claudel

Tenhle norský seriál představuje to nejlepší z vánočních titulů, co nám Netflix a všichni ostatní v době adventu nabídli. Vtipné i smutné, zábavné, sexy sympatická hlavní představitelka, originální scény, příjemně namíchaný severský koktejl. Těším se na druhou řadu. ()

andalin

V jedné epizodě se objeví reference na "Rapping 101", takže plná palba! #andamovie ...a teď vážně. Tenhle seriál mi byl doporučen a úplně jsem se v něm našla. Ty Vánoce, ten nekonečnej řetězec špatných rande, ta rodina plná otravných otázek, ti kamarádi. Hlavní postava je supr sympatická, hodně mě to baví. A to nemocniční prostředí příběhu dodává hloubku a o špetku víc reality. Oh Bože a jak mi chybí to chození do barů! ()

IXOXI

První ročník Hjel til jul na mě působí jako parabola. Naprostá většina situací je vyhrocena do extrému, ale myslím, že úmyslem nebylo ukazovat krajní situace, nýbrž jasně je vymezit. Nebral jsem tedy předkládané jako dogma a tak jsem si užil množství humorných situací i nějaké emočně vypjaté momenty. Trochu škoda typické Netflixovské korektnosti a množství nucených korektních témat. Seriál není bez chyby, ale krásná vánoční atmosféra, natáčení v zimní krajině plné sněhu a množství vtipu si minimálně jedno zhlédnutí zaslouží. ()

hazdrova

Všetky romantické vianočné romkomy ma zoširoka obchádzali, až som jedného vianočného dňa dostala nápad, nájsť nejakú, i keď sladkú, ale kvalitnú. Dostala som za to nádielku nenúteného humoru, krásnej nórčiny a nevídanej romantickej atmosféry. Ak sa takto nemajú točiť romantické seriály, tak už neviem ako. 5* ()

dr.horrible

Dosť holčičí. Mal by som čiastočne výhrady voči hlavnej postave, ktorá asertívne dá šancu aj tým najväčším bláznom, aby nakoniec vždy skonštatovala, že je lepšia než oni a na dôvažok sa nechala manifestačne vylízať random lesbičkou v električke. Ale tak aspoň bola ľudská. Dúfal som, že skončí s tým mladým, ten bol dobre napísaný. Hodnotenie medzi 3 a 4, ale dám vyššie, že je vonku sneh. ()

• Kvůli nečekaně vysokým teplotám se při natáčení první série musel dovážet sníh na plac z lešitě v Rørosu. (hansel97)