Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

laik_60

mladšia sestra Sherlocka "predbehla" svojho brata (vlastne oboch) aj svoju mamu a pomohla vvyriešiť politicku krízu v anglicku na začiatku XX. storočia. ()

alisa.upir

Jako bylo to vtipný, to neříkám, ale takhle násilně protlačovat feministickou genderovou agendu mi fakt vadí. V Sherlokoj žádná Enola nebyla, nikoho nezajímá postoj institucí k ženským právům v týhle době, omg. Jsem ženská, jsem absolutně za rovnost pohlaví, ale tohle násilný protlačování absurdní korektnosti mi už fakt leze na nervy. ()

Courtemanche

Já dávam 4 hvězdičky ale taky vysvětlení, protože kopec lidí film ohodnotil s 1hv, což je taky pěkně mimo. Technicky, herecky, scénářem je to na 5hv. Co tu chybí je nedotažený příběh, konec ve stylu - rychle nějak dokončit. Takže pro mě taky spíše 70 procent. ()

UhLee

(5/10). Enola Holmes je taková neškodná NETFLIX oddychovka, která si dala záležet na kostýmech a interiérech. To mi fakt vyrazilo dech a čumel jsem s otevřenou pusou. K námětu a případu jako takovému nemám žádný citový vztah, ale přišlo mi to takové typické rozuzlení a do kolen mě to vážně nedostalo. Co mě bavilo, byla hravá hudba, která uměla zahrát i na vážnější notu a v tu chvíli to fungovalo ještě lépe. Millie Bobby Brown je talent a její pohledy do kamery jsem si vážně užíval, ale není to herečka takového kalibru, aby dokázala utáhnout celý film sama. Henry se Samem taky snažili, ale na Roberta a jeho důvtip to v žádném případě nemělo. Čistý průměr. ()

Motinski

Neuveriteľné premrhaný potenciál. Prvá cca pol hodina (možno trochu viac) celkom svižný rozbeh. Svojský štýl rozprávania, nenúteny humor dávkovaný postupne a predstavenie postáv zaujímavé. Prísľub zábavného dobrodružstvá očividny a ajkeď som cítil že nejde o niečo z čoho budú všetci unesení, prevládali pozitívne dojmy. No potom skončila naháňačka vo vlaku a začalo sa druhé dejstvo. Spomalenie tempa, stále viac predvidatelných scén a hlavne nuda. Živelnosť zo začiatku sa úplne vytratila. Posledné dejstvo, a teda finále zrazilo dojem už úplne. K tomu bez spoilerovania ani nemám čo napísať. Možno len toľko že všetko čo sa tam stane budete vedieť o pár sekúnd skôr a nie je tam nič čo vás prekvapí, zasiahne alebo zabaví. Veľká škoda. Už len kvôli začiatku je mi ľúto ze film postupne došiel do podpriemerných vôd. Herecky ma bavili len Millie, ktorá pôsobila sebaisto a dosť zvýšila celkový dojem, a ešte Cavill. Toho tu mohlo byť viac ale chápem prečo to nechceli stavať na ňom. Celkom sa podarila aj výprava, no od Ritchieho Sherlocka je Enola na míle ďaleko. ()

Lachtaan

Bylo předem jasné, že Enola Holmes bude dalším z projektů Netflixu, který se požene hlavně za co nejvyššími čísly i za cenu toho, že tím hodně ubere na celkové kvalitě. Nebýt Millie i Sama, tak jsem se k téhle prapodivné přísavce na nejslavnější detektivní ikonu ani nedostal, tudíž nejsem nijak zklamaný, byť špetka naděje v něco víc než lehce zapomenutelnou rodinnou podívanou se tu přeci jen zakořenila. [viděno na Netflixu 23.9.2020] ()

Mrkvič

Příjemný filmek, který ale až na pomrkávání na diváka a lehce neotřelou hlavní postavou, nemá moc čím zaujmout. Navíc ta délka je dost vyčerpávající a absence něčeho více zajímavého diváka uspí. Mě rozhodně uspala. Ale se ženou celkem příjemné dvě hodinky. ()

