Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

Vykuk

Slušné béčko, ano ženská chabější variace na Johna Wicka, okořeněná umírající hrdinkou, ale celkově dobrá akce, nenudil jsem se, proč ne. ()

Cermicek odpad!

Tvl Wooooody prooooč mi tohle děláš??😥 Tak jsem se v poměrně krátký době nechal vykoupat trailerem...🤦‍♂️ Tenhle film je totální sračka od úvodních titulků po ty závěrečný! A to už jsem přihmouřil obě oči při zohlednění žánru.. Holt nemůže bejt každej den posvícení..🤷‍♂️ ()

tkey

Vezmi 2 bagrolžíce Terminátora, 4 kýble Johna Wicka bez psích chlupů, narvi to až po rodila do japonskýho rybníka plného vysokooktanového saké, přidej k tomu trochu mužatky z vetřelce a tolik zrady, že si budeš doma myslet, že tě zradí i ta tvoje čínská lednice a škrtni světlicí jako by si chtěl pálit účty za plyn i s občankou a těmi zbytečnými diplomy co se ti valí někde ve skříni, jen dej bacha aby si s tím nespálil akcie Pfizeru, ty se ještě budou hodit. A výsledek? Kvalitní 4*, která mě překvapila. Žádnej LQBTQRSUV+-* pathos, až na jednu více než snesitelnou snesitelnou výjimku a já si tu jízdu užil. ()

Pete

Byl jsem zrovna unavený ze všech těch Bergmanů a Tarkovských, a jelikož mám v oblibě Japonsko i Mary Elizabeth (a v Zemi vycházejícího slunce už jsem byl, hahaha), šel jsem do Kate. Delší dobu vím, že Winsteadka umí být drsná, a je to v rámci žánru docela uvěřitelné, v čemž problém nevidím. Dokonce ani v zoufalé neoriginalitě a předvídatelnosti téhle historky o pomstě, s hlavní postavou ve stokrát omleté variaci Brutální Nikity. Potíž je hlavně v tom, že film jde tak nějak konstantně dolů - na začátku sahá skoro ke 4*, postupně se sveze pomalu až k 1* ve finále. Téměř to chvilku vypadalo, že si z japonské kultury nevezmou jen kulisy, nakonec stejně ty zápaďáci nic nepochopili, jen to vymačkali jak Bum bum citrón, a vyvrhli to všechno na obrazovku. Budu dnes však shovívavý, protože jsem se celkem bavil a dobře to vypadá. ()

Rayen1

Nekoukejte na trailer, vyblejou v něm všechno. Nebo koukněte jenom na trailer, je v něm prakticky všechno (včetně jediný vtipný BOO! scénky), a ušetříte si haldu vomacky kolem. Co funguje: neonovy japonsko sálá atmosférou, akční scény, choreo, hrdinka je sympatická na první pohled, ale... Co nefunguje: hudba, která by dala akčním scénam trochu odlehcenej parodickej nádech, film se bere až moc vážně a to mu ubírá strašně moc, samotnej dej by mohl bejt trochu víc akční a min ukecanej, lidi, co koukaj na tyhle filmy, chtěj gore, a ne kecy kolem... Bla bla, min kecejte, víc strilejte! U shoot-em-up filmů jsou prostě každý slova navíc... Tak nějak navíc. Lidi chtěj akci, gore, choreo, a ne hlubokomyslny blepty. Třeba Zastav a nepřežijes má podobné koncept, jde do extrému, a funguje to. Takže tak. ()

PlysovyMacko

Kate je nájomná vrahyňa,  ktorá je po vydarenej akcii otrávená a ostáva jej deň života. Tak sa vyda na cestu pomsty zistiť kto ju otravil a prečo. Znie to jednoducho, ku koncu nastane twist, ale všetko je to iba zámienka pre tupú strielačku. Body count je brutalny, Kate kosí japončíkov jedna radosť, nešetrí sa krvou. Na druhej strane nie je úplne nepriestrelna,  par krát dostane sama na frak. Je velmi sympatická. Film sa odohráva v noci, je rýchly a drsný. ()

cerdax2

Dalsi z variaci na tema Krank, tentokrat s zenou v hlavni roli. Slusne odvedeny akcni kousek situovany do Tokia, ale pokud hledate extra vykreslene charaktery a motivy hrdinu, musite jinam, 70% ()

blazma

Takový ženský John Wick. Mary Elizabeth Winstead mě teda výrazně překvapila a logicky tento film táhne. Příběhové nic extra. Zápletka poměrně očekávatelná. Ovšem akce jako taková mě příjemně překvapila jízda v růžovém autě byla výborná ikdyž CGI. Tokijská jízda prostě skvělá a jako průměrný film má co nabídnout. ()

