Vánoce u našich

• Nórsko Hjem til jul (viac)
Nórsko, (2019–2020), 5 h 54 min (Minutáž: 25–35 min)

Ida Elise Broch, Gabrielle Leithaug, Dennis Storhøi, Hege Schøyen, Felix Sandman, Sajid Malik Hussain, Oddgeir Thune, Kingsford Siayor, Arthur Hakalahti (viac)

Johanne už nebaví poslouchat neustálé narážky na to, že nikoho nemá, a tak se rozhodne, že rodině o Vánocích představí nového přítele. Má 24 dnů na to, aby ho našla. (Netflix)

Deleatur

Líbila se mi postava částečně nedospělé a hodně chybující Johanne. S ohledem na to jsem se ani nedivil, že nedokázala natrefit na toho pravého. Ba že to byli často podivíni (hráč realitek vede). Její snaha nezahořknout a "otevřít se novým možnostem" byla sympatická, i  když bylo pochopitelné i její kyselé zhodnocení: "Skončila jsem s puberťákem a pak s důchodcem." U severské romance očekávatelná erotická otevřenost (nezapomenutelné setkání v "nahých lázních"), méně sympatická byla příchylnost k alkoholu. Překvapit mohla rasová rozmanitost dnešní norské společnosti, ale nebylo to tak na sílu, jak to někdy u netflixovské/americké produkce bývá. Horší bylo, že 2. série tlačila na sentimentální struny už dost a i když byl konec (jakož i celého seriálu) fajn, závěr 1. série byl mnohem, mnohem silnější. A potěšila zmínka o naší Popelce (i když trochu negativní). Fakt to bude kult i tam. // 70% ()

lemonova

Mala som pocit, že pozerám nejakú českú "romantickú"  komédiu z posledných rokov natiahnutú na šesť častí. Pre mňa to bolo scenáristické peklo.. vzdala som to po dvoch častiach. ()

bararich8

Moc pěkná norská jednohubka plná emocí a Vánoc. Všichni herci sympatičtí, příběh rychle utíká a příjemně se na to kouká. Tohle se fakt povedlo a hlavně to máte za chvíli zkouknutý, 5* ()

UniqueNett

Tohle je tak strašně, ale fakt strašně, roztomilý! Miluju Idu, miluju Norsko a naprosto miluju ten jejich bublavej přízvuk! Skvělá vánoční oddechovka, takový milý pohlazení po duši. Druhá série comming soon a já už se nemůžu dočkat! ()

neo93

Milá, svižná a oddechová norská záležitost, která potěší ve vánočním čase. Hezká a sympatická zdravotní sestra Johanne, má milující rodinu i práci, která ji baví. Jediné, co ji schází, je přítel. A proto se v adventu rozhodne, najít si nového přítele, a to nejen kvůli tomu, aby nebyla už sama, ale hlavně proto, aby uspokojila celou svou rodinu. Jenže nebude to mít vůbec snadné. Na to, že jsem se k tomu dostal jen tak náhodou, jsem se u všech 6 epizod moc dobře bavil. Má to velmi příjemnou hlavní hrdinku, další zajímavé postavy, především v podobě nápadníků Johanny, přívětivý humor, báječnou atmosféru vánočního Norska i podařený soundtrack. ()

bearmeedek

Tento mini seriál byl pro mě takovým předvánočním zjevením. Oproti jiným vánočním výtvorům je zde opravdu humor. Ne ztřeštěný, ale ze životních situací. A je prokládaný malými životními pravdami, až poučkami. A největším překvapením je, že tohle celé přišlo z Norska. Tolik k první sérii. Na druhou jsem se tím pádem moc těšil a naplánoval si ji na Silvestr. Jak snadné je něco funkčního podělat. Druhá série, se stejnými lidmi a přímo navazující, přišla o to podstatné - o humor. Hledal jsem a nenašel. A místo toho je v každém dílu nějaká nová deprese. A samozřejmě Johanne v samotném závěru podělá i ten rok trvající výběr životního partnera. Velká škoda toho potenciálu z jedničky. Nacpal bych tvůrcům kosti z vánočního kapra někam. ()

Maximilianus

1. séria: Milé, hrejivé a úsmevné. Hlavná hrdinka je charizmatická a veľká sympaťáčka. 2. séria: Nedosahovala až takú úroveň ako prvá, ale kvalít mala stále dostatok a koniec bol podobne ako v predchádzajúcej sérii pekný. ()

haroska

Skvělý! Hodně osobitý humor, nevtirave herecké výkony. Originální znění příjemné zpestření. Doufám, že se dočkáme třetí rady😅 ()

BaruM

Prosím, více takových seriálu. Po dlouhé době, jsem se opět nemohla dočkat druhé řady u nějakého seriálu. A světe div se, druhá řada si drží standard z první části. ()

haWranka

První série byla moc fajn, bylo to celkem originální, plné suchého humoru a já se dobře bavila. Druhá série byla podle mě naprosto zbytečná, prostě navíc. Nic nového nepřinesla a za mě jsem byla naprosto spokojená s původním koncem. (Který byl vlastně až v prvním dílu druhé série.) ()

SONY_

První série se mi vcelku líbila, sice byl děj občas hrozně pitomej, ale dalo se to. U druhé série jsem zvládl zhlédnout jen dva díly a více už ani nechci, to už bylo úplně bez děje. Jediný plusy jsou ta, že hlavní představitelka je hezká a že film má alespoň trochu vánoční atmosféru. /po první sérii: 65%, po druhé sérii: 55%/ ()

hazdrova

Tento seriál je pre mňa vianočným netflixovým prekvapením tohto roka. Všetky vianočné braky spravidla ignorujem a vďakabohu som sa nejako k tomuto drahokamu dostala. Je to bystré, neokukané, svieže a proste fajn. 4,5* ()

JenYu

Viděna 1. série: Můj první norský seriál. Zpočátku to vypadalo slibně, ale asi od 3. dílu se začala objevovat známá a provařená klišé (excentrická kamarádka, mnoho nápadníků, kárající šéfová atd.), která už mi tak trochu lezou krkem. Přidávání rodinných problémů (rodiče), malá rozmanitost prostředí a neuzavřený konec na dojmu (bohužel) nepřidaly. Super však byla chemie mezi hl. hrdinkou a Jonasem a celkem roztomilá vánoční atmosféra. *** Viděna 2. série: Slabší vývar z předešlých dílů s nenaplněným potenciálem. Hlavní hrdinka místy otravná. Pozn. Měla jsem radost, že jsem uhodla, od koho byly růže :) ** ()

Snekac

Seriál na předvánoční období, který není plný kýče a navodí vám pohodovou atmosféru. Hlavní herečka je velmi sympatická a lidská. Skvělý počin! ()