Johnny.ARN

Strašne sa to chcelo hrať na Ričiovku, ale nevyšlo. Zbytočne dlhé, síce so zápletkou a príbehom v príbehu. Nebolo to vyslovene zlé a nepozeratelné, to nie. Enola baví, je to taka mladá kopia Portmanky, zažíva na môj vkus a obdobie až príliš čistý Londýn a hlavne intelektom konkuruje svojmu slávnejšiemu bratovi. Ako jednohubka fajn, dvojku ale nechceme. Junior a Gáj, prosím, spravte tú trojku, nech nám všetkým zase padne sánka. Slabučné 3 z 5 ()

filmmovier

Trochu jsem se obával, jak to dopadne. Bude to dobré? Bude to peklo? Inu, peklo to nebylo, zato dobrý je tenhle film víc, než dost. Samozřejmě, stopáž je brutálně přepálená, řeší se tam patnáct zápletek a ani jedna pořádně, na konci se to prostě nějak všechno spojí (a něco ne) a vyřeší, women power je tady level 100, ale přes to všechno jsem byl poměrně snadno ochtný se přenést, inu přenesl jsem se a výsledek je tedy v mých očích dobrý. Henry Caviil je fajn (ale nevím, jestli by jako Holmes utáhl celý film), ale Sam Claflin jako Mycroft je ještě mnohem lepší. A úplně nejlepší, je Millie. Tu holku absolutně žeru. Čím dál víc. Obsazení je hvězdné (HBC, Fiona Shaw, Frances), atmosféra je naprosto luxusně dobová, anglická a taky zatraceně potterovská, je to veselé a vlastně jsem se u toho od ucha k uchu usmíval radostí od začátku do konce. Jistě, holmesovský kánon to prasí jako máloco, ale to je jedno. Výtečná Pyramida hrůzy (geniální!) to rozhodně není, tohle je Enola. A Enola je sympaťačka. A já se budu těšit na další setkání. 70%. Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, nebo kdyby to mělo lepší scénář, nejspíš bych dal víc. ()

dvopet

Millie Bobby Brown je už dnes herecká hvězda, pokud vám to nebylo jasné už po Stranger Things. Hlavní ambicí tohoto filmu je na maximu stopáže vytěžit právě její herectví a to splňuje do puntíku. Jinak jde pouze a jenom o "spotřební" jednohubku. ()

MikyAff

Sherlock pro děti. Což je obrovská škoda, protože to herecký obsazení je fakt nadupaný! Cavill je bohužel hodně upozaděný a i když to není nejlepší Sherlock, aspoň se na něj hezky kouká. Claflin hraje Mycrofta skvěle, opravdu ho nesnášíte a Millie je vážně výborná. A Helena příjemný bonus navíc. O to víc mě mrzí, že děj nebyl ničím překvapivý, napínavý.. Vlastně neposkytl skoro nic. Což za dvě hodiny stopáže skutečně není příjemný. Hezký vizuál tvoří takové pozlátko, za kterým se ale víc neskrývá. Škoda, kdyby to nevypadalo tak nadějně, nebyl by důvod být teď zklamaná. ()

terunka003

Detektivní, napínavé, splašené, feministické, nudné, dlouhé. Potenciál to mělo, kdyby se nudné zbytečné pasáže vyhodily a zklidnilo se trochu to šílené pubertální tempo, a ze sufražetek udělali to co sufražetky doopravdy byly, bylo by to mnohem koukatelnější. Herecky dobré, o mladičké herečce určitě ještě uslyšíme. Za mě zbytečný snímek. ..sorry jako, ale já ty černochy v historických filmech opravdu nemusím, nesedí mi tam.. ()

tnp101

Agitka primárně, film sekundárně. Věc, co mě dokáže u jakéhokoliv uměleckého vyjádření otrávit natolik, že jej bez výčitek pohaním více, než si možná ve srovnání s jinými zaslouží. Nemám nic proti feministkám, nemám nic proti homosexuálům, nejsem rasista, všichni bychom si měli být rovni. Ovšem všechna ta jednoúčelová, nebojím se říct, propaganda všemožných menšinových skupin a zároveň také i potřeba společnosti se jim takovým způsobem více a více zavděčovat, dle mého názoru nic neřeší. Enola Holmes je v jádru o ničem a nemá v podstatě co nabídnout. Podprůměrná nuda. 50%. ()

