Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

Corpsegrinder

Podobnej námět jako nedávný Archenemy, zde jsem se bavil trochu víc ale v podstatě to má úplně stejný problémy. Drtivá většina stopáže je nezajímavý tlachání se Sylvou kterej tady skoro celej film hraje spíš línýho staříka co se bojí zrušit pár nul z pouličního gangu, následuje zvrat předvídatelnej od prvních minut a aspoň v poslední čtvrtině se rozjede nějaká akce, bohužel se to tam bije jak ve filmu pro děti a pokud čekáte nějaký gore a krev, tak vás to moc nepotěší, což vzhledem k režisérově předchozímu filmu překvapuje. Plán záporáků velmi nejasnej, nebo spíš žádnej. Dítě v hlavní roli krajně nesympatický, sem tam hrozný CGI... nevim co dál říct, snad jen že závěr byl komediálně naivní. Nepovedlo. ()

Drirr

Je to lepší než některý marvelovky. Táhne to hlavně dobře vykreslená atmosféra špinavýho chudýho města plnýho slumů a bezdomovců. Sly má pořád slušný charisma a Pilou Asbaek mu nastavuje odpovídajícího záporáka. Jako komiksová lowkey jednohubka je to úplně v pohodě, byť pointa je v podstatě jasná už od začátku. 65,1% ()

Paldiny

Na jednu stranu nemáte pocit, že sa celý film odohráva pred zeleným plátnom. Na tú druhú, ak nemáte v diáre načmáranú premiéru najbližšej komiksovky, vás Samaritán sotva niečím zaujme. Mne celkom prekážalo, že sa správanie a myslenie všetkých postáv zastavilo na mentálnej úrovni trinásťročného klučinu. ()

Strandmon

Julius Avery mě dokázal už 2x překvapit (jak Syn zmaru, tak Overlord jsou super). Napotřetí už se mu to sice nepovedlo, ale i přes to, je podle mě Samaritán ničím neškodící jednohubka. Sly v kapuci hraje v pohodě, klasicky řekne pár svejch motivujících hlášek a celkově tenhle film táhne minimálně o hvězdičku nahoru. Scénář  je sice sepsaný trochu neobratně, ale jelikož se jedná o uplně klasický příběh dobro x zlo, tak to zas tak nevadí. Atmosféra špinavého města se mi dost líbila a myslím si, že na nudné odpoledne Samaritán neurazí. Příjemný průměr na jedno podivání. ()

filipvrbik

Sly super, Sam taky -  ale jinak scénář bída, bída. Docela dobré bitky, a zajímavé prostředí, ale tím klady končí, protože je to taková pseudokopie Jokera, Gothamu, Batmana, ale zároveň superhrdinové jak od Marvelu... Divný to je film, sice se mi celkem líbil, ale díky Bohu za krátkou stopáž...50% ()

Milky.

Mám rád Stallona a různé retro filmy nebo tyhlety návraty akčních legend. Tady se ale stydíc musím přiznat, že jsem to v půlce vypnul a pak jsem zbytek jen přeskákal. Kokotina pro ranně náctileté ale zároveň s neuvěřitelně otravným dětským hercem. Když dostával po držce tak jsem mu to vlastně i přál. A klišé single mamina pracující jako zdravotní sestra a nemá doláče...až takové klišé? Fakt? Tý vole no tak dobře, no.... No a než se začne něco dít, tak si uhlodáte nechty. A když už na to tak zpětně koukám tak ty akční scény byly vlastně taky celkem o ničem. Neprůstřelné hrdiny známe, ale tu neprůstřelnou mikinu bych si taky koupil. Na podzim má otvírat Primark v Brně tak se tam zeptám. Sylvestře...proboha....Expendables byli cool, tohle bylo vrcholně trapné. Když už se upíšeš Amazonu, tak proč v takové dětské kokotině, když Amazon dělá věci jako The Boys? Proč? ()

mosnak

Samaritan není úplně špatný film, dokonce i příběh je zajímavý s překvapivým rozuzlením. Jen je to takové... nedotazene do konce. Něco tomu chybí, aby z toho byl opravdu super bijak. Čistých 50% ()

mira007

Ano, i pětasedmdesáti letech můžete hrát akční superhrdiny. Třináctiletý kluk vs. soused podezřelý, že je bývalý superhrdina, který chránil město před zločinem. Něco z kategorie spíš rodinný film, ale jinak fajn jednohubka, která je mi sympatická, že do závěrečný megaakce je to takové jakési civilní bez CGI výplachu každých 10 minut jako to mají všechny ty Avendžeři a spol. Lepší než jsem čekal a i za Stalloneho se to nějak doškrábalo ke třem hvězdám. ()

Emo-haunter

Film, který si na nic nehraje, a dává divákovi přesně to, co od toho divák čeká. Slymu to i na staré kolena stále jde, a mastí jednoho nepřátele za druhým. Chemie mezi protagonisty funguje, dává to smysl, má to dobrou akci, trochu zvláštní záporáky, ale ok, beru. Tuctové béčko, které si lepší tři hvězdičky ode mě bez problému zaslouží. ()