Vito_LePour

Film měl zajímavý námět, který bohužel nevyužil zdaleka naplno a postupně ztrácel zajímavost. Akce byla místy trochu pritazena za vlasy, ale rozhodně byla dobře natočená. Koncept tikajicich hodin se dal využít určitě lépe, koncept pomsty taky. Co se týká zrady, která byla docela jasná od poloviny filmu, se dalo určitě zapracovat na nějakém rozvinutí děje. ()

Prubner

Nebavilo mě to. Problém spočívá už v samotném východisku příběhu: Kate je hned na začátku otrávena, a tak se v následujících akčních scénách chová čím dál tím víc jako mátoha, která má problém se vůbec udržet na nohou, takže nic pořádného nepředvede. Sakra, já chci v "ženském" akčním filmu pořádnou akční hrdinku, ženského Johna Wicka, a ne polochcíplou skoromrtvolu. Mary Elizabeth je navíc herecky velmi nevýrazná, v akci nepřesvědčivá, ta malá Japonka je otravná a kromě toho se to celé bere moc vážně. ()

xxmurphyxx

Slušný Béčkový akčný výplach s niekoľkými fajn akčnými sekvenciami, nejakou tou vatou naokolo a jednou mega debilnou a hlavne nevkusnou digi naháňačkou za ktorú by si niekto zaslúžil zavesiť za vajcia do prievanu. Príbeh do počtu, sto krát videný, sto krát lepšie podaný so zvratom, ktorý môže prekvapiť akurát tak človeka, čo v živote nevidel nič iné ako Troškove komédie. Obsadenie ušlo, Winstead sa do hlavnej role hodila aj keď sa to zo začiatku nezdalo rovnako ako Harrelson a tradične už potešil aj Kunimura. Akčných pasáží s bojom na blízko či s použitím strelných zbraní tu je tak akurát, zvládnuté sú vcelku dobre keď beriem do úvahy, že nejedna o žiaden AAA akčný biják s top rozpočtom a celkom tomu pomáha aj zasadenie do nočného Tokia. Preto naviac asi zamrzí dosť priblblý a otrepaný príbeh v ktorom ma najviac žrala hlavná premisa zrady, ktorej chýbalo logické odôvodnenie. Pohrať sa o veľa viac s príbehom, vystrihnúť tu otrasnú digitálnu naháňačku a hodnotenie by mohlo ísť aj o niečo vyššie. ()