Pavlínka9

Jsou to vlastně již roky, co jsem daný film měla na seznamu, ale teprve až nutkání ho ze seznamu odstranit jsem film zapla ( a mezitím vznikl i druhý díl :D ). Přijde mi, že se film snaží zaujmout stejně jako filmy o Sherlockovi Holmesovi, které vznikly v průběhu posledních let, ale mě to nějak nechytlo..Něco mi tam chybělo, "vadilo" či nevím jak to přesně nazvat a vlastně nejvíce mě bavily bratři Holmesovi a jejich matka, ale Enola by mohla natáhnout brka a bylo by  mi to jedno :D No nic - druhý díl si rozmyslím :D ()

hroubek

Tento projekt jsem sledoval už od prvního oznámení. Hned jen, co jsem si přečetl, o čem to bude, a kdo se zde objeví, tak si to získalo mé sympatie a filmu jsem věřil. Jsem moc rád, že mě film nezklamal a dostal jsem od něho přesně to, co jsem čekal a kupodivu i něco málo navíc. Knihy jsem nečetl, takže nemůžu říci, jak moc je film věrný, nicméně si mě získal a bavil. Velkou zásluhu na tom má režisér Harry Bradbeer (seriál Potvora aka Fleabag - kdo neviděl, tak je to pro vás povinnost), který pochopil, co točí a šel tomu naproti. Bradbeer se nebojí být hravý, přepálený, bořit čtvrtou scénu, hrát si vyprávěním a užít si to co má k dispozici. Z mého pohledu Bradbeer odvedl velmi dobrou práci a zvládá v pohodě dialogové scény, tak i scény akčnější a jeho práce s vizuálním se mi líbila. Technická stránka filmu je moc pěkná. Občas je vidět nějaký slabší trikový efekt, přesto jsou na filmu vidět peníze. Od kostýmů, lokací, přes hudbu až po hezké vykreslení viktoriánské Anglie. Velmi mi sedlo obsazení, protože je kvalitní a všichni herci umí moc dobře hrát. Millie Bobby Brown je hodně talentovaná a sympatická, a zde mi dokazuje, že má na to, aby utáhla hlavní hrdinku. Sam Claflin má hodně vděčnou roli a je vidět, že si jí užívá. Helena Bonham Carter mě nikdy nezklame a vidět jí v této poloze bylo zajímavé a trochu i nečekané. Nakonec jsem si nechal samotného Sherlocka v podání Henry Cavilla, který mě do této role neskutečně sedl a přál jsem si, aby měl ve filmu mnohem více scén. Samozřejmě nechci tvrdit, že Enola Holmes bezchybný film, protože není. To jestli se vám film bude líbit nebo ne, dost záleží na vašem přístupu. Pokud to budete brát jako fajn oddychovou podívanou, ve které se neustále něco děje, tak nebude zklamaný. Já osobně bych film zkrátil o nějakých 15 minut, aby nepůsobil roztahaně, ale toto problém snad všech filmů od Netflixu za poslední rok. Enola Holmes je dobrá dobrodružná oddechovka, která velmi dobře funguje a pobaví, a já se moc rád kouknu na další díl. ()

Sany33

Aj keď ide o detektívku, film je vhodný takmer pre celú rodinu a ladený takmer až tínedžersky. Ak si odmyslíme 2-3 brutálne scény, samozrejme. To nie je výčitka, jednoducho je cieľovka asi o čosi mladšia, než zvykne byť pri filmoch o Sherlockovi Holmesovi. Výčitka by sa však našla. Napríklad tá, že film je pridlhý. Skrátenie o štvrťhodinku by hádam neublížilo, finále nemuselo byť tak rozvláčne a deja nemuselo byť tak veľa. Nečudo, že sa niekoľko línií príbehu nepodarilo tvorcom úplne uspokojivo ukončiť. Odhryzli si priveľký kus koláča a ja mám pochybnosti, že by ho stihli dojesť, aj keby sme sa dočkali ďalších filmov. 55% ()

lykan9

Přesto, že herci byli dobří a nápad zajímavý, tak zpracování bylo nudné a celé to bylo takové zdlouhavé. A styl kontakt s publikem byl doslova rušivý. Pár zajímavých a vtipných míst se v tomto filmu najde, ale že bych se chtěl k téhle kriminálce vracet se říct nedá. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)