Ant_Antony

Film, bez kterého bych se klidně obešel... Nepřináší (oproti očekávání) vůbec nic nového a plot twist je tak dlouho naznačován dopředu, že odhalení jen směšně přiživí špatné CGI a místo šoku se člověk popadá za břicho... Celé to působí strašně levně a opotřebovaně, až je člověku tvůrců líto, každopádně jestli současná stávka shodila ze stolu pár projektů (podobným tomuhle - stylem, rozpočtem, příběhem), jedině dobře... ()

warrenur

Slabsi rodinny filmik so starnucim Sly-om a typickym detskym komixovym utlacanym predstavitelom. Plne klise a hluposti. Zrejme sa bude Sly ako dobry Samaritan prepoziciavat i na taketo kusky mdleho scenara. Nic to nemeni na veci, ze je to pan herec a cele to tahal i tentokrat sam. 40% ()

dannyyy

Po delší době bylo fajn zase vidět Slye ve filmu. Na to, že mu je 76 let, tak smekám, protože stále mu věřím tu nasranost a tvrdost. Bohužel film byl neskutečný kýč, který jsem měl problém dokoukat do konce. Slabší 2* ()

JoSte

Trochu škoda, že je film PG-13 a evidentně cílí na mladší diváky. Slušel by mu býval lépe dospělejší kabát po všech stránkách. Přidávám hvězdičku z nostalgie. ()

BOURQUE

Superhero movie v produkcii Amazonu (Prime Video) ničí také neprináša, čo by sme v danom žánru nevideli predtým. Najhorší na tom je, že scenár je totálne B-čkový, obsahujúci niekoľko klišé elementov / momentov, nehovoriac o zbytočných chybách (dlhá scéna v budove, ktorá je v plameňoch – nikomu nič nie je (teplota, dym)?). A ešte sme nehovorili o niektorých postavách filmu. Sly má stále skvelú fyzičku, nehovoriac o charizme. Kvôli tomu, a jednej lepšie vydarenej  „prekvapivej“ scény, slabšie dve hviezdičky. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

MickeyStuma

Byť se jedná o komiksového superhrdinu, příběh na základě komiksu založen není. To už ale dávno není novinkou, neboť takové superhrdiny už digitálním éterem nějakou dobu tlačí Netflix, pro své LGBT…a BLM komunity. Scénář je však jakoby napsán Sylvesteru Stalloneovi přímo na tělo. Ano, přesně na jeho charakter akčních hrdinů a jeho věku. Dokonce to hodně připomene slavného Rockyho a to Stallonem prohlašovanými životními moudry.„Pouliční bitky jsou blbost. Proč bys bojoval s člověkem, který nemá s tvým životem vůbec nic společného a může ti ho vzít? Utéct pryč je správně. Jasný?“ Jako obvykle se celý koncept nese v patřičné jednoduchosti. Onen děj je poměrně skromný a i místo konání je v naprostém minimalismu. Ponuré dvorky, nějaký areál dávno uzavřené fabriky a dohromady snad jen tři ulice. Ale co chybí tam, přidalo se jinde. A tak se skromnost stala předností, která vše s přehledem dokáže utáhnout. Nejedná se však o snímek přecpaný vizuálními efekty a neustálými předlouhými bitvy a souboji. Z tohoto hlediska je snímek pro fanoušky takových komiksových filmů poměrně nevýrazný. Akční scény samozřejmě přítomny jsou a typicky pro Stallona patřičně  drsné. Je to zkrátka film, který přišel s nějakou tou změnou a je to dobře. Od ostatních superhrdinských snímků se tím alespoň odlišuje. Není to nudné a není to ani přepálené. Prostě akorát. I s těmi moralizujícími moudry.„Hele, něco ti řeknu. Kdyby špatný věci dělali jenom špatný lidi, bylo by to snadný se jich zbavit. Ve skutečnosti dobro a zlo žije v srdci každého z nás. A tvým úkolem bude vybrat si správně. Vím, že to dokážeš.“ ()

Olík

Určitě je fajn ještě vidět „Rockyho“, dělat na prahu osmdesátky na lumpy bububu, ale někdy jenom stárnoucí charisma nestačí. Sly stárne, jeho krok už není, jako když vybíhal schody k philadelphskému Muzeu umění a takový je i jeho Samaritán. Pomalý, předvídatelný, vyčpělí, nuzný a jestli čekal, že mu alespoň scénář trochu usnadní jeho hrdinství, tak chyba lávky. Tam kde chybí invence, tam kde chybí budget, kloubní výživa nepomůže. ()

Hapretor

Na mě to působilo líp než třeba Assvengers ... Stallone byl dobrej i na svůj věk mu to pořád jde ... respect Bro !!! - a dějově to nebylo nudný ani debilní ... prostě zabavilo a překvapilo ... hlavně oproti těm jiným marvel a dc totálně nezáživným magořinám ... ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)