Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

ondraondra

Docela jsem se na film těšil, jsem ale mírně zklamaný. Začátek vypadal hodně slibně a pěkně to odsýpalo, ale po chvíli mě to jednoduše přestalo bavit a bylo mi vlastně jedno jak to dopadne. Film má navíc zbytečně dlouhou stopáž. Stojí ale za to ho vidět, už jenom protože Henry Cavill je perfektní Sherlock. A Millie Bobby Brown je taky super. Pár povedených momentů se tu najde, ale jinak je to čistý průměr, který nenadchne ani neurazí. 6/10. ()

lykan9

Přesto, že herci byli dobří a nápad zajímavý, tak zpracování bylo nudné a celé to bylo takové zdlouhavé. A styl kontakt s publikem byl doslova rušivý. Pár zajímavých a vtipných míst se v tomto filmu najde, ale že bych se chtěl k téhle kriminálce vracet se říct nedá. ()

dragon94

Bože to byla capina. Sice se na to dalo koukat, ale že by to bylo něco co bych chtěl vidět znovu se říci nedá. Případ markýze by byl docela fajn, ale pouze tak na jednu 40 minutovou epizodu. Bohužel byl natažený na celou stopáž filmu a zbytek byla prostě capina. Navíc plná feministických řečí, což mi normálně nevadí, ale zde to na nás teda tvůrci sypou jak z kulometu.. Do toho Lestrada hraje někdo kdo vypadá jak Ind. No abych byl upřímný moc mi to nesedlo a vůbec tomu nepomohlo, že dějová linka s matkou zůstává nedořešená a z větší části postrádá jakýkoukoliv logiku. Nebýt Henryho Cavilla tak tomu nedám ani ty 3* 55% ()

Jaro.Krafcik

Eleven z Stranger Things sa ukázala v novom filme, kde hrá sestru Sherlocka Holmesa, Enolu. Na moje prekvapenie nechýbal dabing a celkom ma to aj bavilo. Na plný počet to zase netflixu stačiť nebude. Príliš dlhé a zo začiatku to nebolo až tak dobré. Ale do červených čísiel by som to zaradil, aj do toho lepšieho, čo nám streamovacia služba ponúka. 4* ()

mkubalikova

O malinko lepší, než jsem čekala. Boření čtvrté zdi mi nevadilo, naopak to tam sedělo, Millie je cute a Henry Cavill... No Sherlock není, ale já ho poslední dobu můžu vidět v čemkoliv a jsem nadšená! 🔍🔍🔍 70% ()

Lukyn007

Feministický snímek oslavující nezávislost a bojující proti škatulkování žen coby poslušných manželek atd. Nic proti, dnešní Hollywood už je takový, avšak u Enoly Holmes to bylo příliš okaté. A udělat ze Sherlocka Holmese empatického dobráka, který hraje druhé housle, byť snímek není o něm, to už je silné kafe. ()

drackula

Enola Holmes je veľmi príjemná a zábavná YA blbina. Netreba mať nejaké extra veľké očakávania a je nutné vypnúť mozog. Millie Bobby Brown je skvelá a jej ksichty do kamery nemali chybu. Zabavil som sa a nič viac som od tohto filmu nehcel. 60% Netflix ()

andalin

Jistě to nemá být na úrovni filmového ani seriálového Sherlocka, takže jsem od toho moc nečekala. Cavillův Sherlock mě baví, ač je jiný - zdá se víc "lidský". Millie Bobby Brown mě jako člověk neuvěřitelně štve, ale herečka je to dobrá, hrozně se těším, jaké další role dostane. Enola je poutavým, svižným filmem dle mě hlavně pro mladší, nenáročné publikum... Pět hvězd proto, že účel pobavit a zaujmout plní, takže pokud zrovna nehledáte nějakou studnu intelektu, ale spíš oddech, je to pro vás. Edit: Zpětně stahuju na 4*, byla jsem tehdy asi nějaká až moc přející. ()

spikey1

dokážu si představit že kdyby mi bylo 12 tak je to příjemný lehký a napínavý. Přesně tohle čtou puberťáci a baví je to. To přeexponování bourání čtvrté zdi po vzoru mrchy je tu strašně otravný, nefunguje, neposunuje děj. Je tu jen na okrasu. Celý film je v podstatě videoklipový, dost televizní a žádná z hvězd to nezachraňuje. Až na Helenu, která je pořád úchvatná! ()

Ironfood

Feministické ladění filmu mi nevadí. ale slabý příběh bez originálnějších nápadů a plný nelogičností ano. Některé scény si vysloveně říkaly o zajímavou pointu či zvrat, ale kde nic tu nic... ()

LuciusWlk

Trochu mě překvapuje, i když.., jak je tady tenhla snímek přijímán vlažně. Ono sice nejde o přelomovou záležitost, ale... Millie je tady skvělá. Její přirozená bezprostřednost je odzbrojující. Příběh je, takový jaký má být, s ohledem na dobu, kdy se odehrává a knižní předlohu!!! Proslovy a průhledný do kamery jsou svěží a roztomilé. Protože ono je to hlavně rodinný film, na který budou koukat děti! Lokace jsou krásné a výprava více než dobrá. Má dcera už koukala podruhé a to je známka toho, že těm, komu byl primárně tento snímek určen, se líbí. A jestli v tom někdo bude hledat něco více? no asi to nenajde a tak bude děsně sklamán, že se další kulervoucí Sherlock s culíkem nekoná. My ostatní se pobavíme s dětmi u telky. Na pět hvězd to není, ale nemůžu si pomoct :) ()

