Vánoce u našich

• Nórsko Hjem til jul (viac)
Nórsko, (2019–2020), 5 h 54 min (Minutáž: 25–35 min)

Ida Elise Broch, Gabrielle Leithaug, Dennis Storhøi, Hege Schøyen, Felix Sandman, Sajid Malik Hussain, Oddgeir Thune, Kingsford Siayor, Arthur Hakalahti (viac)

Johanne už nebaví poslouchat neustálé narážky na to, že nikoho nemá, a tak se rozhodne, že rodině o Vánocích představí nového přítele. Má 24 dnů na to, aby ho našla. (Netflix)

Recenzie používateľa neo93 k tomuto seriálu (2)

Vánoce u našich (2019)

Milá, svižná a oddechová norská záležitost, která potěší ve vánočním čase. Hezká a sympatická zdravotní sestra Johanne, má milující rodinu i práci, která ji baví. Jediné, co ji schází, je přítel. A proto se v adventu rozhodne, najít si nového přítele, a to nejen kvůli tomu, aby nebyla už sama, ale hlavně proto, aby uspokojila celou svou rodinu. Jenže nebude to mít vůbec snadné. Na to, že jsem se k tomu dostal jen tak náhodou, jsem se u všech 6 epizod moc dobře bavil. Má to velmi příjemnou hlavní hrdinku, další zajímavé postavy, především v podobě nápadníků Johanny, přívětivý humor, báječnou atmosféru vánočního Norska i podařený soundtrack. ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá řada příjemného norského seriálu od Netflixu, která znovu jede na stejné vlně jako v první řadě. A začíná přesně tam, kde skončila první, tedy v okamžiku, kdy hlavní hrdinka Johanne přichází ke dveřím na které někdo zvoní. A přestože v úvodu první epizody vypadá všechno pro Johanne naprosto úžasně, na konci tytéž epizody, už je zase všechno zničené a ona se musí od znovu začít snažit, aby alespoň na ty letošní Vánoce nebyla sama, resp. bez přítele. Aby to pro ni nebylo málo, musí se také potýkat s nečekaným odchodem své matky od svého otce. I druhá řada stojí především na hlavní postavě, jenž skvěle ztvárňuje herečka Ida Elise Broch a na její mileneckých eskapádách. Zaujme taktéž výborný soundtrack, tak i znovu samotné prostředí a atmosféra malého norského města ve vánočním čase. Ideální podívaná pro odlehčení a pobavení, zvláště v zimním období a zároveň v současné složité době. ()