The Owners

• Nový Zéland The Owners
všetky plagáty

Traja kamaráti si vyberú za ciel svojej lúpeže dom zámožného lekára a jeho ženy. Zo začiatku všetko vyzerá ako jednoduchá cesta k bohatstvu, ale po malej chvíli sa celá akcia zvrtne a jednoduché prepadnutie sa mení na nočnú moru. (Marceloo)

kaylin

Britský snímek „The Owners“ je povedenou hrou na malém prostoru, kde si jeden nemůže být ničím jistý. Může se stát v podstatě cokoli. Já jsem třeba čekal, že se ke konci ještě objeví nějaké monstrum. Mohla by se klidně otevřít brána pekla. A přitom je to celou dobu nesmírně sžíravé a zároveň zábavné. Na relativně malý film velmi povedená podívaná s povedenými hereckými výkony. ()

EvilPhoEniX

Sympatický hororový Home Invasion, který sice nepřináší nic moc nového do žánru a okatě vykrádá známější Don´t Breathe, přesto potěší slušně zvládnuté řemeslo. Parta přátel se vloupají do bytu ukrást peníze, ale majitelé se vrátí nečekaně dřív a brzy se obrátí i samotné karty, jelikož majitelé domu jsou tak trochu seniorští psychopati. Je to napínavé, hezky natočené, občas i nečekaně drsné a má to slušný twist v závěru. Neurážející a koukatelná záležitost na téma, které jen tak neomrzí. Příběh**, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

Marceloo

Traja kamaráti si vyberú za ciel svojej lúpeže dom zámožného lekára a jeho ženy. Zo začiatku všetko vyzerá ako jednoduchá cesta k bohatstvu, ale po malej chvíli sa celá akcia zvrtne a jednoduché prepadnutie sa mení na nočnú moru. - Celkom uchádzajúci hororový thriller z UK. V podstate som celý čas myslel len na to, v ktorých hororoch som už videl takmer totožné scény, ale keďže mám takéto snímky rád, vôbec mi to nevadilo. V závere prišlo pár zaujímavých prekvapení a vo filme je aj niekolko pekných gore scén, takže som celkom spokojný. + herec z Wrong Turn 3 ()

George Stobbart

Ja som čakal, že pôjde len o jednoduchú kopírku solídneho, no preceňovaného Don´t Breathe, takže som sa to ani moc pozerať nechystal. Nakoniec som rád, že som zmenil názor, pretože to išlo vlastnou cestou; čo sa mi páčilo, tak ako aj ten retro nádych a celkovo vážny tón. Dobre odohraté, dobre natočené, pokiaľ sa k tomu niekedy náhodou vrátim, tak hodnotenie zrejme pôjde na 4*. ()

Eliott

Z počátku jsem byl překvapený, jak dobrý tento film je. To se však zlomilo zhruba v půlce. Od druhé poloviny mohu pochválit leda perfektně zvolenou dvojici vyšinutých důchodců, ale zbytek byl jak na halucinogenech a působil prostě divně. Tvůrci se neobtěžovali cokoli vysvětlovat a tak motivy jednotlivých postav působily dosti přitažené za vlasy. Dále pak ,,Terry" byl neuvěřitelný pitomec a ta slečna kterou ztvárnila Maisie WIlliams musela mít neuvěřitelnou sílu neboť byla otrávená, omámená, s injekcí paralyzující látky v krevním oběhu a k tomu ještě smrtelně zraněná dokázala dvě stě kilového slona odtáhnout a naložit do dodávky. Konec pak byl ze všeho nejhorší a tak se žádné finální vykoupení nekonalo. 35% ()

*CARNIFEX*

Miestami dobré, miestami slabšie, miestami zábavné, miestami absurdné, miestami nudné. Je to tak na hrane medzi priemerom a slabším priemerom bez ohľadu nato, že ten nápad vyslovene zlý spolu s prevedením, určite nie je. Škoda, že sa to viac nezvrhlo, keď už sa jedná o šialený pár dôchodcov, ktorým v pravom slova zmysle, takto krásne, hororovo, “prejebe”. Dalo sa z toho vyťažiť viac .. ()

darkrobyk

Panoptikum nesympatických postav v boji o život. Loupež v doktorově domě se jaksi zvrtne a role se obrátí. Tedy tři mladí odpudiví lupiči a jedna M. Williamsová, co je do podniku zatažena proti své vůli, najdou ve sklepení domu trezor. Protože se jim nepodaří odhalit kombinaci, musí počkat na majitele domu a doufat, že ti jim ji řeknou. Nakonec to vypadá, že i přes mučení staršího páru trezor neotevřou. Nabízí se tak otázka, zda v něm není i něco jiného, než jen peníze. Některé scény mají napětí, čekal jsem ale větší odvaz. Gore se tak smrsklo na úder kladivem (i když fajnový), dloubání nožem v dutině břišní a přivření do dveří. Čekal jsem uříznutý prst, hlavu rozmlácenou pánvičkou, rozmašírovanou babu (Rita Tushinghamová), nebo střeva ven. Jako plus beru, že divák může přemýšlet, zda si lupiči sami vybrali dům, nebo zda to byla na ně nachystaná past. Jako velké minus to, že se divák těžko ztotožní s kteroukoliv postavou, což ovšem mohl být režisérský záměr. Jenže mně je pak jedno, kdo zařve. Nenudil jsem se, ale na jedno podívání dostačující. Nejlepší ze všech byla Tushinghamová. Z poslední doby se mi vybavil podobný Villains (2019). ()