sedm.1

Enola Holmesová je prostě takové rodinné dobrodružství, ovšem s tím problémem, že si ho z oné rodiny ale nemá prakticky kdo, respektive kvůli čemu, oblíbit a skutečně se u něj pobavit. Pro mladší publikum je to především ke konci až příliš dospělé, na teen generaci to zas bude působit celé trapně, a pro dospělé až příliš infantilně a nejednou až nesoudně. O nápad na podobný film jde každopádně dobrý, jen se tedy ale měli tvůrci rozhodnout pro jedno cílové publikum, neboť tento zvolený rodinný univerzál, chtějící se zavděčit všem, klapne jen opravdu málokdy a ani tentokrát to nedopadlo dobře. Navíc se této podívané nepodařilo být silná ani v žádném žánrovém ohledu, na komedii to tedy odlehčené je, ale vtipné nikoliv, akce minimum, a pokud se dostane ke slovu, tak rozhodně nepřesvědčí, krimi linie je prostinká a hloupoučká, atmosféra a vizuál pak sice působí podmanivě, nicméně na výsledný dojem z filmu nemají vliv prakticky žádný, a napětí, či emoce se tu pro jistotu nevyskytují vůbec. A tak jediné, co se ve spojitosti s Enolou Holmesovou dá považovat za opravdu pozitivní, je obsazení, kdy především ústřední mladičký pár působí velice sympaticky, na druhou stranu, to promlouvání postavy Enoly během děje do kamery, to mě nevýslovně sralo, a to o to víc, že to nemělo v podstatě ani žádný smysl. S tímto snímkem je to při výsledném hodnocení tedy docela těžké, já nechci a ani nemohu tvrdit, že bych se u toho nějak vyloženě nudil, že to bylo špatně zpracované, či nenápadité, zároveň je ale i pravdou, že mi to připadlo až příliš povrchní, naivní, roztěkané a nepřesvědčivé. Odsuzovat tudíž nechci, chválit ovšem nemohu, takže za mě slabší průměr, který sice den nezkazí, ale ani ho nikterak nezpříjemní, či neoživí a filmový svět též rozhodně neobohatí. ()

psychoJoa

Tento snímek bych označila za nenáročný a odpočinkový. Je jednoduchý, sem tam se najde i špetka humoru, zajímavá akční scéna nebo bojová choreografie. Co se týče hádanek a případů - ty mi přišly dost nekreativní a průhledné. Nejvíc mě však mrzí, že postavy obou bratří Holmesových (a především pak Sherlock v podání Henryho Cavilla) nedostaly více prostoru. Enola jako hlavní vypravěč, který mluví přímo k divákovi mi nijak nevadila, byla to celkem osvěžující změna. Stručně řečeno v tomto filmu najdete zastoupení mnoha žánrů (akce, napětí, romantika, humor...) - bohužel v malé dávce. ()

Soweek

2 hvězdy za dobrý střih, který "zachránil", co se dalo. O slečně Brown se bohužel domnívám, že je silně přeceňovaná herečka a veze se pouze na slávě Stranger Things. Téměř všechny "akční" scény jsou natočeny s dvojnicí a Millie tak za celou dobu nedá nikomu ani jednu ránu nebo ani jednou nespadne na zem, vše zachraňuje bravurní střih, kterému bych za toto dal Oskara, protože víkendovým divákům pravděpodobně zachránil zážitek z filmu. Ostatní musí jasně vidět, že se jedná o narychlo slepený mišmaš s herci, kteří mají nasmlouvaný počet filmů s Netflixem a v jejich tvářích opravdu vidíte, že by to nejraději ukončili na místě, kdyby mohli. ()

BMAJTZ

Je to blbina a rodinná oddechovka. Herecké výkony přiměřené žánru. Člověk se nenudí ale je to tak na nedělní odpoledne. ()

Melios

Nejedná sa síce o najlepší detektívny príbeh, aký som videl, no má svoje čaro. Mladá Enola vyšetruje prípad strateného markíza a na svojej ceste sa snaží prebojovať cez nevraživý prístup spoločnosti voči ženám. Miestami mi prišlo, že sa s týmto posolstvom až moc tlačilo na pílu, no príbeh to nijak nespomaľuje a ak hľadáte klasickú detektívku z viktoriánskym zasadením príbehu, s príjemným rozprávkovým vizuálom a progresívnym spôsobom narratoringu, môžem vám film odporučiť. Jednotka bola jedným slovom fajn, no stačí vám byť iba fajn? Som preto zvedavý s čím sa predvedie jej pokračovanie. ()

kenkaku

Eleven si hraje na sestru Sherlocka Holmese a je - jak jinak - chytřejší než Sherlock. Film se pokouší (na hranici otravnosti) komunikovat s divákem jako s dítětem (asi cílová skupina). Co je ale nejhorší je zápletka a detaily. Př. Jako proč je její matka hledaná? Nebo to vysvětlení proč zmizela… Některé scény jsou vyloženě debilní a na efekt. Je to ale natočené tak nějak mile (až roztomile). A sledovanost to evidentně mělo, když se pokračuje. Za mě lehce podprůměr. ()

radecacek

Milé překvapení, spousta známých postav a nádherná výprava. Starý Londýn je kouzelný. Mnohem lepší než poslední dvě série Sherlocka. ()

KoRner

Beriem, že ani náhodou nie som cieľovka, ale pochybujem, že to bude baviť nakoniec aj tú. Možno jej pozornosť udrží populárna Millie, ktorá celkom ťahá tento neprehľadný, ale úplne jednoduchý príbeh, tváriaci sa ako niečo viac. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)