentů (Garfieldova záchrana MJ, Peter vs Goblin, kouzlo zapomnění). Sonymu se po letech a dvou pokusech podařilo dosáhnout nemožného a já doufám, že se o to nebudou opět pokoušet hned za pár let. Dle závěru se Holland vydá jiným směrem, což pavoučí značce může jen pomoct. PS: Camea s Daredevilem a Venomem už byly trochu do počtu a Venomovo (ne)začlenění vyřešili dost tupým zůsobem. 85%. () (menej) (viac)

Alex_01

Mám pocit, že je to jedna z posledních "oldschool" marvelovek, jak jsme na ně byli zvyklí, tak jsem si to řádně připravil. Pěkně zčeknout staré díly, velké plátno, dolby atmos a jedeme jako za mých bezstarostných let. Během sledování, kdy jsem chápal každou referenci (např. padající Gwen-ze které se dalo vymáčknout maličko víííc) na minulé díly jsem na sebe byl pyšný, jak dobrou "práci" jsem odvedl :D. Nerdy question: Pokud Peterův oblek nahrává vše, co Peter dělá (spiderman homecoming), proč nezveřejnil záznam z obleku, aby světu ukázal, že mysterio je kokot? Baví mě postava Flashe; jako milovník Bullyho parkera miluji referenci na "My back"; pak takový ten latentní posměch na nejméně úspěšné spiderman filmy Amazing spidermana byl taky nice. Je tady dobře vidět, jak hlavní herec jakéhokoli filmu všemu dává úplně jiný vibe. Tady byli tři chlápci, kteří hrají tutéž roli, ale každý sem přináší něco z toho svého. J.J. Jamson byl nice; tajně jsem i doufal v mr. Ditkovitch cameo, ale nedávalo by to smysl. ()

Terezska318

Za mě opravdu zklamání. Zbytečně moc dlouhý film, který je přecpaný zbytečnými emočáky, málo akce a celkový příběh filmu je taky vcelku nezajímavý. Jediné milé pozitivum byl návrat starých spidermanů, což ale bohužel přineslo další emočáky. Za mě slabý průměr mezi Marvelovkama. ()

Jassatko

Dlouho jsem nenapsal recenzi, ale dnes musím. Na film jsem se těšil, všichni ho vychvalují, tak to musí být super. Bohužel to super nebylo a překvapuje mě, že je tak málo lidí, co si toho nevšimli. Zapletka je postavena na debilnich rozhodnutích. (a těch jsem se pak nemohl zbavit po zbytek filmu) Se samotným napravovanim padouchu mám také problém. Vůbec jsem nepochopil smysl filmu, kromě toho, že se tam objeví spoustu známých postav. Spiderman je můj nejoblíbenější hrdina, ale tenhle film je snad nejhorší, že všech Spidermanu. ()

jim_clark65

Tento počin je nové dno už aj pre Marvel, čo sa týka námetu a správania postáv. Nikdy som nebol "extra" fanúšikom týchto "zábavných parkov" ako raz trefne Scorsese poznamenal ale dokážem si nájsť pár obľúbených a stráviteľných filmov, pri ktorých sa dá "vypnúť" - pri tomto to bohužiaľ nešlo. Už začiatočné správanie hollandovho "spideyho" bolo "facepalmovým" zážitkom, ktorý neskôr prerástol (ako dej napredoval) do udierania hlavy o stôl. Na takej vratkej a banálnej zápletke postavili celý film, v ktorom jednoducho chceli priviesť, čo najviac nostalgie na jedno plátno aby si každý zaspomínal a zabudol na to, aký je tento film v skutočnosti o ničom. 1/5 dávam za špeciálne efekty lebo práve na tom celom stojí dnes monštrum zvané Marvel :D . Úprimne nechápem dané hodnotenia od 4 a 5/5, to vážne chcete stavať tento film do prvej 100ky najlepších všetkých čias? Chápem, že pre každého je to jeho osobný názor ale objektívne filmy tohto typu by mali mať svoju vlastnú kategóriu - tak, ako povedal Scorsese, toto bohužiaľ nie je "cinema", toto sú "theme parks". ()

M_Bery

Tento film je sen každého velkého fanouška Spidermana. Toto bylo takové druhé Endgame a předvedlo se v plné kráse. Pár věcí se asi vytknout dá, ale i tak toto bylo naprosto úžasné. Ze začátku jsem byl zklamaný z neoriginality děje, ale že to nakonec je tak, že i MJ zapoměla kdo je Spidey, to mě překvapilo a velmi zamrzelo... Jsem zvědavý, jakou roli bude mít Spiderman dál v MCU, protože se spekuluje o tom, že má již přislíbenou účast (nemusí být hlavním protagonistou) v dalších filmech. Jsem zvědavý na pokračování jeho příběhu. Čekal jsem trošku víc, ale trailer nám bohužel prozradil tolik, že už mě skoro nic nepřekvapilo... a to je škoda, tohle by mělo MCU změnit, trailery vždycky odhalí až moc. Za mě 9/10 ()