pornogrind

Další z mnoha filmů, který už mám delší dobu na disku a mezi tou záplavou filmů si už ani člověk nepamatuje o čem ten konkrétní film je. Někdy si alespoň trošku osvěžím paměť a kouknu na zdejší obsah a někdy do toho jdu naslepo a to je případ tohoto filmu. Blind Alley je filme u kterýho jsem měl problém sympatizovat s jakoukoliv postavou. Třeba takovýmu Gazovi (Jake Curran)jsem přál smrt hned od začátku. Sice nejde s nikým sympatizovat ale musím pochválit hereckej výkon právě Jaka Currana, kterej hrál Gaze protože to byl zmrd už od pohledu. Pochválit musím i oba staroušky. Zejména pak babku. Co se týče samotnýho filmu tak nějak hned od začátku jsem tušil, že vloupačka neproběhne tak hladce, takže mě film udržoval v napětí hlavně díky tomu, že jsem byl zvědavej jak se to bude vyvíjet dál. Všechno se totiž tak krásně komplikuje a zamotává ale určitý indicie jakým směrem se bude film ubírat dál postupně začnou naskakovat. A tím začíná upadat i napětí z toho jak film dopadne. No,čekal jsem trošku jiný rozzuzlení než to co už jsme x krát viděli. ()

silentname

Čim išiel film ďalej, tým viac som bol sklamaný. V jadre majú "The Owners" niekoľko dobrých nápadov, no využité sú maximálne naprázdno. Mnohé postavy vám sympatické nebudú a okrem toho nemám veľmi rád filmy, ktoré skončia štýlom, že všetko bolo vlastne úplne zbytočné. Nemám rád také momentky, pretože potom to vyplynie úplne naprázdno. Terry je vysoko otravný a hlavne absolútne nerozumiem jeho myšlienkovým pochodom. Čo sa Mary týka, tak občas som jej tiež nerozumel. Napriek tomu, že som povedal, že je Terry otravný, tak absolútne nerozumiem prečo mu v strede filmu povie niečo, čo je absolútne neodpustiteľné a hnusné a potom od neho čaká, aby jej pomohol. Ostatne neviem čo mu dali naši zloduchovia do tela. Pre mňa je to film, ktorý sa dal pozerať, no systematicky mi bral záujem pokračovať. Okrem toho si povedzme niečo o našich zloduchoch. Pravda je, že som im absolútne v ničom nerozumel. Chcú sa zbaviť nevítaných hostí? Okey. Idú na to psychologickou cestou? Ok. Ale na konci ostávam iba zmätený a nemám šajnu čo sa vlastne deje, alebo ako sa to udialo ani nič. Proste len obrovský zmätok a najmä ich reakcie budú čoskoro strašne otravné. Myslím si, že tento film sa snažil byť "Don´t Breathe", no absolútne nepochopil v čom bol ten film kvalitný. Toto je lacnejšia verzia toho thrilleru, ktorý ale nepochopil prečo bol dobrý. A z toho plynie aj môj verdikt. Hodnotenie: C- ()

Arsenal83

Primitívnejších zlodejov som videl snáď len v Sám doma, ale ono to herecky aj príbehovo vyzeralo super až do situácie s tým trezorom. Tam som myslel, že sa to preklopí do niečoho prekvapujúceho, niečo, čo potiahne film dopredu, nakoniec ostala len trápna creepy starenka a celý horor vyfučal do stratena. ()

Marze

Horor ci brutalni thriler s 92 neprijemnyma minutama a uspokojujicim zvratem. Typ kocka a mys domaci invaze. Nekdy je lepsi nevedet, co se deje za zavrenymi dvermi. ()

SOLOM.