vodkasesemte

Osaka. Listen to your elders. Hrála v prequelu Věc - Počátek. Theres a kid. No a co? Stejně z nich vyrostou stejný mrtky jako jste vy. Jo vona neměla sejmout tu pyču. Tak co furt řešila? Kdo by vlastně chtěl zabít dítě! We have one simple rule, no kids! A pak skončí samy bezdětné. Se psem z utulku. Zachranují planetu! The worst way to start a conversation is a "Hey." Its boring, its dull. Its for horses. Stephen. Tak to šlo rychle. Time to leave. Zkurvenej kovid. Zrovna jsem si řikal, že používaj zastaralý metody eliminace cíle. 11/17 (11:40). I m your handler now. That makes me your mother, your father, your best friend and your therapist. ARS (Acute Radiation Syndrome). To je lepší než hodinu. Kdyby měl profesionální zabiják / nájemnej vrah poslední den života, tak by to asi pořádně roztočil. Kanako. S krátkejma vlasama vypadá divně. Měla si to nechat po ramena. SUSPENSEFUL MUSIC PLAING Now you can join your father, you little half-race bitch. Náká nasraná. Asi má dost náboju. Boom Boom Lemon (synthetic shit). You are so cool but you are also a Terminator, bitch. Your concern is to stay whale until I leave. You may do to me what you must. Cellular tracking. I can see exactly where Renji is and where he will be. We dont go against family, against our own ppl! Wakatta! Ten Varrick to na ni hraje od začátku. Jinak by ho taky otrávili. A hraje to dobře - že si toho všimnou všichni kromě jí. Ale proč by se zbavoval svýho nejlepšího zabijáka? I dont know what she looks like. She was like you, I bet. Tall and pretty. No shit from no dudes. Just doing what she wants all the time. You are young. You have time to forget. Be someone less angry. Take control of your own life. Poisoned, the ghost of Oiwa, returns to avenge her death. You are an instrument. The Western disease spreading (discotheque) like cancer within of mine. Renji (těsně vedle, cože)? They could notallow you to live to tell the tale. Hi! Get lost. I thought I had the coolest bracelets. I realize now, you have the coolest bracelets. I have a gun, you know. Your parents raised you right. You expect loyalty, but we are getting what we deserve (American Assassin). But Varrick… a smug Westerner. Its their way to tke and take until theres nothing left. To gorge on cultures they dont understand and then evacuate their bowels on the rest od the world. Now you are dying for his sins. I know as an old man burdened by his mistakes that my biggest regret is abandoning the one innocent soul when she needed me the most. I have to finish something. Death is the time (limit) for the beginnings. To se pleteš. Mrtví nechválí už Hospodina, nikdo z těch, kdo sestupují v říši ticha. A čekají na poslední soud. Spí ve smrti. We deserve the comeuppance and I am ready to atone. Že se nevykuchal. Najednou se trefila! Eště není konec. Are you gonna let that pain overwhelm you? Control you? Maybe you can embrace it. And let it empower you. Key word, "if." You know what? You blundered, I blundered. Maybe we do our best to put this behind us. In th ename of being human. I prefer self-interst. I trust it more. Trust was not a part of the deal. Neither is friendship. Welcome to the Yakuza. The shoot bought me another hour. It will be an hour in hell. Todle nakonec asi zaslouží čtyřky z těch všech silnejch žen na plátně. I am the future. Things are different now. Jasně! MUFFLED GUNSHOTS Indispensable parts of a system. That you created and controlled. A necessary system. One that cannot accommodate dissent (nekomformní). My life wasnt mine. Until now. Ten konec jsem viděl. Možná jsem se na něj podíval hned, jak jsem to stáhnul - ale to bych si pamatoval. Nabíjení 45 cal z UMP do komory a ted ten výstřel. Great shot. Jasně, do břicha - osobní. Ta limonáda ji ještě zachrání - stoprocentně. Tak ne. Mary Elizabeth Winstead (Kate - prej jak se jmenovala) () (menej) (viac)

Drozdo57

Ja by som tak veľmi chcel mať rád tento film. Veľmi by som si prial, aby tento film bol lepší, ako naozaj je. Zo začiatku je to celkom dobré, svižné. Niektoré scény sú vizuálne krásne (naháňačka autom), zvlášť ak si to porovnám s takým nedávno zhliadnutým Black Adamom. Ale s pribúdajúcim časom to spomaľuje, stráca energiu a nakoľko skoro nič iné film nemôže ponúknuť, celá jeho kvalita ide dolu vodou. Tvorcovia úplne evidentne chceli natočiť niečo v štýle Luca Bessona a dokonca dostaneme aspoň jeden odkaz ("EVERYONE!!!"). Lenže, nie každý je Besson. Ale ja aj tak dám zhovievavejšie hodnotenie, práve kvôli snahe tvorcov urobiť niečo zo staršej školy a skoro im to vyšlo. ()

Arigato

Vizuálně hodně povedená, bohužel ale vcelku sterilní podívaná bez nějakého originálního nápadu se strašně předvídatelným dějem. Takový ženský John Wick v zemi vycházejícího slunce. Film nenadchne ani neurazí. ()

universal

Nádherně zabalené hovno s herečkou v letech, která poletuje jak víla mezi chlapy s ostrými noži. Celkově stokrát omleté klišé, vrah je zase zahradník. 2/10  Nuda a šeď. ()

Jemes

Kdo viděl film Jolt, tak musí dát za pravdu, že film Kate je o mnoho lepší a na diváka mnohem lépe funguje, kde hlavně z bojových scén člověk vidí opravdu danou herečku v akci a ne kaskadérku. I když je pro mě v celku divné sledovat Mary v tomhle žánru, tak jsem příjemně překvapený, jak to zvládla. Ano není to film na který se budu chtít podívat třikrát do roka, ale furt je to podle mého od filmu Atomic Blonde ten lepší film v tomhle žánru hereček, co někomu nakopou prdel :)) Hlavně jsem rád, že po dlouho době zase místo Rusáků vidím v hlavní roli Yakuzu. ()