PTomA

Vlhký sen všech náctiletých se stal skutečností. Marvel nás odměnil silnou dávkou nostalgie, bohužel na úkor originálního příběhu. Nový Spider-man totiž nabízí mnoho, ale nic nového, dost často si povídají různé postavy mezi sebou (z různých alternativních vesmírů), takovým způsobem, abychom všichni z jejich společné interakce vlhli. Osobně jsem částečně vlhl, ale zároveň jsem měl v zadní části mozku lehké dunění, které mi říkalo, že je to až moc vychtěné. Celý Spiderman ale vypadá, jak kdyby se snažil odprostit od MCU světa (můžeme vidět určité vztyčné plochy s předešlými filmy Spider-Mana) a snaha Sony začínat s postavou od píky. Zajímavé rozhodnutí, ale snad to uchopí správně a podaří se jim navázat na tohle poměrně speciální dílo. S tím jak byly zkonstruované akční scény nemám problém, snad poprvé jsem dostal pořádnou akční Spider scénu s dostatečným množstvím pavučin, aby moje srdíčko zas a jen zaplesalo. A takhle je to s celým filmem, snaží se ukojit všechny naše touhy, hrozně prvoplánově, ale na mě to ale sakra fungovalo. ()

Adaaamecek

Co více napsat, než to, co je zde již napsané. Jeden z nejlepších spider-manů? Určitě! Že jsem tomu absolutně nevěřil, nejen kvůli režisérovi? Určitě! Zvládli to? Neskutečně! A já na tom filmu miluji vše. Jediný z čím mám zkrátka problém je režisér. Watts to zvládl skvěle. A po jeho druhém tragickém spider-manovi až neporovnatelně skvěle. Ale stále si nemyslím, že dokáže vytěžit úplně sto procentně ty emoce. Těch náběhů na otvírání kapesníčků je zde spoustu ale téměř žádný není dotáhnut do pomyslného konce. A to je bohužel přesně ten důvod, proč nedám plnohodnotnou desítku. A proto “pouhých:” 9/10. ()

david.babick

málo Neda, málo Happyho...i když všechny Hollandovi Spidermany hodnotím stejně, tak tenhle se mi zdál nejslabší a jen kvůli tomu, že Hollandův Spidey je fakt trotl :-D kdyby nebyl návrat starých známých, tak je to jen na dvě..návrat potěšil :-) hlavně Tobey !!! ()

Dweep

Ráda bych napsala spoustu věcí, ale ono to nejde, protože by to byl jeden velký spoiler. Jsem neskonale vděčná, že jsem před návštěvou kina nečetla recenze ani žádné fanouškovské teorie... Díky tomu jsem se nepřipravila o jeden z nejlepších filmových momentů mého života. Moje pocity hodně vystihuje komentář Malarkeyho... a dovolím si citovat - tento film je splněný sen, o kterém jsem ani nevěděla, že bych ho mohla mít. ()

ochmi99

Jednoznačně nejlepší film od Marvelu v roce 2021. Režisér Joe Watts dokázal výborně propojit multiversum dvou předchozích spidermanů (Maguire, Garfield), čímž do kin nalákal ještě více lidí, než na nejnovějšího Spider-mana (Holland). Film nabitý akcí s perfektními efekty, kde sekunduje Dr. Strange by si neměl nechat ujít žádný fanoušek Marvelu. ()

McMurphy

Je vidět, že Marvel a SONY vše vsadili na to, že když do filmu zapojí staré postavy z předchozích pavoučích sérií, lidé to budou "žrát", vydělá to hromadu peněz a celkově to bude dobře přijato. To jim vyšlo, nic proti tomu, je to zábavné, od všech skvěle zahrané a ten nápad velice dobře a chytře zpracován, ale do plných tomu pořád přeci jen trošku něčeho chybí. Připadá mi to, že ten film slouží jen jako prostředek pro první seznámení se s multiversem, který bude mít důležitou roli v dalších MCU filmech. Ukázali nám, že tam patří všichni, připravili půdu pro novou pavoučí sérii a to je vše, jen je to zabaleno v hezkém obalu. Jak by to ale mohlo fungovat, nebýt toho propojení? Je to jako hodnotit další díl skvělého seriálu a ne samostatný film. Lepší 4*. Se zařazením do TOP 200 určitě nesouhlasím. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)