Určitě nejsem sám, koho napadlo srovnání s Don't Breathe (2016), poté co jsem si přečetl strohý obsah na internetu. Podobných filmů vzniklo za poslední roky už mnoho, ovšem jen málokterý dokázal u diváků zabodovat. Tento kousek není výjimkou a od diváků a kritiků se dočkal dosti rozporuplného přijetí. Až na několik scén není moc brutální, přesto si myslím, že o ztrátu času rozhodně nejde. Dá se zde narazit na několik zajímavých pasáží, dobrou atmosféru (místy) i solidní páreček dvou postarších psychopatů.    Velkou škodou je, že většina postav se tu chová jako naprostí idioti a jejich osud jsem jim tak trochu přál. Teď samozřejmě mluvím o trojici mladých zlodějů – z nichž dva byli naprostí tupci a jediný, který stál za pozornost- ano je to ten šeredný kuní ksicht, se tu zas až tak dlouho neohřál. Hlavní prim tu však velmi slušně zahrála dvojice žen – jak Maisie Williams ve své „dvojroli“, tak především Rita Tushingham. Ta stará babča mi byla odporná už od pohledu a nevěřil bych jí ani pozdrav k dobrému ránu. Zvláště ten její úsměv s falešnými zuby byl přímo hypnotizující a odpudivý zároveň. Dočkáme se i trochu toho násilí (rozdrcená hlava kladivem, ufiknutý prst, nebo nůž v břichu), ale já bych se rozhodně nebál ještě více přitvrdit. Dost se tu totiž hlavně kecalo a popravdě, některé dialogy byli dost nezáživné a uspávající. 50% ()

ARI50

To je tak když vyšinutí blázni chtějí krást, celkem slušně babka s dědkem překvapily, zajímavý horor, slabší ale slušný. ()

JASON_X

Od desíti k pěti, respektive od pěti ke třem. Parta bezostyšně vypatlaných a protivných retardů se vláme do vily starých manželů, kde hodlají krást. Geronti se pak vrátí domů a rozjede se konfrontace. A divákovi je jasné, že se starochy není něco tak úplně v pořádku. Tahle dobrá první část kulminuje ránou palicí a následnou operací Nathana. Až potud za pět, mělo to spád, bylo to dobře rozehráno a vzbuzovalo to v divákovi zvědavost. Měl jsem za to, že zápletka bude něco aspoň trochu metafyzického, třeba upíři, zombie, satanismus, nebo aspoň šílenci uprchnuvší ze cvokhausu. Ale spoiler nespoiler, postupně přišlo zklamání - je to jen chaotický bizár, v závěru navíc s dost pitomým scénářem a s očekávanou trezorovou pointou na závěr. A tak hlavní důvod, proč film myslím stojí za vidění, je zajímavý výkon Aryi Starkové z Game of Thrones. ()

Morholt

Blbec, parchant, posera a oproti plánu i blbcova holka jdou vybrat barák starého doktora a jeho senilní manželky. Záhy se ukáže, že to nebyl tak úplně dobrý nápad. Ono by ani tolik nevadilo, že byla většina postav jak z archetypálního katalogu, ale to by se tam muselo něco pořádného dít. Pořád jsem čekal, kdy to lékař a jeho žena pořádně rozjedou a ono furt nic. Jen spousta ječení a chování tak debilního, že si všichni ti idioti zasloužili to, co je potkalo. Bába sice občas udělala ksicht, který měl potenciál vyděsit, ale to bylo všechno. Dědek zase po celou dobu působil jako sympatický starý pán, což byl účel, ale v ten správný okamžik nedokázal přepnout do toho správného záporáckého módu. Zkrátka se tam všichni od začátku do konce tak nějak plácali bez ladu a skladu a já postupem času začal toužit po tom, aby se tam objevili třeba upíři nebo nějaká jiná podobná havěť. Maisie Williams coby největší lákadlo, jakž takž obstála a nebude mít v budoucnu problém vymanit se z role krvelačné Starkovic holky, ale přes podobné filmy cesta rozhodně nevede. 20% ()

sidzej

Úvod hrozný, rozpočet mizerný, obsadenie strašné ale prekvapivo s pribúdajúcimi minútami lepšie a lepšie a záver doslova fajnový. Taká malá nezávislá vykrádačka Don't Breathe ktorá neurazí ale ani nenadchne. Gradácia napätia však bola fajn a za pozretie to určite stálo. ()

Flipnic-RE

Jako není to vůbec špatný. Je to takový dost afektovaný, uřvaný, každá postava je totálně pošahaná, z toho důvodu je to i docela nepředvídatelný ... Ale prostě nevím no, už jsem toho viděl moc. Takže mě to zase tak moc nedostalo. Koukal jsem na to a říkal si "to je dobrý, ty vole, to je pošahaný a to je dobře natočený i zahraný", ale emoce a pocity uvnitř skoro nic. 3 až 4 ()

Trevor

Pre britský horor mám trochu slabosť a tak tento film hodnotím o niečo zhovievavejšie ako je u mňa zvykom, možno to chcelo o niečo lepšie herecké výkony ale v každom prípade na jedno pozretie sa to dá. ()

M.i.k.e

nápad "obrácené" home invasion není sice nic nového pod sluncem,ale jelikož není využívaný tak často může být v pohodě funkční.I v tomhle případě celkem funguje,ale nohy mu podráží primárně nesympatické obsazení na obou stranách barikády a i když se mu ze začátku daří slušně budovat atmosféru,postupem času je s přehledem pošle k šípku.Na jedno podívání ok,ale nikdy víc...50%. ()