Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

McGuffin

Mladší generace yakuzy chce vystřídat starou, až bude po smrti, té se ale nemůže dočkat a ani ji neumí přivodit. K tomu se nachomýtne malá firma na nájemné vraždy a její zaměstnankyně bruneta sirota Kate. Která se na nic neptá a jako svou práci kosí starou generaci japonských gaunerů dle zadání mladých. No, nevyjde to. Ani Kate, ani mladší generaci. Scenárista Umair Aleem zachrání zbylou starou generaci a k tomu ještě jednu mladou gaunerskou sirotu, před uchystanou prací v malé firmě na nájemné vraždy. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

wollfy

Woody už není zárukou dobrého filmu. Asi došly prachy že bere kde co. Tady se jedná o klasickou vyvraždovačku z pomsty. Jakoby yakuza neměla na práci nic jiného než se vraždit mezi sebou a bojovat o post šéfa. No takže jediná novinka je žena hlavní hrdinka. herečka super akční scény parádní. Scenář shit. Dialogy gender bláboly. Ten spratek co ho chrání by zaslouřil zhebnout v první scéně neuvěřitelně nesympatická role. Takže celkový, takhle večer k žehlení to asi de. ()

Bemas

Slušný nářez, tohle mě bavilo. Trošku mě rušila ta holčička. Příběh byl jasně daný. Zajímal by mě ten koktejl co si Kate nechala namíchat. V pondělí před prací bych ho jistě využil. ()

matko2351

Pre mňa nuda. Dalsi Atomic Blonde, alebo John Wick sa nekonal. Najomna vrahyna ktora chce ukoncit svoju karieru je otravena a ma 24 hodín aby zistila kto je za vsetkym. Dalo sa cakat ako sa to skonci. Vztah medzi nou a dcerou cloveka ktoreho zabila bol genialny, akcia celkom OK, krvou sa nesetrilo, ale aj napriek tomu bolo vidno ze je to len kopia uz vyssie spomenutých pocinov. ()

BigJohn02

Brutálně krvavá variace na Nikitu, tentokrát v japonském prostředí, kde poloniem otrávená Mary Elizabeth Winstead nemilosrdně kydlí jakuzáky. Že je to hodně přepálený, mi nevadí, spíš mě leze na nervy ta malá křížená Japonka, která má obličej jak čuník. ()

Marek.Skalka

Ale jo, dobrý film. Hledat v roce 2021 ve filmech originalitu ve scénáři smysl má. Jenže zatracovat film jen proto, že je to dobře udělaný film a originalita (co to vlastně je?!?) v něm není, je zbytečné. Od toho tu jsou výborné filmy. Jenže být každý film výborný, nestálo by to vlastně za nic. A tady se mi líbilo herecké obsazení. Takže 4/5. ()

ricardo2803

Totální ztráta času. Film těžce podprůměrný. Pár dobře natočených scén, za které dávám jednu hvězdičku. Příběh tuctový, herecké výkony nijak závratné. Druhá hvězdička je za práci, kterou to zřejmě stálo natočit. Děs běs... ()

inhotep

Často jsem si při sledování vzpomněl na Cyberpunk 2077, to ty neony, V a taková přehnaná stylovost a barevnost nebo co... Hezká akční jednohubka asi na stejné urovni jako třeba Výbušnej koktejl ale nic moc víc ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kolik mi zbývá času?"  36letá Američanka Mary Elizabeth Winstead zvládá na výbornou akční choreografie, což už předvedla coby Huntress ve filmu Birds of Prey. Ona tady táhne svým vražedným šarmem celý film suverénně vpřed. Jinak často jsem si při sledování vzpomněl na film Zastav a nepřežiješ, který to trochu kopíruje. Yakuza tu mezi sebou a bojuje o post šéfa.  Slušný nářez, tohle mě bavilo. - 80%. ()

Tempter

Plytká genderová agitka s efekty úrovně PC her 90-tých let. Víceméně (vícevíce) se stydím za to, že jsem to dokoukal. Musím si zase začít číst, pouze s Netflixem bych tuhle zimu zřejmě "nepřežil"... ()

Gamora

Tento film i když na první pohled vypadá skvěle je celkem podprůměrný. SPOILER: Ve filmu jde o to že hlavní hrdinku Kate (Mary Elizabeth Winstead) která je zároveň nájemná vražedkyně otráví jedem na který není protijed a má už jen 24 hodin života, tak se rozhodne najít a zabít Kijima o kterém si myslí že ji otrávil. Během toho se pozná s dívkou jménem Ani (Miku Martineau), která je neteří Kijima, ale jeho muži mají rozkaz Ani zabít, proto se Ani drží u Kate aby ji ochránila. Kate pak ale zjistil že za jejím otrávením stojí celou dobu její přítel a mentor Varrick (Woody Harrelson). Kate a Kijima se proto spojí aby zachránili Ani a zabili Varricka, což se jim nakonec povede a Kate poté zemře. I když děj možná zní zajímavě film sám o sobě nestojí za nic. Kate je nesimpatická vražedkyně která působí jako nekvalitní ženská náhražka Johna Wicka. ()

bertrand

Tento film je opravdu pěkně natočený, svítí tam barevné neóny, herečka v hlavní roli je neklasicky pohledná, což znamená, že se na ni dá pořád se zalíbením dívat. Několik jejich hlášek se také povedlo napsat i podat. Jako originální akční film nebo film vůbec se bohužel nedá KATE hodnotit, leda jako směsice motivů a scén sebraných unaveným scénáristou z jiných filmů, zde bych mohl přidat bod za sympatickou neochotu se se scénářem unifikovaného produktu nějak babrat.  Akce je dost, ale bohužel opět nic, co bychom už neviděli x krát. Konec je krásně odfláknutý, tak jak jsme viděli už ve filmu NIKDO od téže produkční kaskadérské skupiny. Bohužel jsem divák a tak mohu prohlásit, že mě KATE zklamala na celé čáře, vyjma těch neónů a hlavní přestavitelky. ()